brzdy - obrovske sklamanie

všetko o tomto modeli

Moderátor: Leňulka

Používateľov profilový obrázok
stefan-celica
Toyota guru
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Septembra 2008, 20:07
Bydlisko: Slovensko

Re: brzdy - obrovske sklamanie

Príspevok od používateľa stefan-celica » Nedeľa, 6. Novembra 2011, 15:50

KVASAK napísal:No ved to mi je jasne ze jednoduche to nebude..ale mozno za skusku to stoji..uvidim co sa stym da robyt ci to vobec dokazem vyrobit len by som potreboval daky vzorovy kotuc najlepsie uplne novy..

ja by som to vobec neskusal keby boli kotuce s titanu take super veyron ich urcite ma a pokial viem urcite nema brzdy s titanu ...

a vobec dufam ze len srandujes ...
Toyota Celica T20 ST202 129kw 3SGE McPherson :) 376 916km, Evans Coolants, K&N, PUR 80Sh
Renault Trafic 2.0dci M9R L2H1 toto auto my bol čert dlžný
Subaru Legacy AWD 2.0 boxer EJ20 318 000km

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: brzdy - obrovske sklamanie

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Nedeľa, 6. Novembra 2011, 15:54

ma keramicke, ak dobre viem :-) a neviem ci Veyronu, alebo do F1 vyrabaju brzdy v CR... ci? :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
KVASAK
panic
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Streda, 3. Augusta 2011, 02:57
Bydlisko: Hrádok

Re: brzdy - obrovske sklamanie

Príspevok od používateľa KVASAK » Pondelok, 7. Novembra 2011, 20:11

No dobre aby som to uviedol na pravu mieru bola to mylienka titan je velmy dobri material ale po rozhovoroch par ludi som zistil ze to asi nebude moc dobry matros na brzdy...titam je fajn ale na brzdy asi nebude pretoze ma velmy dobru vlasnost co sa tyka absorbovania teploty ale rychlo sa zohrieva a aj rychlo chladne co by bolo fajn ale zasa jak sa rychlo zohreje tak sa aj rychlo roztiahne co znamena ze ked par krat dupnes pri sportovejsej jazde na brzdy tak sa lotuce rostiahnu a to je sakra problem..to je jedna vec a druha ze platnicky by museli byt vyrobene s podobneho materialu takze si myslim ze by sme mali zostat pri klasickom FE(teda ako sa to vezme)proste su tam pri vyrobe procesi ktore nie su jednoduche a su nakladne a preto aj podla toho sa cena roznych druhov kotucov rapidne meni ...

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: brzdy - obrovske sklamanie

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 8. Novembra 2011, 07:27

Hmmm...neviem teda s kým si sa bavil o titane ako materiále, ale nie všetko čo si napísal je pravda. Titan má práve skoro nulovú tepelnú rozťažnosť. Jeho využitie pre komerčné autá je totálne na hrane vzhľadom k nákladom na výrobu dielov z tohto materiálu. Prečo ho použili u Veyronu? Lebo jeho brzdy sú sakra zaťaženejšie ako u monopostu F1. Ten neváži ani tonu a má výkon niekde okolo 700 bhp. Naproti tomu veyron má skoro dve tony a výkon cca tisíc koní. Športovejšie jazdiť s takým vozom znamená aj dosahovať pomerne vysoké rýchlosti a z týchto rýchlostí aj brzdiť. Zároveň jeho majiteľ asi nebude príliš happy ak po nejakých pár okruhoch niekde na Nurburg ringu bude musieť ísť do servisu na výmenu brzdových platničiek a kotúčov, lebo budú KO. Preto taký materiál. Detto je situácia ak sa chceš venovať Ty ako bežný človek s upraveným autom serióznejšiemu závoseniu. Postupne všetci končia u firmy AP Racing a skús sa pozrieť do ich cenníkov čo stoja ich brzdy a pls nezačnite ich porovnávať s D2, XYZ a podobnými záležitosťami.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: brzdy - obrovske sklamanie

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 8. Novembra 2011, 07:36

u veyronu ziadny titan nepouzili. On ma karbonove brzdy. Na discovery bol serial, jak cele auto vyrabali... do formy nahadzali karbonove vlakna a cojaviem co este, zlisovali a dali zapiect jak nejaku tortu :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: brzdy - obrovske sklamanie

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 8. Novembra 2011, 08:28

Gabo prasatá boli z titanu. Nosné časti detto. Platničky zmes titán/carbon - pojivo uhlíkových vlákien bol prach oxidu titaničitého (to som si istý, lebo boli svetlosivé) Kotúče fakt neviem - to by som odhadol tiež na nejakú spekanú ruskú tmu... :lol:
Cez to všetko - titan ako matroš je fajn, ale na amatérskej úrovni nepoužiteľný - veľké náklady.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: brzdy - obrovske sklamanie

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 8. Novembra 2011, 09:10

tak to ano, ja som myslel, ze z titanu si myslel kotuce :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
KVASAK
panic
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Streda, 3. Augusta 2011, 02:57
Bydlisko: Hrádok

Re: brzdy - obrovske sklamanie

Príspevok od používateľa KVASAK » Utorok, 8. Novembra 2011, 19:36

Dobre aby sme to uviedli na pravu mieru s titanom pracujem obrabam ho viem ake ma vlasnosti a nikto mi nebude tvrdit opak to je jedna vec druha vec je jeho pouzitie v roznych odvetviach to znamena ze su urcite titanove materiali a titan ako taka surovyna samotna ma taketo vlasnosti ako som opisoval ale ked sa da dohromady s inymi zluceninamy tak stoho vzdy vznikne iny material v niektorych pripadoch je titanova zmes podobna antikore trebars takze toto je ozaj diskutabilne titan je kvalitny material len ho treba ako sa vravy spravne namiesat..

Používateľov profilový obrázok
KVASAK
panic
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Streda, 3. Augusta 2011, 02:57
Bydlisko: Hrádok

Re: brzdy - obrovske sklamanie

Príspevok od používateľa KVASAK » Utorok, 8. Novembra 2011, 19:39

Hm ok skusim s recenzie vyrobyt ak sa mi to podari titanove kotuce a ptom budeme urcite mudrejsi a urcite dam vedet..

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných