Lexus is 200

kompaktný športový sedan a kabriolet
Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa cahir » Utorok, 3. Mája 2011, 15:46

ako som spomina, tie dalsie dva bagy su v stlpikoch. na prednom A stlpiku ako je krytka srobu, tak je tam SRS (ak ma 6 bagov).
je ked som kupoval IS tak som dal prednost xenonom a 6xbags pred ostatnymi vecami. to sa u mna stalo najvaznejsim kriteriom nakoniec.

inak na km by som vobec nepozeral . toto je jeden z najkvalitnejsich a najspolahlivejich japoncov vobec (udajne uz ani nove IS neni to co staka 200/300, setri sa uz vsade...
takze skor sa snaz kupit neburane a v dobrom stave. ak kupis napriklad ako ja tesne pod 150.000km, rataj s vymenou rozvodov, mozno tlmicov (ja som uz kupil s vytecenymi) .. takze viac by som sa pozeral na to
- KDE to auto dane km najazdilo a nie kolko. pretoze to :kolko: ti dokazu odbornici upravit
- CO bolo menene, aby si neostal smutny, ze musis vyhodit dalsich 1000eur do pol roka...
ono motoricky je to predimenzovane - radovy 6 valec na dany objem musi prezit aj vojnu (atomovu, ako andy raz napisal). mne to pri 188.000 km stale NIC nezerie, ani deci oleja. a to som aj po jazdach na SKringu hned kontroloval ze kolko bude chybat a nic..

takze na km sa moc neupinaj, ale radsej si vyber auto v naozaj dobrom stave
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Mr.S
panic
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Streda, 22. Októbra 2008, 14:30

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa Mr.S » Utorok, 3. Mája 2011, 20:19

Elvis napísal:
Mr.S napísal:
cahir napísal:ESP
Podla mna ESP auto ma, pri "smyku" sa mi rozblika auticko v smyku. Ked vypne TRC tak svieti TRACK OFF.
Nie, nema. TRC OFF znamena ze je protipreklz deaktivovany. Ked ti ale svieti auticko, je to o tom, ze prave zasahuje TRC (ak je aktivovane). Obe kontrolky ti totiz nikdy nesvietia spolu.
Auticko zablika aj zadna naprava nie je v zabere.
Podla manualu moje auto ESP u lexusu sa to vola ESC ma.

Od 2002 bolo ESC ako priplatkova vybava.
co google dal:
http://www.iihs.org/ratings/rating.aspx?id=148

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa spider207 » Streda, 4. Mája 2011, 07:33

Takže pridávam sľubované odkazy na výbavu a špecifikácie Lexusu IS200 priamo od slovenského importéra:

http://www.uloz.to/8951535/lexus-is200-98-05-specs-pdf

A ešte prikladám špecifikácie na Lexus IS200 predávaného v UK:
http://www.uloz.to/8871799/uk-lexus-spe ... -is200-pdf
Naposledy upravil/-a spider207 v Streda, 11. Mája 2011, 12:17, upravené celkom 2 krát.

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa moschino » Sobota, 7. Mája 2011, 15:09

Dakujem Spider.... :D velmo si ma potesil aspon som zistil to co neviem aj ked vobec netusim co je to variabilne riadenie objemu sacieho potrubia......ale to vobec nevadi....:) dakujem za vsetkych :razz:
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa moschino » Pondelok, 8. Augusta 2011, 12:31

Zdarte vsetci! Mam na Vas jednoduchu otazku: aky by mala mat zvuk IS 200 za tepla? Malo by byt nieco pocut ako napr ventily alebo neviem nieco vobec?
Dakujem
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 8. Augusta 2011, 15:22

No my sme naposledy s Maxom analyzovali nase motory lebo nam to akoby trosku "piskalo".. zacitujem Maxa co mi k tomu napisal: "Udajne casto odchadza nejaky "silentblok" alebo ako to nazvat na uchyte vyfukoveho potrubia pri motore a potom ked je motor studeny to piskoce az kym sa teplom ta suciastka neroztiahne a nezacne znova pevne drzat potrubie."

Ale inak za tepla si nie som isty, zda sa mi, ze mi nic nepiska.. hadam :) Auticko momentalne oddychuje pekne v garazi a pri takomto pocasi ho asi tak skoro ani vytahovat nebudem. Ale najblizsie ked ho vytiahnem von tak si potom popocuvam zvuk ked bude motor zahriaty. Bo som teraz trosku zneistel ci to minipiskanie (ci ako to nazvat) obcas pocujem len za studena alebo aj za tepla.

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 9. Augusta 2011, 17:28

Tak dnes som vytiahol auto a nepocul som nic ani za studena, ani za tepla. Asi bolo auticko spokojne, ze si tak pekne oddychovalo v garazi kym boli take burky tutok :mrgreen:

Nicmene sa objavil u mna iny problem. Bol som za lakosom kvoli tej mojej klucke, vsetko spravi, dobra cena, vsetko ok, az na to, ze by potreboval aby som mu tu klucku doniesol rozmontovanu.. jednoducho ju treba sundat z auta.. kukal som navod na bahamutcars a ak som to dobre pochopil tak si mozem hodit maslu.. vsak to treba rozobrat komplet dvere, odpojit zrkadla, sundat reprak, vnutorne calunenie, zhodit okno, vnutornu klucku a neviem co este, proste uplne vykuchat tie dvere, podla toho navodu treba odsrobovat cez 80 skrutiek!

poteste ma chalani a povedzte, ze len zbytocne stresujem a v skutocnosti je to uplne v pohode a da sa to nejako jednoducho.. lebo ak nie tak myslim, ze toto robit naozaj nebudem a ostane to tak ako to je resp. nejakeho lakosa donutim aby mi to nastriekal aj na tom aute.. dajte nejaky tip lebo dnes ma uz opustila vsetka nadej :cry:

este prihodim link na konkretne pdf-ko z toho bahamutu.. http://bahamutcars.free.fr/workshop/IS_ ... o_0015.pdf

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa smutok » Utorok, 9. Augusta 2011, 21:10

Podla toho co kukam, tak staci zhodit tapacirung a pri uplne zdvihnutom okne by to malo byt odmontovatelne, ale treba kuknut. Inak vybrat okno nie je az tak zlozita procedura. A celkovo to nevyzera az tak komplikovane ako popisujes.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 9. Augusta 2011, 21:32

no ja neviem, ked som videl tych xyz srobikov, ako na 4 stranach to nevyzera nejako zlozito, ale ver tomu, ze ked sa postavis pred ten Lex tak nemas moc chut experimentovat.. aspon ja nie.. samozrejme, nie ze by to bol neprekonatelny problem, ale kazde rozoberanie je hra s potencialnymi problemami, ktore toho mozu byt nasledkom.. mozno na to skusim este raz cumnut, ale otazka je ci je to zhadzovanie klucky naozaj take nutne pokial to aj tak potom budem davat kompletne prelestit (myslim cele auto)..

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 10. Augusta 2011, 09:42

Pokial tu klucku chces nauzaj opravit, tak pravdepodobne ano.
Ale zase na druhu stranu, si myslim, ze sikovny lakirnik by to mal zvladnut aj s kluckou na aute, len sa pri tom viac namaka.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa spider207 » Streda, 10. Augusta 2011, 15:03

nie som lakyrnik tak si asi neviem dost dobre predstavit co to lakovanie obnasa, ale je mi divne, ze v dnesnej megasuperextraspica dobe plnej technologii a neviem coho sa neda nastriekat farba na klucku tak aby sa nemusela demontovat.. jasne, ze ked to je az na kov tak na tej hranici sa lak odlupuje a treba to upravit, ale stale si myslim, ze to predsa nejako musi ist zosuladit stary lak s novym.. samozrejme tak, aby to vydrzalo par rokov, nie par dni.. dalsia vec, aj tak budem davat auto lestit takze ak tam budu nejake vizualne nedostatky tak to ma bude trapit najmenej, hlavne aby to vydrzalo dlhsie ako par mesiacov (rad by som niekolko rokov)... som veru zvedavy, ale ak to budem musiet rozoberat tak na to kaslem, kukal som co to obnasa a to si ja pri tom Lexe na triko nezoberiem.. :?

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Pondelok, 10. Decembra 2012, 17:10

spider207 napísal:ja som žiadny návod neštudoval, ale ked mám TRC ON tak ked mi auto hrabe tak bliká tá kontrolka s autíčkom = zasahuje TRC (podľa mojej logickej úvahy).. keď TRC vypnem, nič nebliká, lebo nemá čo zasahovať.. mne netreba manuál na to, aby som pochopil ako moje auto funguje :D 8)
chlopi a kde je všade tých 6 bagov? vodič, spolujazdec - klasika, takisto bočné vodič + spolujazdec.. to sú 4.. tie ďalšie 2 sa kde dávali?
Mr.S napísal:Podla mna ESP auto ma, pri "smyku" sa mi rozblika auticko v smyku. Ked vypne TRC tak svieti TRACK OFF.
Mr.S Ty máš IS300, tam ktovie čo všetko bolo :D ale podľa toho čo popisuješ tak je to to isté ako IS200, čiže to je len signalizácia TRC-čka.
ale nieco na styl ESP tam predsa je, lebo ked mam zapnute TRC a prehrabne, tak sa rozsvieti to auticko, ako pisal Mr.S ale ked aj chcem odtrhnut a dostat do smyku auto, bez plynu tak auto samo pribrzdi potrebne AJ PREDNE kolesa a snazi sa to auto zo smyku dostat... totok robi moje IS... ked bypnem TRC, tak tym dektivujem vsetko totok... (to trc vlastne nedovoli prehrabnut nejak zadne kolesa a to tym, ze aktivuje zadne brzdy a pribrzduje ich, kym na inych autach ubera plyn... tu nie, tu to brzdi hnaciu napravu).

skuste to s 200vkou na snehu... moja 300 to ma, a teda ako citam vyssie, Peto uz pisal, ze za priplatok tam bolo nieco ako ESC
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Ludis
panic
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Piatok, 25. Júla 2008, 01:13

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa Ludis » Piatok, 14. Decembra 2012, 16:24

Vsak mas k tomu super navod...to ze je to Lex je uplne jedno..princip je rovnaky snad na vsetkom..neboj sa toho..je to len Lego..ta klucka je na dvoch sroboch..za hodinku to musis mat dole aj keby si nemal k tomu navod
.:.:.:.3S-GTE.:.:.:.

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa AndyGTP » Piatok, 14. Decembra 2012, 18:17

Gabriel Nagy napísal: ale nieco na styl ESP tam predsa je, lebo ked mam zapnute TRC a prehrabne, tak sa rozsvieti to auticko, ako pisal Mr.S ale ked aj chcem odtrhnut a dostat do smyku auto, bez plynu tak auto samo pribrzdi potrebne AJ PREDNE kolesa a snazi sa to auto zo smyku dostat... totok robi moje IS... ked bypnem TRC, tak tym dektivujem vsetko totok... (to trc vlastne nedovoli prehrabnut nejak zadne kolesa a to tym, ze aktivuje zadne brzdy a pribrzduje ich, kym na inych autach ubera plyn... tu nie, tu to brzdi hnaciu napravu).

skuste to s 200vkou na snehu... moja 300 to ma, a teda ako citam vyssie, Peto uz pisal, ze za priplatok tam bolo nieco ako ESC
Ja som sa o tomto bavil s Moschinom a celkom suhlasim s tvojimi postrehmi Gabo, mne sa tiez zda ze to ma "nieco na styl" ESP, a fakt mam podobne skusenosti. Len si to musim este poriadne odskusat niekde a zaznamenat rozdiely, co kedy robi, ale urcite tam nie je len trakcna kontrola, lebo nabeton pribrzduje aj predne kolesa a obcas aj zapipa (nielen zablika/zasiahne TRC) a zablika auticko v smyku.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Piatok, 14. Decembra 2012, 20:02

tak tak Andy a dnes som si to vyskusal a uz dokladne a moj postreh je ten, co doteraz az nato ze ked mam zapnute track off a idem po rovine, trhnem volantom bez plynu proste s pustenym plynovym pedalom, tak nic, auto nevie zabocit, proste sa klze s vytocenymi prednymi kolesami... ale ak toto iste spravis a zaroven pridas plyn, hned sa auto snazi pribrzdit zadne kolesa (teda track) ale zaroven pribrzduje predne a snazi sa to aj stabilizovat. a zaroven krasne pocut ako to pod kapotou vtom abs rozvadzaci pracuje :-) A s vypnutym trackom uplne vsetko vypnute...teda az na ABS.
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných