Lexus IS200 K.O motor prasknuty piest/ventil,150 000km?:D

kompaktný športový sedan a kabriolet
sparcoxxx
začiatočník
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Februára 2013, 17:23

Lexus IS200 K.O motor prasknuty piest/ventil,150 000km?:D

Príspevok od používateľa sparcoxxx » Nedeľa, 18. Septembra 2016, 11:44

Lexus IS200 K.O motor prasknuty piest/ventil,150 000km?:D

Miesto nasnímania: Japanese Customs

Dlhšie sme komunikovali zo zákazníkom z PO že mu trasie motor ma slabý výkon-žerie olej auto ma na LPG hneď sme mu povedali nech zmerá kompresiu alebo nech sa zastaví u nás kompresiu dal zmerať a povedali mu že je v poriadku ....asi pol roka/rok skúšal hľadal chybu v LPG nakoniec sa u nás zastavil a na mieste sme mu zmerali kompresiu kde len podla diagnostiky sa dalo zistiť detonáciu valcov -vynechávanie valca ale pre istotu sme zmerali kompresiu motor strašne triasol a na prvý pohlaď už bolo vidno že nieje v poriadku po zmeraní kompresii 1.VALEC-5bar 4.VALEC- 4,5bar

Kompresní tlak
Normální 12.8 (bar)
Minimum 10 (bar)
Diferenciální limit mezi válci 1 (bar)

Nasledovalo rozobratie motora a generálka motora kedže to ma na LPG zákazníkovi bolo odporučane kované sedla ventilov na ktorých veľmi trval kedže bolo vidno že to už ma preštudované a auto si chce nechať ...nasledovala kontrola bloka motora kde na valci bolo vidno dorihovanú vložku keď sme demontovali piest chýbala stena medzi piestnymi krúžkami tak isto nikde sme nenasli ani chýbajúce časti či už z krúžka alebo piesta.....zákazníkovi sme navrhli že mu dodáme druhy motor kedže tento je v takom katastrofálnom stave že sa to neoplatí finančne opraviť (podla nás keby sa tato závada riešila hneď od začiatku ako ma reálne by sa dal zachranit ) ....dodali sme druhy motor ktorý mal do 100 000km oe filter,oe rozvody a keď si porovnáme viko ventilov na foto čistý krásny motor zo zlatým povlakom je od nás ma do 100 000km a čierny škaredý uhlik:D je motor ktorý ma reálne podla tachometra 150 000km (podla nás asi tak na 3x):D ....takže novy motor sme rozobrali kovane sedla ventilov nove náplne,rozvody,vodná pumpa,klinové remene,atd atd....takýto lexus IS combi je fakt ojedinelí...novy motor šiel tak krásne že keď sme položili na neho pohár vody ani skoro nebolo vidno že sa trasie hladina:) a klasika veľmi tichý :)

FOTOGALERIA : https://www.facebook.com/JapaneseCustom ... 8426935273

AUTOSERVIS : https://www.facebook.com/JapaneseCustoms/photos
FaceBook:JapaneseCustoms
špecializovaný servis japonských áut
5rokov mechanik-diagnostik u TOYOTA
TEL:0948 011 923
5xmajster sr dbdragracing
LEXUS LS600HL
Subaru Impreza 2,5Sti,TurboKIT TEIN ,520PS
supra MKIV manual original LHD

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných