Problém s mojou T18

všetko o tomto modeli

Moderátor: Leňulka

LukasT18
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Piatok, 30. Septembra 2011, 21:49

Problém s mojou T18

Príspevok od používateľa LukasT18 » Piatok, 30. Septembra 2011, 22:28

Čaute chalani, som tu nový a mal by som zopár otázok. Vlastním Celdu T18 a mám s nou nejaký problém. Nalial som do nej nejaký pofiderný benzín a začalo ju dusiť. Až mi je do plaču. Naštartuje ale dusí ju. Otázka znie: Ako vypustím nádrž? A kde nájdem palivový filter? Chcel by som vypustiť nádrž, naliať do nej Vpower a pobehať na nom aby ju prečistilo. Dúfam že som niečo nedojebkal. Vopred ďakujem za odpovede.

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Problém s mojou T18

Príspevok od používateľa ondrik » Sobota, 1. Októbra 2011, 09:58

da sa to trebars tak, ze v motorovom priestore rozpojis niekde palivovou hadicku, a v konektore na "diagnostiku" spojis nejake dva kontakty a tym das do chodu palivove cerpadlo. Pod hadicku pichnes bandasku a vycapujes pekne... Neviem teda, aky velky sajrajt to bol, ale asi by som vymenil aj palivovy filter, tym padom mas vyriesene rozpojenie palivovej hadice :)
tie pozicie v konektore ti pozrem....

edit: mali by to byt "Fp" a "B+", ked ich prepojis a zatocis klucikom na ON (nestartovat!), cerpadlo bude bezat a vycuca ti benzin z nadrze...
Jo a benzin staci ked nalejes nejaky normalny, 95/98, to ze je to Vpover zneznamena ze ti lepsie vycisti palivovy trakt... hlavne nalej noveho vela...
Naposledy upravil/-a ondrik v Sobota, 1. Októbra 2011, 10:18, upravené celkom 2 krát.
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: Problém s mojou T18

Príspevok od používateľa Legon » Sobota, 1. Októbra 2011, 10:03

Nenapisal si aka T18 ci 1.6l 2.0l alebo 2.2l

Este som benzin nevytahoval z nadrze tak len takto ma napadlo > nieco sa da odsat aj normalne hadickou do nadrze
a druha vec cez palivovod vytiahnut z neho hadicku a zapnut kluce palivove cerpadlo by to malo vytlacit. (myslim si neviem presne neskusal som)

Palivovy filter sa nachadza ked sa pozeras na motor v pravo hore, vlastne pod vzduchovym filtrom, ked sme ho menili (AT180) musel ist cely Aribox von.

Edit > ondrik ;)

LukasT18
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Piatok, 30. Septembra 2011, 21:49

Re: Problém s mojou T18

Príspevok od používateľa LukasT18 » Sobota, 1. Októbra 2011, 10:24

No tak idem nato. ondrik: a kde najdem konektor na diagnostiku? Tie kontakty su nejak oznacene? Legon: cez hrdlo nádrže sa to nedá. Už som to skúšal. Musí tam byt nejaká prepážka alebo čo. Až do nádrže som sa nedostal. Ale díki chlapci. Idem to skúsiť. A celda je 1,6l sedan. Asi USA verzia.

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Problém s mojou T18

Príspevok od používateľa ondrik » Sobota, 1. Októbra 2011, 10:58

konektor mas v motorovom priestore, taky cierny obdlznickovy kryt mozno 3x8 cm zvrchu, je na nom napisane DIAGNOSIS tusim ci co, a ked ho odklopis, z vnutornej strany dekla mas nakreslene a oznacene dierky. Jo a je tak vyssie vytiahnuty skoro az ku kapote, nemusis to hladat nejako zlozito.
...teda, ak sa dobre pamatam mal by byt pri pohlade zpredu auta v pravom zadnom rohu, teda pod oknom pri vodicovej strane
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Problém s mojou T18

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Sobota, 1. Októbra 2011, 11:53

tak chalani ti to popisali perfektne, to musis zvladnut :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

LukasT18
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Piatok, 30. Septembra 2011, 21:49

Re: Problém s mojou T18

Príspevok od používateľa LukasT18 » Sobota, 1. Októbra 2011, 18:11

Takže chlapci, benzín vypustený, naliaty nový a všetko ide ako má. Zo začiatku ešte skákali otáčky ale to bude ešte tým ˝pofiderným˝ benzínom v trubkách. Ale už ide ok. Nechal som ju trochu podurkať na voľnobehu a potom som ju šiel prevetrať a v pohode. Len sa mi nejako nepozdáva zvuk z výfuku. Mám športový výfuk a zvuk nejak zmohutnel. Čím to môže byť? Hmm? A ešte jedna otázka: V motorovej časti nad palivovým filtrom je nejaka nádobka. Myslel som že to je filter ale nebol. Je o niečo väčší ako palivový. Ale podobá sa naňho. Odpojil som to a nič z toho nevytieklo. Čo to je? Načo to slúži? Ale veľká vďaka chlapci za rady. Pomohli ste mi. :)

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Problém s mojou T18

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Sobota, 1. Októbra 2011, 18:41

to je zrejme ten uhlikovy filter na vypari ci co :-)... po tolkych rokoch uz zrejme neplni funkciu, ale ani nieje nijak potrebne to tam mat...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 39 neregistrovaných