is 200 radio

kompaktný športový sedan a kabriolet
flexa
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pondelok, 16. Januára 2012, 23:08

is 200 radio

Príspevok od používateľa flexa » Štvrtok, 26. Januára 2012, 22:47

zdravim
cital som par recenzii o vymene radia a neviem sa rozhodnut....poradte pls
samotny zvuk s origo radia je vynikajuci, ale signal na FM je na prd a taktiez mi nepapa CD-cka
co by bolo najrozumnejsie?
1) zohnat xcarling a pripojit na origo radio
2) zohnat ramcek, nove radio + kabelaz v pripade externeho zosika - netusim ako to tam mam
3) nejakym sposobom napojit aux vystup - osobne by mi to stacilo

diky moc

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: is 200 radio

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Piatok, 27. Januára 2012, 08:11

ked som poskuloval po IS300vkach, v CR mal Artur krasne Nakamichi radio 1DIN-ove ...daju sa kupit ale ramceky aj na 2din...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: is 200 radio

Príspevok od používateľa smutok » Piatok, 27. Januára 2012, 08:34

Osobne by som isiel 1. cestou.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: is 200 radio

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 31. Januára 2012, 20:03

Zalezi co preferujes. Ja som chcel origo vzhlad a hlavne nedegradovanie povodneho audiosystemu + prijatelnu cenu a xcarlink splnil presne co som chcel.. co tu tusim pisal aj elvis ohladom tych ramcekov tak teraz mi to spominal aj mirec - daval si 1DIN Beckera a mozes mat aj origo ramcek a aj tak to musis dopasovavat.. takze sa s tym trosku potrapis, ale musim uznat, ze ten Becker vyzeral u mirca dobre.. aj ked stale si myslim, ze origo je origo :) je to na tebe, xcarlink je jednoduche a efektivne riesenie aj z hladiska montaze, s nejakym 1DINom sa trosku viac potrapis, ale zvuk a pripadne dalsie moznosti mozu byt (ale nemusia :) ) rovnako dobre (alebo aj lepsie) ako u xcarlinku.. zalezi proste co preferujes a aky mas budget (xcarlink cca 90€, radio + ramcek a ine veci asi trosku podstatne viac)

flexa
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pondelok, 16. Januára 2012, 23:08

Re: is 200 radio

Príspevok od používateľa flexa » Streda, 1. Februára 2012, 23:14

no u mna to nie je az take jednoznacne, kedze to ,,blbe`` radio nema ani len poriadny signal
a dalsia vec je, ze novym radiom by som ziskal vystup na subwoofer, kt. je pripojeny ani sa nepytajte ako...
ach, je to cele na prd

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: is 200 radio

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 2. Februára 2012, 15:57

ano, este som zabudol na jeden faktor a to je narocnost uzivatela po stranke kvality zvuku :mrgreen: ja sa priznam, ze vobec nie som nejaky audiofil, v meste rad pocujem motor a ked uz si mam pustit hudbu hlasnejsie tak skor na nejakej dlhsej trase - napr. dialnica a pod. Proste tam kde mi nevadi, ze nepocujem motor. Cize zalezi ake mas citlive uska, mne audio v ISku vyhovuje na 200%, ako som spominal aj pri recenzii na xcarlink - este som zdaleka nevyuzil jeho potencial, pri polovici je to (pre mna) strasny rachot, takze.. xcarlink je v podstate jednoduche riesenie, len pripojis a o nic sa nestaras.. vymena autoradia + pripadne nejake dalsie stelovacky/dorabacky budu asi slozitejsie.. ale zase aj vysledny efekt tym padom moze byt omnoho lepsi co sa tyka akustickej stranky

K7LEXUS
začiatočník
Príspevky: 219
Dátum registrácie: Piatok, 19. Augusta 2011, 14:26
Bydlisko: Lučenec, Banská Bystrica

Re: is 200 radio

Príspevok od používateľa K7LEXUS » Piatok, 17. Februára 2012, 10:24

spider: jediné čo získaš xcarlinkom je origo vzhľad pri možnosti prehrávania mp3. kvalita zvuku je ZARUČENE lepšia pri aftermarket rádiu (samozrejme pokiaľ tam človek nedá nejaké ťing ťong rádio).

flexa: z vlastnej skúsenosti, nie teoretizovania ti môžem povedať, že ak chceš kvalitný zvuk, jednoznačne aftermarket (čím nehovorím, že každé aftermarket rádio bude kvalitné, ani že v sérií to audio nie je kvalitné). polemika okolo cien je samozrejmá, no za kvalitu sa platí. či 2din alebo 1din, je už len na tebe, no osobne som zástancom, že už keď sa niečo robí, tak poriadne a myslím, že 2din lepšie vyzerá a ponúka oveľa viacej možností, ale to už je na subjektívnom rozhodnutí majiteľa plecháču. pokiaľ by si si chcel objednávať rámčeky, upozorňujem, že tie lacné hrkajú a po čase sa zlomia (môj prípad)...taktiež štruktúra plastu je iná než ostatné plasty a jednoducho to tam nevyzerá dobre. iná kapusta je už origo toyota rámček, ten tam pasuje ako riť na šerbeľ (logicky) avšak treba tam trafiť 2din, ktorý pasuje, keďže z mnou skúšaných zatiaľ 4-och variant nepasovala ani jedna :) ...

prípadne ešte keby si chcel, mám doma pofaceliftové rádio (z ročníku 2004) verzia lexus premium sound system (údajne mark levinson, ako spomínali bratia v USA) s 6 cd changrom, ktoré funguje bez problémov. uvažujem, či ho mám predať, alebo si ho nechám radšej do zálohy, keby odišiel 2din...
2006 Lexus IS250

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: is 200 radio

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Piatok, 17. Februára 2012, 11:30

ja tiez uvazujem nad 2din... alpine, alebo clarion... az by som natrafil na zaujimave nakamichi, tiez by to nebolo odveci. :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: is 200 radio

Príspevok od používateľa Elvis » Piatok, 17. Februára 2012, 12:10

K7LEXUS v tomto ti budem protirecit, vid moja osobna skusenost, ktoru som tu opisoval na fore. Vtip je totiz v tom, ze len samotnou vymenou radia si casto pri premiovych autach nepomozes. Ja som vymenil origos lexus radio (kvoli pokazenemu menicu) za najdrahsi 2din Kenwood aky som nasiel. Vysledok? Obrovske sklamanie... Kym seriove radio je perfektne odladene (na svoje moznosti samozrejme) a ma zabudovany zosilovac uz v sebe (zalezi od vybavy) tak bezne aftermarket radio nie. A potom jednoducho "neutiahne" vsetky repro na palube.
K7LEXUS napísal:spider: jediné čo získaš xcarlinkom je origo vzhľad pri možnosti prehrávania mp3. kvalita zvuku je ZARUČENE lepšia pri aftermarket rádiu (samozrejme pokiaľ tam človek nedá nejaké ťing ťong rádio).

flexa: z vlastnej skúsenosti, nie teoretizovania ti môžem povedať, že ak chceš kvalitný zvuk, jednoznačne aftermarket (čím nehovorím, že každé aftermarket rádio bude kvalitné, ani že v sérií to audio nie je kvalitné). polemika okolo cien je samozrejmá, no za kvalitu sa platí. či 2din alebo 1din, je už len na tebe, no osobne som zástancom, že už keď sa niečo robí, tak poriadne a myslím, že 2din lepšie vyzerá a ponúka oveľa viacej možností, ale to už je na subjektívnom rozhodnutí majiteľa plecháču. pokiaľ by si si chcel objednávať rámčeky, upozorňujem, že tie lacné hrkajú a po čase sa zlomia (môj prípad)...taktiež štruktúra plastu je iná než ostatné plasty a jednoducho to tam nevyzerá dobre. iná kapusta je už origo toyota rámček, ten tam pasuje ako riť na šerbeľ (logicky) avšak treba tam trafiť 2din, ktorý pasuje, keďže z mnou skúšaných zatiaľ 4-och variant nepasovala ani jedna :) ...

prípadne ešte keby si chcel, mám doma pofaceliftové rádio (z ročníku 2004) verzia lexus premium sound system (údajne mark levinson, ako spomínali bratia v USA) s 6 cd changrom, ktoré funguje bez problémov. uvažujem, či ho mám predať, alebo si ho nechám radšej do zálohy, keby odišiel 2din...
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: is 200 radio

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Piatok, 17. Februára 2012, 12:38

no ale maly 4kanal napojit nieje problem :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: is 200 radio

Príspevok od používateľa spider207 » Piatok, 17. Februára 2012, 17:02

K7, ako spominas, je tam vela subjektivnych veci. Mne sa napr origo radio v IS200 Sport zda naozaj slusne, nie som ten typ co potrebuje byt pocut na 3km daleko alebo mat po par sekundach prasknute bubienky v usiach.. Paci sa mi origo vzhlad a aj ked tie nove, napr 2DIN autoradia vedia niektore vyzerat celkom slusne, no mne sa tam viac paci origo. Takisto som asi nenarocny uzivatel a staci mi ked to prehra mp3 (prip. v idealnom pripade FLAC, ale staci aj mp3), nejake BT a ine veci k zivotu vobec nepotrebujem. Staci mi aj nastavenie vysok, stredov a basov na origo, aj ked uznavam, ze aftermarket by mal asi lepsie moznosti. Ako som spominal, asi som nenarocny uzivatel. A za posledne nebol som ochotny investovat do audia 300, 400, 500 € a viac, proste pre mna hudba nie je gro, s origo zvukom som maximalne spokojny a xcarlink bol pre mna najlepsia volba z pohladu vzhlad / moznosti / zvuk / cena.. Ako pises, je to cisto subjektivna vec, mne to riesenie vyhovuje, inemu nemusi. Kazdy musi sam vediet co chce ;-)

K7LEXUS
začiatočník
Príspevky: 219
Dátum registrácie: Piatok, 19. Augusta 2011, 14:26
Bydlisko: Lučenec, Banská Bystrica

Re: is 200 radio

Príspevok od používateľa K7LEXUS » Nedeľa, 19. Februára 2012, 20:34

spider: máš pravdu, je to proste subjektívne, písal som len skúsenosti...

elvis: zjavne máme obaja osobné skúsenosti a obaja odlišné ;-) ja mám momentálne napojený 1din kenwood, označenie neviem, ale je to jedna z najvyšších rád, no musím povedať, že to hrá bohovsky dobre, bez zosilovača. a všetky 1din aj 2din rádiá čo som skúšal hrali bezkonkurenčne lepšie ako sériové rádio...si si istý, že si mal všetko dobre zapojené, resp. či nebolo rádio chybné? a o akých všetkých reprákoch vlastne hovoríš? veď to má len 4 stredobasy a 2 výšky, tam nie je čo neutiahnuť...alebo máš reprákov viacej?
2006 Lexus IS250

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: is 200 radio

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 20. Februára 2012, 15:29

hehe, takze co z toho vyplyva? zalezi co dotycny pozaduje a kolko je ochotny investovat pripadne ake ma zrucnosti a moznosti.. cize zase sme vsetci mudry ako radio, ale prd z toho :D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných