Nahradne diely

kompaktný športový sedan a kabriolet
Maghreb
panic
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Decembra 2013, 15:17

Re: Nahradne diely

Príspevok od používateľa Maghreb » Piatok, 22. Januára 2016, 20:38

No podla toho PDFka z clublexus.com potrebujes aj nove suciastky, takze naozaj rozoberat by som to nechcel. Vraj pri starte nie je dostatok oleja na nejakom ozubenom koliesku alebo co, preto to tak zarachoti. Mozno by bolo dobre sa opytat priamo v Lexuse, ze co s tym. Ale ja som uz urcite mimo zaruky na toto, kedze moje ISko ma 9 rokov a takmer 200 000km...

dodino
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Streda, 6. Januára 2016, 21:32

Re: Nahradne diely

Príspevok od používateľa dodino » Pondelok, 25. Januára 2016, 11:28

nezisťovali ste nič ohľadom tej opravy? čo sa tam konkrétne mení? Škoda, že sa tu neozval niekto, komu to v rámci zvolávačky menili. Tiež by ma zaujímalo, či to môže nejako poškodiť motor, ak sa to nebude riešiť. Ale pokiaľ možno, tak si to dám určite urobiť, aj keď na "urob si sám" to určite nie je.Inak ma to dosť prekvapilo a môžem povedať že negatívne. Tento motor som u nás považoval doteraz za jeden z TOP benzínových motorov a preto som vlastne aj do kúpy lexusa išiel. Volal som do Žiliny a na základe vinka tam evidujú v rámci zvolávačky iba opravu stierača a brzdového pedála. o variabilnom časovaní nič. Odpoveď prímacieho technika v skratke: treba to vidieť!!!

peterIS250
panic
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Utorok, 20. Októbra 2015, 10:58

Re: Nahradne diely

Príspevok od používateľa peterIS250 » Utorok, 26. Januára 2016, 10:29

ako som pátral na fórach hlavne amerických, tak ide o toto: https://www.youtube.com/watch?v=YjIKUrre4FQ
Na videu môžete vidieť rozobratú celú súčiastku. Ako povedal Maghreb, ide o to, že pri naštartovaní nie je v časovači dostatok oleja, nakoľko po vypnutí motora všetok olej stiahne, a pri naštartovaní sa posunie až o 4 zbuy pre správne nastavenie asi vačiek, toto si nie som istý. A v tak krátkom momente nestihne dodať dostatok oleja, preto pri vracaní cez pružinu vydáva tento zvuk. Celkom nová súčiastka stojí niekde okolo 200 - 250 eur. Samozrejme už by som tam dal aftermarketovú verziu, ktorá je zosilnená a má lepšiu životnosť. Vplyv na životnosť motora by to nemalo mať, len keď to odíde, tak sa bude musieť jednoducho vymeniť.
Po zvolávačke si myslím, že sme už všetci, nakoľko tento problém mal byť vyriešený už na autách s rokom výroby po 2009. Túto opravu už asi nespraví doma v garáži nikto, prípadne ak má patričné vybavenie.
Troška som z toho prekvapený taktiež, ale každé auto, motor, prevodovka, má svoje chyby. Nič nebude fungovať len tak, že si človek sadne a jazdí bez investícií. Údržba si tiež vyžaduje veľa, ako žena :)
Máte niekto kontakt na kvalitné diely?

dodino
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Streda, 6. Januára 2016, 21:32

Re: Nahradne diely

Príspevok od používateľa dodino » Utorok, 26. Januára 2016, 23:32

mam obavy aby to časovanie pasovalo z 2009 aj na 2007.
máš pravdu, že každé auto resp.stroj sa opotrebováva a kazí. Niečo viacej ,niečo menej. tak ako žena. :D . Ale myslel som , že u lexusa to bude také ...nazvime to skôr výnimočné. Ja som sa dostal k lexusu skôr náhodou. Pred tým som mal octávku 2,0 TDI 103 kw. Nebolo to zlé auto, ale práve tá spolahlivosť nebola podľa mojich predstáv.V mojom prvom príspevku som konštatoval, že tu skapal pes. nikomu sa nič nekazilo,žiadne problémy. Keď sa pozrieš na škodovácke fóra, tak ak by si ich mal vytlačiť a zviazať do knihy, tak hrúbka tejto knihy by preskočila aj bibliu. Určite preháňam a porovnávam neporovnateľné, lebo v rámci objektívnosti je pomer predaných octavií úplne niekde inde ako počet predaných lexusov. K lexusu som sa dostal v podstate cez toyotu yaris. Ak by som mal niečo nazvať ako symbol spoľahlivosti medzi autami, tak je to práve toto malé autíčko od toyoty. Yarisa som kúpil v roku 2012 už ako 11-ročné auto pre manželku, ktorá dovtedy nejazdila. V podstate ako auto na naučenie sa jazdiť resp. auto na zničenie.
Rok výroby auta je 2001 v čase kúpy mal niečo cez 50tis. kilometrov !!!a bol vyrobený v Japonsku!!! Preventívna výmena tyčiek stabilizátora (popraskané gumičky), montáž denného svietenia,deflektory na okná, cúvacie senzory, jedna žiarovka osvetlenia EČ a pneumatiky (prestarnuté, nie zodraté) boli jedinými investíciami do tohto auta. Ako paradox o výnimočných kvalitách uvádzam, že v svetlometoch sú ešte pôvodné žiarovky z prvovýroby. Aj tu som porovnával neporovnateľné, lebo octavia podchvíľou niečo pýtala: kompresor klímy, trubka ku klíme, chladič klímy, dvojhmota+spojka,turbo,..... Takže pri skúsenostiach s yarisom, moje ďalšie auto musel byť čistý japonec. Japonských značiek tu behá veľa, ale z Japonska až tak veľa nie. Medzi favoritov patrila ešte RAV 4-ka a Honda Accord 2,4 (acorda by som bral asi aj v nafte, aj keď až tak moc nejazdím). Ale najviac som túžil po lexovi, práve kvôli jeho šesťvalcu, automatickej prevodovke a tomu, že keď pridáš plyn, netreba zvyšovať intenzitu zvuku na rádiu, napriek tomu, že ma od toho veľa ľudí odhováralo práve kvôli náhradným dielom a servisu celkovo.
Je tam aj pár vecí voči ktorým mám výhrady. napr. na môj vkus sú slabo podsvietené ovládacie prvky na dverách vodiča. Mám na mysli ovládanie okien a spätných zrkadiel. tiež neviem z akého dôvodu nie je podsvietená roleta na zadnom okne. Proste detaily.
Doteraz inak maximálna spokojnosť. Jazdu v tomto aute považujem za relax . Páči sa mi to ticho pri predpisovej jazde, ale ak tomu naložíš, tak tiež zvuk pripomínajúci motorku . Na dostupnosť ND konkrétne na motor sa zajtra popýtam v Troste a intercarse (to sú veľkosklady ND). Ale mám obavy či nebudú iba origo.

peterIS250
panic
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Utorok, 20. Októbra 2015, 10:58

Re: Nahradne diely

Príspevok od používateľa peterIS250 » Štvrtok, 11. Februára 2016, 13:15

dodino - podarilo sa ti zistiť niečo s tými dielmy? Sú len origo alebo aj aftermarket?

dodino
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Streda, 6. Januára 2016, 21:32

Re: Nahradne diely

Príspevok od používateľa dodino » Piatok, 12. Februára 2016, 08:40

ospravedlnujem sa, ale zabudol som na to. odpoved som dostal takúto:

,,Bezne veci mam na to skladom do 24hod. /napr.: brzd.segmenty,filtre,sviecky,sviecky,olej atd./

Do 5prac. dni s DE by som vedel zohnat aj ine veci.. /napr.: podvozkove diely,diely riadenia,alternator,starter,remenovy pohon,karoseriu atd/"

takže skús konkretizovať a vyskúšame ich. Ja som od nich okrem filtrov, sviečok,stieračov, príchytiek na plasty a tesnenia pod sacie potrubie nemusel brať zatiaľ nič.

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Nahradne diely

Príspevok od používateľa grexos » Sobota, 13. Februára 2016, 09:21

Napis do nipponcars co potrebujes, mame original (oem) aj druhovyrobu a lexusniky mame vo vozovom parku takze skusenosti mame ;)
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

peterIS250
panic
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Utorok, 20. Októbra 2015, 10:58

Re: Nahradne diely

Príspevok od používateľa peterIS250 » Sobota, 12. Marca 2016, 11:15

Ahojte.. potreboval by som tesnenie okolo dveri na spolujazdcovej strane. Je uz stvrdnute a netesni dobre, co ma za dosledok vibracie vzduchu, co dost otravuje hlavne naa dialnici.

Vdaka

dodino
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Streda, 6. Januára 2016, 21:32

Re: Nahradne diely

Príspevok od používateľa dodino » Nedeľa, 13. Marca 2016, 20:43

Peťo nezdá sa mi že to tesnenie by mohlo byť stvrdnuté. tie autá nie sú až tak staré. skús to pretrieť pre istotu so silikonovým olejom, ale zdá sa mi to nepravdepodobné. Stretol som sa s potrhaným tesnením, ale so stvrdnutým nie. Ale ak nezabudnem, tak sa Ti zajtra na to opýtam.

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Nahradne diely

Príspevok od používateľa moschino » Pondelok, 14. Marca 2016, 21:53

Pokial nebolo auto burane, tak okolo dveri by nemalo prefukovat. Skor by som to videl na tesnenie okolo okna. Lahko to overis ze pocas jazdy ked ti to prefukuje zatlacis okno. Ak prestane, mas to.
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

peterIS250
panic
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Utorok, 20. Októbra 2015, 10:58

Re: Nahradne diely

Príspevok od používateľa peterIS250 » Utorok, 15. Marca 2016, 21:41

O danom probleme pisali chalani na ceskom lexus fore. Vyskusam to pretriet silikonom hned zajtra aj pritlacit okno. Dam potom info, ako som dopadol.

dodino
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Streda, 6. Januára 2016, 21:32

Re: Nahradne diely

Príspevok od používateľa dodino » Streda, 16. Marca 2016, 22:43

tak pýtal som sa na cenu toho tesnenia dverí. vraj 95€ +DPH. pre istotu som im dal ešte vin-ko,ale myslím že výsledok nebude iný. je to fakt pecka. pred nedávnom som kupoval tesnenie na vodičove dvere (bolo potrhané) na peugeot 4007 , v autorizovanom servise, necelých 30éčiek. už to sa mi zdalo veľa na žabožrúta.... takže radšej skús hľadať chybu inde. okná máš dobre zavreté??? :)

dodino
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Streda, 6. Januára 2016, 21:32

Re: Nahradne diely

Príspevok od používateľa dodino » Štvrtok, 17. Marca 2016, 09:45

Pre upresnenie odpoveď zo skladu ND:
tesnenie pravých predných dverí na toho lexusa IS250 85€ bez dph tj 97,8€ s dph a doba dodania 2-3 pracovné dni. Bohužiaľ sa da objednať iba originál diel.
nech sa páči. :)

peterIS250
panic
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Utorok, 20. Októbra 2015, 10:58

Re: Nahradne diely

Príspevok od používateľa peterIS250 » Piatok, 18. Marca 2016, 09:32

Prave som odpadol. Skusal som pritlacat aj celne sklo a neviem zatial som to prave miesto neodhalil. Okna mam zavrete :) a este je mozne tesnenie okolo okna. Ale 100 e je stale riadna diskoteka. Vsak idem teraz davat menit olej v prevodovke, filter a tesnenie za 240 e a nie jedno tesnenie za 100 :)

dodino
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Streda, 6. Januára 2016, 21:32

Re: Nahradne diely

Príspevok od používateľa dodino » Piatok, 18. Marca 2016, 21:02

čo Ti to vlastne robí? prefukuje Ti tadiaľ? zateká tam?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných