Lexus IS 200 - synchróny prev.

kompaktný športový sedan a kabriolet
Používateľov profilový obrázok
mirec12
panic
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Štvrtok, 16. Apríla 2009, 23:57
Bydlisko: Všade tam, kde je krásne mäkkúčko

Re: Lexus IS 200 - synchróny prev.

Príspevok od používateľa mirec12 » Štvrtok, 7. Apríla 2011, 19:50

Nuž naše predražené a najnekvalitnejšie cesty sa podpíšu pod stav náprav :(

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Lexus IS 200 - synchróny prev.

Príspevok od používateľa spider207 » Piatok, 8. Apríla 2011, 07:39

no mne niečo hovor.. každý deň idem po takých skvelých cestách ako "poď na mňa z boku" (vraj toto dnes hovorí dnešná mládež :lol: :mrgreen: ).. hádam trpím (psychicky) viac ako môj lexík.. cestu Turčianske-Martin som už vylúčil, tam je úplný tankodrom.. ak idem zo ZH do ZA tak idem cez Prievidzu a Rajec, lebo mi je ľúto drať to autino po takých "kvalitných" cestách..

Používateľov profilový obrázok
mirec12
panic
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Štvrtok, 16. Apríla 2009, 23:57
Bydlisko: Všade tam, kde je krásne mäkkúčko

Re: Lexus IS 200 - synchróny prev.

Príspevok od používateľa mirec12 » Štvrtok, 21. Júla 2011, 22:56

Nuže, problém s ťažším radením sprevádzaným škrtnutím zubov prevodov je vyriešený odvzdušnením spojky.
Teraz to radí hladko, spojka zaberá ako nová a bez nežiadúceho zvuku!

Odporúčam teda odvzdušniť spojku.


PS: Otec má 3.ročného Focusa, 30tis.km a spojka mu začala pred 2 mesiacmi zaberať až moc vysoko, trhaný rozjazd, myslel si, že zbrúsil lamelu, tak objednali sme novú spojku, zhodili prevodovku a kukáme - kur*a, lamela ako nová! Vrátili späť, skúsili odvzdušniť a po odvzdušnení prvý testdrive dopadol na jednotku. Ako nová!
Zvláštne že pri takom "novom" vozidle bolo nutné odvzdušniť spojku.
Na základe tohoto riešenia problému som to urobil aj s IS-kom a už sa len usmievam :D :D :D

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Lexus IS 200 - synchróny prev.

Príspevok od používateľa moschino » Piatok, 6. Januára 2012, 20:06

Ahoj, mozno mam podobny problem. Rad by som sa ta spytal ako si postupoval? Viem je tam ventil ale mal si stlaceny pedal pri otvarani ventilu alebo nie? Ja mam plan napumpovat nechat stlaceny pedal otvorit ventil, zatvorit a znova tak 3-4 krat? Dobre ci? Dakujem;-) inak ten ventil je na spodku vsak?
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: Lexus IS 200 - synchróny prev.

Príspevok od používateľa drgi » Sobota, 7. Januára 2012, 03:09

moschino - ano, postup je ten isty ako pri odvzdusnovani brzd. stlacit pedal, povolit ventil, zavriet ventil, povolit pedal, stlacit pedal, povolit ventil, zavriet ventil, povolit pedal, prekopnut pedal na podlahu, povolit pedal, doliat kvapalinu do prazdnej nadrzky, stlacit pedal... :mrgreen:
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

Používateľov profilový obrázok
mirec12
panic
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Štvrtok, 16. Apríla 2009, 23:57
Bydlisko: Všade tam, kde je krásne mäkkúčko

Re: Lexus IS 200 - synchróny prev.

Príspevok od používateľa mirec12 » Sobota, 7. Januára 2012, 13:45

Presne ako drgi píše, je to ako pro brzdách, takže na to by ste mali byť dvaja....a pumpovať s pedálom :)

dodoF1
panic
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Streda, 10. Marca 2010, 20:50
Bydlisko: Žilina

Re: Lexus IS 200 - synchróny prev.

Príspevok od používateľa dodoF1 » Sobota, 7. Januára 2012, 15:51

spider207 napísal:no mne niečo hovor.. každý deň idem po takých skvelých cestách ako "poď na mňa z boku" (vraj toto dnes hovorí dnešná mládež :lol: :mrgreen: ).. hádam trpím (psychicky) viac ako môj lexík.. cestu Turčianske-Martin som už vylúčil, tam je úplný tankodrom.. ak idem zo ZH do ZA tak idem cez Prievidzu a Rajec, lebo mi je ľúto drať to autino po takých "kvalitných" cestách..
V tom prípade mám pre teba dobrú spravu:)Ten tankodrom pri Turčianskych sa ma rušiť a bude vraj pekna cesta.Ale kedy to bude je asi ešte vo hviezdach.Nedavno som o tom akurat niekde čítal

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Lexus IS 200 - synchróny prev.

Príspevok od používateľa spider207 » Sobota, 7. Januára 2012, 16:38

njn, sľuby sa sľubujú a blázni sa radujú :D Idú volby, ved vieme.. Teraz keď náhodou idem cez Martin a Turčianske tak to švihám cez tie dediny povedľa - tam je dobrý asfalt a aj príjemná cestička.. akurát keď nasneží tak je tam menšia údržba ako na hlavnom ťahu, ale inak pohodka..
inak dobre, že ste obnovili túto tému a odvzdušnenie spojky, mal by som to aj ja vyskúšať na svojom Lexe.. :)

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Lexus IS 200 - synchróny prev.

Príspevok od používateľa moschino » Sobota, 7. Januára 2012, 21:43

Nuž skúsim odvzdušniť, ale chcem sa spýtať ako vám ide radiť za studena? ide to ľahko, alebo tažko? može byt že mám starý olej? zlú vyskozitu? teda zlé mazanie? Takto poporiadku sedím v aute vypnutý motor radím 1,2,3,4,5,6 no niekedy vôbec nezaskočí rýchlosť je to bežne? keď ale stlačím spojku tak to už ide podstatne lahšie (ako za jazdy) a rýchlosti zaskakujú. za jazdy sa mi to nestáva ja len tak rozmýšľam že kde to viazne :mrgreen:

a ešte teraz ma napadlo keď radím pomaly tak 3-5 sekund tak v pohode nič neškrtne s 1 do 2 a 3 (normalne radim do tych 2 sek)
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Lexus IS 200 - synchróny prev.

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 8. Januára 2012, 12:42

No s vypnutým motorom a bez spojky som tuším ešte radiť na ISku ani neskúšal.. so spojkou pohoda, ale 1,2, možno aj 3, by si asi pýtalo odvzdušnenie tej spojky.. resp za pokus nič nedám, ublížiť tomu myslím nemôžem, akurát by sa to mohlo zlepšiť..

Používateľov profilový obrázok
mirec12
panic
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Štvrtok, 16. Apríla 2009, 23:57
Bydlisko: Všade tam, kde je krásne mäkkúčko

Re: Lexus IS 200 - synchróny prev.

Príspevok od používateľa mirec12 » Nedeľa, 3. Júna 2012, 10:25

Presunuté z inej témy:


Pri zaradení 2. a3. prev. stupňa mi občas šktrli rýchlosti o seba...synchróny na 2. a 3. prev. stupni začali púšťať. - nakúpil som teda nové synchróny, ložiská na hriadele a už aj komplet spojku z Toyoty (spojka už je modifikovaná, prítlačak je väčší)... cena 1300€ :))) Pri rozobratí prevodovky sme našli jedno ložisko na hriadeli, ktoré už malo tesne pred odchodom do dôchodku, tak som ešte chcel dokúpiť aj to....no keď že to rozmerovo atypické ložisko bolo len súčasťou obalu prevodovky...pýtali páni z Toyoty 1400€ za ten kus železa...tak som sa rozhodol kúpiť nejakú prevodovku z PL a odtiaľ to ložisko zameniť...

Prevodovka prišla z PL od Autofra (ďakujem za odporúčanie!) ...z modelu 2002, najazdených 55tis.míľ - vyzerá ako nová, žiadne známky poškodenia a ani vôle na hriadeli. Tak sme ju celú nahodili, dali nový olej a už jazdím...radí hladko a presne, bez nejakého odporu....cena prevodovky vrátane dobierky priamo do servisu 185,22€...no paráda:)....
takže teraz mám nové synchróny doma :)
...do rezervy:)
Chcel som dať do prevodovky nové diely, kt. som zakúpil, no kôli tomu ložisku, som bol nútený zohnať celú prevodovku....

Inak sa v 2003 robili zmeny na uchytení kulisy prevodovky, čiže ak by niekto chcel zameniť prevodovku, tak nech ju zoženie aj s kulisou, čiže s pákou. medzi sebou sa nedajú zameniť tie kulisy!!!!

Na anglických fórach extrémne kritizujú tieto prevodovky a označujú ich za tie najhoršie z jap. vozidiel, čo sa týka hladkého radenia rýchlosti. Nevydarila sa im, hlavne tie synchróny.
A všetky prevodovky, čo sú na predaj sú už raz rozoberané, na každej je naplácané toľké množstvo červeného silikónu, že to až pekné nie je!! .... ich kúpa je risk, no ešteže to nestojí tak veľa.

Otázka je, ako dlho vydrží....
Ozaj, chyba nie je v medzikuse medzi sedadlom a volantom :)))

Apropo kulisa!!!! - z anglických prevodoviek je kulisa (páka) nasmerovaná na pravú stranu, čiže pre Európana je nutné ju odnitovať, otočiť a zanitovať, inak pri zaradení 5tky a 6tky budete pákou búchať do páky ručnej brzdy!!!

To len pre info :)

Teraz už po mesiaci konečne jazdím a radím s úsmevom :))

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Lexus IS 200 - synchróny prev.

Príspevok od používateľa moschino » Nedeľa, 3. Júna 2012, 16:13

mirec12 napísal: .....
Pri zaradení 2. a3. prev. stupňa mi občas šktrli rýchlosti o seba...synchróny na 2. a 3. prev. stupni úplne pustili. - nakúpil som teda nové synchróny, ložiská na hriadele a už aj komplet spojku z Toyoty (spojka už je modifikovaná, prítlačak je väčší)... cena 1300€ :))) Pri rozobratí prevodovky sme našli jedno ložisko na hriadeli, ktoré už malo tesne pred odchodom do dôchodku, tak som ešte chcel dokúpiť aj to....no keď že to rozmerovo atypické ložisko bolo len súčasťou obalu prevodovky...pýtali páni z Toyoty 1400€ za ten kus železa...tak som sa rozhodol kúpiť nejakú prevodovku z PL a odtiaľ to ložisko zameniť...
......
suhlasim mne tiez skrtaju stupne 2 a 3, ale akonahle vystupi teplota asi nad na 20 stupnou je ticho a radi hladko......neriesim jazdi..... :mrgreen:

takze mam zahadu: co sa rozpina v prevodovke alebo skor zmensuje ked je chladno a skrta o seba?
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Lexus IS 200 - synchróny prev.

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Nedeľa, 3. Júna 2012, 16:20

olej :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Lexus IS 200 - synchróny prev.

Príspevok od používateľa moschino » Nedeľa, 3. Júna 2012, 18:16

Gabriel! :twisted: olej vymeneny 75w90 castrol GL4.... Odvzdusnena spojka.... Takze fakt zahada....
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Lexus IS 200 - synchróny prev.

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Nedeľa, 3. Júna 2012, 19:54

no ale vzime si sa pytal, ze co sa rozpina... predsa len sa to inak chova vzime, nez v lete... mne ide vsetko hladko, ale vzime kus tazsie..
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných