cudne rezonovanie/drncanie po zahriati

kompaktný športový sedan a kabriolet
duro
panic
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Utorok, 2. Marca 2010, 15:42
Bydlisko: BA/BB

cudne rezonovanie/drncanie po zahriati

Príspevok od používateľa duro » Utorok, 11. Septembra 2012, 11:22

Caute,
dal som na mojom IS-ku vymenit rozvody a kotuce. Este v ten den po vymene som si vsimol, ze po zohriati sa zacne pri zabere ozyvat nejake cudne drncanie alebo rezonovanie. Za studena to nerobi, objavi sa to po cca 10 minutach. Na neutrale to nerobi, iba ked pridam plyn so zradenou rychlostou. Pocujem to od cca 1500 do 3000 otacok. Ked pustim za jazdy plyn, nepucujem to, ked ho stlacim, ozve sa to opat. Zda sa mi, ze to ide z prednej casti. Netusi niekto, co by to mohlo byt? Dik.

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Re: cudne rezonovanie/drncanie po zahriati

Príspevok od používateľa cahir » Pondelok, 12. Augusta 2013, 14:27

zistil si nieco?

nebudem otvarat dalsi topic, vyuzijem tento..
mne na 6ke niekde po 3500 pod plynom vydava taky basovy zvuk. neviem odkial to ide. uberiem ply, ticho - len vzduch pocut. motor to nie je, ten susti zamatovo jemne.
skusil som podradit na 5ku, vytocil som to tak, ze som sa dostal nad 140km/h a potom som dal spat 6ku . a uz to tam nebolo. toto sa opakovalo par krat. vzdy ked otacky sli dore na 6ke od "spodu", tak sa ten basovy doprovod objavil. akonahle som podradil, vytocil na 5ke a dal 6, tak ze otacky vlastne aj s tychlostou padli, tak to tam nebolo.
nejake napady, hosi, co by to mohlo? podotykam, ze na tej 5ke som to neregistroval.
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

duro
panic
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Utorok, 2. Marca 2010, 15:42
Bydlisko: BA/BB

Re: cudne rezonovanie/drncanie po zahriati

Príspevok od používateľa duro » Streda, 21. Augusta 2013, 20:13

Cau,
co sa tyka toho mojho problemu, zda sa, ze to nebude nic tragicke. Pri zohriati a len pri urcitej frekvencii rezonuje vyfuk, ci katalyzator, ci ky das. V zime som to nepocul, na jar sa to opat vratilo. Na jesen sa to chystam riesit.
Ten tvoj problem bude zrejme nieco ine. Netusim, co to moze byt.

Používateľov profilový obrázok
mitomito
panic
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Utorok, 10. Decembra 2013, 09:01
Bydlisko: Žilina

Re: cudne rezonovanie/drncanie po zahriati

Príspevok od používateľa mitomito » Sobota, 25. Januára 2014, 12:46

Ono sa to niekedy velmi tazko hlada ked to roby len za jazdy pri nejakej zatazi a otackach. Na predch. honde civic som na to napr. nikdy neprisiel :x
A ked som po zavreti dveri pocul rezonovanie plechu vedla nadrze, potesil sa, uchytil ho a stary zvuk ostal a este zacal novy :?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných