Problém s 5-tym prevodom Celica GT

všetko o tomto modeli

Moderátor: Leňulka

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Problém s 5-tym prevodom Celica GT

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 8. Februára 2010, 07:14

Ono keď človek kupuje takto staré auto, je vhodné okrem motorového oleja vymeniť aj prevodový (a skontrolovať či netečie cez simeringy poloos z nej von). ;-)
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Re: Problém s 5-tym prevodom Celica GT

Príspevok od používateľa Avensis » Pondelok, 8. Februára 2010, 18:44

Rasťo napísal:Ono keď človek kupuje takto staré auto, je vhodné okrem motorového oleja vymeniť aj prevodový (a skontrolovať či netečie cez simeringy poloos z nej von). ;-)
Rasťo, auto som kupoval už vadné :razz: pýtal som sa aj na to či nepreteká ako si ty spomínal, no povedal, že všetko ok ohľadom tesnosti ;-)
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

Používateľov profilový obrázok
kuro
toyoťák
Príspevky: 712
Dátum registrácie: Piatok, 27. Januára 2006, 16:12
Bydlisko: Íst Slovakia
Kontaktovať používateľa:

Re: Problém s 5-tym prevodom Celica GT

Príspevok od používateľa kuro » Piatok, 12. Februára 2010, 23:17

vymena synchronov u nas noprob. ale v tvojom pripade asi fakt lepsie riesenie kupit celu prevodovku... my sme prave na jednej 5th gen. vymenili 3ojkovy synchron a auto ide jag "kuľa" :-)
Obrázok
LEXUS IS200
"ex cariňák:-)"
join the 5th celica drivers group on fasbuk

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Problém s 5-tym prevodom Celica GT

Príspevok od používateľa stenky » Sobota, 13. Februára 2010, 22:03

kuro kolko cca vysiel synchron a rozoberacka? len tak odhadom, este to nieje zle ale 1 a 3 musim sem tam znasilnovat :D
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Re: Problém s 5-tym prevodom Celica GT

Príspevok od používateľa Avensis » Nedeľa, 14. Februára 2010, 12:18

kuro napísal:vymena synchronov u nas noprob. ale v tvojom pripade asi fakt lepsie riesenie kupit celu prevodovku... my sme prave na jednej 5th gen. vymenili 3ojkovy synchron a auto ide jag "kuľa" :-)
No nič iné mi ani nezostáva :? pretože mne by sa ozaj šikli iba tie dva ozubené + synchrón, lenže všetci čo majú na predaj prevodovku ju predajú iba v celku, pretože by mali potom zhoršený predaj zvyšných prevodov ;-) Beriem to bez problémov, aspoň budem mať ďalšie do náhrady :razz:

P.S. To bolo ešte v celku dobre, že "iba" synchrón, bárs aj ja by mal "iba" tento problém ;-)
Mimochodom koľko bol účet za prácu? ;-) Ak smiem vedieť ;-)
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Re: Problém s 5-tym prevodom Celica GT

Príspevok od používateľa Avensis » Nedeľa, 14. Februára 2010, 12:23

stenky napísal:kuro kolko cca vysiel synchron a rozoberacka? len tak odhadom, este to nieje zle ale 1 a 3 musim sem tam znasilnovat :D
Stenky a ako sa ti to prejavuje? Škrípe to? alebo? Môže byť, že ozaj budú chytené synchróny, alebo to môže byť podobný problém ako vznikol u mňa, že sa zadiera posunovač rýchlostí resp. "nevloží" rýchlosť úplne.
P.S. Nepodceňuj to a daj to rozobrať nech sa ti na tu pozrú, lebo dopadneš tak ako ja ;-) Aj Nemec sa vysral na to a holt dopadlo to tak ako dopadlo :x
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

Používateľov profilový obrázok
Leňulka
toyoťák
Príspevky: 828
Dátum registrácie: Štvrtok, 17. Marca 2005, 18:31
Bydlisko: Březová
Kontaktovať používateľa:

Re: Problém s 5-tym prevodom Celica GT

Príspevok od používateľa Leňulka » Nedeľa, 14. Februára 2010, 17:08

Nechci vam sem zanaset skoro offtopic, ale tak nejak se to tyka prevodovky tak to sem napisu, ...tak trochu ti zavidim ze se u tebe jedna jen o petku, ja ji temer nepouzivam takze by me to ani velice nestvalo, horsi je, kdyz "chytne prevodovka naladu" jak ja tomu rikam a napr. kdyz stojis na semaforu a blikne zelena, ne a ne tam dat za jedna, kdyz uz se ti to podari das sotva dva, tri uz tam jit nechce, zkusis ctyri, taky nic, tak zpatky dva, sines se jak snek, pak se ji nalada spravi, tak tam ta trojka teda jde, ale to uz te kolem tebe vsichni fuckuji a miluji te, pak jsou taky dobre zazitky dat z petky za ctyri, neni to ze to tam jde pres zuby, proste tam nejde vubec kdybys to tam chtel kladivem nasolit, tak to proste nedas, tak musis proste jet na neutral dokud se to neprobere, parkrat zkusti meziplyn, pak tam teda jde pres zuby, ale hlavne ze tam je, timto adrenalinovym sportem ja ziju posledni cca 2 tydny, pred tim to nebylo ok, ale nebylo to takto drasticke, je to super hlavne kdyz clovek jezdi denne do prace 30km a z prace to same, takze denne se 60km toporis abys dojel domu. Prevodovka vazi krapet vic jak ta vase, takze demontaz prdel, o nandavani ani nemluvim, uz jsme si oboji zazili jednou, .....jinak bych ji teda nevymenila za nic, tu mou prevodovku :lol: konec pribehu...
Toyota Celica 2.0 Turbo All-Track 1991
Toyota 4Runner 2,4i 1989
Ex: Toyota Celica 2.0 Turbo 4WD 1989
Ex: Toyota 4Runner 3.0 V6 1989
Ex: Toyota Celica 2.0 Turbo 4WD 1988
Ex: Toyota Celica 2.0GTi 16V 1989
N.M.T. Engineering

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Problém s 5-tym prevodom Celica GT

Príspevok od používateľa stenky » Nedeľa, 14. Februára 2010, 19:34

ako pises lenka, sem tam s stane ze na senafore ne a ne dat za jedna. potom skusam 2,3,4 ci sa tie kolesa dako nepootacaju... nakoniec vacsinou zapadne ale trva to a vyzeram ako blbec..... :D
za jazdy malymi rychlostami tam 1 nepadne, vacsinou aj ked sa serem tych 5-10kmh a chcem dat za 1 aby som netrapil motor (parkoviska, garaze a vyjazdy vsemozneho druhu) musim zabrzdit komplet auto a znova sa rozbehnut lebo 1 ma proste "nalady" :D
medziplyn som na znasilnenie 1ky skusal raz a to za velkeho skripotu kolies tak to uz radsej neskusam
samozrejme su situacie ked tam ide 1 v pohode aj za jazdy a este jednoduchsie s pokoja.... ale proste robi si co chce.

R som obabral. ked mi neide, staci mierne popustit spojku a ako sa natocia hriadele tak tam padne

3 ide dakedy ok a dakedy ju neviem trafit, hlavne z 2ky ked za robi ten pol Hckovy pohyb. bud je to preto ze to nenecham same zapadnut alebo je to kulisa, mozno synchron. ale kedze nic neskripe, ani pri 1,3 a R tak teda neviem ci synchrony alebo skor ta kulisa.....
Obrázok

ToyoCarE

Re: Problém s 5-tym prevodom Celica GT

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Nedeľa, 14. Februára 2010, 22:09

ja neviem co mate s tymi prevodovkami,, nasa ma najazdenych mozno cez 500 000km,, a taketo problemy nepoznam,, ani raz sa mi nestalo zeby som tam nedostal nejaku rychlost,, + za jazdy tam cez mierny medziplyn dostanem aj jednotku,, cca 5 - 10km/h,, takze nieco mate posahane vsetci,, mozno som to napisal tvrdo,, ale jazdim ja a otec,, takze dvaja to vieme potvrdit, ze fakt nemame nijake problemy ani na semaforoch,, ani inde.

Používateľov profilový obrázok
Leňulka
toyoťák
Príspevky: 828
Dátum registrácie: Štvrtok, 17. Marca 2005, 18:31
Bydlisko: Březová
Kontaktovať používateľa:

Re: Problém s 5-tym prevodom Celica GT

Príspevok od používateľa Leňulka » Nedeľa, 14. Februára 2010, 22:30

Tak ono je to mozna i tim, kdo s tim jezdil pred tim, ja tu prevodovku koupila za 2tis a od zacatku mela svoje roupy, navic je z auta co je z roku 87, takze uz cosi pamatuje, a nejezdil s ni zrovna setrny majitel. Mit auto od zacatku jako prvni majitel, asi taky nemam zadny problem ;-)
Toyota Celica 2.0 Turbo All-Track 1991
Toyota 4Runner 2,4i 1989
Ex: Toyota Celica 2.0 Turbo 4WD 1989
Ex: Toyota 4Runner 3.0 V6 1989
Ex: Toyota Celica 2.0 Turbo 4WD 1988
Ex: Toyota Celica 2.0GTi 16V 1989
N.M.T. Engineering

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Problém s 5-tym prevodom Celica GT

Príspevok od používateľa stenky » Nedeľa, 14. Februára 2010, 22:39

toyo na netvrdim ze to robi stale. 90% pokusov su uspesne preradenia bez zazikov. ale tych 10% sa udeje ked to clovek najmenej potrebuje :D
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Re: Problém s 5-tym prevodom Celica GT

Príspevok od používateľa Avensis » Nedeľa, 14. Februára 2010, 22:52

Je to tak ako Leňulka tvrdí, záleží od koho to máš, alebo kto všetko na tom jazdil....
A celkovo športovejšie autá a staršie ročníky dostávali a aj dostávajú zabrať od pár exotov, však kone moje hijéééé :?
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

ToyoCarE

Re: Problém s 5-tym prevodom Celica GT

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Nedeľa, 14. Februára 2010, 22:58

ako neviem,, otec je byvaly zavodnik do vrchu,, aj ja jazdim dakedy na hrane,, ale s prevodovkou sa zaobchadza setrne,, od byvaleho majitela sme zdedili znicene synchnony na 2 a 3,, ale inak nieje s nou problem,, po poslednej vymene oleja sa to zlepsilo o cosi. Neviem ako je mozne ze niekto dokaze jej ublizit,,

Používateľov profilový obrázok
Avensis
Toyota guru
Príspevky: 1160
Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
Bydlisko: RV
Kontaktovať používateľa:

Re: Problém s 5-tym prevodom Celica GT

Príspevok od používateľa Avensis » Nedeľa, 14. Februára 2010, 23:13

Hoši keď sme už pri prevodovke, tak by som sa spýtal na váš názor aj na spojku. Čo by ste dali? Myslím obyčajnú nakoľko na keramiku zatiaľ nekvaplo do peňaženky :razz:
Na výber mám (komplet sada):
1.Aisin
2.Valeo
3.Luk
4.Sachs
Ja osobne sa prikláňam skôr k Aisin-u ;-)
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"

Yamaha WR
Yamaha XS veterán :-)
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD

ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22

mates_elit
panic
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Sobota, 2. Januára 2010, 14:09
Bydlisko: Lietava

Re: Problém s 5-tym prevodom Celica GT

Príspevok od používateľa mates_elit » Pondelok, 15. Februára 2010, 07:39

Avensis napísal:Hoši keď sme už pri prevodovke, tak by som sa spýtal na váš názor aj na spojku. Čo by ste dali? Myslím obyčajnú nakoľko na keramiku zatiaľ nekvaplo do peňaženky :razz:
Na výber mám (komplet sada):
1.Aisin
2.Valeo
3.Luk
4.Sachs
Ja osobne sa prikláňam skôr k Aisin-u ;-)
Ja sa osobne prikláňam k sachsu. Robím s nimi a nemám na ne zatiaľ žiadne sťažnosti. Celkom v poho je aj Luk a Valeo ale osobne radšej ten sachs. Aisin nepoznám vôbec.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných