motor 3S-GTE do ST185

všetko o tomto modeli

Moderátor: Leňulka

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Elvis » Streda, 24. Novembra 2004, 18:37

pod do prispevku "pokec o 2.2 motoroch", tu to nebudeme rozoberat
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

mirec1

Príspevok od používateľa mirec1 » Streda, 24. Novembra 2004, 20:46

Neviem co tym myslis rozoberat 2.2 motory ale napis nieco blizsie o tom co mas ty a ci dostat na slovensku GTFOUR celicu 94 rok a hore...

Používateľov profilový obrázok
CS
Toyota guru
Príspevky: 1181
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Augusta 2004, 15:34
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

3SGTE

Príspevok od používateľa CS » Štvrtok, 25. Novembra 2004, 08:58

mirec...
bolo by zaujimave mat tvojho brata k dispozicii. ja mam st185 limeted Carlos Sainz..... mam tam tak cca do 300hp... na viac by som tam musel hodit stroker kit, nove vstrekovace,.... ved to poznas.... v casovom horizonte 2rokou sa chystam spravit nieco brutalne 500-600hp, ale momentalne nieje cas a este ani dostatok $$$. a samozrejme to uz bude vyzadovat poriadnu pripravu....vi TCS Drag celica 800HP...
CELICA ST185RC Carlos Sainz
CELICA ST205 GTfour
ex CELICA ST205 GTfour WRC
2x ex CELICA ST165
ex HILUX 3.0 D4D at
ex RAV4 1.8i 3D

Mirec
nula
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Pondelok, 22. Novembra 2004, 22:31
Bydlisko: usa

Re: 3SGTE

Príspevok od používateľa Mirec » Štvrtok, 25. Novembra 2004, 23:11

To je super ze mas gtfour celicu . Tu je to auto totalne vzacne a ja osobne by som chcel nieco take kupit ale viac ako to by som chcel asi 94 and up Gtfour st 205 co na nestastie nezozenies v US. Ako to je na slovensku? Da sa tam zohnat GTFOUR st 205???????
Moj bracho je total maniak do toho auta a ma to momentalne len na zavody vsetko racing setup ale je to sranda na tom jazdit.
Co mas za turbo upgrade a kolko tlacis boost teda Psi z turba?
Dalsiu sobotu ideme na autocross do Virginia state asi 3 hodinky od nas , takze ideme len na mojom lebo brachove strasne zerie a chcem si vyskusat ako ma bude drzat nova swaybar v zadu aj v predu. Neviem ako prelozit swaybar ale je to ta stabilizacna tyc na napravach.
Asi vies o com hovorim.... Sorry ale niektore slova sa mi nadaju vyjadrit tak super v slovencine takze dufam ze to chapes...

Neregistrovaný

st205

Príspevok od používateľa Neregistrovaný » Piatok, 26. Novembra 2004, 15:07

st205 tiez na slovensku nezozenies...teraz na jednej prifukli na 1.2bar a odisiel motor tak uz do nej idu npchat $$$ a bude mat do 500hp, ale predat nechceli ani za nis. ja tlacim tesne pod 1,2 mam tam stock pistons a viac by nezniesli. tiez rozmyslam nad 205... v EU sa daju zohnat ale trva to, je ich malo.... ked ju splasim, dam vediet... urcite budem potrebovat poradit.

Používateľov profilový obrázok
Diablo
panic
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Augusta 2004, 02:05
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: st205

Príspevok od používateľa Diablo » Sobota, 27. Novembra 2004, 02:50

CS: Nehovor ze ta GT-Four z TN co ma Juro??????? odisiel motor?? neblazni.... to vazne...kua posukali do toho.... skoda jej bolo. Isla dobre ked som ju skusal v ZV... :? (a kecal som s nim o moznej kupe) Uz asi neaktualne potom... Zozenieme inu nie????? :lol:
Having no TURBO is like having never ending lag! ;o)

Používateľov profilový obrázok
CS
Toyota guru
Príspevky: 1181
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Augusta 2004, 15:34
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

st205

Príspevok od používateľa CS » Sobota, 27. Novembra 2004, 13:43

asi to bude ona, bude mala pravdepodobnost ze v TN su dve. inac je cierna. ked mi u rada cikora nahadzovali prevodovku, stali vedla seba.. pekny pohlad. ze prifukli turbo na 1,2bar (max pri stock engine) a odisli im, podla mna piesty. uz caka na komplet vnutornosti, mam pocit ze aj vacsie turbo (motec by tam uz mal byt)... a potom by mala mat cez 400hp... mozno az do 500...pekne nie :)
CELICA ST185RC Carlos Sainz
CELICA ST205 GTfour
ex CELICA ST205 GTfour WRC
2x ex CELICA ST165
ex HILUX 3.0 D4D at
ex RAV4 1.8i 3D

Neregistrovaný

Re: st205

Príspevok od používateľa Neregistrovaný » Sobota, 27. Novembra 2004, 18:47

CS napísal:asi to bude ona, bude mala pravdepodobnost ze v TN su dve. inac je cierna. ked mi u rada cikora nahadzovali prevodovku, stali vedla seba.. pekny pohlad. ze prifukli turbo na 1,2bar (max pri stock engine) a odisli im, podla mna piesty. uz caka na komplet vnutornosti, mam pocit ze aj vacsie turbo (motec by tam uz mal byt)... a potom by mala mat cez 400hp... mozno az do 500...pekne nie :)
CS: rozpraval som s nim dnes. :)
no poriesili nieco s tym motorom. Objednal kovane piesty na tlak do 2.1 a riesi aj myslim ventili. Turbo ostava zatial stock... da sa fukat vraj do 1.6. Uvidime. MoTeC tam uz je od minula. No ja som zvadavy co poriesia. Vykon a hlavne vydrz komponentov typu prevodovka, poloosy, difiky atd. Drzim palce.
:twisted:

Používateľov profilový obrázok
Diablo
panic
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Augusta 2004, 02:05
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: st205

Príspevok od používateľa Diablo » Sobota, 27. Novembra 2004, 18:49

...to hore nad som splodil ja len som sa zabudol "nalogat" :lol:
Having no TURBO is like having never ending lag! ;o)

Používateľov profilový obrázok
CS
Toyota guru
Príspevky: 1181
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Augusta 2004, 15:34
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

st205

Príspevok od používateľa CS » Nedeľa, 28. Novembra 2004, 15:52

take nieco my spominal aj rado, ale mal som pocit ze bude davat aj vecsiu turbinu, ale ani 1.6 nieje zle. ja som menil turbinu, ktora fukne bez problemov 1,8 mozno az do 2.0 , ale ja mam zase opacny problem, zatial tam mam piesty iba do 1,2 :(
CELICA ST185RC Carlos Sainz
CELICA ST205 GTfour
ex CELICA ST205 GTfour WRC
2x ex CELICA ST165
ex HILUX 3.0 D4D at
ex RAV4 1.8i 3D

Používateľov profilový obrázok
Diablo
panic
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Augusta 2004, 02:05
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Diablo » Piatok, 3. Decembra 2004, 12:21

CS: hm...no natlacit tlak asi problem nie je....horsie ho tam spracovat a udrzat piesty pokope to mas pravdu. Som zvadavy co tam opat poskladaju a ako dlho to pojde. Vraj nechava zatial seriu turbinu. No neviem ci CT26 to rozdycha ked mu prifuknes na 1.6 ako chcu. Uvidime....

MIREC: Sevas Mirec. Virginia? ;o) Ked som bol v US tak som chvilu posobil v Richmond,Virginia. Potom som presiel do NYC.
K tej GT-FOUR 94-99... ma 242 HP seria. V SK je zatial len jedna (co ja viem) tohto typu, no ST185 a RC su viac.
Tak drz sa na tom East coast... :lol:
Having no TURBO is like having never ending lag! ;o)

roberto44
panic
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Pondelok, 16. Mája 2005, 21:36
Bydlisko: poprad

Príspevok od používateľa roberto44 » Streda, 25. Mája 2005, 18:42

mal by som na vas jednu otazku...je mozne dat turbo do motora 3S-GE?mam tuto krasavicu a chcel by som jej dat nejaky konik viac...

mison

Príspevok od používateľa mison » Štvrtok, 26. Mája 2005, 10:19

mozne to je ale rozpadne sa ti to :o))
roberto44 napísal:mal by som na vas jednu otazku...je mozne dat turbo do motora 3S-GE?mam tuto krasavicu a chcel by som jej dat nejaky konik viac...

Používateľov profilový obrázok
CelicaNR
Toyota guru
Príspevky: 1599
Dátum registrácie: Utorok, 3. Augusta 2004, 16:44
Bydlisko: Bratislava, Slovakia
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa CelicaNR » Štvrtok, 26. Mája 2005, 12:18

Mison to vystihol, roberto, to si uz rovno kup cely motor, zozenies za celkom lacny peniaz.. a sedi ako rit na serbel, ako by sa vyjadril elvis..haha..

Mison: nieco nove u teba?
Sweet and sexy..
tobe CH-R 1.8 Hybrid ... 11.1sec@0-60mph
Octavia RS 2.0 ... 6.9sec@0-60mph
exDucati 0.8 Monster ... 4.2sec@0-60mph
exCelica 2.0 GT with 3SGE ... 7.6sec@0-60mph

mison

Príspevok od používateľa mison » Štvrtok, 26. Mája 2005, 15:00

no to ze kupis ten motor bez problemov je dost blud.. no mozno teraz ked CS vravel ze vie nejaky zohnat z ciech..ja som minuly rok nevedel zohnat ziaden pod cca 60tis.. a uz vobec nie na slovensku..teda mozno ted od easyraidera..:o) ale mam nejake suciastky :o))

co ja? pohoda..volnobeh uz vyzera dobre..ale este sa mi v tom nechcelo ist jazdit tak neviem ci som odstranil aj to trhanie

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných