Lexus IS220d ('07) - Skusenosti

kompaktný športový sedan a kabriolet
Používateľov profilový obrázok
LacoD
nula
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Streda, 4. Septembra 2013, 17:31

Lexus IS220d ('07) - Skusenosti

Príspevok od používateľa LacoD » Streda, 4. Septembra 2013, 18:24

Vazeni,
dovolte mi, aby som sa s Vami podelil o viac ako rocne skusenosti s tymto autickom.
1-kupil som ho ako dovezene z NL s 150t km - krasne na pohlad, chytilo za srdce. Stylove, neokukane. Najazdil som cez 25t km po roznych cestach vratane nasich okresiek III.tr. Obute letne Micheliny Energy Saver su stale na dalsiu sezonu dobre, nederu sa. V zime Pirelli Sotozerro - mam pocit, ze su tvrde, casto presmykuju.
2-spusta elektroniky, ktoru som doteraz nemal v ziadnom aute (kamera, Mark&Levinson, ESP, VSC,...). Bezklucovy pristup a start je lahoda.
3-zadnohrab, co som nemal snad od S Rapid v '93? Nuz, vodu a sneh nemame radi. Silny zaber na zadne kolesa nedokaze casto zachytit ani elektronicka stabilizacia. Cez tuto zimu som mal riadne bobky v ostrejsich zakrutach...Pripomina mi to Zigulaky, do ktorych bolo treba dat vrecko piesku. :)
4-silny turbodiesel-parada-ale: obrovska turbo diera, ktoru som doteraz nepoznal, nemal som auto s turbom. Mozno je to vsade tak, ale co som precital na forach kdekade, toto je asi jedna zo slabin tohoto auta.
5-sprevodovanie-dalsia nenormalna slabina - aj o tomto sa popisalo viac ako dost. Proste tomuto autu to nesedi. Je to komotne, tazke auto. 1.7t prazdne... 6kvalt? Nezmysel. Pod 150 nepouzitelny. Rychly je, ale pretekar to nie je. Je na take to "fajnove" vozenie.
6-zvlastne spravanie sa motora-rozne sklbanie, hupanie, zvysena hlucnost za urcitych okolnosti.Toto by som potreboval porovnat s niekym, kto taketo auto ma (KE) a chce sa podelit o svoje skusenosti. Neviem, ci to je standardne spravanie, alebo pomaly co-to odchadza (vstreky? turbo?)
7-precital som uz tony materialu o EGR, DMF, DPF, hlava valcov, a ja neviem, co este. Obavam sa, co sa moze ozvat. V zime radit ide tazsie, ale po zahriati OK. Synchron na 2. a 3. st. citit. Na najblizsej prehliadke dam vymenit aj olej v prevodovke. Aj ten prepad z vyrovnavacej nadrzky - ano je "zabrindany" od chladiacej kvapaliny, ale co ho mam, vodu som nedolieval. Motor ako som zistil, menili este v NL a novy ma teraz uz 75t km.
8-spotreba povedal by som v norme - dlhodobo okolo 7.5 s tym, ze jazdim prevazne po vypadovke, teda aj sa v zime zahrejeme aj snad nejaka regeneracia dobehne. V zime ju aj vidno-dymu hafom.
9-inak vsetko svieti, blika, trubi ako ma.

Samozrejme postrehy budem doplnat.

Pozdravujem fajnsmekrov!

elado
panic
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Nedeľa, 8. Mája 2011, 23:11

Re: Lexus IS220d ('07) - Skusenosti

Príspevok od používateľa elado » Utorok, 8. Októbra 2013, 21:04

hmmm, ten diesel je riadny fail, na 250 luxury som mal a aj na f-sporte mám dlhodobé spotreby do 8 litrov. Keď si porovnám kultúru chodu, výkon atď, tak diesel ani zadarmo.
RX 350 F-sport;-)
ex is250 f-sport

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Lexus IS220d ('07) - Skusenosti

Príspevok od používateľa spider207 » Streda, 9. Októbra 2013, 19:13

Kamarat chcel kupovat ISko a prve co mu padlo do oka ze 220d, som ho hned odhovaral. Niet divu, ze prave tie naskocia pri hladani ako prve za najnizsiu cenu. Nakoniec kupil 250ku po mojej konzultacii a je spokojny. Ten diesel bol uplny Lexusacky ulet, aj napriek tomu, ze tuto znacku mam rad tak kazdemu kto spomenie 220d okamzite hovorim ruky prec. To bol dost velky fail. (Ale urcite sa najdu aj spokojni ludia.)

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Lexus IS220d ('07) - Skusenosti

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Streda, 9. Októbra 2013, 19:25

Hlavne ze nato lexus prisiel a uz ziaden gizel nedava:-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

elado
panic
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Nedeľa, 8. Mája 2011, 23:11

Re: Lexus IS220d ('07) - Skusenosti

Príspevok od používateľa elado » Streda, 9. Októbra 2013, 21:54

veru, iba čo Is-ko chytilo blbé body.
Inak ako človek čo mal aj trojkové bmw aj céčko musím povedať, že Is je láska na celý život, jediné auto do ktorého som šiel aj druhý raz:-P
RX 350 F-sport;-)
ex is250 f-sport

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Lexus IS220d ('07) - Skusenosti

Príspevok od používateľa Srandista » Streda, 9. Októbra 2013, 22:00

Sorry pani, je o mne vseobecne zname, ze diesel by mi v ziadnom pripade nemohol do domu, ale v jednej veci s vami nemozem suhlasit. Ano, stvorvalcovy diesel v aute luxusnej triedy, akou Lexus IS urcite je bol sice trocha blby napad, ale keby mali k dispozicii nejaku poriadnu diezlovu V6, plus navyse karoseriu kombi, tak by urcite na europskom trhu nepaberkovali, ako to momentalne je a aj bude. Viem preco Lexus pod kapotu svojich vozidiel diesel nedava, ale presne vdaka tomu si zazdil drtivu vacsinu europskeho trhu... A ten maly kusok, ktory zostal, tak z neho este ukrojili tym, ze tu neponukaju IS350. Pretoze prepacte, ale ponukat v tejto triede len motor lahko nad 200 koni, to je skutocne hamba...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Lexus IS220d ('07) - Skusenosti

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Štvrtok, 10. Októbra 2013, 11:50

Tak ale zas sa tesme, ze aspon ISF ostalo n trhu, ked tam tiez hrozilo, ze nebude....
Ale ziaden v6 diesel nemaju, nevyvijaju a tak je to okej, radsej cesta hybridu. Je pravda, ze vela europanov absensia dieselu odrati, ale tak im treba :-) (europanom)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Lexus IS220d ('07) - Skusenosti

Príspevok od používateľa Srandista » Štvrtok, 10. Októbra 2013, 12:27

IS-F je zas cenovo uplne dakde inde... A to zevacsi diesel nemaju a ani nevyvyjaju znamena, ze v Europe sa nikdy nedostanu do nejakeho vacsieho povedomia... A sprievodny efekt toho, ze absencia dieslov Europanov odradi je aj to, ze Lexusy kupovat nebudu, a tak tu Lexus bude mat len male predaje a zisky...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Lexus IS220d ('07) - Skusenosti

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 10. Októbra 2013, 13:59

S 220d bol jediny problem a to blba kombinacia motora + sprevodovania (+ absencia kombiku). Je pravda, ze keby ponukli to co pise Srandista tak je vysoko pravdepodobne, ze tu tie auta pojdu. Lenze otazka znie, kde este inde? Nikde. A kvoli tomuto bude tazko Lexus vyvijat novy diesel, novu karosarsku variantu (aj ked nechapem preco ju bezne neponukaju, urcite by sa uchytila aj inde ako len v EU) a neviem co este. Europsky trh je (pre nich) proste dost specificky a minoritny.
IS-F som rad ze zatial pokracuje, normalne sa mi paci viac ako to potencialne kupatko. Mat na to, Fko by bola moja volba 8)
Naposledy upravil/-a spider207 v Štvrtok, 10. Októbra 2013, 15:39, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: Lexus IS220d ('07) - Skusenosti

Príspevok od používateľa Bebo » Štvrtok, 10. Októbra 2013, 14:08

No mozno je to aj tym, ze Europa nie je pre Lexus prioritny trh. Tu sa za tymi dieslami idu vsetci pos... napriek tomu, ze vacsina aut jazdi v mestach (teda aspon myslim) a pokial vyrobca nema v ponuke aj "traktorovu" verziu, tak je v podstate odpisany. Mal som aj dieslove auta, ale ked si dam vsetky plusy a minusy dokopy, vychadza mi to jednoznacne na benzin. Tak ale kazdy podla vlastnej chuti a priorit. Diesel neodsudzujem, ale uz ani nechcem.
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Lexus IS220d ('07) - Skusenosti

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Štvrtok, 10. Októbra 2013, 15:28

Srandista napísal:IS-F je zas cenovo uplne dakde inde... A to zevacsi diesel nemaju a ani nevyvyjaju znamena, ze v Europe sa nikdy nedostanu do nejakeho vacsieho povedomia... A sprievodny efekt toho, ze absencia dieslov Europanov odradi je aj to, ze Lexusy kupovat nebudu, a tak tu Lexus bude mat len male predaje a zisky...
A myslis, ze oni to nevedia? Proste im o europu neide
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Lexus IS220d ('07) - Skusenosti

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 10. Októbra 2013, 15:41

...absencia dieslov Europanov odradi je aj to, ze Lexusy kupovat nebudu...
Zase priznajme si, toto mnohych z nas potesi, ze prave mame v podstate auto vynimocne.. :)

elado
panic
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Nedeľa, 8. Mája 2011, 23:11

Re: Lexus IS220d ('07) - Skusenosti

Príspevok od používateľa elado » Štvrtok, 10. Októbra 2013, 18:02

kua keby bolo IS v kombíku s dieselom, tak mi to nesmie do domu. Kombíkov s dieselom je na trhu hafo.
to srandista: ty si fakt srandista, sa pozri aké motory majú v céčku, trojke či a4 ľudia a možno prehodnotíš názor;-) reálne ľudia na ceste, nie čo sa dá kúpiť.
Inak 350 ka ma mrzí, tú by som bral.
RX 350 F-sport;-)
ex is250 f-sport

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Lexus IS220d ('07) - Skusenosti

Príspevok od používateľa Srandista » Štvrtok, 10. Októbra 2013, 18:36

elado napísal:to srandista: ty si fakt srandista, sa pozri aké motory majú v céčku, trojke či a4 ľudia a možno prehodnotíš názor;-) reálne ľudia na ceste, nie čo sa dá kúpiť.
No ked sa pozeram, v com jazdia ludia najcastejsie , tak je to 220 CDI alebo 350 CDI, 320D alebo 330D a potom 2.0 TDI alebo 3.0 TDI, vsetko casto v kombiku...

Ja neviem co tu furt riesite chalani... Ja sam som tiez petrol positive (kto mi neveri, nech sa mi pozrie do podpisu), ale zas si nemalujte, ze kolko nas je takych, ktory si mozeme kupit nove auto u Lexusa... Nam sa vsetky tie benzinove a hybridne Lexusy mozu strasne pacit, ale nikto z nas si ich nove nekupi, s tak Lexusu moze byt uplne ukradnute, co si myslime, co sa nam paci a co chceme... My mu zisk robit nebudeme... A vzhladom na absenciu dieslu a kombiku v ponuke pre tych, ktory si to dovolit mozu Lexus na predajoch "premiovej" nemeckej trojky len paberkuje... A aj keby tam ten diesel v ponuke bol, myslite ze by benziny zrusili? Tak neviem nad cim su tu teda take horke pocity...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Lexus IS220d ('07) - Skusenosti

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Štvrtok, 10. Októbra 2013, 19:52

Nik tu nic neriesi:-) hlavne pochop ze keby oni chcu, tak to robia a vedia otom.... musis sa stym zmierit:-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných