IS200 aftermarket radio a aktivna antena

kompaktný športový sedan a kabriolet
Používateľov profilový obrázok
mitomito
panic
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Utorok, 10. Decembra 2013, 09:01
Bydlisko: Žilina

IS200 aftermarket radio a aktivna antena

Príspevok od používateľa mitomito » Sobota, 18. Januára 2014, 18:38

Nechcem zakladat novu temu ale neviem si pomoct ;-)
V aute som mal po kupe 2DIN nejake cinske radio co prehravalo DIVXatd. Kvalita zvuku vsak bola slaba a prijem FM tak isto a hlavne ovladanie zvuku musi mat u mna koliecko :D nie trafat sa na cudliky tak som ho daroval bratovi a kupil 2DIN ALPINE (Alpine CDE W233R)
PS Tie peny okolo su len zatial...

Obrázok
Obrázok

Zvuk je samozrejme lepsi aj ked musim ubrat vysky a pridat basy (akosi to zjape vyskovo moc ale to robilo aj to predtym) ale niektore FM stanice sumia aj tak. Myslel som ze nemam zapojenu aktivnu antenu tak som hladal a nasiel som taky biely konektor (iba jeden pin) co vyzera ako napajanie akt. anteny. Konektor ant. co ide do radia je na akoby dvojlinke. Na 1. kabli je ten ant. konektor a na 2. je ten biely konektor. Je divne ze to najcistejsie hra ked ho prave odpojim (12V) a este odpojim aj tienenie anteny (pripojim len zivy). Sranda ze odsrobovanie anteny zo strechy nema ziadny vysledok v signale. To by vysvetlovalo ze to lepsie chyta bez tienenia anteny ak signal "nedojde az do anteny. Meral som aj ohmmetrom medzi antenou na streche a konektorom co sa picha do radia ale nie je to prepojene. Neviem ci koli zosilnovacu alebo je niekde nieco odtrhnute...

V skratke FM radio hra cca rovnako ako ked napr. len pichnem maly srobovak do ant. vstupu radia :cry:

Nemate niekto skusenost s aftermarked radiom?
Lebo ten ALPINE chyta trocha aj na "palec" a preto som cakal super prijem ale nieco je asi zle zapojene.

A hlavne si myslim ze pri odsrobovani anteny na streche ba sa mal signal min. zhorsit ak nie uplne stratit a nie ze to hra stale rovnako :?

Nemate niekto nejaku skusenost?

mi16
začiatočník
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Štvrtok, 19. Júla 2012, 08:58
Bydlisko: Bratislava

Re: IS200 aftermarket radio a aktivna antena

Príspevok od používateľa mi16 » Nedeľa, 19. Januára 2014, 22:42

takze ja mam v "novom" aute dvojdinko od jvc (exad?)..
skusenost... radio chyta podstatne viac stanic ako povodne radio v "starom" aute, ale niektore stanice tiez sustia... mne to akosi nevadi, nakolko radio pocuvam iba pri dopravnom servise...

null
panic
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Nedeľa, 1. Mája 2011, 14:06
Bydlisko: BA

Re: IS200 aftermarket radio a aktivna antena

Príspevok od používateľa null » Pondelok, 17. Marca 2014, 13:27

Nazdar, ja tam origo radio (1gen s integrovanym zosikom ak sa dobre pamatam) a radio nechyti taktiez vobec nic.

Mam pocit, ze v servisnom manualy som cital, ze to chyta aj tak cez vyhrievanie zadneho okna, ale mozno sa mylim.

Kazdopadne, ak na nieco prides, rad to vyskusam aj u seba:)

Dik
[ Lexus IS200 '99, ex Suzuki Swift '05 4x4 ]

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: IS200 aftermarket radio a aktivna antena

Príspevok od používateľa Bebo » Pondelok, 17. Marca 2014, 16:56

mitomito napísal:A hlavne si myslim ze pri odsrobovani anteny na streche ba sa mal signal min. zhorsit ak nie uplne stratit a nie ze to hra stale rovnako :?
RX som kupil s odlomenym zavitom anteny. Niekto antenu odlomil z auta tak, ze zavit ostal nasrobovany v tom "tele", do ktoreho sa to zakruca :roll: . Neda sa to odtial vybrat, takze jazdim bez anteny a radio chyta stanice v pohode...
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

mi16
začiatočník
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Štvrtok, 19. Júla 2012, 08:58
Bydlisko: Bratislava

Re: IS200 aftermarket radio a aktivna antena

Príspevok od používateľa mi16 » Utorok, 18. Marca 2014, 14:17

zalezi podla toho ake tam mas radio, a kadial jazdis ;)
moje original radio v IS200 malo lepsi prijem ako terajsi aftermarket 2din JVC exad

vitelo1
začiatočník
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Streda, 3. Júna 2009, 09:52
Bydlisko: Bratislava

Re: IS200 aftermarket radio a aktivna antena

Príspevok od používateľa vitelo1 » Piatok, 28. Marca 2014, 15:29

Rádio je určite v poriadku, podľa toho čo popisuješ problém je v anténe.
Keď pripojíš obyčajnú pasívnu anténu tak to musí hrať ako "víno". Doporučujem vyskúšať len tak na skúšku hocijakú anténu za pár šupov.
1. Ku káblu - ten kábel popisuješ nejako zvláštne tak neviem, ale signál z antény (vysokofrekvenčný - VF) musí !! byť pripojený tieneným koaxiálnym káblom, konektor by mal byť na všetkých autorádiách rovnaký.
Ak je tienenie prerušené (poškodené) chytá to všelijaké rušenia (napr. zapaľovanie), ak je skrat medzi signálovým káblom a tienením nechytíš prakticky nič (dá sa ľahko zmerať).
Skrat alebo nejaký problém môže byť aj medzi napájaním antény a signálovým káblom.
Ďalší problém - závada môže byť v predzosilovači čo je v anténe.
No je tam toho viac, čo pripadá do úvahy. Škoda strácať čas.
2. Ak je to aktívna anténa, nenameráš ohmmetrom zvonku nič (bude sa ti to javiť ako prerušené).
3. Bohvie kade je to celé káblované. Ak by sa našla vhodná trasa, tak najlacnejšie riešenie je nakáblovať a namontovať kvalitnú pasívnu anténu, ak chceš tak aj aktívnu na pokrytie straty signálu v kábli, ak by bolo potrebné ťahať dlhý kábel.
E10 Corolla 1,33 xli sedan

Wotan2666

Re: IS200 aftermarket radio a aktivna antena

Príspevok od používateľa Wotan2666 » Streda, 14. Januára 2015, 17:39

a kde ste kupovali facia kit ako videl som na nete ebay atd atd len ci sa neda zohnat aj na svk

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných