Oprava zmiešavača vzduchu klimatizacie

kompaktný športový sedan a kabriolet
Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Oprava zmiešavača vzduchu klimatizacie

Príspevok od používateľa moschino » Piatok, 7. Septembra 2012, 12:37

Keďže včera bolo trochu chladnejšie a už ma dožral večný ťukot servomotorčeka zmiešavaču vzduchu, tak som sa ho rozhodol opraviť podla návodu ktorý som našiel na my.is

https://vimeo.com/49010226

Príčina: zanesenie plošných spojov mazivom ozubených kolies

Obrázok

Pomôcky:
krížový skrutkovač s bitom PH2
husí krk (ohybný nastavec) kto nemá môže použit ako ja švajčiarský nožik
baterka
vata
pinzeta
lieh alebo čistič kontaktov

postup:
1. teplotu nastavíme na maximum
2. najskôr odmontujeme priehradku spolujazdca ktorá je uchytená na spodku dvomi oskami. Osky treba stlačiť na vonkajšiej strane a potlačit ku stredu priehradky.

Obrázok

3. odpojíme konektor ventilátora ktorý je prichytený na vzduchové potrubie
4. odskrutkujeme vzduchové potrubie (1 skrutka) ktorá sa nachádza pod konektorom ventilátora a uvolníme dve zarážky
5. pristúpime k samotnému servomotoru ktorý je prichitený troma skrutkami dve sú relatívne ľahko dostupné no tretia je tažko prístupná. Je skrytá za teplovodným potrubim. Potrubie nieje potrebné demontovať kedže skrutka je len napoli nedostupná

Obrázok

6. odpojíme konektor servomotora a páčku od tiahla

Obrázok

7. motorček opatrne otvoríme jemne podvihneme 7 zarážok ktoré sú na kryte
8. označíme si vzájomnú polohu ozubených koliesok a vytiahneme motorček spolu s ozubeným kolieskom (ktorý by nám bol býval vypadol)

Obrázok

9. veľke koliesko na ktorom sú plošné spoje mi nešlo vytiahnúť kedže je napriamo zlisované s páčkov ktorá ovláda tiahlo nasávaného vzduchu, tak som ho vyčistil pomocou pinzety a vaty namočenej v liehu. Vatu som chytil do pinzety vložil pod koliesko a pretočil ho niekolko krát, vytiahol vymenil vatu a znova pretočil... čistil som dovtedy pokial nebola použitá vata čistá
10. motáz opakujeme v opačnom poradí pričom dávame pozor na vzájomnu polohu koliesok
TIP: pred motážou vyskúšame funčnosť motorčeka prichytením len jednej skrutky a pustením ventilácie
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

null
panic
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Nedeľa, 1. Mája 2011, 14:06
Bydlisko: BA

Re: Oprava zmiešavača vzduchu klimatizacie

Príspevok od používateľa null » Piatok, 7. Septembra 2012, 14:18

Perfektne, diky moc!
[ Lexus IS200 '99, ex Suzuki Swift '05 4x4 ]

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných