Lexus is 200

kompaktný športový sedan a kabriolet
Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 15. Januára 2013, 18:56

A ja sa zatial nejako stazovat na snehu nemozem.. len je otazka co teda zohrava hlavnu rolu, ci samosvor alebo moj styl jazdy (pohodovy a predvidam).. ale s prevadzkou v zime nemam problem, v kufri nic tazke nevozim, v zakrutach nemam problem a pokial nie je na ceste lad (prip. par centi cerstveho snehu na tom) tak nemam problem vyjst.. klop klop klop :)

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 15. Januára 2013, 19:01

mirec12 napísal: a lankový plyn to síce má, no keď pri vypnutom motore si chceš prečistiť klapku jej otvorením, márne budeš ťahať za lanko, tam je malá elektronická regulácia klapky....len pri naštartovanom motore to ide.....osobne vyskúšané
no vidis, ja mam zas skusenost taku, ze sa to da... ale na IS300... tiez som si to cistil, ked som menil sviecky... a to som rozhodne nastartovane nemal :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
mirec12
panic
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Štvrtok, 16. Apríla 2009, 23:57
Bydlisko: Všade tam, kde je krásne mäkkúčko

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa mirec12 » Utorok, 15. Januára 2013, 19:13

so samosvorom ťa tlačia dve kolesá, bez samosvoru sa ti odľahčí jedno koleso, to začne brať všetok výkon a druhé koleso nula, nič ťa naťahá vpred---stojíš...márne sa snaží TRC niečo zachrániť...otáčky sú na voľnobehu a zapadnuté odľahčené koleso je len pribrzdené....preto tá pomoc od cestárov :)..preto zháńam z PL nejaký samosvor, nech nerozmýšľam nad predajom vozidla:(

Na zadokolkách v zime je nevýhoda to, že pri rozložení váhy približne 50:50 musí zadok tlačiť pred sebou rovnakú váhu predku, než predokolky s rozložením 60:40 ťahajú sa sebou ľahší zadok.... fyzika nepustí...

Používateľov profilový obrázok
mirec12
panic
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Štvrtok, 16. Apríla 2009, 23:57
Bydlisko: Všade tam, kde je krásne mäkkúčko

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa mirec12 » Utorok, 15. Januára 2013, 19:17

Gabriel Nagy napísal:
mirec12 napísal: a lankový plyn to síce má, no keď pri vypnutom motore si chceš prečistiť klapku jej otvorením, márne budeš ťahať za lanko, tam je malá elektronická regulácia klapky....len pri naštartovanom motore to ide.....osobne vyskúšané
no vidis, ja mam zas skusenost taku, ze sa to da... ale na IS300... tiez som si to cistil, ked som menil sviecky... a to som rozhodne nastartovane nemal :-)
:D samozrejme, že ja som vtedy nečistil klapku, keď bolo naštartované...dá sa otvoriť aj manuálne, no nie za lanko..:)

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 15. Januára 2013, 19:32

ja manualne nie za lanko, to bolo odpojene, ale za kladku, kde sa lanko napaja :-D

len samosvor ma aj nevyhodu, akonahle zaberaju obe kolesa a predok nevladzes tlacit, ide to bokom... hned bez pardonu :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 15. Januára 2013, 19:47

jaky si ftipny mirec hned za rana, ze nech nerozmyslas nad predajom :D chlape, dovolim si tvrdit, ze tvoja IS200 je jedna z najzachovalejsich na Slovensku a to nemyslim len co sa tyka vzhladu, vycukrikoval si si plne funkcnu prevodovku, auticko je v takom technickom stave, ze moze konkurovat novym autam (nehovoriac o tom kolko si do toho natlacil aby bolo v takom stave) a teraz by si to predal?

no taaak, daj si facku.

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa moschino » Utorok, 15. Januára 2013, 20:08

mirec12 napísal:.......bez samosvoru sa ti odľahčí jedno koleso, to začne brať všetok výkon a druhé koleso nula, nič ťa naťahá vpred---stojíš...márne sa snaží TRC niečo zachrániť...otáčky sú na voľnobehu a zapadnuté odľahčené koleso je len pribrzdené....
vysiel som s IS 200 do strmeho kopca po utlacenom snehu v kufri som nemal nic a v aute som bol sam.... TRC blikalo dokonca svietilo aj 10 sekund v kuse....... podla toho co pises by som po rozblikani TRC a teda pri jeho svieteni spomalil az zatavil, a pri nutkani sa pohnut by mi teda hned zobralo otacky a ostal by som stat bez sance? auto nepredavaj! :)

pri tej jazde stacilo len drzat plyn v jednej polohe a isloto TRC sa islo zblaznit a jedine co robilo tak mi pribrzdovalo kolesa..... a uz niekde vyssie som pisal ze som spustil zamerne TRC a otacky mi vobec neklesli aj ked bolo zapnute TRC.....

....pri cisteni klapky ti staci dat do polohy ON a klapka ti zacne tak zvlastne piska ked sa zopne elektromagnet......

EDIT: pardooooon ano ovplivnuje TRC aj otacky teraz som to cital v repair manual


If the driver presses the accelerator pedal excessively when starting off or accelerating on a slippery surface, the drive wheel could slip due to the excessive amount of torque that is generated. By applying hydraulic brake control to the drive wheels and regulating the throttle to control the engine output, the TRC system helps minimize the slippage of the drive wheels, thus generating the drive force that is appropriate for the road surface conditions.
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
mirec12
panic
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Štvrtok, 16. Apríla 2009, 23:57
Bydlisko: Všade tam, kde je krásne mäkkúčko

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa mirec12 » Streda, 16. Januára 2013, 16:47

no nejdem sa tu nejako naťahovať, komu to ako funguje :) nuž držanie plynu v jednej polohe nejako v istých podmienkach nepomáha...môžem mať plný plyn, alebo štvrť plynu...správanie rovnaké...pohnúť z miesta problém, koleso prehrabne, urobí sa priehlbina pod kolesom a už sa nedá len tak pohnúť...jedine rozhojdať a potom už dajako to ide.
predsa len tu máme v ZA kopcovitejšie snehu, chvála Bohu, že je teraz odmäk...nech to zmizne a bude to fajn... a moje negatívne skúsenosti sú pri 8-10cm vrstve sypkého snehu...na udupanom nemávam problém, tam práve TRC vypínam a dostávam kŕč do pravej nohy :twisted:
inak som s vozidlom spoko....

to spider: dík :)....a už je aj kompletne odhlučnené od podlahy po strechu, takže nový audiosystém je teraz radosť počúvať :) do leta doladím komponenty a hurá na SQ súťaže :)

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Streda, 16. Januára 2013, 18:28

ale co, rychlo daj infosky... kedysi ma hudba v aute zaujimala :-D
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
mirec12
panic
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Štvrtok, 16. Apríla 2009, 23:57
Bydlisko: Všade tam, kde je krásne mäkkúčko

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa mirec12 » Streda, 16. Januára 2013, 19:50

Nuž rádio Becker Cascade som vymenil za Pioneer DEH-P88RS II v čiernom prevedení...
sériové repro za žlté Focal KRX2 - výšky sú zalamínované v A-stĺpikoch a potiahnuté do čiernej alcantary, tak ako celý strop, stredy sa len tak-tak zmestili na pôvodné miesta - medzi stredobasom a sklom okna sú 2mm!! a medzi zadnými sedačkami po odklopení lakťovej opierky sa vyníma JL Audio 8W3V3 v uzavretej ozvučnici... 4kanál. zosilňovač STEG poháňa celú zostavu a je namontovaný v kufri na stene sedačiek... na zákazku vyrobená RCA kabeláž je už samozrejmosťou...a tie ma fakt položili so svojou cenou a to nehovorím aj o postriebrených repro kábloch...už to nikdy nechcem opakovať a platiť :?
priznám sa, foto nemám...

no keď budem ma čas, tak pofotím a nejaký ten príbeh napíšem a zverejním...prípadne slávu, či pád zo súťaže :)
Naposledy upravil/-a mirec12 v Streda, 16. Januára 2013, 20:01, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Streda, 16. Januára 2013, 19:56

tak porad hlavne to, ci sa mi na miesto seriovych reprakov vo dverach zmestia Impulse 6,5comp, kedze ich mam uz asi 4roky odlozene... su ledva zahorene a onoho casu boli za malo penazi celkom schopne :-D iste vies, ze su to 16,5cm komponenty :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
mirec12
panic
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Štvrtok, 16. Apríla 2009, 23:57
Bydlisko: Všade tam, kde je krásne mäkkúčko

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa mirec12 » Streda, 16. Januára 2013, 20:06

jasné, majú nižšiu montážnu hĺbku než tie Focaly, no MDF kruhy sú podmienka a hlavne vytĺmiť dvere!!! výsledok stojí za to!
bežný garážový majster ich vie osadiť do 50EUR aj s materiálom a ošetrením povrchovej úpravy MDF kruhov, aby nenasiakli vlhkosť, neskrútili sa a nepoškodili repro.

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa spider207 » Streda, 16. Januára 2013, 20:13

kua Mirec, celkom zmeny totok.. uvidím ako na tom budem s časom keď budem niekedy v ZA, ale mám silné nutkanie sa Ti ozvať!! ;-)

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Streda, 16. Januára 2013, 20:38

viem ze je to o inom, mal som auto s vytlmenym interierom, nebo a zem... ale nebudem tam cpat asfalt, to by som pretazoval moje auto a na slalomoch by mi to neprospievalo :-D takze asi ostanem pri klasike :D
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Lexus is 200

Príspevok od používateľa ondrik » Štvrtok, 17. Januára 2013, 10:56

mirec12 napísal:Pioneer DEH-P88RS II - žlté Focal KRX2 - JL Audio 8W3V3 v uzavretej ozvučnici - 4kanál. zosilňovač STEG - zákazku vyrobená RCA kabeláž - postriebrených repro kábloch
hezkyyy, lex jak sa patri...
tym 4 kanalom napajas jedny tie focaly a sub, ak som spravne pochopil

gabo: impulse comp mam aj ja v cel... 4x ;-)
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných