Is250 motorovy olej + diferencial

kompaktný športový sedan a kabriolet
peterIS250
panic
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Utorok, 20. Októbra 2015, 10:58

Is250 motorovy olej + diferencial

Príspevok od používateľa peterIS250 » Štvrtok, 19. Mája 2016, 21:29

Ahojte pani. Chcel by som vas poprosit o radu, ktory motorovy olej je ten najvhodnejsi a najkvalitnejsi, ktory mozem pouzit vo svojom is250. Momentalne tam mam 5w-30 shell ultra helix. Ale chcel by som ho nahradit niecim kvalitnejsim, aby ochrana motora bola co najvyssia. Napr castrol edge platinum? Rovnako aj olej do diferencialu.

Dakujem za kazde odporucanie.

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Is250 motorovy olej + diferencial

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Štvrtok, 19. Mája 2016, 22:02

Ahoj. Castrol.... cojaviem. Vdy ked som kupil auto a bol vnom castrol som zmenil znacku... castrol je zbytocne drahy a kvalitou sa mu vyrovnaju aj lacnejsie oleje. Osobne som pouzival prv liquimoly s mos2 ale uz dajake 4roky pouzivam len japonsky eneos. Je lacny a vela lexusakov ho pouziva. V terajsom gs430 ho idem dat tiez. Vyskusam ale eneos sustina :)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

dodino
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Streda, 6. Januára 2016, 21:32

Re: Is250 motorovy olej + diferencial

Príspevok od používateľa dodino » Nedeľa, 22. Mája 2016, 22:38

ahoj.
predchádzajúci majiteľ môjho lexa (a predchádzajúcu výmenu aj ja) dával do motora Shel helix ultra ECT 5W-30. Keď som si objednával olej do prevodovky a aj do motora, tak mi bolo povedané že tento olej do motora nepatrí nepatrí a poslali mi ten čo si napísal aj Ty. Rozdiel som nezistil.
olej do diferenciálu som dal toyota určený do diferenciálu (ten tam je aj odporučený) a kupoval som ho v internetovom obchode olejposta.sk
A ešte niečo. mám dojem že aj Ty a ešte pár majiteľov lexov (vrátane mňa) ste spomínali zahrkotanie pri štarte. boli tu názory na rozvodovú reťaz, šponováky, vodiace lišty,pin variabilného časovania (to sa mi zdalo najpravdepodobnejšie) ai. po naliatí nového oleja mi tam kamarát nalial ešte nejaký prípravok na prečistenie motora a odvtedy sa mi to zahrkotanie vyskytuje iba sporadicky.... Ty si v tomto urobil nejaký pokrok?

peterIS250
panic
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Utorok, 20. Októbra 2015, 10:58

Re: Is250 motorovy olej + diferencial

Príspevok od používateľa peterIS250 » Štvrtok, 2. Marca 2017, 11:14

ahoj Dodino,

prepáč za dlhú dobu mojej odpovede :) no čo sa týka oleja aj teraz som zasa dal ten Shell...nakoľko rovnako ako ty aj môj predchádzajúci majiteľ ho používal. Nikto mi totiž nejako adekvátne nevedel poradiť, čo by sa tam hodilo viac. Nabudúce vyskúšam Mobil 1 asi alebo čo dovtedy vymyslím neviem. Čo sa týka diferáku dal som to urobiť originál v Lexuse v ZA.

Čo sa týka zahrkotania ja som nič nedolieval na prečistenie motora, ale sem tam mi to urobí. Avšak v menšej miere ako keď som auto kúpil. Ja ale pravidelne kontrolujem hladinu oleja..sem tam za 1 až 2 deci dolejem (asi 1x počas intervalu výmeny oleja).
Spôsobuje to časovanie, keď hodíš do youtube rattle noise IS250 nájdeš videá k tejto problematike.

Takže asi toľko k tejto téme :)

dodino
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Streda, 6. Januára 2016, 21:32

Re: Is250 motorovy olej + diferencial

Príspevok od používateľa dodino » Štvrtok, 2. Marca 2017, 23:23

cau Peto.
ako som spomínal , ohľadom toho zahrkotania reťaze, aj po naliatí toho prípravku mi to sem tam ešte urobilo. Tak cez leto mi kamarát čistil to časovanie. Neviem povedať konkrétne čo, lebo mi to robil pokým som bol na dovolenke. Sem -tam mi to ešte urobí, ale je to oveľa menej a tichšie ako predtým. Olej dolievam aj ja, čo som dosť prekvapený, že to u tohto motora treba. Už dávnejšie som mal benzínový seat cordobu 1,4 a od výmeny do výmeny...nič. ani deci. Minulý mesiac som menil olej v motore už po 10 tisíc km z dôvodu ,že jazdím v poslednej dobe skôr kratšie trasy a olej som mal už na minime (olej som ponechal ten istý ako Ty).. Nezdá sa mi to normálne, aj keď sa dá povedať , že to je ešte v norme. Skôr zo zvedavosti ako z nutnej potreby som tam nalial aj Pro-Tec Engine Oil Stop Leak P2121 :) ,tak uvidím čo to urobí. Som totiž názoru, že na dobrom aute otvoríš kapotu mimo servis, len ak dolievaš kvapalinu do ostrekovačov. :D Inak olej bol motore ešte relatívne čistý. olej v diferáku som menil tiež, v januári mi kľakla baterka, inak auto šlape ako hodinky a ozaj radosť sa na ňom voziť.
Videá som pozeral, ale môj problém je neznalosť jazyka. :oops:
ale aj tak ďakujem za tip.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných