Dojmy z "oturbenej" Celici VVTi po 10.000 km

všetko o tomto modeli

Moderátor: Leňulka

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Dojmy z "oturbenej" Celici VVTi po 10.000 km

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 18. Januára 2011, 00:10

a blitz kit na 2ZZ je kua drahy...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

vintrc
nula
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Streda, 1. Decembra 2010, 10:24

Re: Dojmy z "oturbenej" Celici VVTi po 10.000 km

Príspevok od používateľa vintrc » Utorok, 18. Januára 2011, 00:16

baky, pověz o těch nedostatcích víc, zajímá mne to :)

Používateľov profilový obrázok
baky
panic
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Augusta 2008, 13:32

Re: Dojmy z "oturbenej" Celici VVTi po 10.000 km

Príspevok od používateľa baky » Utorok, 18. Januára 2011, 00:16

gabo velmi spravne ... ale ten blitz aj kua prepracovany

Používateľov profilový obrázok
baky
panic
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Augusta 2008, 13:32

Re: Dojmy z "oturbenej" Celici VVTi po 10.000 km

Príspevok od používateľa baky » Utorok, 18. Januára 2011, 00:26

vintrc neviem ci su to overene fakty ale podla uvazenia je to mechanika cez remen takze ten kompresor ma strop uz hned po zalození podla mna ... kdezto z turbom laborujes das vacsie mensie ake chces. a otazka chladenia vzduchu pri greddy neni vobec doriesena a CAI tak nezachladi ako IC(ktory ma ten blitz) ... a navyse kompresor mi neni sympaticky :)

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Dojmy z "oturbenej" Celici VVTi po 10.000 km

Príspevok od používateľa stenky » Utorok, 18. Januára 2011, 00:42

neviem kolko ten Greddy tlaci ale ak uvazime objem mtora 1.8l a ak som spravne pochopil ze v kite je eaton m62 s objemom 1l pri rozumnom tlaku do 0.4-0.5 bar by ma tento kompresor stihat s motorom kludne do 10000rpm, pri 0.8bar do 8600rpm. ak ma byt jedina nevyhoda IC tak ho teba domontovat :) a to nevravim ze pri rovnakom tlaku ma vzduch tlaceny kompresorom nizsie teploty ako vzduch tlaceny turbom. vseobecne vzate kompresor sa aj ovela jednoduchsie ladi. ak mas raz dobre zvoleny drive ratio kluka kompresor neriesis ziadne pretlaky, ich ventilacia, wastegate a vselijake surge a porobne. ak uz teba kompresor si vystaci s jednym BOV (da s aj be zneho ale o tom inokedy)
osobne by som nad kompresorom bez IC ani neuvazoval. ak plnit tak aj chadit treba. ak nie koli vyssiemu vykonu tak pri kompresii co ma 2zz + preplanie teba dbat na prevenciu proti detonaciam -> znizit teplotu vzduchu na minimum.
tak ako mozes menit turbo, vacsie mensie fialove ruzove, mozes menit aj kompresor. otazne je naco ti to treba? ak ches vyssli tlak das mensiu kladku a ides, nemusis menit cele turbo. len s tou kladkou teba dbat na max prevadzkove otacky kompresora (riziko nenvratneho znicenia rotorov) a ci motor zvyseny tlak zvladne.

clovek co chce kompesor musi vediet co chce a do coho ide. na turbo to mat nikdy nebude co sa cisel tyka ale o vyhodach a nevyhodach kazdeho systemu sa da docitat snad vsade.

ak svoje tvrdenie o tom ze ten greddy kit je zly zakladas len na tvojej osobnej nesympatii ku kompresorom a na tom ze nema IC ktory sa da dorobit, tak to potom nieje bohvie co. ja uz som cakal ze sa daco dozviem daku zakulisnu klebetu ze sa im rozpadavaju loziska alebo ze maju nafigu mapy a motor odchadza na detonacie ale tak nic no :) aspon nie dneska :) ostatne Greddy sa uz mozno nevyraba hlavne koli tomu ze je v predaji skoro 6 rokov na auta z ktorych uz ani jedno nieje v predaji. kit sa predava stale, ziadne staihnutie z trhu koli chybe alebo podobne, koli comu by sa dalo tvrdit ze boli "zle"
Naposledy upravil/-a stenky v Utorok, 18. Januára 2011, 00:50, upravené celkom 2 krát.
Obrázok

vintrc
nula
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Streda, 1. Decembra 2010, 10:24

Re: Dojmy z "oturbenej" Celici VVTi po 10.000 km

Príspevok od používateľa vintrc » Utorok, 18. Januára 2011, 00:46

Máte pravdu..s turbem, si můžeš víc pohrát, pokud chceš z auta dostat maximum...ale pokud chceš jen a pouze požitek z jízdy a přihlížíš k životnosti auta a jeho částí, myslím, že kompresor postačí :)

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Dojmy z "oturbenej" Celici VVTi po 10.000 km

Príspevok od používateľa stenky » Utorok, 18. Januára 2011, 00:54

pozri, kompresor nikdy na turbo mat nebude iked aj medzi kompresormi je niekolko druhov a kazdy sa sprava inac. stale sa vsak kompresory montuju do aut. uz len samotnych "positive displacement" kompresorov je niekolko druhov s roznymi ucinnostami a vlastnostami.
Lotus tiez stale cpe do elise a exige 2ZZ aj s kompresorom.
vsetko je to o osobnej preferencii vodica. tato otazka sa neda generalizovat na toto je zle a toto dobre. oboje je dobre ale ako to uz pri autach byva, kazde v inom a neexistuje univerzalne ultimatne riesenie ktore vsetkym natrhne prdel ;)

sorry ak pisem ako madar ale kombinacia tma+notebook klavesnica+ rychle pisanie mi moc neide :D
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
baky
panic
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Augusta 2008, 13:32

Re: Dojmy z "oturbenej" Celici VVTi po 10.000 km

Príspevok od používateľa baky » Utorok, 18. Januára 2011, 00:57

stenky si pán ... napisal si to ako z velkej knihy .. nejdem tu očiernovať kompresor .. pred dvomi ci tromi rokmi ked som sa previezol na okompresorovanej celice bol som z toho v prdeli ... ale dnes uz sme zase niekde inde .... inak s tymi kladkami menit ich to ti ma nenapadlo je tam vobec taka moznost? IC je na tom greddy nemozne lebo menis tam cele sacie potrubie v ktorom je ten "šnek" (neviem si to absolutne predstavit ako by sa to dalo) ... a ide o to ze pomer ceny greddy kitu a turbo kitu su na rovnakej urovni ale z turba vyzenies o par hp viac .. a kedze je blbost davat na kompresor seriove sanie ( lebo v kite sanie nie je) tak to mas hned 300 eur navyse ... a za to si uz vyberies aj lepsie turbo a ostane ti este na kavu a blaa blaaa podme spat je uz vela hodin ....... :)

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Dojmy z "oturbenej" Celici VVTi po 10.000 km

Príspevok od používateľa stenky » Utorok, 18. Januára 2011, 01:05

ak sa udrzis pod limitom maximalnych otacok komprsora pri maximalnych otackach motora tak zmena kladky je ta najjednoduchsie cesta ako kompresoru zvysit tlak(bezna prax na minicooperoch s). je to obycajna pumpa. ak do 1.8l motora za ten isty cas nacpes 3.6l vzduchu mas pretlak 1bar(ak neratam srtaty v potrubi, bez IC alebo s malym IC co by zvladalo uchladit do 0.5 bar su ajtak minimalne)

sacia aj tlakova cast kompresora sa na sacie potrubie pripaja prirubami, domontovat IC na tlakovu cast by mala byt otazka vhodne zvoleneho chladica, jeho umiestneie a trocha custom pipingu. samozrejme ze to cenu kitu zvysuje... a nie malo.
a ak clovek nepresunie klapku perd kompesor ale ponecha ju v casti s pretlakom, treba tam dat BOV


edit: kam utekas ked sa s tebou vadim???!!! :D ale nie ja som rad ze je tu po dlhej obe daka podnetna debata a vobec nechem aby to sklzo do vecnej hadky turbo vs kompresor. ta debata by mohla trvat roky a neviest nikam :) je to taka chicken-egg situacia :)
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
baky
panic
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Augusta 2008, 13:32

Re: Dojmy z "oturbenej" Celici VVTi po 10.000 km

Príspevok od používateľa baky » Utorok, 18. Januára 2011, 10:53

kde tam vidis filter? mirec ho ma prerobeny lebo povodne je vzadu za motorom pri turbe ale na tej zltej ho absolutne nevidno ...

Používateľov profilový obrázok
baky
panic
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Augusta 2008, 13:32

Re: Dojmy z "oturbenej" Celici VVTi po 10.000 km

Príspevok od používateľa baky » Utorok, 18. Januára 2011, 14:24

az do takych extremov nejdem :) ak klakne motor potom pride na rad tuning motora :) teraz mu len troska prifukneme nejake bary :)

Ado
Toyota guru
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Streda, 27. Júla 2005, 09:10
Bydlisko: Tábor

Re: Dojmy z "oturbenej" Celici VVTi po 10.000 km

Príspevok od používateľa Ado » Utorok, 18. Januára 2011, 16:33

a ešte k tomu kompresoru,tlači teoreticky od 0 otáčok,takže vyplýva z toho že treba turbokompresor :D :D
Lexus RX 400h,2008
Ex:RAV 4 II (XA2) 2.0 VVTi 4WD,r.v.2004
Ex:Celica AT200,r.v.96
1.8,85kw
Ex:Celica AT180,r.v.92
1.6Sti,74kw

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Dojmy z "oturbenej" Celici VVTi po 10.000 km

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 18. Januára 2011, 16:42

ano, to je tiez riesenie .-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
miro81
začiatočník
Príspevky: 205
Dátum registrácie: Štvrtok, 6. Januára 2005, 16:47
Bydlisko: Kosice
Kontaktovať používateľa:

Re: Dojmy z "oturbenej" Celici VVTi po 10.000 km

Príspevok od používateľa miro81 » Utorok, 18. Januára 2011, 20:24

8george8 - ten filter ako už aj baky písal, spm dal preložiť na miesto pôvodného filtra, lebo pôvodný je úplne na h...o umiestnený - za kolesom rovno pri motore, takže za 10 minút bude neskutočne špinavý a navyše saje horúci vzduch priamo z motora...

P.S. Trošku som konzultoval s Jessiem z Turbokits a tiež s nemeckými "pacientami" a tak som zvýšil turbotlak na 8 PSI...paráda, olej ani teraz nevystúpi nad 90-100 'C (počas jazdy na diaľnici), akurát mapu musím trochu upraviť a mierne pridať palivo. Inak zimný benzín na Shell stojí za .... normálne mi začali kolísať na voľnobehu otáčky, keďže neprehára tak ako letný, už som chcel upraviť mapu špeci na zimu, našťastie OMV je OK :)
exCelica 2.0 GTi, 115kW r.v. 1994
Honda Prelude 2.0, r.v. 1993 US import
TURBOed Celica 1.8 S r.v. 2000
Mazda RX8,2003, 231 BHP

Používateľov profilový obrázok
patres
toyoťák
Príspevky: 543
Dátum registrácie: Sobota, 24. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: nitra

Re: Dojmy z "oturbenej" Celici VVTi po 10.000 km

Príspevok od používateľa patres » Utorok, 18. Januára 2011, 22:33

ja som poslednych par krat tankoval na shellke a slovnaftke a tiez mi prdia otacky...na OMW take problemy nemam...
celica 7.gen-105kw vvti
celica 1.gen TA28 ST

Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných