Trhanie pri rozjazde

kompaktný športový sedan a kabriolet
Používateľov profilový obrázok
lukasc
začiatočník
Príspevky: 184
Dátum registrácie: Streda, 20. Júla 2011, 17:58
Bydlisko: Brezno

Trhanie pri rozjazde

Príspevok od používateľa lukasc » Štvrtok, 13. Augusta 2015, 21:31

V poslednej dobe som si vsimol ze coraz castejsie sa mi pri pohynani ako pustam spojku auto zatrasie, mal niekto podobny problem? ze by spojka pred smrtou? :roll:

Používateľov profilový obrázok
flintmarcus222
panic
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pondelok, 22. Júna 2015, 00:56
Bydlisko: Prešov

Re: Trhanie pri rozjazde

Príspevok od používateľa flintmarcus222 » Štvrtok, 13. Augusta 2015, 23:50

riesim nieco podobne na tom IS SportCross co som kupil, vymenil som cievky, lebo vyhodilo chybu, idem pomenit filtre a sviecky (NGK iridium benzinove ale, vraj lepsie jak LPG), ide to od motora, vibruje cez stred, podvozok ok, kardan to neni, spojka menena pred 1500km, auto ma ako keby problem s pomerom palivo vzduch, mozu to byt este vraj vstreky alebo klapka pod sanim. idem postupne, po vymene cievok to je jemnejsie ale robi to stale, tlaky to nesu vraj (12,11,13,11,12,13), nasiel som este ze staci len odvzdusnit spojkovy valcek alebo silentblok motora, boli menene len 2 pred 2 rokmi, nevem, diki za pomoc

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Trhanie pri rozjazde

Príspevok od používateľa moschino » Štvrtok, 20. Augusta 2015, 10:20

Najskor to bude unavena lamela spojky, alebo dvojhmota. Kolko mas km?
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
flintmarcus222
panic
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pondelok, 22. Júna 2015, 00:56
Bydlisko: Prešov

Re: Trhanie pri rozjazde

Príspevok od používateľa flintmarcus222 » Štvrtok, 10. Septembra 2015, 01:29

spojka menena tesne pred kupou, dvojhmota ma volu, no vraj ok, pri vypinani motora nic, na volnobeh pohoda, robi mi to len pri rozjazde furt v ten isty cas, okolo 2000RPM, 40kmh a ide to od motora, auto by malo ist do PP len sa pomenia veci hore co som pisal, checknem este plyn v Korejovciach, najazd pochybujem ze real ale 134000

//bol som ceknut u Francaka plyn, motor je ok podla neho, nema problem, podla neho to bude kardan resp zozadu sa to prenasa dopredu, robilo mu na par autach s prednym a triaslo vzadu alebo aj cele auto, podla vahy, kazal ceknut zadok, ze tam bude pes zakopany

//bol to kardan, vybite krize, done and dusted, Gabovi vdaka za kardan

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Trhanie pri rozjazde

Príspevok od používateľa spider207 » Sobota, 10. Októbra 2015, 13:04

vymeil si cely kardan ci sa to da nejako opravit stary? tiez mam podobny problem a chcel som to riesit, tak dobre vediet..

Používateľov profilový obrázok
flintmarcus222
panic
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pondelok, 22. Júna 2015, 00:56
Bydlisko: Prešov

Re: Trhanie pri rozjazde

Príspevok od používateľa flintmarcus222 » Sobota, 10. Októbra 2015, 20:08

vymenil som cely, boli vybite krize, vraj sa to da spravit, aj loziska ked su to len, ale kardan som mal od gaba, som prehodil len, este mi16 ma kardan z automatu ale nevem ci pasuje aj na manual

Používateľov profilový obrázok
Vcielko
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Streda, 21. Septembra 2011, 10:32
Bydlisko: Snina/Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trhanie pri rozjazde

Príspevok od používateľa Vcielko » Piatok, 29. Januára 2016, 09:20

Moje skusenosti s trhanim: Auto start normal, otacky ok, a po 10 sekundach, otacky zacali klesat, auto sa dusilo (par-krat aj skapal motor). Pri pridavani ziadna akceleracia, trhanie, toto mi robilo iba ked auto celu noc stalo. Ked stalo cez den, hoci aj v mrazoch, tak nic. Po 2 minutach ked sa motor trochu zohrial uz ok. Uz som bol zufaly, nevedel som co moze byt problem. Az raz som sa rozhodol ze tu malu dierku na vyfuku co mam, ze zalepim. Tak som si zohnal kachliarsky tmel s odolnostou do 1200 stupnov, poriadne som to zalepil a cuduj sa svete, problemy zmizli. Auto sice po starte je lenive, ale pri tych mrazoch a studenom motore sa mu ani nedivim. Ale nepozorujem ziadne, trhanie, dusenie, klesanie otacok. Ani by ma nenapadlo ze ten motor je tak citlivy na dierku vo vyfuku :-) Skus pozriet aj to
Lexus IS200 = 6 valec s najkrajsim zvukom

Používateľov profilový obrázok
Vcielko
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Streda, 21. Septembra 2011, 10:32
Bydlisko: Snina/Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trhanie pri rozjazde

Príspevok od používateľa Vcielko » Piatok, 29. Januára 2016, 09:22

Este som zabudol, dodam ze pri zohriatom motore som badal male trhanie pri pridavani alebo pusteni plynu, takze moze byt podobny problem aj pri tvojom rozbiehani
Lexus IS200 = 6 valec s najkrajsim zvukom

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných