chladic 5gen 2,0gti

všetko o tomto modeli

Moderátor: Leňulka

Používateľov profilový obrázok
ALFkeeper
začiatočník
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Piatok, 22. Augusta 2008, 23:11
Kontaktovať používateľa:

chladic 5gen 2,0gti

Príspevok od používateľa ALFkeeper » Nedeľa, 8. Novembra 2009, 19:42

chcel by som sa spytat ci neviete niekto ci na 5gen celicu (2,0gti) pasuje chladic (rozmerovo) aj s nejakej inej toyoty napr. corolly

este taka otazocka cim by som mohol preplachnut chladiaci system...jaky prostriedok pouzit ??

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: chladic 5gen 2,0gti

Príspevok od používateľa stenky » Nedeľa, 8. Novembra 2009, 19:52

ja som daco podobne robil vcera.

vraj ma mat 6.5 litra kapacitu cely chladiaci system. vypustil som staru tym vypustnym ventilom na spodu chladica. vyslo tak 3litre max a viac ani bohovi.
Nalial som destilovanu vodu na niekolko krat a nastartoval som motor.... bezal tak 2-3 minuty. potom som to znova vypustil a nalial som tam tak s najvacsiou namahou 3.5l novej cervenej toyotackej chladiacej zmesi (1:1 riedena destilkou)....
na viac som sa nezmohol :)
rozmyslam ze dakedy najblizsie znova vypustimm trocha z chladica a doplnim zvysnu zmes co mam v kufri....
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
ALFkeeper
začiatočník
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Piatok, 22. Augusta 2008, 23:11
Kontaktovať používateľa:

Re: chladic 5gen 2,0gti

Príspevok od používateľa ALFkeeper » Nedeľa, 8. Novembra 2009, 20:06

noo ja chcem nieco podobne akurat bez chladica cisto od jedenej hadice k druhej ale este nevim jak a cim to prepalchnut..chcelo by to nejaky prostriedok ktory by odtial dostal von seok bordel co tam je za tie roky ztoho kovu

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: chladic 5gen 2,0gti

Príspevok od používateľa stenky » Nedeľa, 8. Novembra 2009, 20:32

urcite, su take prostriedky.

ja som stavil cisto na preplachovacie vlastnosti vody a antikorozivny ucinok chladiacej :D

ale ako to vypustit cele (teda okrem chladica) na to som nedosiel :)
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: chladic 5gen 2,0gti

Príspevok od používateľa grexos » Nedeľa, 8. Novembra 2009, 20:38

existuju riador flushe ktore doplnis do chlad. systmeu, 10 minut nechas bezat motor na vacsie otacky a potom to cele aj s chladiacov vyplujes von. aspon tak pisu na navode. mato ochranne a anikorozne ucinky, setrne na tesnenia a odstranuje to bordel tolko z mojich znalosti :D
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: chladic 5gen 2,0gti

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Nedeľa, 8. Novembra 2009, 21:08

stenky napísal:ja som daco podobne robil vcera.

vraj ma mat 6.5 litra kapacitu cely chladiaci system. vypustil som staru tym vypustnym ventilom na spodu chladica. vyslo tak 3litre max a viac ani bohovi.
Nalial som destilovanu vodu na niekolko krat a nastartoval som motor.... bezal tak 2-3 minuty. potom som to znova vypustil a nalial som tam tak s najvacsiou namahou 3.5l novej cervenej toyotackej chladiacej zmesi (1:1 riedena destilkou)....
na viac som sa nezmohol :)
rozmyslam ze dakedy najblizsie znova vypustimm trocha z chladica a doplnim zvysnu zmes co mam v kufri....
si ma pobavil trosku, ze viacej ani bohovi... voda, ktoru si vypustil bola len z chladica, nie z celeho chladiaceho okruhu. nezabudni, tym ze si otvoril ten ventilcek, stiekol akurat tak chladic, a coto z hlavy a z hadic,...ale zvysok tam ostal.. treba potom jednu hadicu odpojit, najlepsie tu i s termostatom a fuknut tam .-) ABY SI TU VODU VYTLACIL ;-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: chladic 5gen 2,0gti

Príspevok od používateľa miguellito » Piatok, 13. Novembra 2009, 14:10

podla navodu ma 2.gen 3sge engine na tej strane pri firewalle nejaky srobik ktorym sa vypustia zvysne litre priamo z bloku-ktory z nich to ale je sa ma nepytajte :-D ja som tiez vypustal len z chladica a postupne dolievanim a vypustanim vycistil.no ja som pouzil nejaky tiez flush od Liqui Moly a teda bordelu vyslo... nehorazne vela.
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
Los_Kozlos
panic
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 20:00
Bydlisko: Galanta

Re: chladic 5gen 2,0gti

Príspevok od používateľa Los_Kozlos » Utorok, 2. Marca 2010, 11:21

ja som čistil čistou vodou pri naštartovanom motore :D proste hadicou som prepláchol najprv chladič, dole na chladici som mal otvoreny čap aby to hned aj vyťekalo potom som ho naštartoval a vekym prudom vody som striekal do chladiča a potom este raz preplachnut chladic a odpojiť hadicky... a aj do hadiciek streknuť :D:D nečo mi vyšlo ale nie vela :D
Proste si chce dať úplne doporiadku moju toyotu celicu, aby jazdila jak new car :D:D:D

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: chladic 5gen 2,0gti

Príspevok od používateľa miguellito » Štvrtok, 4. Marca 2010, 11:35

ja len tolko ,ze ale bacha na to dolievanie STUDENEJ vody za behu motora do okruhu..... ja som preplachoval,a radsej som vzdy pockal kym to ochladne a tak....pripadne dolievat do expanzky ale nie priemo do chladica ,najlepsie je fakt ako pise gabo najeden raz vypustit co najviac napr.tym prefukniutim a doliat cistic doplnit doplna destilkou a nechat motor bezat par minut aj s otvorenym kurenim... a hlavne potom Never open radiatorovy dekel when hot...
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
stefan-celica
Toyota guru
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Septembra 2008, 20:07
Bydlisko: Slovensko

Re: chladic 5gen 2,0gti

Príspevok od používateľa stefan-celica » Sobota, 11. Júna 2011, 18:11

S cim by sa dal preplachnut chladic? Pred dvomi rokmi mi trosku tiekol tak som tam prv dal ten sajrajt na zapchatie dierok nie prasok ale vodu s tymi malymi zrnieckami ako horcica alebo mak, aj tak to nepomohlo tak som ho zacelil zaujimavym sposobom ktory drzi do dnes, akurat sa mi zda ze mi tie zrniecka trosku upchali tie rebra na chladici. Ked idem na aute a uz je motor zohriaty prejdem par 100m zapnu mi ventilatory s toho usudzujem ze ten chladic neprepusta tolko vody ako by mal s cim vyplachnut tie zrniecka? vodny kamen tam nebude takze sa chcem zamerat len na ten sajrajt.
Toyota Celica T20 ST202 129kw 3SGE McPherson :) 376 916km, Evans Coolants, K&N, PUR 80Sh
Renault Trafic 2.0dci M9R L2H1 toto auto my bol čert dlžný
Subaru Legacy AWD 2.0 boxer EJ20 318 000km

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných