lexus is 250 ,spotreba ,manual vs automat.

kompaktný športový sedan a kabriolet
momo1
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2015, 20:33

lexus is 250 ,spotreba ,manual vs automat.

Príspevok od používateľa momo1 » Piatok, 10. Júla 2015, 13:59

Zdravim ,som tu novy preto poprosim o zhovievavost.Po odpisani manzelkinej mazdy sa stala majitelkov Yaris ts,ja rozmyslam tiez o zmene vozidla ,mam nissan primeru ,mam zalusk na Lexusa.Tazko sa mi zhanaju exaktne informacie o spotrebe is 250.Radsej by som bral manual ale ani automatu sa moc nebranim.Jazdim prevazne dlhe trasy 30 az 40 tis km rocne ,plus nejake pojazdy na nakupi.Primera mi bere 7 litrov dlhodobo ,preto som zvedavy na spotrebu is 250,dakujem za odpovede s pozdravom momo. :D

mi16
začiatočník
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Štvrtok, 19. Júla 2012, 08:58
Bydlisko: Bratislava

Re: lexus is 250 ,spotreba ,manual vs automat.

Príspevok od používateľa mi16 » Sobota, 11. Júla 2015, 12:02


DenisLC
panic
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Júna 2015, 17:08

Re: lexus is 250 ,spotreba ,manual vs automat.

Príspevok od používateľa DenisLC » Pondelok, 13. Júla 2015, 19:34

momo: mal som 2x IS250 oba automaty, takže porovnať automat a manuál neviem, ale pri tvojom nájazde by som nad manuálom ani neuvažoval. ten automat nemá chybu, radí rýchlo, jazda je pohodlnejšia než pri manuále a hlavne pri takých kilometroch ťa nemusí bolieť ľavá noha od večného vyšľapávania spojky. (tie typické reči o tom, ako pri automate si nevychutnáš auto by som neriešil, to hovoria ľudia, ktorý s automatom nemajú skúsenosti). čo sa spotreby týka, tak viem, že manuál a automat má spotrebu totožnú (veľa som o tých autách čítal keď som ich sám kupoval) a to cca 7.5 - 8 litrov. v papieroch je ak sa nemýlim priemerná spotreba 9.1, ale reálne som chodil (pri nájazde cca 40tis. ročne) na priemernej spotrebe 7.7 litra. v zime to bolo samozrejme o niečo viac, ale v zime auto málo jazdilo. ak by si mal nejaké ďalšie otázky, kľudne sa pýtaj, mam na 250tkách už čosi odjazdené...:)
1993 Toyota Supra MKIV

momo1
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2015, 20:33

Re: lexus is 250 ,spotreba ,manual vs automat.

Príspevok od používateľa momo1 » Pondelok, 13. Júla 2015, 20:32

DenisLC napísal:momo: mal som 2x IS250 oba automaty, takže porovnať automat a manuál neviem, ale pri tvojom nájazde by som nad manuálom ani neuvažoval. ten automat nemá chybu, radí rýchlo, jazda je pohodlnejšia než pri manuále a hlavne pri takých kilometroch ťa nemusí bolieť ľavá noha od večného vyšľapávania spojky. (tie typické reči o tom, ako pri automate si nevychutnáš auto by som neriešil, to hovoria ľudia, ktorý s automatom nemajú skúsenosti). čo sa spotreby týka, tak viem, že manuál a automat má spotrebu totožnú (veľa som o tých autách čítal keď som ich sám kupoval) a to cca 7.5 - 8 litrov. v papieroch je ak sa nemýlim priemerná spotreba 9.1, ale reálne som chodil (pri nájazde cca 40tis. ročne) na priemernej spotrebe 7.7 litra. v zime to bolo samozrejme o niečo viac, ale v zime auto málo jazdilo. ak by si mal nejaké ďalšie otázky, kľudne sa pýtaj, mam na 250tkách už čosi odjazdené...:)
tak toto je odpoved ktoru som cakal ,ja som este automat nevlastnil ,akurat som skusal toyotu camry v 6 3l v automate slo to bombovo ,spotreba na 2,5 priemer 7,7 je celkom fasa a ako je to z udrzbov takeho lexa?myslim nakldy na beznu udrzbu ako su brzdy ,filtre ,oleje a podobne a este raz dakujem

DenisLC
panic
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Júna 2015, 17:08

Re: lexus is 250 ,spotreba ,manual vs automat.

Príspevok od používateľa DenisLC » Utorok, 14. Júla 2015, 11:56

výhodou IS250 v automate je možnosť sekvenčného radenia páčkami za volantom v štýle F1 a môžeš mi veriť, že keď to skúsiš, zabudneš, že si niekedy na manuále vôbec jazdil :) je pravdou, že na manuále sa dá ďaleko viac vyblázniť, ale toto nie je typ auta, v ktorom potrebuje človek robiť somariny. čo sa nákladov týka, je to vlastne ako keby si živil bežnú toyotu. druhovýrobné diely nie je žiaden problém zohnať, mávajú ich v pohode skladom (čo sa týka bežných spotrebných vecí) a prvovýroba je čo sa týka teda tých spotrebných vecí v normálnych cenách ako na ktorúkoľvek bežnú toyotu. akurát pokiaľ nejde o tie bežné spotrebné veci tak to už je trocha iná kapusta...napr. keď mi odišiel dotyk na navigačnom paneli tak som sa musel posadiť keď mi v Lexuse v BA povedali že sa musí meniť celý panel a nový stojí nejakých ak si dobre pamätám 5.800,-€ bez DPH. nakoniec som to síce poriešil za nejakých 80,-€ výmenou dotykového panela, ale tak ceny nových nie bežných vecí sú riadne prestrelené. treba ale povedať, že iné ako bežné spotrebné veci tam s najväčšou pravdepodobnosťou meniť v živote nebudeš, je to predsalen toyota a každý tu ti povie (a nie len tu, stačí si pozrieť ktorúkoľvek tabuľku spoľahlivosti), že spoľahlivejšie auto, ako toyotu už nezoženieš...z vlastných skúseností môžem povedať ešte toľko, že som mal aj IS250ku, ktorú som predával keď mala necelých 300tis. km a robila sa jedine bežná údržba (oleje, filtre, sviečky, brzdy a stierače :)) a auto bolo v stave, ako keby práve zišlo z fabrickej linky - nezožralo olej, nikde netiekol motor, podvozok bol tichučký jak nový (a to boli pôvodné všetky čapy, silenty aj tlmiče), nikdy nebola menená ani len jediná žiarovka v interiéri atď....jedným slovom - odporúčam
1993 Toyota Supra MKIV

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: lexus is 250 ,spotreba ,manual vs automat.

Príspevok od používateľa spider207 » Sobota, 1. Augusta 2015, 11:44

Ja mam osobnu skusenost s 250kou len kratucku, nikdy som si ten automat nevyskusal v manualnom rezime. Vseobecne vraj (podla testov) tie Lexusacke automaty prilis neovplyvaju rychlostou, no toto je podla mna cisto subjektivne.. ako pise Denis, treba vyskusat a uvidis. Ja som bol dlhorocny zastanca manualu, ale clovece, dnes by som fakt kludne isiel aj do toho automatu. Navyse pri najazde a pouziti ako pises. Manual je super, da sa s tym vyhrajkat, na mojej IS200 ma neskutocne bavia medziplyny a ine srandicky, ale keby som menil za 250ku tak by mi vobec nevadilo, ze je tam automat. Spotreba je tiez zavisla od stylu jazdy a od trasy, ale chalan na lexus klube v CR pisal dlhodobo tusim 7,7 alebo 7,8 , co uplne koresponduje s denisovym cislom. Samozrejme vies spravit viac, vies menej. Na mojej 200ke viem ist za 7,5 a viem ist aj za 10. Dlhodoby priemer mam 8,8, ale podla toho co som zistoval tak s 250kou je tych 7,7 realnych. Kludne by som siel aj do toho automatu.

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: lexus is 250 ,spotreba ,manual vs automat.

Príspevok od používateľa Elvis » Sobota, 1. Augusta 2015, 17:35

"Vseobecne vraj (podla testov) tie Lexusacke automaty prilis neovplyvaju rychlostou"

1. To si urcite nemyslel LFA, ze?
2. Rychlost mozno nie, ale spolahlivost a zivotnost ano, najma v porovnani s dvojspojkami ako DSG atd
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: lexus is 250 ,spotreba ,manual vs automat.

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 2. Augusta 2015, 21:03

Nie Elvis, LFA ani 8st automat v IS-F urcite nie. Ale o5 zopakujem:
1) osobnu skusenost nemam
2) rychlost je cisto subjektivna

Druha vec je co pises v bode 2., osobne tiez dam prednost spolahlivosti pred rychlostou.

momo1
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2015, 20:33

Re: lexus is 250 ,spotreba ,manual vs automat.

Príspevok od používateľa momo1 » Štvrtok, 13. Augusta 2015, 17:55

spider207 napísal:Ja mam osobnu skusenost s 250kou len kratucku, nikdy som si ten automat nevyskusal v manualnom rezime. Vseobecne vraj (podla testov) tie Lexusacke automaty prilis neovplyvaju rychlostou, no toto je podla mna cisto subjektivne.. ako pise Denis, treba vyskusat a uvidis. Ja som bol dlhorocny zastanca manualu, ale clovece, dnes by som fakt kludne isiel aj do toho automatu. Navyse pri najazde a pouziti ako pises. Manual je super, da sa s tym vyhrajkat, na mojej IS200 ma neskutocne bavia medziplyny a ine srandicky, ale keby som menil za 250ku tak by mi vobec nevadilo, ze je tam automat. Spotreba je tiez zavisla od stylu jazdy a od trasy, ale chalan na lexus klube v CR pisal dlhodobo tusim 7,7 alebo 7,8 , co uplne koresponduje s denisovym cislom. Samozrejme vies spravit viac, vies menej. Na mojej 200ke viem ist za 7,5 a viem ist aj za 10. Dlhodoby priemer mam 8,8, ale podla toho co som zistoval tak s 250kou je tych 7,7 realnych. Kludne by som siel aj do toho automatu.
To mi je jasne zalezi od toho ako clovek jazdi ale pri limitoch na dialnici max 130 rakusko ,nemecko neobmedzene ale su aj useky max 120 ,mierne kopce ,stupania klesania ,kvalita paliva a podobne madarsko 130 ,na nasich cestach vetsinov jazdime manzelkinym yarisom 1,5 ts,nemal som doteraz toyotu ,ale akosi sa mi zapacilo to auticko ,preto zvazujem o vymene tarajsieho auta mam primeru 136 konovu ,max spolahlivost ale chcem nieco novsie ,v hladaciku mam lexusa is250 a hondu 2,4 type s.Do slabsieho auticka myslim vykonovo sa mi moc nechce ,predsa len vykonova rezerva nie je na zahodenie a sem tam ked sa chce clovek trocha vyblaznit potrebuje koniky .Dakujem za vsetky prispevky ,som rad ze som na toto forum natrafil :D

elado
panic
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Nedeľa, 8. Mája 2011, 23:11

Re: lexus is 250 ,spotreba ,manual vs automat.

Príspevok od používateľa elado » Pondelok, 7. Septembra 2015, 17:31

keď sa tu už načali tie automaty, tak si dovolím malý príspevoček.
Vlastnil som celkom 5 lexusov, 3x is250 a 2x rx350, všetky so 6 stupňovým automatom.
Popri tom mám momentálne aj a7 so 7 stupňovým s-tronicom, ktorý by mal byť podľa novinárov oveľa lepší, rýchlejší.....
No a realita? pri bežnej jazde absolútne nepodstatný rozdiel, dsg je možno o máličko rýchlejšie, ale jednoducho to nie je nič, čo by stálo za reč. čo sa týka spoľahlivosti, to už bude iná pesnička, v mojom a7 je už druhé dsg, keďže prvé začalo umierať už pri 80 tis. km.
RX 350 F-sport;-)
ex is250 f-sport

Maghreb
panic
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Decembra 2013, 15:17

Re: lexus is 250 ,spotreba ,manual vs automat.

Príspevok od používateľa Maghreb » Pondelok, 7. Septembra 2015, 17:59

Som majitelom IS250 v automate a spotreba je presne podla toho, ako jazdis. Budes jazdit ako hovado, spotreba pojde 10+. Budes jazdit normalne spotreba bude okolo 8 litrov. V meste samozrejme rataj viac...
Bratislava - Zeneva a naspat (cca 2500km), priemer 7.1.
Jazdenie po Bratislave - okolo 10 (kazdym dnom si to auto uzivam :) )
Jazda na povolenych rychlostnych limitoch - Bratislava - Presov/Svidnik a naspat za cca 8 litrov (Donovaly s tazkou nohou su zabavne ale spotreba narastie).

Vzdy som chcel auto s manualom, potom, co jazdim na tomto uz manual nechcem... Vykon je dost vysoky, ze ked zoslapnem pedal na dno, okamzite preradi o par stupnov a auto leti. Ked sa chcem vyblazntit, prepnem do rezimu power a prevodovka sa zacne spravat naozaj zaujimavo a zabavne - pri brzdeni okamzite poradi aby otacky bolo okolo 4000 a podobne.

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: lexus is 250 ,spotreba ,manual vs automat.

Príspevok od používateľa Elvis » Pondelok, 7. Septembra 2015, 19:40

ISF ma 8st automat, dokonca bol prvy vo svojej triede, BMW a spol prisli s nim az cca dva roky po.
LFA ma jeden z najrychlejsich automatov vobec, rychlejsi nez co sa daval do novych Lamborghini (nepisem o dvojspojkach, ale o klasike). Voci dvojspojkam ma na druhu stranu vyhody (podstatne lahsi) ale aj nevyhody (pomalsi). Samozrejme, je tam 6.st, netvrdil som predsa nic ine.

Ja mam v Previi 4st klasiku a cuduj sa svete, perfektne mi vyhovuje a verte, ze mam s cim zrovnavat (rocne som odjazdil do cca 100 roznych najma novych aut).
spider207 napísal:Nie Elvis, LFA ani 8st automat v IS-F urcite nie. Ale o5 zopakujem:
1) osobnu skusenost nemam
2) rychlost je cisto subjektivna

Druha vec je co pises v bode 2., osobne tiez dam prednost spolahlivosti pred rychlostou.
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: lexus is 250 ,spotreba ,manual vs automat.

Príspevok od používateľa spider207 » Sobota, 10. Októbra 2015, 13:10

Ak sa dobre pamatam, tak ten 8st v IS-F radi za 100ms, co je len 2x tak pomalsie ako F1 (50ms). Darmo, doba pokrocila, o LFA ani nevravim :)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní