Nevysúva anténa

všetko o tomto modeli

Moderátor: Leňulka

Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Nevysúva anténa

Príspevok od používateľa Avensis » Nedeľa, 20. Júna 2010, 20:00

Chalani poradte čo môže byť tej pos.atej anténe že ju nevysúva :?: Síce som ju už tak kúpil no hnevá ma to prečo to nejde, zapnem rádio a nič :roll: Ak viete ako na ňu tak sem s info ;-) Dík
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Nevysúva anténa

Príspevok od používateľa stenky » Nedeľa, 20. Júna 2010, 20:36

mne tiez nevysuva ale kedze radio nepocuvam iba CD tak ma to zatial netrapi.
jednu som mal rozobratu a tam je taky plastovy hruby kabel navinuty do spiraly s vnutornym ozubenim.
ak ide do anteny prud, tak je moznost ze to ozubenie sklzlo z pastorka ktory ho pretaca, alebo sa ten slimacik zlomil alebo sa cokolvek zodralo (pastorok, slimacik)
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Re: Nevysúva anténa

Príspevok od používateľa Avensis » Nedeľa, 20. Júna 2010, 21:12

Tak ak budem mať opäť čas tak ju vyšmarím a rozoberiem, inak to vysúva iba vtedy ak je zapnuté iba rádio alebo hned ako sa zapne rádio a je jedno či ide aux cd usb?
Aspoň viem s čím mám rátať či šnek ako vravíš atď ;-)
Dik za info ;-)
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Nevysúva anténa

Príspevok od používateľa stenky » Nedeľa, 20. Júna 2010, 21:40

co som pozeral tak sa daju zohnat volake aftermarket vysuvne anteny ale bohvie nakolko sa daju bez vacsich uprav namontovat na miesto. stoja cca 20-30euro original ak sa da v toyote splasit nebude stat pod 70-80ojro tipujem. ale ako spravny kutil to skus najprv rozobrat je to pomerne jednoduche, budes vediet na com si :) co sa vysuvania tyka to neviem. nefunguje mi ale myslim ze co som videl u Thomasa tak tomu sa vysunie hned ked zapne radio. Prave preto aby som zbytocne nedral antenu ked pocuvam CD by som to chcel volako riesit tlacitkom v interieri.
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Re: Nevysúva anténa

Príspevok od používateľa Avensis » Nedeľa, 20. Júna 2010, 21:53

Tak tak najprv sa s tym pokašlem aj tak sa to už viac pokaziť nedá takže hor sa do toho :-D Nechcel by som to riešiť aftermarketom, radšej tú starú rozbehnúť, a tá cena v Toyote 70-80 E je málo ja rátam tak 100 vyššie, autorizáky žijú s predaja dielov a opráv :oops:
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Nevysúva anténa

Príspevok od používateľa stenky » Nedeľa, 20. Júna 2010, 22:28

dobre pehnal som to. podla toyo DIY stoji manualna 40E a motorcekova 214E takze to bude aj ovela viac.... merde
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Re: Nevysúva anténa

Príspevok od používateľa Avensis » Nedeľa, 20. Júna 2010, 22:32

stenky napísal:dobre pehnal som to. podla toyo DIY stoji manualna 40E a motorcekova 214E takze to bude aj ovela viac.... merde
WTF? 214? No to nech si nechajú :oops: Oni tam snáď zarátajú aj historickú hodnotu :razz:
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Nevysúva anténa

Príspevok od používateľa stenky » Nedeľa, 20. Júna 2010, 22:39

ja neviem, cakal som okolo kilecka ze by to bolo ale ked som videl 214E skoro som zo stolicky padol. a to som si isty ze v slovenskej toyote to nebude tych 214 ale aj viac. terbalo by im napisat mozno je to chyba a bude to lacnejsie. pravda je o vine a v toyote kym ti tu palku nenapisu sami :D
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Re: Nevysúva anténa

Príspevok od používateľa Avensis » Nedeľa, 20. Júna 2010, 22:43

To hej ale pochybujem že u nás by bola lacnejšia, skoro 3/4 vecí čo som potreboval ohľadom súčiastok a pýtal som sa po Toyota predajniach u nás bolo viac ako Toyodiy :oops: Toyodyi používam ako taký návod na použitie :razz: tam sa uistím čo potrebujem :razz:
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Nevysúva anténa

Príspevok od používateľa ondrik » Pondelok, 21. Júna 2010, 10:32

pani, ja som to tu pisal kdesi, ked som riesil moju, co sa nevysuvala. Najcastejsi problem je utrhnuty ten biely plastovy ozubeny "remen" lebo sa staca a roztaca pouzivanim, a casom proste vecne ohybany plast nebvydrzi a zlomi sa. Idealne puka napr. v zime, ked si to neuvedomis a zapnes radio a antena zmrznuta sa tlaci hore niekedy aj cez vrstvu ladu.
Origo v toy som sa pytal, ked som ju zhanal pred dvoma rokmi, a bolo to tusim cca 8000 sk vtedy. Potom som mal aj taku alternativnu, co si kamos kupil na svojho fasouna, namontoval som ju, s prilozenymi adaptermi to pasovalo OK, lenze vydrzala asi tak tyzden :-D (stala 500 korun)
nakoniec som sa na to vy... a dieru po antene som dal zavarit...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Nevysúva anténa

Príspevok od používateľa stenky » Pondelok, 21. Júna 2010, 12:22

mne sa paci ten napad automatickej anteny a presne preto aby sa nelamala by som ju chcel mat na gombik aby sa vysunula len ked ja chcem ani ked si radio zmysli a ja to necakam/nepotrebujem.
stale ale rozmyslam ze na to co ja potrebujem by stacila manualna. raz za cas co radio pustim ked ma uz CD nudi alebo na prijem zvuku v autokine si to mozem aj sam vysunut :) teda ak by mala tan nahrada motorova vydrzat tyzden....
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
stefan-celica
Toyota guru
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Septembra 2008, 20:07
Bydlisko: Slovensko

Re: Nevysúva anténa

Príspevok od používateľa stefan-celica » Pondelok, 21. Júna 2010, 17:47

ondrik napísal:pani, ja som to tu pisal kdesi, ked som riesil moju, co sa nevysuvala. Najcastejsi problem je utrhnuty ten biely plastovy ozubeny "remen" lebo sa staca a roztaca pouzivanim, a casom proste vecne ohybany plast nebvydrzi a zlomi sa. Idealne puka napr. v zime, ked si to neuvedomis a zapnes radio a antena zmrznuta sa tlaci hore niekedy aj cez vrstvu ladu.
Origo v toy som sa pytal, ked som ju zhanal pred dvoma rokmi, a bolo to tusim cca 8000 sk vtedy. Potom som mal aj taku alternativnu, co si kamos kupil na svojho fasouna, namontoval som ju, s prilozenymi adaptermi to pasovalo OK, lenze vydrzala asi tak tyzden :-D (stala 500 korun)
nakoniec som sa na to vy... a dieru po antene som dal zavarit...

ja som mal tiez problem s antenou rozobral som a bol prasknuty ten plast ktory ju vysuva. Tak som ju odpojil od stavy a je v kuse vysunuta.
Toyota Celica T20 ST202 129kw 3SGE McPherson :) 376 916km, Evans Coolants, K&N, PUR 80Sh
Renault Trafic 2.0dci M9R L2H1 toto auto my bol čert dlžný
Subaru Legacy AWD 2.0 boxer EJ20 318 000km

Používateľov profilový obrázok
Jancula
panic
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Štvrtok, 9. Augusta 2007, 18:33

Re: Nevysúva anténa

Príspevok od používateľa Jancula » Pondelok, 21. Júna 2010, 21:31

Ja to mam tak, ze pokial tam mam origo toyota radio, tak antena vysuva a ked tam hodim alpina s redukciou, tak uz nie. Myslel som, ze to bude tym, ze na iso redukcii chyba jeden drot, ktory som myslel, ze je prave na to, ze dava impulz na vysunutie anteny. Ale mozno bude problem inde, skusim tam este raz hodit to stare radio...
Toyota Celica GT 2.0 SS 129kw r.v. 95

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Nevysúva anténa

Príspevok od používateľa ondrik » Utorok, 22. Júna 2010, 10:36

na ovladanie anteny by tam mal byt tmavo modry kabel v iso koncovke. Iso su dve, jedna 8drotova na repro a jedna zvycajne 5drotova na napajanie. A v tej 5drotovej je tmavo modry kabel, ktory ovlada antenu. Pravdepodobne nebudes mat na koncovke co ide z radia kabel oznaceny Power antena na spravnom mieste. Mal som to tak na jednom alpine, ze bol v ISO konektore prehodeny na inej(volnej) pozicii, preto to neslo. Skus pozriet, pripadne ak nie je oznaceny na radiu tak kukni do manualu, ktory kabel co ide z radia je oznaceny ako antena a prepoj ho s tym tmavomodrym v ISO koncovke v aute. ;-)

je to pozicia 5 v hornom

Obrázok
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Nevysúva anténa

Príspevok od používateľa stenky » Sobota, 26. Júna 2010, 19:24

mam teraz doma rozmontovanu antenu a vsecko ej v poriadku. snek je cely kolesa sa hybu len netusim ako je na tom motor skusim ho napojit na daku baterku.
co ma zaujma je ten zahadny cierny box na antece do ktoreho ide konektorom 6 dratov a z neho vystupuju 2 draty ktore idu do motora. a ja netusim na co sluzi a ci sa nebude dat ten box obehnut a pustit stavu priamo do motora.
ziaden senzor tem nieje ktory by volako zistil ze antena je vysunuta, jedine ze by dako ten box zistil ze motor stoji a vypne ho.... ak by sa to dalo napriamo tak jediny antilamaci system by bolo zrejme odpruzene kolecko.
vcul budme mudri :D
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných