IS200 manuál tempomat

kompaktný športový sedan a kabriolet
Kubo34
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pondelok, 28. Novembra 2016, 12:11

IS200 manuál tempomat

Príspevok od používateľa Kubo34 » Utorok, 10. Januára 2017, 11:16

Zdravím, rozmýšľam nad dorobením tempomatu do Iska s manuálom, moc mi to tam chýba, hlavne na diaľnici by to mojej nekludnej nohe a spotrebe prospelo stále držať tie isté otáčky a rýchlosť, da sa sice zvyknúť aj bez tempomatu, ale predsa, ked som to uz v jednom aute mal...

Má niekto s týmto skúsenosti? Páčku aj spínače na plynový a brzdový pedál by som zobral z automatu. Predpokladám, že plyn má riešení tak isto, ako u manuálu pomocou lanka a servomotorčekov. Modul z automatu neviem či by fungoval... ak sa mýlim alebo niekto má o tom ucelenú radu a skusenosti ako na to alebo to robil, tak píšte, nikde neviem nájsť o tomto u lexa nejaký článok.. každá rada je vítaná, Díky ;-)

deezzer
panic
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Utorok, 29. Novembra 2016, 11:39

Re: IS200 manuál tempomat

Príspevok od používateľa deezzer » Štvrtok, 16. Marca 2017, 13:09

A si si istý, že sa chceš do toho púšťať sám? Ja by som to veru radšej zveril do rúk nejakému odborníkovi. Predsa nie je to len tak ako jkeď sa mení olej, čokoľvek ťa tam môže prekvapiť

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: IS200 manuál tempomat

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 16. Marca 2017, 16:46

Kubo34 napísal: Utorok, 10. Januára 2017, 11:16 ...Páčku aj spínače na plynový a brzdový pedál by som zobral z automatu. Predpokladám, že plyn má riešení tak isto, ako u manuálu pomocou lanka a servomotorčekov. Modul z automatu neviem či by fungoval...
Skús posurfovať po známych stránkach ako my.is alebo lexusownersclub.co.uk. Budem citovať z témy Cruise Control In Is200 Sport Manual:
OEM cruise control won't fit a manual because the rev/speed-sensor for the control is part of the auto-gear-box (rear of the box)
Vraj treba nejaký aftermarket tempomat a bude to fungovať. Nikdy som to ale hlbšie neskúmal aký presne a čo to všetko obnáša. Staré známa pravda hovorí, že Tvoja noha vie ušetriť viac ako tempomat.. len musíš mať dostatočne silnú vôľu :D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných