Pomoc Celica T23

všetko o tomto modeli

Moderátor: Leňulka

Benassa
panic
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Streda, 17. Júna 2009, 21:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Pomoc Celica T23

Príspevok od používateľa Benassa » Utorok, 23. Júna 2009, 09:44

Rasťo napísal:Ak môžem odporučiť, nedávaj Castrol - šialene dekarbonizuje a je vhodný skôr do nového motora. Na http://www.olejposta.sk majú slušné akcie na TOTAL. Teplotnú odolnosť voľ podľa toho ako si naučená jazdiť. Ak to moc nevytáčaš, tak tam daj 5W-30, ale ak si naučená to točiť, tak 5W-40. 5W-50 by som tam osobne nedával - je odporúčaná skôr pre VVTL-i. Bacha aby si nekúpila dízlovú špecifikáciu!
Inak o výmenách oleja tu bolo už popísané toho kopa a kto môže, tak si to rozhodne nedáva meniť do autorizovaných servisov, lebo tí šulini sú schopní naliať chladný olej do rozheatovaného motora, čo mu zrovna na životnosti nepridáva. Takisto som videl už kopu preliatych motorov, lebo v manuále má servisák "odborník" napísané, že tam má ísť 4 litre oleja a vôbec to neskontroluje - pritom prax ukazuje, že tam má ísť pomaly o liter oleja menej (píšem príklad).
Ak si zo ZA kraja, tak sa Ti o auto postaráme s Ľubošom - budeš to mať sakra lacnejšie a hlavne budeš mať istotu, že vieme čo robíme, nie robíme čo vieme... ;-)
Ej, Rasto, skoda, zdrziavam sa uz tri roky v BA :( ...ak by bola ZA blizsie, nevaham a auto vam kludne zverim. Takto budem musiet niekoho pohladat v zdivocenej Bratislave :lol: . Nemas nejaky tip tu na dobreho servisman-a, ktory sa vyzna v Celikach?
Toyota Celica T23 1.8 VVT-i

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc Celica T23

Príspevok od používateľa liguere » Utorok, 23. Júna 2009, 09:51

no rasto je konkretne z RK, ale sluzby ponukaju viacmenej celemu ZA a BB kraju. proste ludom zo sirsieho okolia.
no a v BA co som tu tak cital, ludia si pochvaluju cloveka menom Vlasto. kontakt ti da niekto miestny
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Používateľov profilový obrázok
mochovec
záhorák
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Piatok, 30. Januára 2009, 15:44
Bydlisko: Bratislava\Myjava

Re: Pomoc Celica T23

Príspevok od používateľa mochovec » Utorok, 23. Júna 2009, 13:35

hej hej Vlasto, tiež odporúčam, len sem tam býva problém sa k nemu dostať, má toho strašne veľa chalan. Daň za to že je dobrý :D kontakt môžeme ti poslať, ak máš záujem pošli SS.
Toyota Corolla E11, 1.6 G6

Používateľov profilový obrázok
Žoffo
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Utorok, 23. Októbra 2007, 12:47
Bydlisko: Sobrance - VERY EAST SIDE

Re: Pomoc Celica T23

Príspevok od používateľa Žoffo » Utorok, 23. Júna 2009, 17:21

Ja tam mám Total quartz P 9000 a som spokojný . Tu ho majú za naj cenu na Sk.

http://www.olejcentrum.sk/motorovy-olej ... 5w-40-5l-1
Toyota RAV 4 2.0i
Toyota CELICA T23 - 1.8 VVTi
EX Ford PUMA

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc Celica T23

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 23. Júna 2009, 18:17

Benassa napísal:Ej, Rasto, skoda, zdrziavam sa uz tri roky v BA :( ...ak by bola ZA blizsie, nevaham a auto vam kludne zverim. Takto budem musiet niekoho pohladat v zdivocenej Bratislave :lol: . Nemas nejaky tip tu na dobreho servisman-a, ktory sa vyzna v Celikach?
No že ja debil som sa sťahoval z veľkomesta na lazy... :lol: A nieee...nebolo to kvôli tomu, aby som sa konečne venoval tomu čo ma baví - autám a rodine ktorú nemám...nieeee... :lol:
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
ALFkeeper
začiatočník
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Piatok, 22. Augusta 2008, 23:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc Celica T23

Príspevok od používateľa ALFkeeper » Utorok, 23. Júna 2009, 22:29

Rasťo---nesuhlasim stym ze castrol nie do starych motorov...moja T18 ho papka 9 rokoff a ide krasne a nezere ani kvapku :idea:

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc Celica T23

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 23. Júna 2009, 22:40

Ak ho tým kŕmiš stále, tak samo no problem, ale ak tam leješ niečo iné a potom Castrol, tak sa dejú veci...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
timo4
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Streda, 29. Júla 2009, 09:45

Re: Pomoc Celica T23

Príspevok od používateľa timo4 » Streda, 29. Júla 2009, 11:08

Ahojte ,sice mam celicu T23 uz dlhsie ale az teraz sa tak pripajam na forum. Čitam tu vela prispevkov a musim povedat ze je tu strasne vela ludi čo pise velmi dobre na všetky problemi auta /toyota celica T23/.Hlavne sa chcem spytat na regulator tlaku oleja o ktorom tu pisete? vie niekto z motorarov povedat kde sa presne nachádza?.dik tak ako tu bolo podotknute čo sa tyka autorizovaného servisu tak ani ja tam svoje auto nedavam.Mam toyotu celicu t23 VVt-i a som snou velmi spokojny a praveže musim pochvalit tento motor je to jeden s najlepsich motorv co poznam v jeho kubature. zatial cauko

Používateľov profilový obrázok
pito
panic
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 18:31

Re: Pomoc Celica T23

Príspevok od používateľa pito » Streda, 29. Júla 2009, 15:38

Timo4, ja se taky o to tetka zacal zajimat a dufam ze to neostane len pri pisani a atd.aspon vies kde ho objednat a co taka vecicka stojí?bo zatedy nenatrafil na kometnentnych . ."skade ze si?

Používateľov profilový obrázok
timo4
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Streda, 29. Júla 2009, 09:45

Re: Pomoc Celica T23

Príspevok od používateľa timo4 » Štvrtok, 30. Júla 2009, 09:35

Cauko pito, no urce sa tu bude zdrziavat viacej ,ale hlavne sombol zvedavy na ten regulator o ktorom tu kazdy pise ze bz sa vraj mal vymenit.snimac tlaku oleja je hned pri filtry ale regulator to neviem koli tomu som napisal.no objadnat sa da prijamo cez Toyotu alebo cez nejaka autodiely na internete.ja som z Košic.a ty si odkial a co maž za autičko?

Používateľov profilový obrázok
pito
panic
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 18:31

Re: Pomoc Celica T23

Príspevok od používateľa pito » Štvrtok, 30. Júla 2009, 17:49

asi takhle myslim ze tu sa na túto temu viac nedozvieme,skusim teda kuk susedny stat co mi Gabo radil doufejme ze budu ochotny pomoct a vyriesit problem idem za 2Tyz.do Prahy na Madonnu cize nebol by problem stretnut i osobne uwidime.no to isté ibaze v modrom prevedeni,skoda zes tak zdaleka bo ja sem ze Zapadu-Topolcany.mal si snou aj nake patalie?

Používateľov profilový obrázok
timo4
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Streda, 29. Júla 2009, 09:45

Re: Pomoc Celica T23

Príspevok od používateľa timo4 » Piatok, 31. Júla 2009, 13:13

Aha modra je tiez pekna,no ja stym ani problem nemam len ma to zaujalo ze vraj by sa to malo menit.Hmm nemal som ziedne patalie,som velmi spokojny vzdy som chcel motor VVT-i alebo VTi-VTEC od firmy honda su to naj motory.Toyotu celicu mam asi 1a pol roka a najazdil som asi 30 000km.A menil som len snimac vahy vzduchu a potom uz len dosticky olej a tycky stabilizatorov. takze asi tak a ty mas z Celicou nejake problemi?

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Pomoc Celica T23

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Piatok, 31. Júla 2009, 13:17

vti, vvti, vvtli a ani vtech zdaleka niesu najlepsie motory... :-) ale to je otazka vkusu teda, to je fakt. gratulujem, ze to bolo bez problemov, jednemu chalanovi z CR fora odisiel po roku uz repasovany chybny motor, ktory sa to T23 daval... dufam, ze mu to prejde na zaruku... 1ZZ-FE by som po tych skusenostiach, co tu ludia maju nechcel ani zadarmo... bo asi by ma svaclo, keby sa mi stane to, ze ho zadrem (kedze skoro kazdy sa zadrel, ktore nie, tak sa zadru, ktore nie, tak to je stastie jak hovado), potom ho dam repasnut a opat mi to spravi... no to teda nie.. a nasypes tam 3tis € ani nevies ako a este sa strachuj... ble... no drzim Vam palce chalani :-)

ja za dobry motor pokladam 4, 6, 8valec turbobezin... presne nieco take si idem kupit :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
pito
panic
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 18:31

Re: Pomoc Celica T23

Príspevok od používateľa pito » Piatok, 31. Júla 2009, 16:20

cim zacat . .sem rad ze nemas zadne problemiky:ten snimac vzduchu mi este neodysiel no a tie tycky stabilizatoru mi na STK neco hovorili ale Toyotak ze je vse Ok.Nie nemam zadne patalie ani Ja motor de jag hodinky ten kto byl na Zraze videl mam 20000tis najazdene uz idem menit 2krat olej davam Castrol a vse vpoho musim si nan zaklopati"a pisala mi Lenulka konecne nekdo kompetentny zareagoval a pri si nemam delat starosti cize uwidim ci to budu riesit ,ak bys byl na Zapade ozvy dame kec urcite bue ocem.

Používateľov profilový obrázok
pito
panic
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 18:31

Re: Pomoc Celica T23

Príspevok od používateľa pito » Piatok, 31. Júla 2009, 16:40

Gabo musim reagovat na tvoje psani . .pozri urcite mas viac vedomosti jak li ja ale!ked bolo tolko-tolko zadretych motorou kde su ty ludia co sa im to stalo? to by urcite malo i vlastni stranku na tu temu nemyslis . . netvrdim ze raz za cas nekdo zadre ale to se taky musi pozerat staf oleje a starat se on atd.zatedy sem maximalne spokojenej a ak by neco budu te informovat chalan,no snad ne"ty ides asi inym smerom mozna po case pudu taky ale tetka je to na 1* a coze to vlastne chces?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných