IS300 Turbo

kompaktný športový sedan a kabriolet
DenisLC
panic
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Júna 2015, 17:08

IS300 Turbo

Príspevok od používateľa DenisLC » Sobota, 10. Októbra 2015, 16:04

Zdravím. Už niekoľko rokov som sa pohrával s myšlienkou oturbenia (resp. swapu) IS300vky, s predošlou mi to nevyšlo (z dôvodu predaja a enormných nákladov, keďže šlo o automat verziu), aj keď už to bolo na správnej ceste, no s touto ak do toho nič nepríde, by som to rád vyskúšal (samozrejme to závisí od času a peňazí). Viac menej mám už za tie roky usporiadané čo k tomu potrebujem a aký by mal byť zhruba rozpočet, čo ale doriešené nemám je programovanie. Do elektroniky som jeleň a pozitívne sa mi zatiaľ vyjadrilo k programovaniu oturbenej 2JZ-GEčky len pár ľudí a aj to je na vlásku a za strašné peniaze, preto som sa vás chcel opýtať, či neviete o niekom šikovnom, čo by šiel do niečoho takéhoto (a ideálne nie priamo firma, čo sa tým zaoberá, len nejaký šikovný macher)? Uvedomujem si, že na slovenské pomery, som teraz asi dal veľmi ťažkú otázku :lol:
1993 Toyota Supra MKIV

null
panic
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Nedeľa, 1. Mája 2011, 14:06
Bydlisko: BA

Re: IS300 Turbo

Príspevok od používateľa null » Nedeľa, 11. Októbra 2015, 10:37

DenisLC napísal:Zdravím. Už niekoľko rokov som sa pohrával s myšlienkou oturbenia (resp. swapu) IS300vky, s predošlou mi to nevyšlo (z dôvodu predaja a enormných nákladov, keďže šlo o automat verziu), aj keď už to bolo na správnej ceste, no s touto ak do toho nič nepríde, by som to rád vyskúšal (samozrejme to závisí od času a peňazí). Viac menej mám už za tie roky usporiadané čo k tomu potrebujem a aký by mal byť zhruba rozpočet, čo ale doriešené nemám je programovanie. Do elektroniky som jeleň a pozitívne sa mi zatiaľ vyjadrilo k programovaniu oturbenej 2JZ-GEčky len pár ľudí a aj to je na vlásku a za strašné peniaze, preto som sa vás chcel opýtať, či neviete o niekom šikovnom, čo by šiel do niečoho takéhoto (a ideálne nie priamo firma, čo sa tým zaoberá, len nejaký šikovný macher)? Uvedomujem si, že na slovenské pomery, som teraz asi dal veľmi ťažkú otázku :lol:
fuu, tak drzim palce, myslim, ze v tejto krajine sa len prehravaju mapy v 1.9tdi motoroch, takze som trochu skepticky k tomu, ze to bude bez tych strasnych penazi :/

jedneho casu tu chalani riesili nejaku supru, ktoru dali robit v cz nejakym sikovnym chalanom - ale neviem to teraz v rychlosti najst, kde to bolo..
[ Lexus IS200 '99, ex Suzuki Swift '05 4x4 ]

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: IS300 Turbo

Príspevok od používateľa grexos » Nedeľa, 11. Októbra 2015, 11:33

Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

DenisLC
panic
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Júna 2015, 17:08

Re: IS300 Turbo

Príspevok od používateľa DenisLC » Nedeľa, 11. Októbra 2015, 15:31

S chlapmi z kageki som debatoval, sú to machri a sú doma v JDM motoroch, o tom niet pochýb, no je tu trocha problém, že odniesť auto do čiech + pár dní tam pobudnúť (toto nie je záležitosť na pár hodín) + keďže sú machri, vedia svoju robotu oceniť...človek si to spočíta a zhruba toľko, čo dá do samotnej mechaniky, mu zožerie elektronika a keďže zatiaľ nemám tlačiareň na bubáky, je to pre mňa trocha problém :D ak by nebola iná možnosť, ani žiaden šikovný človek, ktorý by sa do toho chcel pustiť, tak by som samozrejme šiel touto cestou, ale rád by som nejaké prachy ušetril...možno ma vysmejete, načo sa chcem púšťať do takejto úpravy, keď až tak pozerám na peniaze, ale ako som spomínal vyššie, nemám zatiaľ tlačiareň...
1993 Toyota Supra MKIV

Používateľov profilový obrázok
lukasc
začiatočník
Príspevky: 184
Dátum registrácie: Streda, 20. Júla 2011, 17:58
Bydlisko: Brezno

Re: IS300 Turbo

Príspevok od používateľa lukasc » Nedeľa, 11. Októbra 2015, 18:04

vcera na autosalone v nitre bola vystavena GT86 s 2JZ swapom, upravovali to kosicania ale nepamatam sa uz ako sa volali :) ja som rozmyslal o 1UZ swape do ISka, financie by aj boli ale najst niekoho kto by to poskladal je asi nemozne :(

null
panic
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Nedeľa, 1. Mája 2011, 14:06
Bydlisko: BA

Re: IS300 Turbo

Príspevok od používateľa null » Nedeľa, 11. Októbra 2015, 18:09

grexos dik :)

este rozmyslam, mmracing si neskusal, ako by to videli? myslim, ze som na ich webe davnejsie videl nejakeho japonca na vlastny projekt, tak sa uz mozno nieco poducili tiez..
[ Lexus IS200 '99, ex Suzuki Swift '05 4x4 ]

mi16
začiatočník
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Štvrtok, 19. Júla 2012, 08:58
Bydlisko: Bratislava

Re: IS300 Turbo

Príspevok od používateľa mi16 » Nedeľa, 11. Októbra 2015, 20:47

lukas, treba sa ucit po rusky a studovat ruske fora...
ja co osm len tak zbezne prebehol drive2.com, tak som tam nasiel kopec swapov v IS... ci uz 2jz, 1jz alebu úzetka :)

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: IS300 Turbo

Príspevok od používateľa AndyGTP » Nedeľa, 11. Októbra 2015, 22:54

lukasc napísal:vcera na autosalone v nitre bola vystavena GT86 s 2JZ swapom, upravovali to kosicania ale nepamatam sa uz ako sa volali :) ja som rozmyslal o 1UZ swape do ISka, financie by aj boli ale najst niekoho kto by to poskladal je asi nemozne :(
René Alexander, ucastnik KOE.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

DenisLC
panic
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Júna 2015, 17:08

Re: IS300 Turbo

Príspevok od používateľa DenisLC » Pondelok, 12. Októbra 2015, 16:25

no o tej GT86ke som už počul, aj keď osobne som to auto ešte nevidel a ani nepoznám majiteľa, ale iste bude čosi vedieť o tých motoroch a programovaní, to je dobrý typ, vďaka.

null: s chlapmi z mmka som hovoril asi pred 3-mi rokmi, keď som ešte mal karbónovú 300vku a vtedy nereagovali veľmi pozitívne, ale je pravda, že už to je nejaká doba a najskôr už sa dosť zlepšili v programovaní.

lukasc: UZ sú super motory, brat mal 3UZ-FE v jeho GS430tke a ten motor bol jedným slovom parádny, viem si predstaviť čo by to mohlo robiť v ISkovej kasni, ale prestavba je niekoľkonásobne komplikovanejšia než 2JZ-GTE resp. oturbenie GEčka...aj keď v tvojom prípade, keďže máš 200vku, nie 300vku, je to jedno...narovinu to je šialene komplikovaná prestavba s ohľadom na to, čo som o tej prestavbe kukal v rýchlosti - musíš meniť prakticky pol auta, motor, prevodovku, kardán, diferák, poloosy, takmer celú kabeláž, brzdový rozdelovač (ideálne aj s brzdami na komplet) a to ešte nehovorím, že by si mal nenormálne ťažký predok, takže by bolo auto neskutočne zle ovládateľné...
1993 Toyota Supra MKIV

Používateľov profilový obrázok
lukasc
začiatočník
Príspevky: 184
Dátum registrácie: Streda, 20. Júla 2011, 17:58
Bydlisko: Brezno

Re: IS300 Turbo

Príspevok od používateľa lukasc » Pondelok, 12. Októbra 2015, 18:03

denis urcite je to narocne, to je mi jasne ale zas ani nie nerealne, daju sa pozhanat tie veci aj cely frontcut.. inak co som kukal video z prestavby https://www.youtube.com/watch?v=ZmV1hp6ZqG0 tak hovorili ze vaha UZ motora je porovnatelna s povodnym motorom z IS300ky.. keby som bol mechanik tak sa pustim do toho ale zial s mojimi skusenostami mi ostava len slintat nad videami a uvazovat o inom "hobby" aute :D

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: IS300 Turbo

Príspevok od používateľa Elvis » Pondelok, 12. Októbra 2015, 19:33

denis, prestavba na is V8 by praveze nemusela byt az taka narocna, ak by si si zohnal cele donor auto, napriklad taka LS prvej generacie musi byt zadarmo po celej EU/UK
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

DenisLC
panic
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Júna 2015, 17:08

Re: IS300 Turbo

Príspevok od používateľa DenisLC » Utorok, 13. Októbra 2015, 12:01

lukasc: trocha som pokukal váhy a máš pravdu...som VEĽMI prekvapený, ale 2JZ-GE v automate váži údajne presne toľko isto čo 1UZ-FE v automate...no v živote by som nepovedal, že váha R6 s relatívne modernou prevodovkou bude rovnaká ako V8 s relatívne zastaralou prevodovkou...

elvis: máš pravdu, donor auto by nebol žiaden problém zohnať, aj teraz je na slovensku na predaj stará LS400ka za 1300 eur čo je v porovnaní s turbením alebo swapovaním 2JZ cca polovičná cena (len za samotný motor) a máš komplet auto, ale stále by si musel spraviť komplet káblovačku (čo pri 2JZ v mojom prípade nemusím) a povedzme, že rozsah prác by bol porovnateľný ako swapovanie či turbenie, no čo je najväčší nedostatok je, že to máš v zastaralom 4-stupňovom automate a ak viem správne, tak UZká sa ani v manuále nerobili, takže nevieš ani dopasovať inú prevodovku (opravte ma ak sa mýlim)...suma sumárum v mojom prípade by som získal oproti 2JZ-GE nejakých 30 koní a zvuk V8 :) ale nakoniec by som stratil oveľa viac - manuálnu prevodovku a možnosť a široké spektrum úprav 2JZ-GTE
1993 Toyota Supra MKIV

Používateľov profilový obrázok
lukasc
začiatočník
Príspevky: 184
Dátum registrácie: Streda, 20. Júla 2011, 17:58
Bydlisko: Brezno

Re: IS300 Turbo

Príspevok od používateľa lukasc » Utorok, 13. Októbra 2015, 13:03

http://xcessivemanufacturing.com/index. ... 5x-ta.html mozno takyto adapter by vyriesil problem s automatickou prevodovkou :D ale zas zohnat W58 prevodovku..

DenisLC
panic
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Júna 2015, 17:08

Re: IS300 Turbo

Príspevok od používateľa DenisLC » Utorok, 13. Októbra 2015, 13:26

lukasc napísal:http://xcessivemanufacturing.com/index. ... 5x-ta.html mozno takyto adapter by vyriesil problem s automatickou prevodovkou :D ale zas zohnat W58 prevodovku..
ja mám W58čku...sakra...to je zaujímavé...!!! :twisted:
1993 Toyota Supra MKIV

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: IS300 Turbo

Príspevok od používateľa Elvis » Utorok, 13. Októbra 2015, 17:40

no a uz je chrobak v hlave haha
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný