kable..

všetko o tomto modeli

Moderátor: Leňulka

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

kable..

Príspevok od používateľa miguellito » Nedeľa, 10. Januára 2010, 19:23

na mna by zaujimalo ci je ok, ze mi po tme svietia kable ku svieckam a hlavny kabel do rozdelovaca ....thenk juuu veri maaaač su to skoro funglovky od JC nedavno som si vsimol ze preblikaval iba ku 4ke valcu ale uz aj 3ka a aj ten hlavny k rozdelovacu... ach jo no neni to Denso no... a tam kde sa ho chytim tak tam sa rozsvieti a ostane tam chvilu niekedy svietit ale vacsinou na roznych miestach............................................................
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
stefan-celica
Toyota guru
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Septembra 2008, 20:07
Bydlisko: Slovensko

Re: kable..

Príspevok od používateľa stefan-celica » Nedeľa, 10. Januára 2010, 19:53

Tak podla mna to nieje vobec dobre... na cz.fore som cital temu o svetielkujucej kapote skus pohladat tam. Bude ti to pravdepodobne niekde prebijat.
Toyota Celica T20 ST202 129kw 3SGE McPherson :) 376 916km, Evans Coolants, K&N, PUR 80Sh
Renault Trafic 2.0dci M9R L2H1 toto auto my bol čert dlžný
Subaru Legacy AWD 2.0 boxer EJ20 318 000km

Používateľov profilový obrázok
ALFkeeper
začiatočník
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Piatok, 22. Augusta 2008, 23:11
Kontaktovať používateľa:

Re: kable..

Príspevok od používateľa ALFkeeper » Nedeľa, 10. Januára 2010, 22:01

jasne ze to je nahovno

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: kable..

Príspevok od používateľa Rasťo » Nedeľa, 10. Januára 2010, 22:14

Čo najrýchlejšie vymeniť!!! A rovno skontroluj aj sviečky...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: kable..

Príspevok od používateľa miguellito » Pondelok, 11. Januára 2010, 09:26

ale co prebijat??? nezda sa mi ze by to bolo niekde zle zaizolovane alebo poskodene droty akehokolvek druhu ku ktorym som sa dostal alebo zle ukostrene ,,,a sviecky? su tam nove maju asi 2000km denso iridium odtrh je spravny-na stopro--- co ine moze byt so svieckami? dufam ze su to len kable a ze to nemohlo poskodit nejak motro-elektriku....... :(
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: kable..

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 11. Januára 2010, 10:24

Myslíš že tá izolácia zastaví cca 17 tisíc voltov??? - tam stačí jemne znížená vodivosť a je v péčku.
Káble sú základ rodinného šťastia... ;-)
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

yayo
začiatočník
Príspevky: 297
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 20:47
Bydlisko: Zilina

Re: kable..

Príspevok od používateľa yayo » Pondelok, 11. Januára 2010, 13:03

Skus precistit kontakty na kabloch a vystriekaj ich nejakym vodivim sprejom su na to nejake aj specl.Skus aspon uvidis ci v tom alebo v kvalite kabla je chyba.Mal si ist do org alebo znamej znacky a mozno by si mal pokoj.Mne ked raz zle odpaloval 1valec som pozrel a mal som zaoxidovany jeden kontakt v hlave rozdelovaca a ked som to vycistil a vystriekal tak to bolo ok a drzi do teraz akurat som vymenil kryt rozdelovaca.
Daewoo :/
Ex:Corolka ae82 GT 4age 1588cc 16v 89kw :D
Ex:Skoda 100 no GT 978cc 8v 35,2kw :)

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: kable..

Príspevok od používateľa miguellito » Pondelok, 11. Januára 2010, 21:44

dikqi za rady....no ja taky pripravok mam valim ho do vsetkej elektriky preventivne..... len neska som nemal na to nervy skusat tieto svietiace kable osetrene pripravkom,tak som vyhrabal tie stare yamaki nie denso ako som si myslel ,denso bol povodny rozdelovac..... ale uz hned od pohladu tie koncovky to je uplne o niecom inom 20 rocne yamaki ciste jak zrkadlo typujem nejaky nikel aj izolacia o inom... JCcka maju akesi mosadzne koncovky blee stare som osetril sprejom ponasadzoval ...akurat ten co ide z cievky do rozdelovaca ma trochu dlhsiu koncovku ako JC ckovy ??? no neva zapichol som ho na doraz aj ked nove viko rozdelovaca asi prislo s JC kablami lebo ten JC kabel tam pasuje presnejsie este aj s akousi poistkou no neva ...startuje to asi rovnako , len mi po resete jednotky odpojenou baterkou asi este nezvyknuty volnobeh po prvom nastartovani vyletel na cca 1900 :shock: otacok :-D a to bolo len asi -3 inokedy tak 1500,no neva slo to pekne dolu rucicku otackomera chvelo len pri vyssich volnobeznych otackach potom okolo 1000ky uz bola pekne "ticho" zatal ich neham hlavne ze nesvetielkuju zatial co som pozeral... inak origo su drahe jak cert ,ale neni su tu kdesi k zohnatiu dake NGK,,,, alebo nejake na "M" tu ktosi spomnal... inak to Rasto: cize ked svetielkuju to znamena ze maju velky odpor a nenechaju stavu plynule prudit? ci? ono svietie hlavne v zhyboch a tam kde sa ich dotknem ale aj tam kde sa dotykaju napr vika ventilov a ten od cievky svietil len tak aj ked sa nicoho nedotykal blazen jeden :-D inak mam dorabane budiky na teplotu a tlak oleja-cidlo je montovane na roztrojku na povodne cidlo na tlak oilu--a ukostrene to mam na sani viac menej na kovovej casti sacich zvodov za skrtiacou klapkou--- nemohlo to uskodit tym cidlam ? kua nejdem davat blbe otazky idem si precitat nieco o elektrike v motore....
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: kable..

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 11. Januára 2010, 21:50

Káble by nemali v tme vôbec svetielkovať...ak svetielkujú, prerážajú - nemusí to byť nejak silné prerážanie, ale spôsobí to nepravidelný chod motora - vynechávanie niektorého z valcov, ničenie sviečok a samo aj katu, lebo nespálený benzín sa páli vo výfuku a to je pre kat istá záhuba.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Leňulka
toyoťák
Príspevky: 828
Dátum registrácie: Štvrtok, 17. Marca 2005, 18:31
Bydlisko: Březová
Kontaktovať používateľa:

Re: kable..

Príspevok od používateľa Leňulka » Utorok, 12. Januára 2010, 20:28

Kabely jsou JC protoze zrovna tento typ se Seiwa nedela, ale uz jsem objednala jine, tyto ti vyreklamuju ikdyz musim rict, ze jsi druhy co s nima ma problemy, upozornuju ze mezi par desitkama lidi, ja na JC jezdim taky a bez problemu, ale budiz muze se stat.

Vicko je prvovyroba a to YEC, japonsky vyrobce, tak hlavne ted nezacni ze vsech dilu delat JCcko, kabely proste jine nebyly, byla jeste druha moznost dat tam Seiwa ale to by ve finale nesedlo na civku a vicko, vicko jde samozrejme vymenit za to co ke kabelum sedne, ale s tou civkou nevim nevim, ...

Zitra budu vedet jestli ti ty seiwa sednou, pokud jo udela se vymenny zpusob, platit nic nebudes...
Toyota Celica 2.0 Turbo All-Track 1991
Toyota 4Runner 2,4i 1989
Ex: Toyota Celica 2.0 Turbo 4WD 1989
Ex: Toyota 4Runner 3.0 V6 1989
Ex: Toyota Celica 2.0 Turbo 4WD 1988
Ex: Toyota Celica 2.0GTi 16V 1989
N.M.T. Engineering

Ado
Toyota guru
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Streda, 27. Júla 2005, 09:10
Bydlisko: Tábor

Re: kable..

Príspevok od používateľa Ado » Utorok, 12. Januára 2010, 22:05

už som to spomýnal,trhalo mi motorom do 2000 otáčok,skúšal som všetko možné,origo toyota káble,origo sviečky a nakoniec som musel zainvestovať do rozdelovača,ktory dával zlé signály
Lexus RX 400h,2008
Ex:RAV 4 II (XA2) 2.0 VVTi 4WD,r.v.2004
Ex:Celica AT200,r.v.96
1.8,85kw
Ex:Celica AT180,r.v.92
1.6Sti,74kw

Používateľov profilový obrázok
kuro
toyoťák
Príspevky: 712
Dátum registrácie: Piatok, 27. Januára 2006, 16:12
Bydlisko: Íst Slovakia
Kontaktovať používateľa:

Re: kable..

Príspevok od používateľa kuro » Piatok, 15. Januára 2010, 00:33

vobec ich nepocuvaj - pisu ti to preto, lebo zavidia... ved kto sa este moze pochvalit takym lajttuningom...? svietace kable - to nema hocikto 8) 8) 8) daj dolu este kapotu a jazdi bez nej :idea: :idea: :idea: - nech vidia a zavidia uplne vsetci... :lol: :lol: :lol:
Obrázok
LEXUS IS200
"ex cariňák:-)"
join the 5th celica drivers group on fasbuk

Používateľov profilový obrázok
Leňulka
toyoťák
Príspevky: 828
Dátum registrácie: Štvrtok, 17. Marca 2005, 18:31
Bydlisko: Březová
Kontaktovať používateľa:

Re: kable..

Príspevok od používateľa Leňulka » Piatok, 15. Januára 2010, 17:06

aspon nekdo to bere s nadhledem, tak se mi to libi, tuning rulezzzz :lol:
Toyota Celica 2.0 Turbo All-Track 1991
Toyota 4Runner 2,4i 1989
Ex: Toyota Celica 2.0 Turbo 4WD 1989
Ex: Toyota 4Runner 3.0 V6 1989
Ex: Toyota Celica 2.0 Turbo 4WD 1988
Ex: Toyota Celica 2.0GTi 16V 1989
N.M.T. Engineering

yayo
začiatočník
Príspevky: 297
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 20:47
Bydlisko: Zilina

Re: kable..

Príspevok od používateľa yayo » Nedeľa, 17. Januára 2010, 11:10

:lol: :lol: :lol: :lol: 8)
Daewoo :/
Ex:Corolka ae82 GT 4age 1588cc 16v 89kw :D
Ex:Skoda 100 no GT 978cc 8v 35,2kw :)

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: kable..

Príspevok od používateľa miguellito » Streda, 27. Januára 2010, 10:34

no s nadhledem i humorem bych to bral ,kebych s nimi nevedomky nenajazdil cca 6000 km a kebych to nahodou nezistil tak ktovie kolko este bych jazdil... ono a ktovie kolkym ludom by svietili keby boli taki blbi ze budu pozerat po tme do auta...to len tak na okraj.... no jo svecky su uplne biele ---chudobna zmes--- z vyfucku idu dymi jak z ....ani nevem z ceho.... uz sa ma par ludi pytalo ze ci mam vobec kat. ked to tak smrdi.... no tak uz asi nemam bo uz sa asi porucal do ..p... jo a mam teraz budik na lambdu ---proste ten na na bohatost zmesi ...a ukazovatele lietaju hore dole bez rozmyslu ...zapojeny je urcite dobre takze mozno uz aj lambda odchadza pomaly ale isto... mohlo ju dodrbat aj to ked bolo prasknute tesnenie pod hlavou a palilo to etylenglykol s vodou? par 100 km? asi jej to mohlo ubrat na zivote nie?.. takze teraz rozmyslam ci tam nedat radsej sirokopasmovu lambdu aby tie hodnoty na budiku tak nelietali,potom opravit urvatu gumenu ruru sania co ide ku skrtiacej klapke-.pretoze tade to prisava vedlajsi vzduch -co urcite neprispieva jednotke ,ktora musi furt podla tych vykyvov regulovat bohatost zmesi... no potom vyskusat terajsie kable Seiwa ,ktore ale uz od prveho pohladu nepasnu na cievku ani na rozdelovac... a potom pozerat raz za cas sviecky ci uz konecne dostavaju zdravu farbu... no roboty jak na kostole...skusat a vyradovat varianty... inak ked by som tam dal tu sirokopasm. lambadu --to su nejake univerzalne typy? aby to nebolo potom pre riadiacu trochu narocne na pochopenie ,dostavat signal od neseriovej lambdy... jaaaj a uz viem ak osa volali tie na "M" Magnecor---- su to dobre kable? baj
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných