Klimatizácia

všetko o tomto modeli

Moderátor: Leňulka

mison
začiatočník
Príspevky: 432
Dátum registrácie: Piatok, 24. Marca 2006, 12:10
Bydlisko: BA

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa mison » Pondelok, 4. Júna 2007, 13:11

ja sa nepotrebujem s nikym hadat..uz som dost dlho nesiel na octavke v lete..ale vzdy ked sme isli na sluzobku tak sme mali klimu a islo to normalne..na dialnici sme ficali tak okolo 180 a pohoda.. mozno do kopca to islo slabsie..ja som to nejak extra nebadal.

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Pondelok, 4. Júna 2007, 14:57

tak tak, je to citit ked potrebujes plny vykon! samozrejme spotreba ide mierne hore
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Sokol
Toyota guru
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Utorok, 18. Októbra 2005, 00:39
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa Sokol » Streda, 6. Júna 2007, 16:44

No,musim sa poopravit.Dnes som jazdil do 6 tis.ot.,sem tam kopec,popritom sledoval,ako to citit na vykone,zapinal a vypinal klimu.A veruze do bolo dost citit,doslova,po vypnuti klimy v tom okamiho auto islo ovela rychlejsie do otacok v kopci.
Toyota RAV4 2,0,1AZ-FE,112kW,r.v.07 AT
ex:Toyota Avensis Liftback 3S-FE,2.0,16V,94kW,r.v.98
ex:Toyota Corolla 5D,4E-FE,1,3,16V,55kW,r.v.96

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Streda, 6. Júna 2007, 17:52

vzdy to tak bolo, je to tak a asi aj bude tak, kym nevymyslia iny system chladenia, proste je tam "basom" velky kompresor, nieco to pohanat musi!!!
Ved chalani odpojte alternator, aj to si vsimnete! 2-3kw, ci kolko tam je tiez schovanych!
ved preco na specialoch do vrchu nieje alternator? vaha, zbytocnost a zbytocna strata vykonu.
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa miguellito » Pondelok, 18. Mája 2009, 13:18

tak mam taky dotazik.... dnes som si dal naplnit klimu ale nefacha to -proste po zapnuti tlacitka trochu stupnu otacky ale ta kontrolka na tlacitku zacne po chvili blikat a blika furt -otacky klesnu trochu- a nic nechladi..... kontorlka stale blika az kym ju nevypnem......
bude mi treba asi najak zohnat druhy/novy kompresor- inak neviete kolko presne naplne ide do mojej 5.gen. 2.0 GTi r.v.1990, v jednom manualy teraz neviem asi Haynes som nasiel ze od -po prepocte na nase jednotky-588gramov po cca.840g-coz je ale dost na pixu takato info,kedze ak sa da malo naplne do systemu ,tak predsa nemusi zopnut nie-a zas tam rvat 840g nasilu ked neviem ci sa to tam vojde sa mi zda viac ako blbe...
mozno tam je len pokazeny ten -ak som spravne pochopil-elektromagnet.spinac ale nemam nervy zas zohnat len ten a potom zistit ze to nestaci....
tato klima manualna asi nema RJ nie? som to na ceskom fore dufam zle pochopil :? a este tam moze byt zle zevraj cidlo,hadicky sa zdaju ze su ok-kedze dnes pri skuske nic nevytekalo.....vyparnik a tie prkotiny -tam sa nema co dodrbat nie?
inak pulley sa toci akurat po zopnuti klimy to nejak trha a zevraj nedopina a aj z otackami-motora to robi haluze.....
inac co este patri do toho systemu co by mohlo branit prudeniu naplne? asi to bude ten compresor dufam-vravel to aj predch. majitel.sak ale nechapem co sa tam moze dodrbat-treba zevraj aj olej tam dopustat aspon kazde 4 roky-a moc ludi a firiem to zevraj nerobieva a kasle na to a potom sa to takto dozadiera- poprosim nazory a ja idem uzatial vklude presprtavat tie manualy
a nepiste mi ze mi klimu netreba a ze to zere vykon-nemam stresne okno a nechcem zazivat to co minule leto..... ja chcem mat z nej GT a cakaju ma dlhe tripy toto leto a nepotrebujem setrit vykon a hmotnost na sprinty a obiehanie s oktavkami... :D
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa miguellito » Pondelok, 18. Mája 2009, 13:26

inak novy stoji 942 eciek bez vsetkeho iba holy compresor... ani spinac tam nie je ani koliesko na rozvody v cene uaau kua sak to je tretina ceny mojej celdy :razz:
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Pondelok, 18. Mája 2009, 14:28

no skusit mozem lacnejsi kompresor,.. kamos odpalil na 2.7hyundai coupe a zohnal cisto novy za 550€ :-)))
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
miguellito
začiatočník
Príspevky: 470
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa miguellito » Utorok, 19. Mája 2009, 00:33

no dostal som ponuku z celdy 1990 ale 2.3 liter 16 V asi myslel dotycny 2.2 L za 3000czk vegeet ak bude funk...cny :D tak asi mam brat sak fungovat by mal nie len neviem ci hentie neboli k automatickej klime...
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa

Používateľov profilový obrázok
stefan-celica
Toyota guru
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Septembra 2008, 20:07
Bydlisko: Slovensko

Re: Klimatizácia

Príspevok od používateľa stefan-celica » Sobota, 17. Mája 2014, 11:27

Dnes som chcel dezinfikovat klimatizaciu na Celice 6g klasicky ako udava v navode wurth http://www.wurth.sk/media/catalogue/11- ... 4_sk_W.pdf , nechcela mi vsak vojst hadicka do odtokovej "rury" hadicky klimatizacie, ak si uz niekto dezinfikoval klimu na 6g ako? vdaka.
Toyota Celica T20 ST202 129kw 3SGE McPherson :) 376 916km, Evans Coolants, K&N, PUR 80Sh
Renault Trafic 2.0dci M9R L2H1 toto auto my bol čert dlžný
Subaru Legacy AWD 2.0 boxer EJ20 318 000km

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných