fuknute tesnenie?

všetko o tomto modeli

Moderátor: Leňulka

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

fuknute tesnenie?

Príspevok od používateľa miguellito » Nedeľa, 23. Augusta 2009, 20:34

No skusal som Gabovu skusku....a ked nastrtujem uplne studeny motor a viko na chladici je dole tak ked pridam plyn,tak hladina vyleti von z chladica... cize ale napada ma ze aj keby nebolo fuknute tesnenie tak po pridani sa zvysi tlak nie a aj tak by to vybehlo von nie? ci sa mylim?

neska som nemal nervy na nic akurat som vyskusal termostat od Lenulky v hrnci a je ok takze zajtra vytahnem stary a skusim aj ten..ale uz som pripraveny na najhorsie lebo... skusal som hadice do aj z chladica a obe boli horuce cize okruh sa hadam otvara-tu druhu skusku s hadicami som nejak nepochopil...

no a co sa tyka mnozstva vody v systeme ,tak tym to asi nebude bo naschval som tam nedolial a po jazde mi to zase vysplechlo prepadom,a ked motor vychladol a otvoril som viko tak uz bola hladina niekde daleko bo videl som aj rebra v radiatore vnutri co by som nemal takze asi ze vela vody v systeme to nebude,proste jak som nakladal jej tieto dni hodne sportovo tak asi proste odislo tesnenie...

len mi niekto prosim vysvetlite ze: preco to zacne vybublavat az ked zastavim a vypnem motor...a nie pocas jazdy ?--kamos mi vravel ze pocas behu motora to asi zere tu vodu tak ze preto vtedy nie...

tak ma zaujima este ze ci sa da pretesnit tesnenie pod hlavou bez toho aby som musel potom nastavovat setky ventile a tak ze proste zhodim sanie,zhodim rozvody zafixujem si vackove kola vsade si porobim znacky aj na hadicky a proste otvorim viko povolim hlavu a celu ako je -ju dam dole oddrbe sa stare tesnenie -nahodi nove a cela hlava sa dopasne vcelku-ci? alebo kolko to moze stat nech ma neodrbu?
chcem si to ale spravit sam s kamosom radsej bo love jaksi trochu nejsu-takze dorana chilton a haynes ....da sa to zmaknut ci to mam dat radsej odbornikom na slovo a na peniaze vzatych? :? nevie niekto o niekom good na Kysuciach? Toyocare? ty nevies? a suri ma to jak blazen bo mam dovolenku a auto v haji.... inak tesnenie mam od idaha takze zajima ma len cena prace a...za den sa to musi dat zrobit nie?
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

ToyoCarE

Re: fuknute tesnenie?

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Pondelok, 24. Augusta 2009, 00:25

zavolaj mi a poriesime,, nieje problem. 0944 08 08 31..

Používateľov profilový obrázok
Leňulka
toyoťák
Príspevky: 828
Dátum registrácie: Štvrtok, 17. Marca 2005, 18:31
Bydlisko: Březová
Kontaktovať používateľa:

Re: fuknute tesnenie?

Príspevok od používateľa Leňulka » Pondelok, 24. Augusta 2009, 17:05

za den to rozdelat a slozit neni problem, problem je ze se musi hlava nechat srovnat a to ti malokdo udela na pockani, pretesneni hlavy neni zalezitost kterou si muzes dovolit ojebat, kdyz to ojebes, najedes par stovek kilometru a muzes pretesnovat znova
Toyota Celica 2.0 Turbo All-Track 1991
Toyota 4Runner 2,4i 1989
Ex: Toyota Celica 2.0 Turbo 4WD 1989
Ex: Toyota 4Runner 3.0 V6 1989
Ex: Toyota Celica 2.0 Turbo 4WD 1988
Ex: Toyota Celica 2.0GTi 16V 1989
N.M.T. Engineering

ToyoCarE

Re: fuknute tesnenie?

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Pondelok, 24. Augusta 2009, 17:48

este moze nastat jedna situacia,,a to taka, ze bude prasknuta hlava,, stalo sa mito uz raz,,,, samozrejme ze hlavu treba dat otlakovat,, a zrovnat,,

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: fuknute tesnenie?

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 24. Augusta 2009, 19:51

Hej a nezabudni na to kde to máš ísť dať urobiť a kto Ti to povedal... ;-)
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Leňulka
toyoťák
Príspevky: 828
Dátum registrácie: Štvrtok, 17. Marca 2005, 18:31
Bydlisko: Březová
Kontaktovať používateľa:

Re: fuknute tesnenie?

Príspevok od používateľa Leňulka » Streda, 26. Augusta 2009, 03:25

no tak to je automatika, alespon u nas, hlava kdyz se sundava tak se dava automaticky na tlak a pak kdyz je ok tak na brus... jeste nechavame merit blok
Toyota Celica 2.0 Turbo All-Track 1991
Toyota 4Runner 2,4i 1989
Ex: Toyota Celica 2.0 Turbo 4WD 1989
Ex: Toyota 4Runner 3.0 V6 1989
Ex: Toyota Celica 2.0 Turbo 4WD 1988
Ex: Toyota Celica 2.0GTi 16V 1989
N.M.T. Engineering

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: fuknute tesnenie?

Príspevok od používateľa miguellito » Streda, 26. Augusta 2009, 12:11

takze vcera ledva dosla jej poslednych 35 km do servisu a pocas toho zozrala cca 4l vody,asi po 25tich km som musel hodinu stat aby trochu vychladol motor a mohol som doliat vodu,celou cestu som valil na oboch ventilatoroch,ale prehriat som ju nenehal, najdalej bola rucicka asi 1 cm od death-cervenej...som sam zvedavy co s tym bude.
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: fuknute tesnenie?

Príspevok od používateľa miguellito » Štvrtok, 27. Augusta 2009, 21:56

nooo vo valcach carbonu jak v NFS carbon :-D ,jeden valec-do ktoreho valila voda-je naopak cistucky jak skoro novy-ventily-strana z komory-tiez zamarasene-jedna sviecka trocho ko,vodna pumpa vypada byt v poho,rozvody tak napoly,vrch hlavy ako novy,-pojdu len simeringy,a hlava na tlaky a prebrus,ventily sa vymedzia a prebrusia,nooo inak ze ten motor vypada ze dlho "stal",jasne ze asi nie je povodny ale asi bude z vrakacu a ten borec co ho tam daval to brusil profesionalne -vypadalo to ako od smirgla :razz: :shock: a vo valcoch su dost brutal ryhy ale nie vertikalne ale dokruhu par mm pod tesnenim hlavy po celom obvode valcov, mal som aj fotak ale ked som to videl zabudol som aj pofotit-a aj bych sa to tu hanbil asi dat-tolko carbonu mam na nove carbon kapotu :-D,inak ano tesnenie bolo "fukle" na dvoch miestach do toho isteho valca,inak ked tak nad tym rozmyslam tak na ceskom fore sa riesilo ze cim odkarbonovat piesty --no staci pridavat do sani nemrzku :-D pretoze ja ju davam hoooodne koncentrovanu ,kedze u nas je v zime klidku aj -30 a ten piest a valec sa s tymi do ktorych netieklo neda porovnat-a aj ventilky v nom ciste :-D parada...uvidime ako to dopadne,,inak by ma zaujimal oz coho sa ten karbon moze tolko tvorit sakra.....
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

yayo
začiatočník
Príspevky: 297
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 20:47
Bydlisko: Zilina

Re: fuknute tesnenie?

Príspevok od používateľa yayo » Sobota, 29. Augusta 2009, 20:20

No carbon sa tvori asi z oleja ale iba tipujem takze to ber na lahku vahu 8) 8)

Nech sa vyjadri nejaky zbehli clovek.
Daewoo :/
Ex:Corolka ae82 GT 4age 1588cc 16v 89kw :D
Ex:Skoda 100 no GT 978cc 8v 35,2kw :)

Používateľov profilový obrázok
Leňulka
toyoťák
Príspevky: 828
Dátum registrácie: Štvrtok, 17. Marca 2005, 18:31
Bydlisko: Březová
Kontaktovať používateľa:

Re: fuknute tesnenie?

Príspevok od používateľa Leňulka » Nedeľa, 30. Augusta 2009, 00:08

ano, karbon se dela z oleje, hlavne z Castrolu, proto tento olej tak bytostne nesnasim
Toyota Celica 2.0 Turbo All-Track 1991
Toyota 4Runner 2,4i 1989
Ex: Toyota Celica 2.0 Turbo 4WD 1989
Ex: Toyota 4Runner 3.0 V6 1989
Ex: Toyota Celica 2.0 Turbo 4WD 1988
Ex: Toyota Celica 2.0GTi 16V 1989
N.M.T. Engineering

ToyoCarE

Re: fuknute tesnenie?

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Nedeľa, 30. Augusta 2009, 07:08

leni,,cim sa to da odstranit?

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: fuknute tesnenie?

Príspevok od používateľa miguellito » Nedeľa, 30. Augusta 2009, 07:11

sak vravim ze nemrzkou -myslim ze som mal castro-nemrzku... :-D ale olej som daval liqui molly -s Mos2 tak neviem ci aj z toho sa mohlo tolko vytvorit ? ....ale inak vzdy som si myslel ze praveze dobry olej ma carbon rozpustat a absorbovat ho a potom nechat v olejovom filtri...asi skor niekto predomnou dlho nemenil olejovy filter prip.olej...
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

yayo
začiatočník
Príspevky: 297
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 20:47
Bydlisko: Zilina

Re: fuknute tesnenie?

Príspevok od používateľa yayo » Pondelok, 31. Augusta 2009, 09:51

Kua to by som asi nemal vravit aky mam ja olej :? :?

Ved ked mas dole hlavu tak aj rucne zoskrabnut opatrne.

Inak videl som tvoju celicu pri servise na Marceku u neho som bol aj ja ;-)
Daewoo :/
Ex:Corolka ae82 GT 4age 1588cc 16v 89kw :D
Ex:Skoda 100 no GT 978cc 8v 35,2kw :)

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: fuknute tesnenie?

Príspevok od používateľa miguellito » Pondelok, 31. Augusta 2009, 13:27

no niektore vrstvy idu -len zoskrabat-ale niektore nie-teda len drotenym kartacom co som videl na inych forach ale ako vravim co ta nemrzka porobila s tym karbonom hmm proste ten valec bol skoro skoro jak novy-ale tam asi islo aj o spoluposobenie tlaku a teploty a tej nemrzky za chodu motora-a esta aj vlastne v noci vzdy do toho valca natiekla(preto to po dlhom stani vzdy tak tazko startovalo)a posobila celu noc-plus pocas chodu motora mozno trochu posobil aj benzin s aditivami-kedze davam len carreru a proste ten valec je cisty tak neviem. inak vela ludi mi vravi ze ju tam videlo odstavenu :-D tak dufam ze nie je furt len vonku odstavena... :( :o
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

yayo
začiatočník
Príspevky: 297
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 20:47
Bydlisko: Zilina

Re: fuknute tesnenie?

Príspevok od používateľa yayo » Streda, 2. Septembra 2009, 19:30

No musim sklamat ale isiel som tadial aj dneska a nezdalo sami ze by sa s nou co i len postrcilo ale vse chce cas ;-)
Daewoo :/
Ex:Corolka ae82 GT 4age 1588cc 16v 89kw :D
Ex:Skoda 100 no GT 978cc 8v 35,2kw :)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných