NipponCars - úvodné informácie a oznamy

Moderátori: AndyGTP, grexos

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

NipponCars - úvodné informácie a oznamy

Príspevok od používateľa grexos » Pondelok, 10. Mája 2010, 07:32

Milí Toyoťáci,

Prišiel čas, aby sme spustili to, na čo sme už dlho čakali a čo je v mnohých auto-kluboch bežným javom: zvýhodnený nákup auto-dielov a spotrebného tovaru pre vaše japonské vozidlá.

AndyGTP spolu s GreXom vytvorili dvojčlenný tím pacientov, ktorí sa pustili do náročnej úlohy: vytvoriť nejakú kvalitnú technickú platformu, kde by ste sa všetci mohli zaregistrovať a nakupovať, no najmä zohnať dodávateľov, ktorí by nám všetkým boli ochotní poskytnúť výhodné štartovacie podmienky. Samozrejme, že obchod je určený aj širšiemu publiku a všetkým milovníkom japonských áut. A keďže v jednote je sila, vidíme v tejto našej snahe výbornú príležitosť, ako dosiahnuť to, čo nám tu chýbalo: mať možnosť nakúpiť si diely na auto za férové ceny. TTS ako značka (OZ) zatiaľ nefunguje tak, aby sme mohli poskytovať zľavy u partnerov a po diskusii s viacerými dodávateľmi, manažérmi a zasvätenými ľuďmi, nie je isté, že by sme vôbec nejakých výrazných zliav dosiahli... Zásadným problémom by totiž bol nekontrolovaný počet „odberateľov“, čo sa pri e-shope a jednom prevádzkovateľovi pomerne elegantne rieši.

Každopádne, chceme v blízkej budúcnosti nejak zvýhodniť práve členov Toyota Team Slovakia, keďže sami sme vernými členmi. Momentálne však čelíme skôr technickému problému, ako zabudovať nejaký vhodný a funkčný systém zliav do našej stránky. Išli sme vlastnou cestou, nepoužívame voľne dostupné CMS systémy pre webové stránky, ale vytvorili sme vlastný, tak, aby sme ho mohli postupne plne prispôsobovať našim potrebám. Takže na tomto stále pracujeme.

Ja pevne verím, že práve u vás nájdeme podporu, konštruktívnu kritiku a dobré nápady. Naša vízia je osloviť mnohých partnerov, tak aby sme dokázali v budúcnosti ponúkať aj niektoré značkové výrobky od firiem ako Eibach, Koni, Tein, TRD a podobne. Sami však uznáte, že oveľa jednoduchšie sa komunikuje, pokiaľ vieme odprezentovať prípadnému dodávateľovi fungujúci e-shop, administratívne zázemie a komunitu potenciálnych záujemcov. Z vlastnej skúsenosti vám môžem potvrdiť, že je veľmi náročné kontaktovať niektoré firmy, alebo napr. snažiť sa získať zľavy či cenník pre „virtuálne združenie“, akým TTS bezpochyby je. Drvivá väčšina dodávateľov takéto žiadosti ignoruje alebo posúva informácie lokálnym, už etablovaným distributérom, čo zväčša vedie k naťahovaniu dodávateľského reťazca a nafukovaniu cien.

Začiatky bývajú vždy ťažké, máme medzi vami zopár pilotných testovačov a zákazníkov, ale ponuka tovaru nie je kompletná. Rozhodli sme sa začať hlavne so všeobecnými vecami ako sú oleje, chémia a kozmetika. Tie sa v súčasnosti aj nachádzajú v e-shope. V ďalšom článku vám poskytnem viac informácii o jednotlivých značkách, dostupnosti a zákulisných faktoch, ale rád by som aspoň krátko spomenul tie, ktoré aktuálne ponúkame.

Motorové a prevodové oleje od spoločností Valvoline Gulf. Obe firmy produkujú špičkové výrobky pre autopriemysel a my sme radi, že sme schopní vám ich ponúknuť za vynikajúce ceny. Valvoline sa nám v poslednej dobe nečakane zmenil z „promptne dostupného“ tovaru na tovar „na objednávku“ (viac info neskôr) avšak Gulf by mal byť vždy bežne dostupný, napriek tomu, že distribúcia tejto značky sa na Slovensku stále rozbieha. Autokozmetika a chémia od spoločnosti Wurth asi nepotrebuje komentár – vo svojej triede patrí k drahším, ale kvalitným výrobcom. Som hrdý na to, že sme jediný partner Wurthu, ktorý ponúka ich výrobky na internete. Ďalej, to, čo ešte celkom nevidíte, sú široké možnosti kúpy spotrebných a náhradných dielov pre vaše auto od popredných svetových výrobcov. Tieto budú zatiaľ k dispozícii prostredníctvom nášho kontaktného formulára, nakoľko je extrémné časovo a fyzicky náročné korektne nahodiť do databázy tisícky dielov pre Toyoty a ostatné japonské vozidlá, ktoré chceme mať v portfóliu... Navyše, je nevyhnutné každý diel overiť a vyhnúť sa vopred problémom s nekompatibilitou, keďže mnohé katalógy výrobcov nie sú kompletné alebo uvádzajú nejasné referencie pre použitie v rôznych modeloch. To je zároveň pre nás aj výzva, aby sme vám ponúkli pridanú hodnotu v tom, že budeme schopní kvalifikovane posúdiť to, čo nám dodávateľ pre vaše auto ponúka. Takže ak niečo budete potrebovať, a nenájdete to v našej ponuke, neváhajte použiť náš kontaktný formulár.

Ako som už spomínal, niektorí z vás sa stali prvými priekopníkmi a veľmi výhodne nakúpili filtre, podvozkové diely či tlmiče značiek Kayaba, Jakoparts, JC Auto, JC Premium, GMB, Yamato, Mitsuboshi, NOK, Ruville, Contitech, Union Japan, Fram, Elring, Depo, 4Max atď. Rokujeme aj s ďalšími partnermi, takže časom pribudnú aj ďalšie, oveľa širšie možnosti. Všetko si však vyžaduje čas, veľa úsilia a rokovaní, preto vás prosím o strpenie. Avšak všetky vaše pripomienky a tipy, čo by ste radi v našom-vašom e-shope videli, sú vítané.

Na záver môjho úvodného príspevku sa chcem poďakovať za podporu, rady a dôveru niekoľkým ľuďom: Elvis, Drgi, Mimo, Michal P., Jarson, Cahir, Fajry a ďalší.

Andy & GreX

WEB: http://www.nipponcars.sk
Diskusia a návrhy: viewtopic.php?f=46&t=5049
Facebook: http://www.facebook.com/pages/Nipponcar ... 5549187843
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Zamknuté

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný