IS200 audio otázka

kompaktný športový sedan a kabriolet
Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: IS200 audio otázka

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 21. Marca 2011, 11:26

Ja uvažujem konkrétne nad týmto:
Lexus USB/SD MP3 Interface Model V

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Re: IS200 audio otázka

Príspevok od používateľa cahir » Pondelok, 21. Marca 2011, 12:05

nechcem ta odradzat, ale zvaz si, ci Ti to bude naozaj vyhovovat. ked uz, ja by som to spojil s ipodom. kupit akukolvek stary ipod nano na inzerat.
pretoze jediny interface, cim bude ovladat to konkretne mass storage zariadenie bude emulacia CD menica.
co znamena, ze si na tom urobis 6 adresarov a co do ktoreho das, to sa ti bude tvarit ako jedno zo 6tich CD.
Problem je, ze bud das do kazdeho adresara po albume a bude tam mat malo hudby (casta aktualizacia a pod..)
alebo tam toho das vela a bude sa ti velmi zle hladat to, co si chces pustit...
toto ti ipod eliminuje, pretoze si mozes priamo na nom zvolit co chces pustit.
ja osobne by som to mass storage nesiel.

jasne ze parrot je ovela drahsi a tiez som najprv uvazoval nad tymto.
ale tam mas samostatny display a mozes sa kompletne prehrabavat v celej mp3 databaze.. ked xcarlink tak jedine s ipodom podla mna.
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: IS200 audio otázka

Príspevok od používateľa smutok » Pondelok, 21. Marca 2011, 13:04

Vsetko je otazka priorit, mne napriklad emulacia cd menica uplne vyhovuje, autoradio na corolle podporuje 12 cedeckovy menic, zistovane experementalne.
Mas tam obmedzenie 99 pesniciek na adresar a uprimne este nie uplne som pochopil podla akeho kluca zaraduje skladby.
Ja osobne som urcite nechel ist cestou externeho zariadenia, aj ked ma svoje vyhody a uz som to kedysi pouzival v inom aute, lebo stracas moznost ovladania cez autoradio.
Inak skus si sam pre seba spisat co vlastne od podobneho zariadenia ocakavas a comu sa chces vyhnut a potom podla toho mozes zhodnotit co ti bude vyhovovat, pripadne to hod sem a skusime ti poradit.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Re: IS200 audio otázka

Príspevok od používateľa cahir » Pondelok, 21. Marca 2011, 13:33

pri xcar linku bude fungovat zmena CD a skipovanie trackov.
to iste bude fungovat pri xcarlink+ipod s tym rozdielom, ze ak bude skusat menicd, bude mu to menit playlisty na ipode. na vrch k tomu ma plnu kontrolu nad vyberom veci (bez akehokolvek obmedzenia na adresare, co nie je probelm na ipode vdaka jeho genialnemu ovladaniu)

ale vsetko je otazka vkusu a priorit. ja by som 99 tracov v ramci adresara nezniesol. v tomto som dost narocny a i na poradie skladieb.
holt, najlepsie riesenie je radio vymenit. ale esteticky tazko prijatelne pre mnohych..
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: IS200 audio otázka

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 21. Marca 2011, 14:38

aká búrlivá diskusia, hehe.. I like it :D

cahir, áno, ja si veľmi dobre uvedomujem obmedzenia aké to má. Ako píše aj smutok - je to vec priorít. Pre mňa je priorita aby som si mohol pustiť skladby čo chcem, zachovať (pokiaľ možno) origo vzhľad a aby to bolo za prijateľnú cenu. Samozrejme, otázka je čo je to prijateľná cena. Pre mňa je napr. tých 100€ znesiteľných, ktoré som ochotný za takéto zariadenie dať v blízkej budúcnosti. Ak by to malo byť povedzme 200-300€ tak sa na to v blízkej budúcnosti vykašlem, ja mám kde dávať peniaze, resp. vedel by som ich (z môjho pohľadu) využiť aj efektívnejšie.
Dôvod prečo sa mi zatiaľ Xcarlink pozdáva je nasledovný:
- zachovanie origo vzhľadu
- možnosť prehrávania vlastných skladieb (či už z karty alebo USB kľúča) pri zachovaní istej kvality (nedegraduje kvalitu zvuku ako napr. FM transmitter)
- mám doma xyz nevyužitých SD kariet (1GB, 2GB karty..)
- nepoužíva sa na 12V zásuvku (aneb pri počúvaní mám cig. lighter voľný a môžem napr. pripojiť GPS navigáciu, telefón...)
- spĺňa moje vyššie uvedené požiadavky pri zachovaní pomerne slušnej ceny (pre mňa)

Otázka či je to drahé je podľa mňa irelevantná. Ako hovorí môj svokor - buď na to mám alebo na to nemám. Ja k tomu vždy dodávam - a či som ochotný za to toľko zaplatiť. Za ten Xcarlink áno, za ten Parrot ja už nie. Inak ten parrot mi trošku pripomína nejakú mini GPS navigáciu, bál by som sa aby to neprovokovalo nejakých ľudí (kedže by som to mal v tom stredovom tuneli, tak ako to máš Ty cahir), ten Xcar mi príde v tomto taký nenápadnejší (a zase stále to odpájať a pripájať sa mi nebude chcieť).
Takisto je v mojom prípade irelevantná otázka napr. ovládania rádia z volantu, IS200ka nič také nemá, takže dôvod na kúpu Xcarlinku to v mojom prípade určite nie je.

K tej štruktúre a songom - uvedomujem si aké to má obmedzenie, ale toto nie je pre mňa rozhodujúce. Čiastočne to u mňa kompenzuje množstvo nevyužitých SD kariet, 6 adresárov na kartu som ochotný zniesť, aj tak väčšinou počúvam nejaký ten svoj stály okruh skladieb (to by pokryli napr. 2,3, možno 4 karty, neviem) + nejaká karta, ktorú by som pravdepodobne častejšie aktualizoval (nejaké nové songy a pod). Samozrejme, že komfort je úplne iný ako pri Parrote, no na druhej strane mal som aj CD s nejakými 160 mp3-kami v jednom adresári a netrhalo mi to tak žily, aj keď samozrejme dostávať sa napr. na skladbu č. 95 nie je nič príjemné. Osobne by som to ale asi takto neplnil, ani na tých 99 na adresár by asi nedošlo. Ideálne by ešte bolo, keby to vedelo prehrávať flac-y, radšej si totiž pustím 10 skladieb v perfektnej kvalite ako počúvať 300 skladieb v priemernej alebo podpriemernej kvalite (samozrejme nehovorím o 10hod cestách). Ale 320kbps by mi malo stačiť, teraz je mi ťažko súdiť či a ako to degraduje zvuk a či by bol vôbec počuť nejaký rozdiel na súčasnom audiu napr. nejakej 320kbps mp3 vs nejaký kvalitný 1000+ kbps flac. Poradie skladieb predpokladám, že by som vyriešil pomocou názvu skladby, ale je pravda, že netuším či na priradenie skladby nemá nejaký zvláštny kľúč (napr. dátum nahrania, toto by pre mňa mohlo byť obmedzujúce).

Ten ipod k tomu je dobrá myšlienka, ktorú nezavrhujem, ale pristúpil by som k nej asi až vtedy pokiaľ by som zistil, že holý Xcarlink mi už nevyhovuje. Osobne tie apple výrobky moc nemusím, ale pokiaľ splnia svoj účel tak prečo nie. Otázna je len cena či by som bol ochotný za to toľko zaplatiť, xcar + ipod by už cenovo mohol byť niekde o dosť vyššie ako som ochotný dať za takýto upgrade audia (resp. možnosti prehrať v aute vlastnú hudbu). Teda to len v prípade kúpy naraz, keby som to riešil s istým časovým odstupom separé tak by som sa nad celkovou cenou asi moc nezamýšľal.

Čiže zhrnuté - pokiaľ možno nedegradovať veľmi dobrý sériový zvuk audia v ISke, obmedzenie pri listovaní adresárov/skladieb mi až tak nevadí, takisto aj tých 6CD som ochotný zniesť, cena cca do 100€, jediný otáznik je priraďovanie skladieb a teda ich poradie - to by mohlo byť (z môjho pohľadu) jediné vážnejšie obmedzenie toho Xcarlinku.

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: IS200 audio otázka

Príspevok od používateľa smutok » Pondelok, 21. Marca 2011, 14:50

Mne sa zda, ze moj usporiadava podla datumu nahratia v neakom spojeni s nazvom suboru, kazdopadne to nemusi byt problem, ked tie skladby nahravas naraz.
Inak tych 6 cd nemusi byt strop, je mozne, ze to podporuje aj viac, treba vyskusat.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Re: IS200 audio otázka

Príspevok od používateľa cahir » Pondelok, 21. Marca 2011, 18:26

ja len k tej kvalite audio resp. xcarlinku.
ono nie je ani tak problem v mp3, pri 320kbp su tie straty naozaj dost male, ale najvacsia degradacia mi prisla zariadenim samotnym. predpokladam, ze to bude D/A prevodnikom, ktory v xcarlink nebude nejaky super. mozno sa to uz zlepsilo casom, no v miate som ten rozdiel citil. a citim to aj v lexuse. ale tam ma parrot aj vlastny zosilovac.
v kazdom pripade, tvoje riesenie nie je podla mna zle. ja som ho tiez zvazoval a takmer do toho siel (s tym rozdielom, ze mam stary ipod).
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: IS200 audio otázka

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 22. Marca 2011, 07:03

No ved tá kvalita audia je zatiaľ jediné kde mám otáznik, to poradie skladieb by sa dalo vyriešiť tak ako píše smutok. Myslím, že tých 6CD bude strop, kedže ISka má štandardne menič na 6CD. V každom prípade keby bol cenový rozdiel xcarlink vs parrot napr. 20€, tak to nebudem riešiť a zoberiem Parrot. Akurát neviem či mi tých 100-150€ naviac stojí za lepšiu obsluhu + bluetooth (+ kvalitnejšie audio??). Teda v mojom prípade si myslím, že nie, účel mi splní rovnako aj ten xcar, ale skúsim posurfovať za koľko sa dajú tie papagáje zohnať. Zase nejde mi o to dať si čo najlacnejšiu variantu, ale ako som písal - mám kde dávať peniaze. Pôvodne som uvažoval nad transmitterom za nejakých 30-50€, teraz som na xcarlinku za 100€, potom je tu parrot za 200+ (?) € a takto môžem ísť až do nekonečna. Snažím sa nájsť dobrý pomer cena/kvalita/schopnosti zariadenia.

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Re: IS200 audio otázka

Príspevok od používateľa cahir » Utorok, 22. Marca 2011, 16:03

ved jasne. ja ta na parrtoa neprehovaram. to bol iba tip na zvazenie. niekomu to nemusi vobec vyhohoat. inak ho mam dost nenapadny a ani display nedavam dole. iba ho zaklopim dozadu a uz neprovokuje. (je na takom otocnom klbe) . je to relatvine drahsie zariadenie, ked clovek berie do uvahy iba cast jeho funcionality. ale ja som si na ho BT HF tak zvykol, ze nechapem.
navyse - podporuje A2DP takze sa do neho da stremovat audio cez bluetooth. vyhoda - z hocakeho krapu si mozes pustit co chces. takze ja mam aj navigaciu z mobilu ozvucenu automaticky cez parrota.
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: IS200 audio otázka

Príspevok od používateľa spider207 » Streda, 23. Marca 2011, 13:56

Výhody toho parrota nepopieram, len musím zvážiť či mi to stojí za tie bubáky naviac a teda či by som tie funkcie naviac vôbec využil. Aj keď možno by som dopadol podobne ako Ty - BT najskôr nič, ale keď to človek má tak si rýchlo zvykne :) V tých parrotoch sa ale moc nevyznám, budem si musieť trošku naštudovať čo ktorý vie a aké tam je cenové rozpätie. Príp cahir kľudne hoď nejaký tip (alebo aj konkrétne typ :) ). Nejako mi táto otázka neponáhľa, takže mám dosť času na výber. Radšej budem 3x merať a potom raz rezať ako sa zbytočne uponáhľať a nakoniec zle zarezať :)

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Re: IS200 audio otázka

Príspevok od používateľa cahir » Streda, 23. Marca 2011, 16:02

ja som tiel do najvyssej rady mki9200 http://www.parrot.com/usa/products/blue ... e-car-kits
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní