Kryt arirbagu spolujazdca-upozornenie

kompaktný športový sedan a kabriolet
Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Kryt arirbagu spolujazdca-upozornenie

Príspevok od používateľa moschino » Utorok, 19. Júna 2012, 23:39

Chcel by som vás upozorniť na možnosť naleptania plastového krytu airbagu spolujazdca. Mne sa to bohužial už podarilo a to spôsobom používania utierok na palubovú dosku....alebo teda nejakou údržbou (slnko vylučujem auto ma pôvod v Taliansku) teda keď som ho kúpil bolo všetko oky až teraz postupom času s toho vzniklo toto: http://www.ebay.co.uk/itm/LEXUS-IS200-A ... 500wt_1180
Povrch krytu je jednoducho lepkavý na dotyk sa dá rozotierať povrch a teda ostavajú na ňom stopy. Chcel by som sa vás aj opýtať či máte už s tým niekto skúsenosti alebo?
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Kryt arirbagu spolujazdca-upozornenie

Príspevok od používateľa spider207 » Streda, 20. Júna 2012, 15:23

a vraj ja svoj Lex prilis lestim :D nie, este sa mi to nestalo, ale palubku skor utieram od prachu len nasucho mikrovlaknom.. mam nieco aj na interier, ale to je podla obalu leskle a to tym padom nedavam, leskla palubka je "uzasne" prakticka.. cim si to cistil?

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Kryt arirbagu spolujazdca-upozornenie

Príspevok od používateľa moschino » Streda, 20. Júna 2012, 15:39

Utierky na plasty Sh..on Neviem ci v kombinacii so slnkom, alebo ako ale je lepkavy ten kryt...:-/ no a pretrel som to asi len tri krat tak fakt neviem no a neviem ci to nebude aj tym teplom ze je leto.... Neviem pytam sa....ako to mate vy!? Stavate na slnku je kryt lepkavy?

Inak subezne to udrziavam tiez na sucho prachovkov pronto-skvela vecicka:-)
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Kryt arirbagu spolujazdca-upozornenie

Príspevok od používateľa spider207 » Streda, 20. Júna 2012, 15:48

Ja sa priznam, ze vacsinou casu mi stoji ( :mrgreen: ).. Lex v garazi :) Takze slnko nehrozi, teraz cez vikend som ho mal asi 5-6hod na slnku, po otvoreni ma skoro hodilo, vonkajsi teplomer ukazoval +45°C, ale nejako som nepostrehol ze by mi leptalo kryt.. proste udrziavam len mikrovlankom + z casu na cas ten pripravok, ale len minimalne bo zanechava leskly povrch, takze to nafrcam vsade mozne po aute a vlastne na palubku to pretrem len tou (nasiaknutou) handrou.. mam rad ciste, ale netreba to hrotit

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Kryt arirbagu spolujazdca-upozornenie

Príspevok od používateľa moschino » Streda, 20. Júna 2012, 16:19

Jj netreba to hrotit...vsak raz za mesiac som to len pretrel tou handrickou....inak len na sucho....
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Kryt arirbagu spolujazdca-upozornenie

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Streda, 20. Júna 2012, 16:51

moje stojií na slnku stale, ale toto sa mi nestalo este... a tiez to utieram kadejakymi vlhcenymi utierkami z benziniek, alebo autotechny...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Kryt arirbagu spolujazdca-upozornenie

Príspevok od používateľa KLingO » Štvrtok, 21. Júna 2012, 12:13

ja pouzivam tie co sa s nimi detom utieraju rite a spokojnost .. a hlavne pomer mnozstvo/cena je uplne inde ako u tych pre auta :mrgreen:
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Kryt arirbagu spolujazdca-upozornenie

Príspevok od používateľa moschino » Štvrtok, 21. Júna 2012, 13:03

Mnoo vcera som to pretrel cistov vodov-trosku menej lepi a myslim ze to je asi najlepsi sposob cistenia a potom na sucho len odprasnit.... Inak som cital na detailing.cz ze pogumovane diely napr ako ma vw alebo aj v is tie nadherne matne casti palobovky sa nicia az sa zacne odlupovat ten gumovy povrch prave vlhcenimy utierkamy na plasty.... http://detailing.cz/viewtopic.php?f=8&t=78 treti prispevok
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Kryt arirbagu spolujazdca-upozornenie

Príspevok od používateľa cahir » Nedeľa, 24. Júna 2012, 00:20

KLingO napísal:ja pouzivam tie co sa s nimi detom utieraju rite a spokojnost .. a hlavne pomer mnozstvo/cena je uplne inde ako u tych pre auta :mrgreen:
ja tak isto. utieram tym priebezne cas od casu palubku, najma ked je tam moc prachy a stojim a cesrvenej :) inak kozi tie utierky tiez celkom prospievaju. len cas od casu to natriem niecim serioznejsim.
inak specialne pripravky na palubovku su v tomto IS sbytovne. ono ten vinyl co je potiahnuty na tvrdom plaste i tak nejak neabsorbuje do seba tie sracky co som si vsimol, takze som to prestal pouzivat. a secko ok.
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných