Tuning stranky celica t23

všetko o tomto modeli

Moderátor: Leňulka

Používateľov profilový obrázok
celica t23
panic
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Piatok, 23. Mája 2008, 16:03

Re: Tuning stranky celica t23

Príspevok od používateľa celica t23 » Nedeľa, 16. Januára 2011, 17:46

hehe tak tak, moja oblubena prave idem objednavat spojku a odlahceny zotrvacnik a hlavne ked teda 230 koni na predokolke tak urcite s LSD diferencialom!! Keby nestal 900 dolarov tak uz si ho objednavam teraz. No ale kazdopadne tuto stranku odporucam uz som od nich bral veci a hlavne ked vedia tak dost poriadia a oni toho vedia veeeeela :-D ale monkeywrench tu uz tusi je.
VVTL-i

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Tuning stranky celica t23

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Nedeľa, 16. Januára 2011, 18:25

prepac, ale mas cca 900dolarov na odlahcenu spojku so zotrvacnikom a na LSD za 900 uz nie? to mi je cudne.
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Tuning stranky celica t23

Príspevok od používateľa Rasťo » Nedeľa, 16. Januára 2011, 19:34

Nič proti mládenci, ale LSD na predokolke je totálna blbosť. Detto keramická spojka s dvomi druhmi prevádzky - žiadny záber alebo plný záber. A odľahčený zotrvák? - rovno si objednajte novú prevodovku, resp. zháňajte nové synchróny a blázna čo vám urobí GO prevodovky...
Ako bude vypadať štart do zátačky trebarz na semafóroch na takomto aute? - ešte bez TRC? - vytočený volant, pridávaš plyn lebo vieš že keď ho poriadne nepridáš, tak Ti to pri rázovom zábere spojky skape. Púšťaš spojku a keďže Ti preklznú predné kolesá vplyvom nárazového prenosu krútiaceho momentu, zaberie aj LSD. No a už sa len divíš, že diferák nerobí čo má - darmo máš vytočený volant - ideš stále rovno a môžeš sa zblázniť.
Chlapci najskôr rozmýšľajte a potom kupujte marketingové nezmysly, alebo produkty určené na racing využitie. Ak mi neveríte, príďte do RK a predvediem vám ako funguje LSD v prevodovke FWD auta na mojej Kačene - na snehu a teraz na posypovom štrku, čo ostal na cestách po zlezení snehu musím jazdiť ako posratý, inak pri každom zatočení volantu a pridaní plynu, idem namiesto do zákruty, rovno...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Tuning stranky celica t23

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Nedeľa, 16. Januára 2011, 20:25

mozno to mas pokazene :-D ...ale nie, rypem. ;-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Tuning stranky celica t23

Príspevok od používateľa Rasťo » Nedeľa, 16. Januára 2011, 20:39

Gabo obaja dobre vieme, že pre normálne jazdenie, je idea LSD+FWD navyše s keramickou spojkou, skutočne skazená a nezmyselná, tak im nedávaj zbytočné nádeje... ;-)
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Tuning stranky celica t23

Príspevok od používateľa stenky » Nedeľa, 16. Januára 2011, 20:48

torsen je na FWD to najlepsie co mozes mat. lepsie ako open diff
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Tuning stranky celica t23

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Nedeľa, 16. Januára 2011, 22:07

Rasťo napísal:Gabo obaja dobre vieme, že pre normálne jazdenie, je idea LSD+FWD navyše s keramickou spojkou, skutočne skazená a nezmyselná, tak im nedávaj zbytočné nádeje... ;-)
ved jasne! cela tema mi obcas pripadala smiesne. ku tej spojke, pozna rezim ON/OFF a neodpusta ziadne chyby. V meste VOBEC, bud sa pohnes s prehrabanim, alebo ti to zdochne a budes vyzerat jak s kockatym benzinom :-D
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Tuning stranky celica t23

Príspevok od používateľa stenky » Nedeľa, 16. Januára 2011, 22:21

gabo to len ak mas pevnu racing keramiku. XTD robi sprung typ ktora tlmi razy pri pustani a da sa s tym normalne rozbehnut. sa spytaj Kysiho z CR fora ako sa mu na sprung type keramike od XTD jazdi :) chvilku si zvykal ale teraz si to nevie vynachvalit co som pocul a to jazdi mesto
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Tuning stranky celica t23

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Nedeľa, 16. Januára 2011, 22:29

no neviem, ja som na xtd dobre odporucania az tak nepocul, nez zle od kamosov z Madarska, co sa zaoberaju upravami.
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
celica t23
panic
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Piatok, 23. Mája 2008, 16:03

Re: Tuning stranky celica t23

Príspevok od používateľa celica t23 » Pondelok, 17. Januára 2011, 01:59

Co co co? tak ze LSD je kkktinka vravite?, mne do teraz bolo hovorene ze jaka ppc vec atd atd a to este aj od cloveka co zavodi :D pockaj ale ty snad nedavas kotle s plne vytocenym volantom na semaforoch to nem dobre pre poloos. A nie odlahcenu spojku ale zotrvak a za 900 dolarov?! no co si :D ked prebehnes monkeywrench stranku najdes tam aj lacnejsie alternativy. vid :

http://www.monkeywrenchracing.com/produ ... ts_id=1074
http://www.monkeywrenchracing.com/produ ... ts_id=1263

A reagujte, ak mate skusenosti, (aj ohladom flyheel) tak si rad necham poradit aspon tie prachy mozem posunut na nieco ine zase :) Ale spojku potrebujem nutne riesit lebo dam podlahu napr na stvorke v mensej rychlosti a otacky idu hore a auto az tak dopredu nejde :D:D Kludne aj znacku ak mate nejaku oblubenu. Ale nato by sme asi uz mohli zalozit novu temu...
A co je ten torsen???
VVTL-i

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Tuning stranky celica t23

Príspevok od používateľa stenky » Pondelok, 17. Januára 2011, 02:46

torsen je druh LSD diferencialu. torsen je v podstate znacka ale pouziva sa na oznacenie vsetkych torque sensing/torque biasing diferencialov. ono LSD je viacero druhov. v podstate sa daju rozdelit na diferencialy citlive na zmenu rychlosti a diferencialy citlive na zmenu krutiaceho momentu. kazdy ma svoje pre a proti ale tvrdit ze LSD je na FWD zbytocne je somarina.
"torseny" na FWD su skvela vec! jediny dovod preco sa to na auta nedavaju vo velkom je ich cena, hmotnost a fakt ze nie kazdy nutne vyuzije ich potencial
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Tuning stranky celica t23

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Pondelok, 17. Januára 2011, 03:40

ja som na 5ke mal origo odlahceny zotrvak z motoru beams (stenky to ma teraz), ale rozdiel vahy bol asi tak 200gramov tusim. proste ist do extremu netreba.
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
celica t23
panic
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Piatok, 23. Mája 2008, 16:03

Re: Tuning stranky celica t23

Príspevok od používateľa celica t23 » Pondelok, 17. Januára 2011, 10:37

stenky napísal:torsen je druh LSD diferencialu. torsen je v podstate znacka ale pouziva sa na oznacenie vsetkych torque sensing/torque biasing diferencialov. ono LSD je viacero druhov. v podstate sa daju rozdelit na diferencialy citlive na zmenu rychlosti a diferencialy citlive na zmenu krutiaceho momentu. kazdy ma svoje pre a proti ale tvrdit ze LSD je na FWD zbytocne je somarina.
"torseny" na FWD su skvela vec! jediny dovod preco sa to na auta nedavaju vo velkom je ich cena, hmotnost a fakt ze nie kazdy nutne vyuzije ich potencial
zaujimava vec tento torsen. A co to stoji cca? vaha je moc velka? lebo prave sa snazim tak ze co najmenej vahy preto aj ten odlahceny zotrvacnik nech proste aj vo viac menej v povodnom zneni ma ten 2ZZ o nieco vacsi potencial. A co stoji taka sranda, mas nejaku stranku nan?? alebo "vsemohuci" google mi povie?
Gabriel Nagy napísal:ja som na 5ke mal origo odlahceny zotrvak z motoru beams (stenky to ma teraz), ale rozdiel vahy bol asi tak 200gramov tusim. proste ist do extremu netreba.
A ako sa ti s nim jazdilo?? rozdiel pri rozbiehani, alebo akceleracia uz v pohybe nejaky rozdiel si spozoroval? Kamos sa ma stale snazi presviedcat ze ked tam dam odlahceny zotrvak tak to bude nejaky zvuk vydavat (jemne pistanie ci co.. :D ) ale tomu sa mi moc nechce verit
VVTL-i

Používateľov profilový obrázok
baky
panic
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Augusta 2008, 13:32

Re: Tuning stranky celica t23

Príspevok od používateľa baky » Pondelok, 17. Januára 2011, 10:41

... hmm kadejake uvahy. nehajte chlapca nak sa tesi a zistuje co je pre neho dobré. presne ako u mna: chlap mi povedal ze toyota najperfektnejsie auto a toboz celica ze ma aj sportovejsie vlastnosti super vykon vaha. kupil som celicu olutoval som. motor po par tisic klakol, prevodovka kompletka po repase pri 150tis. km??, podvozok katastrofalny, brzdy uplne zlé, vykon seriovej vvtl-i bieda, komfort z jazdy na bode mrazu. co z toho ked je pekne a neuzije si ho clovek. menil som motor: povedali mi daj si seriovu spojku novu z toyoty to ti musi vydrzat a daj sportove struny a dierovane kotuce bude to super. no samozrejme spojkovy kit original krabica toyota a dnu aisin a penazi tolko ze som sa za hlavu chytal. odtrhlo zlomilo žhužvalo po 7 tisic. supeeeer potešenie. vymenene sportove struny coilover s nastavitelnou vyskou? smejem sa najviac ... auto skackalo ako udrbane na seriovych tlmicoch a tych tvrdych strunach... a dierovane kotuce? s brutalnymi ebc ci ako sa volaju platničky? zabili ste ma ... po par tisic km zvlnene fialove kadejake. proste humus. mozno jazdím ako prasa ale ja si chcem auto uzit. a k tomu treba investovat a to som uz zistil. mozno som len ja rozhyckany ale viem co chcem a co potrebujem. kupil som keramicku spojku co ma vsetci odhovarali a pre mna? super zazitok. s pohnutim chvilu problemy a ked si sadne za volant niekto neznalí veci tak mu to skape je to jasné. ale s keramikou mam za sebou x tisic km a funguje stale a na aute jazdim slalomy sprinty a nesetrim ho ani ked idem z roboty domov a ked idem s mamou a pohnem sa na tom zo semaforov tak ani nesklbne autom. podvozok? zainvestoval som do d2. nekupuuuj to vytečie ti a nebudeš si to vediet nastaviť lebo tam su odklony vyska tuhost .. kupil som zalozil nastavil a sedí to ako riť na šerbli... niekto mi vravi ze LSD je na houby? uz je objednane a ked ti potom poviem ze na slalomoch robim o 5 sekund lepsie casy a ked pojdem z roboty domov a sklbnem z parkoviska za rucnu a predok ma krasne vytiahne zo zakruty bez problemov von a nerozjebem auto tak to bude vhodna investicia ... ani neviem co som chcel tymto zase povedat... asi len tolko ze neberte im to nadsenie a nech sami zistia co je najlepsie.

Používateľov profilový obrázok
baky
panic
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Augusta 2008, 13:32

Re: Tuning stranky celica t23

Príspevok od používateľa baky » Pondelok, 17. Januára 2011, 10:47

piskanie? :D no ak si ty budes piskat za volantom vtedy budes nieco pocut ... mam odlahcenu fidanzu a prisaham bohu este som ziadne piskanie nepocul ... uvazuj trosku logicky :) a kamarata pozdrav nech si uz dáva pomenej :D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných