Celica alebo MR2?

všetko o tomto modeli

Moderátor: Leňulka

Používateľov profilový obrázok
CelicaNR
Toyota guru
Príspevky: 1599
Dátum registrácie: Utorok, 3. Augusta 2004, 16:44
Bydlisko: Bratislava, Slovakia
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa CelicaNR » Štvrtok, 9. Júna 2005, 10:44

NO toyota a v nie sportovom businesse, to si myslim ze par ludi Andyho ukamenuje..
Staci si spomenut na legendy ako Toyota 7 Turbo (roky 69-70) alebo Toyota Eagle MKIII, s ktorou Manuel Fangio (syn legendy Fangia) vyhral americke IMSA GTP v 1993, napriklad Toyota GT-One stale drzi rekord v Le Mans na kolo od 1999, co je dost dobry uspech.
Toyota 200GT (predchodca Celicy) ? WRC legenda Celica GT4 ? Supra?

Ani nespominam skupinu B Rally, kde jazdila Celica Turbo a uz vobec nehovorim ani o Formule 1, ved to poznaju vsetci.

Toyota bola aktivna v motorsporte, mozno tam, kde sa to masovo nesleduje (Le Mans) alebo tam, kde to je daleko od EU (USA), mozno nema na SK taky sportovy image, ale zajdite do Japonska (ja by som siel velmi rad) a spytajte sa na "sportoveho ducha" Toyoty.. Urcite bude iny, ako tuna na SK, ine ponimanie.

Nakoniec, do riti, kde ste boli, ked sme na zraze rozdavali na vstupnej rampe vsetky tie casaky TOYOTA LIFE? Je tam tolko squelych info o Toyotach, a nielen sucasnych, ale aj kopec uzitocnych informacii z minulosti.

Majitelia Toyot a nepoznate kusok historie svojej znacky.. no hanbite sa! Povinne donesiem zajtra par kuskov casaku a budete pekne studovat !!! :twisted:
Sweet and sexy..
tobe CH-R 1.8 Hybrid ... 11.1sec@0-60mph
Octavia RS 2.0 ... 6.9sec@0-60mph
exDucati 0.8 Monster ... 4.2sec@0-60mph
exCelica 2.0 GT with 3SGE ... 7.6sec@0-60mph

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa drgi » Štvrtok, 9. Júna 2005, 10:54

CelicaNR napísal: Majitelia Toyot a nepoznate kusok historie svojej znacky.. no hanbite sa! Povinne donesiem zajtra par kuskov casaku a budete pekne studovat !!! :twisted:
za to moze fajry, lebo studuje a pracuje a nema cas napisat jeden clanok o historii Toyoty a dat ho na web :-)

drgi

ps: a ved je to len auto. sice nie ako kazde ine, ale predsa len auto :-p
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa fajry » Štvrtok, 9. Júna 2005, 10:58

drgi: sa ospravedlnujem!! Ale mas pravdu, akurat vrcholi skuskove a ja som v jednom kole.

Inak, ak ma ktokolvek nejake clanky o historii Toyoty, ... tak ich poslite a ja ich uverejnim na webe!!! Ten web nie je len moj, ale je vsetkych ludi co vlastnia Toyoty. Preto posielajte fotos, videa, clanky, ...

Inak CS - to video z nasho zrazu uz je?? Or??? Viem, ze mas teraz na starosti nieco uplne ine, ale ... ;-)
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa AndyGTP » Štvrtok, 9. Júna 2005, 11:14

celica - ja som vedel ze to takto zoberes, prepaaac:) ale ja som narazal na seriove auta, ich vykony, porovnatelnost s inymi znackami a tak. Nemyslel som na vsetky sportove sutaze ale na obycajne auta, o kt. sme sa tiez bavili. Na tomto poli v mojom laickom pohlade a na trhu ako takom /aspon u nas/ dominuju ine znacky. Alfa bude navzdy Cuore Sportivo, aj ked sa ti pokazi po mesiaci. VTEC potiahne trochu viac tusim nez VVTi, honda ma vela motoriek takisto.. ale nemyslel som to tak kategoricky:) no a co sa tyka japonska, to je z uplne ineho sudka... aj usa...

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
CelicaNR
Toyota guru
Príspevky: 1599
Dátum registrácie: Utorok, 3. Augusta 2004, 16:44
Bydlisko: Bratislava, Slovakia
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa CelicaNR » Štvrtok, 9. Júna 2005, 11:41

Andy: neviem kde, ale tusim to bolo na tuningklube, uz bolo rozoberane, ze VTEC je VVTi v bledemodrom. Co sa tyka sportovych znaciek, ja som ako prve sportove auto videl skor Toyotu ako Hondu, ked som mal dakych 8 rokov, v Nitre vedla babky stavala Supra MKIII, targa, v nadhernom stave a bol som z nej mimo. Pontiac Firebird, alebo teda Knight Rider sa mohol skovat. :-)

Toyota ma kopec modelov, aj sportovych, ktore sa do EU vobec nedovazaju. Ved si len zober masovu Corollu. Ake motory sa v japonsku na to robia a robili, Elvisova AE86, priklad za vsetky, sportovo-seriove auto, ktore sa po 20 rokoch stale v Japonsku drzi na spici.. A o tych motoroch mozeme len snivat.
Black Top, Red Top a neviem ake topy a SS-xx sa robia v japonsku uuuplne bezne seriovo, no do EU sa nic nedovezie. Spytaj sa Elvisa, kolko hodin preplakal nad moznostami Toyoty v JP :lol:
Honda mozno ma podobnu situaciu, ale ako vravis, jednak maju motorkovu diviziu a potom su dlhsie v F1. No ked Toyota kralovala s prvou Celicou (vyrobena ako ista napodobnenia Fordu Mustang), tak nie som si isty, ake sportove auta mala v tom case Honda. (budem musiet nastudovat historiu Hondy :? )

Vezmi si, kedy sa k nam (ak vobec) dostane corolla 1.8TS kompresor? Asi nikdy, a rovnako to je aj s carinou, corollou a dalsimi modelmi urcenymi len pre japonsky a usa trh. :-( Bohuzel.

Suhlasim s tebou, ze v EU toyota nema velmi sportovy raz, lebo 80% toyot co tu jazdi su corolly a cariny a camry a previe, ale nie sportove celicy, supry a nadupane japonske modely.. ze? :?
Sweet and sexy..
tobe CH-R 1.8 Hybrid ... 11.1sec@0-60mph
Octavia RS 2.0 ... 6.9sec@0-60mph
exDucati 0.8 Monster ... 4.2sec@0-60mph
exCelica 2.0 GT with 3SGE ... 7.6sec@0-60mph

Používateľov profilový obrázok
CelicaNR
Toyota guru
Príspevky: 1599
Dátum registrácie: Utorok, 3. Augusta 2004, 16:44
Bydlisko: Bratislava, Slovakia
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa CelicaNR » Štvrtok, 9. Júna 2005, 11:53

Mi to nedalo, porovnajte si modely v japonsku a v USA:

Japonsko: http://toyota.jp/carlineup/lineup.html

USA: http://www.toyota.com/vehicles/modelselector/index.html

A porovnajte si povedzme SK: http://www.toyota.sk/home-intro.html


Takze na SK 11 modelov, USA 21 modelov a JP cca 70(?) modelov?

No a ked si na tych par v japonsku intuitivne poklikate.. no jedna basen, take auta na SK keby si videl, mal by si uuuuuuuplne inu predstavu o Toyote.
Sweet and sexy..
tobe CH-R 1.8 Hybrid ... 11.1sec@0-60mph
Octavia RS 2.0 ... 6.9sec@0-60mph
exDucati 0.8 Monster ... 4.2sec@0-60mph
exCelica 2.0 GT with 3SGE ... 7.6sec@0-60mph

Používateľov profilový obrázok
CelicaNR
Toyota guru
Príspevky: 1599
Dátum registrácie: Utorok, 3. Augusta 2004, 16:44
Bydlisko: Bratislava, Slovakia
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa CelicaNR » Štvrtok, 9. Júna 2005, 12:15

ok, opravujem to japonsko, lebo ako to pozeram, je to pomiesana Toyota a modely Lexusu, co sa v japonsku predava ako toyota. No i napriek tomu tam maju kopec vselijakych modelov, co sa v europe vobec nedaju objednat.
Napr. taka CALDINA...
Sweet and sexy..
tobe CH-R 1.8 Hybrid ... 11.1sec@0-60mph
Octavia RS 2.0 ... 6.9sec@0-60mph
exDucati 0.8 Monster ... 4.2sec@0-60mph
exCelica 2.0 GT with 3SGE ... 7.6sec@0-60mph

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa AndyGTP » Štvrtok, 9. Júna 2005, 13:21

beriem, vzdavam sa a vzdavam hold pedagogickej cinnosti co si kvoli mne vyvinul!:) s tymi modelmi a trhovymi specifikaciami je to bohuzial tak... znamy co stravil 3/4roka na skoleniach v nissane v JP mi vravel ze tam auta rotuju priserne rychlo a maju neuveritelnu vybavu oproti nasim. Internet v aute a ine blbiny...

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
CelicaNR
Toyota guru
Príspevky: 1599
Dátum registrácie: Utorok, 3. Augusta 2004, 16:44
Bydlisko: Bratislava, Slovakia
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa CelicaNR » Štvrtok, 9. Júna 2005, 13:32

Andy, chapem, a nerozumiem preco je europa taka, aka je. Bud je kupna sila trhu prilis mala (co sa mi nezda) alebo atraktivita modelov je nizka (co je tiez hlupost), pripadne trh je velmi velmi velmi konzervativny (co sa mi zda asi take europske).

Ale menil by som hned. A urcite "sportove" modely by sa nasli, napr. taky matrix, poznate niekto Toy Matrix? 1.8 motor, 170HP a pritom rodinne vozitko, no nebrali by ste?
http://www.toyota.com/matrix/index.html
Sweet and sexy..
tobe CH-R 1.8 Hybrid ... 11.1sec@0-60mph
Octavia RS 2.0 ... 6.9sec@0-60mph
exDucati 0.8 Monster ... 4.2sec@0-60mph
exCelica 2.0 GT with 3SGE ... 7.6sec@0-60mph

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa cahir » Štvrtok, 9. Júna 2005, 13:46

no od hondy tu tiez toho moc nekupis. momentalne iba cicika type-R ..
inak to porovnanie VTEC a TTVi je tu: http://www.billzilla.org/vvtvtec.htm

ale mne by uplne stacila corolla Tsport . sak to ma skoro 200 koni. a 1.8 motor. no pohoda. a nikoho to auto neporvokuje.
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa cahir » Štvrtok, 9. Júna 2005, 13:48

inak - mam videjko TOP GEAR, cez 100 mega, kde testuju cicika typeR, clio sport 2.0 aaa. corollu Tsport. . i ked Tsport tam vychadza z tych auto najhorsie. podla verdiktu nie je az tak "sporty" ..
ale ked som videl ako tak dusili type-R na okruhu s hondou S2000. . no fakt sila.
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných