inducna cievka

kompaktný športový sedan a kabriolet
Marek200
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Streda, 2. Júna 2010, 14:50
Bydlisko: Košice

inducna cievka

Príspevok od používateľa Marek200 » Utorok, 11. Septembra 2012, 17:31

Ahojte,

Dnes mi zacal is200 benzinak nejak hrkotat, vydavat pazvuky a cely motor ma nepravidelny chod, riadiaca paka sa trasie, laicky akoby nesiel, vynechaval nejaky valec. Zaujimave je, ze ziadna kontrolka nesvieti. Mam podozrenie na inducknu cievku (uz som jednu menil, motor sa spraval podobne ale to mi zasvietila aj kontrolka). Motor ma 200.000+ km, je mozne, ze casom odidu vsetky cievky? To aby som vymenil vsetky naraz ako
to platat postupne. :-) Btw sviecky su ok, aj kable. Ma niekto podobne skusenosti resp. co by to este mohlo byt? Dik za nazor.

Marek

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: inducna cievka

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 11. Septembra 2012, 17:40

ahoj, cievka okrem toho, ze funguje, alebo nefunguje moze fungovat este aj tak na polovicu... cievky v IS200 aj IS300 zvyknu pri 200tis odchadzat... ale co je to oproti tomu, ze v RX8 su predpisane na vymenu pri kazdych 15ci 30tis km :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

null
panic
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Nedeľa, 1. Mája 2011, 14:06
Bydlisko: BA

Re: inducna cievka

Príspevok od používateľa null » Štvrtok, 13. Septembra 2012, 18:51

asi si necital toto:

viewtopic.php?f=41&t=7126
[ Lexus IS200 '99, ex Suzuki Swift '05 4x4 ]

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: inducna cievka

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 13. Septembra 2012, 20:19

A najma asi konverzacia trosku dalej :)
viewtopic.php?p=92566#p92566
resp.
viewtopic.php?p=92814#p92814

Marek200
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Streda, 2. Júna 2010, 14:50
Bydlisko: Košice

Re: inducna cievka

Príspevok od používateľa Marek200 » Streda, 19. Septembra 2012, 10:25

Tak nakoniec som vymenil vsetky cievky. Ked sa vymenila vadna odisla dalsia co tam bola od vyroby, a tak dalej dalsie cievky. Uz to ide ako ma.

null
panic
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Nedeľa, 1. Mája 2011, 14:06
Bydlisko: BA

Re: inducna cievka

Príspevok od používateľa null » Sobota, 22. Septembra 2012, 14:42

Marek200 napísal:Tak nakoniec som vymenil vsetky cievky. Ked sa vymenila vadna odisla dalsia co tam bola od vyroby, a tak dalej dalsie cievky. Uz to ide ako ma.
ahoj, isiel si do ktoreho vyrobcu?
[ Lexus IS200 '99, ex Suzuki Swift '05 4x4 ]

Marek200
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Streda, 2. Júna 2010, 14:50
Bydlisko: Košice

Re: inducna cievka

Príspevok od používateľa Marek200 » Pondelok, 24. Septembra 2012, 08:58

vies, ze ani neviem, nejaky japan aftermarket. ale nie je to china, nechal som to na mechanika.

ale keby bol cas tak asi vezmem nieco taketo (vraj denso) http://www.aliexpress.com/item/toyota-1 ... 80123.html

s dopravou do rakuska 6ks $239.56 :)

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: inducna cievka

Príspevok od používateľa moschino » Pondelok, 29. Júla 2013, 12:52

Zdravim vas pani :-)
Chcem sa spytat ako rozlisim chybnu zapalovaciu cievku od zlej sviecky?
Problem: plynula jazda pustim plyn nic, stlacim plyn trhne autom a taha zas dobre. Za studena tj asi 20 sekund po starte zacne triast autom a vynechavat valec(valce) po stlaceni plynu sa to znormalizuje... Spotreba +- normalna 9,3l s toho 350km dialnica a 100 km medzimesto... A pri studenom motore to netrha len pri teplom a mam 150tisic nabehane...
Cahir, Elvis cievky ste nemenili?
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Re: inducna cievka

Príspevok od používateľa cahir » Štvrtok, 1. Augusta 2013, 19:14

ja som este nemenil. iba sviecky som, ako boli predpisane podla km. mne zatial nic netrasie. 220tis km to ma. jedine co som si vsimol, ze mi na niektorom prevodovom stupni (4, 5... neviem presne) pri vyssej rychlosti vydava take rytmicke basove zvuky pri 4000otackach. iba pod plynom. akokeby urcita frekvencia vibracii sporobovala take basove vrrrrm - vrrrrm - vrrrrm v intervale 2krat sa sekundu. neviem ci to je nejaky silentblok motora alebo prevodovky...? zatial to pozorujem iba obcasne, kedze moc mimo mesto nejazdim a dialnicu davam rychlostou kde presne tie otacky nedrzim. a teraz i tak hnije pred barakom ked som kupil skuter...
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
mitomito
panic
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Utorok, 10. Decembra 2013, 09:01
Bydlisko: Žilina

Re: inducna cievka

Príspevok od používateľa mitomito » Utorok, 21. Januára 2014, 20:17

Ahojte kamarati

Dnes mi na obed auticko po nastartovani bezalo akoby na 5 valcov. Citil som akoby zvysene vybracie a iny tah motora. Po par min. po zahriati uz vsetko ok. Moja otazka znie: Vyhlasil Vam motor chybu ked slo na 5 valcov lebo mne ee :?:

Zaujma ma to ak sa to bude opakovat aby som si vedel kuknut na PC cislo valca na ktorom mi asi odchadza cievka. (sviecky by mali byt ok)

Inak vraj uz boli 2 menene - auto ma cca 250t
Ak bude dalsia zla asi sa naserem a kupim rovno 4 nech mam zas 250t pokoj :lol:

Kukal som aj na ebay a 4ks sa daju nove zohnat za cca 60€ aj s dopravou ale to bude nejaka noname china. Nemate s tym niekto skusenost ?
Naposledy upravil/-a mitomito v Utorok, 21. Januára 2014, 20:30, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: inducna cievka

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 21. Januára 2014, 20:27

kup rovno 6, ne 4 :-)
malo by to chybu hodit, ale mne sa to osobne este nestalo... sledoval si otacky motora? ake boli, kde to zlerobilo?
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
mitomito
panic
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Utorok, 10. Decembra 2013, 09:01
Bydlisko: Žilina

Re: inducna cievka

Príspevok od používateľa mitomito » Utorok, 21. Januára 2014, 20:38

Praveze tie 2 uz menene maju nabehane okolo 5000km tak to je asi skoda menit :shock: Hmm teraz ma napadlo, dufam ze budu tie nove opticky ine ako ostatne :oops:

Pocul a citil som vybracie aj na volnobehu ale aj za jazdy + celkovo mierne znizena odozva na plyn a vykon. Po 10 min. som auto vypol (bol som u zubara :cry: :lol: ) A potom uz ked som za pol hodku nakopol este trochu teply motor uz slo ok na 6 valcov. (asi nic uz nejak nevybrovalo)

Inak doteraz som mal 4 valce a tam ked mi vypadol valec som sa ledva rozbiehal :D

Najvacsia sranda je ta ze som mal od kupy auta v zadu v kufri staru cievku (asi zlu po vymene) pohodenu a akonahle som ju vybral sadnem do auta a ide na 5 valcov :lol: Nema to vzadu motor? :lol:

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: inducna cievka

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 21. Januára 2014, 20:52

hm, tak vymen tie zvysne 4, nic ine ti neostava. Neviem ale ci by nemalo hodit chybu motora, kedze chybu hadze aj za take banality, ako je slabo dotiahnuty zaver nadrze... :mrgreen:
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

mi16
začiatočník
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Štvrtok, 19. Júla 2012, 08:58
Bydlisko: Bratislava

Re: inducna cievka

Príspevok od používateľa mi16 » Utorok, 21. Januára 2014, 22:35

ak ti to pomoze, tak predchadzajuci majitel ich uz pytal odo mna asi pred rokom... velmi by som mu neveril ze boli menene a ked hej tak nove isto neboli...

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: inducna cievka

Príspevok od používateľa chmelo » Streda, 22. Januára 2014, 08:03

Akurvát terazky riešim problém s cievkou/sviečkou na Palculienke...teda aspoň dúfam, že to nebude nič horšie. Toť po bodoch:
1. vyhodilo mi kontrolku motora a VSC...nemal som ale pocit, že by auto trhalo, alebo niečo také...asi to len raz vynechalo a potom nič....odpojil som baktériu, kontrolky zhasli a po čase znova. Szukal som na nete a našiel, že to môže byť zle zatvorená nádrž, alebo netesniace víčko nádrže, prípadne zahnojený senzor prietoku vzduchu.
2. znovu som odpojil baktériu, skontroloval víčko nádrže a vyčistil senzor vzduchu v saní....aj keď bol čistý...po pár km kontrolky nabehli znovu
3. nakoniec som skočil za mechanikom, napichol diagnostiku na OBD a vyhodilo chybu p0352....neviem prečo som si zafixoval p0305, čo znamená Misfire na piatom valci, čo môže byť práve zlá svieca....ten valec je ale kua dosť nedostupný, ale zas ma upokojilo, že je to asi svieca. Vyrazil som a po 500 metroch znovu kontrolky...trhnutie žiadne, ale to môže byť, že akurát v tom momente nebol motor v zaťažení. Cestou domov som chytil kolónu tak som počas tej hodiny sledoval správanie motora na voľnobehu a zo päť krát rázovo klesli otáčky na cca 500 a motor zatriaslo...počas vyšších otáčok som si však cukanie nevšimol.
4. včera som skočil za mechanikom znovu a vyhodilo znovu P0352 a uvedomil som si svoju chybu....vyresetovali sme chybové kódy s tým, že budeme zatiať riešiť sviečky, lebo pánbohvie kedy boli menené. Cestou domov mi ale napadlo, že spravím skúšku tak, že poprehadzujem sviečky a cievky, len som si nebol istý, či aj u tohto kódu posledné číslo znamená číslo valca, lebo v popise bolo B a nie číslo 2....doma som pogúglil a našťastie to je valec č. 2, ktorý je vpredu, takže som prehodil sviečku z valca 2 na valec 6 a cievku z valca 2 na valec 4....
5. dnes ráno po pár km zas trhnutie pri cca 100 km/h a kontrolky nabehli, takže zas skočím na diagnostiku a uvidíme, ktorý valec to ukáže teraz....ak na šiestom, tak to bude svieca, ak na 4, tak cievka a ak na druhom, tak som v prdeli :mrgreen:

Dám vedieť, ako som dopadol ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných