Lexus is 200

kompaktný športový sedan a kabriolet
Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa moschino » Štvrtok, 28. Apríla 2011, 12:32

Juuuuj zoznam vybavy tak to je super ak by si mal cas bol by som ti strasne vdacny:) No nic na zatial si mi dal natolko vycerpavajuce odpovede ze neviem co neviem:-) Dakujem ti velmi krasne a zelam vela stastnych kilometrov s usmevom a radostou za volantom:-)
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 28. Apríla 2011, 15:56

S časom to bude zaujímavejšie, ale pokúsim sa. Viem, že keď som do toho kukal tak som bol dosť prekvapený čo všetko mal Lexus ako štandard. Ja mám príplatkovú výbavu alkantaru + výhrev sedačiek, strešné okno, vzadu decentné fólie na sklách.. inak všetko ostatné už bolo v základe :) sport verzia má údajne o 10mm kratšie pružiny, športové pedále, lexus chrómové tabuľky na prahoch, + samosvor + neviem čo ešte :)
Hehe, akurát pôjdem z roboty, tak zase budem mať úsmev na tvári 8) Vďaka ;-)

BTW, otázka pre ISkárov: chalani, máte podsvietené aj tie tlačítka SNOW a TC? Lebo ja nie, tak neviem či sú odpálené žiarovečky alebo to nebolo podsvietené vôbec. Nuže?

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa cahir » Nedeľa, 1. Mája 2011, 00:50

spider207 napísal: BTW, otázka pre ISkárov: chalani, máte podsvietené aj tie tlačítka SNOW a TC? Lebo ja nie, tak neviem či sú odpálené žiarovečky alebo to nebolo podsvietené vôbec. Nuže?
na 99% mam pocit, ze nie su. pozitivum - menej vysvietenych hovadin, negativum - uz som par krat od zlosti "hladal" TRC tlacitko po tme za jazdy. ale v podstate sa to tak casto nepouziva aby to nonstop svietilo.
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa cahir » Nedeľa, 1. Mája 2011, 01:03

moschino napísal:Juuuuj zoznam vybavy tak to je super ak by si mal cas bol by som ti strasne vdacny:) No nic na zatial si mi dal natolko vycerpavajuce odpovede ze neviem co neviem:-) Dakujem ti velmi krasne a zelam vela stastnych kilometrov s usmevom a radostou za volantom:-)
vybav vela nebolo. v podstate modely sa lisili iba par drobnostami - siber, samostmievacie zrkadlo, xenony, 16/17 kolesa, elektricky/manual nastavitelne sedadla, navigacia ... tempomat mali iba vezrie s automatom .
inak ak som na nic nezabudol, ostatne veci (auto klima, 6repro, stredova opierka, zadna prepazka....) boli vsetko standard.
a potom este verzia sport, ktora mala o malicko tuhsi podvozok a LSD (co je zarukou vacsej zabavy, ale na mokre ci snehu moze byt zradnejsie, pre neskusenych vodicov)
jedine minus v uzitkovosti toho auta su pevne zadne sedacky, pricom nastastie aspon otvor v zadnej sedacke riesi ciastocne prepravu dlhych predmetov. velkost kufra je uplne postacujuca, dokonca aj kocik som tam dal.
a spotreba - ja jazdim tak nieco cez 9 litrov. vedel by som davat 8,5 ale to ma nebavi.

pre neskuseneho vodica je to uplne bezpecne auto, nie je zakerne ani na mokre a ani na snehu. je krasne vyvazene a velmi lahucko ovladatelne. nevidim dovod preco by s nim mal mat zaciatocnik problem. skor naopak. spravanieTRC je dost paranoidne, takze velmi rychlo uberie z vykonu. skusal som to auto na snehu davat do smyku plynom a TRC to nechutne strazila... ESP to nema.
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 1. Mája 2011, 15:12

cahir napísal:a potom este verzia sport, ktora mala o malicko tuhsi podvozok a LSD (co je zarukou vacsej zabavy, ale na mokre ci snehu moze byt zradnejsie, pre neskusenych vodicov)
...ESP to nema.
Ohľadom Sport verzie - neviem, nemal som toho príliš veľa odjazdeného cez zimu na zadokolke, ale nepripadalo mi to moje ISko nejako zradnejšie. Keď mi aj ustrelilo zadok tak sa to dalo v pohode korigovať, trebalo len mať dostatočne rýchlu reakciu.
Potvrdzujem to ESP, vo výpise výbavy som nič také nenašiel. Potom hodím el. podobu toho výpisu niekde na web a dám odkaz.

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa moschino » Nedeľa, 1. Mája 2011, 21:09

Dobre chlopy:-) to ESP ma dost prekvapuje ze nieje vo vypise vybavy... vobec napadlo ma to aj preto ze na mobile.de ho ma dost vela ISiek... neviem mozno to bude tym ze je to iny trh alebo ze pozeram len pofacelifte to neviem?! Ale ako pisete mozno to vypustim s nutnych poziadavok na auto... inak kolko ma lex airbagov 4 v zaklade a 6 v priplatku alebo ako to je? A este navigacia po facelifte ake nie ze ma funkcie ale je to len take aha mam alebo da sa naozaj pouzit a co take dvd v nej da sa nieco prehrat? Dakujem:-)
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 1. Mája 2011, 22:59

ISko má zase napr. nejaký ten brzdový asistent a pod dalšie vecičky.. ten výpis výbavy tu hodím čoskoro tak dočkaj času jak hus klasu ;-) tam sa dozvieš všetko možné.. takisto aj airbagy, štandard 4 a žiadne príplatkové ďalšie som nenašiel..
na GPS sa vykašli, mapy sú neaktuálne a je problém s ich aktualizáciou, lepšie je tam mať ten odkladací priestor.. kolegovia ISáci ma v tomto určite podporia a povedia Ti to isté ;-)

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa cahir » Pondelok, 2. Mája 2011, 16:21

ESP podla mna nemal ziaden. len to ludia vyklikaju nejak automaticky. mozno si to pletu s TRC, ktora v pripade smyku ubera vykon. na to sa vykasli aj tak su to vsetko blbosti
airbagy - ja mam 6, po FL sa davalo 6bagov standardne (su tam navyse bagy v stlpikoch)
navigacia - stoji za prd makovy, ked som si vyberal v nemecku IS tak to bola jedna z podmienok vybavy, ale hned ako som to videl, som ju zavrhol. uz len ta kvalita LCD je strasna na dnesnu dobu. naozaj ti lepsie posluzi akykolvek smartphone, bez prehanania. mapy su stare a pochybujem ze budes kupovat nove a to pokrytie SK bude i tak tragicke. a inak suhlasim, som celkom rad ze tam mam nejaky odkladaci priestor. vyhovuje mi tam. jedina vyhoda toho GPS u mna by bola, ze by som vyuzil vyklapaci mechanizmus na zabudovanie displaya od parrota..

kolko planujes vrazit do IS-ka?
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa moschino » Pondelok, 2. Mája 2011, 17:32

Mno tak teda.... to ESP ked ma tak ma ked nie tak nie tak nie vypustil som to s povinnej vybavy.... no do tej navigacie by som siel aj ked mam v telefone sygic auru co je tutifruti navi tak len do buducnosti tu v aute mozem prestavat napr. za ten parrot alebo nejaky iny dispej... a co sa tyka investicie tak takych 7000 cisto len za auto rok 2002 a viac do 125000 najazdene hlavne koly interieru lebo chcem kozu bud uplne alebo s alkantrov ci ako sa vola ta latka... no a farba cierna, seda, strieborna ci modra.... a ano este musi mat xenony a siber ale ten ozeliem:-)
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Mr.S
panic
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Streda, 22. Októbra 2008, 14:30

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa Mr.S » Pondelok, 2. Mája 2011, 21:21

cahir napísal:ESP podla mna nemal ziaden. len to ludia vyklikaju nejak automaticky. mozno si to pletu s TRC, ktora v pripade smyku ubera vykon. na to sa vykasli aj tak su to vsetko blbosti
airbagy - ja mam 6, po FL sa davalo 6bagov standardne (su tam navyse bagy v stlpikoch)
navigacia - stoji za prd makovy, ked som si vyberal v nemecku IS tak to bola jedna z podmienok vybavy, ale hned ako som to videl, som ju zavrhol. uz len ta kvalita LCD je strasna na dnesnu dobu. naozaj ti lepsie posluzi akykolvek smartphone, bez prehanania. mapy su stare a pochybujem ze budes kupovat nove a to pokrytie SK bude i tak tragicke. a inak suhlasim, som celkom rad ze tam mam nejaky odkladaci priestor. vyhovuje mi tam. jedina vyhoda toho GPS u mna by bola, ze by som vyuzil vyklapaci mechanizmus na zabudovanie displaya od parrota..

kolko planujes vrazit do IS-ka?
Podla mna ESP auto ma, pri "smyku" sa mi rozblika auticko v smyku. Ked vypne TRC tak svieti TRACK OFF.

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa Elvis » Pondelok, 2. Mája 2011, 22:25

Mr.S napísal:
cahir napísal:ESP
Podla mna ESP auto ma, pri "smyku" sa mi rozblika auticko v smyku. Ked vypne TRC tak svieti TRACK OFF.
Nie, nema. TRC OFF znamena ze je protipreklz deaktivovany. Ked ti ale svieti auticko, je to o tom, ze prave zasahuje TRC (ak je aktivovane). Obe kontrolky ti totiz nikdy nesvietia spolu.
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa moschino » Pondelok, 2. Mája 2011, 22:51

Elvis, musim ti dat za pravdu! Prave som to pozeral v uzivatelskom manualy sice pre us model/chaba anglictina/ ale je tak, ked svieti auticko tak zasahuje TRC, iba zeby nie:-)
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 3. Mája 2011, 11:35

ja som žiadny návod neštudoval, ale ked mám TRC ON tak ked mi auto hrabe tak bliká tá kontrolka s autíčkom = zasahuje TRC (podľa mojej logickej úvahy).. keď TRC vypnem, nič nebliká, lebo nemá čo zasahovať.. mne netreba manuál na to, aby som pochopil ako moje auto funguje :D 8)
chlopi a kde je všade tých 6 bagov? vodič, spolujazdec - klasika, takisto bočné vodič + spolujazdec.. to sú 4.. tie ďalšie 2 sa kde dávali?
Mr.S napísal:Podla mna ESP auto ma, pri "smyku" sa mi rozblika auticko v smyku. Ked vypne TRC tak svieti TRACK OFF.
Mr.S Ty máš IS300, tam ktovie čo všetko bolo :D ale podľa toho čo popisuješ tak je to to isté ako IS200, čiže to je len signalizácia TRC-čka.

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa moschino » Utorok, 3. Mája 2011, 12:17

Ja som ten navod pozeral lebo nemam Lex:-) a tie dalsie dva bagy su okenne...
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 3. Mája 2011, 14:54

Veď jasné, ja som to nemieril na Teba, resp na nikoho ;-) aha, vidíš, mal by som kuk.. keď v tých Lexoch je toľko výbavy, že človek už stráca prehľad čo kde a na čo to vôbec je :)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných