kde vyrezat kluc???

kompaktný športový sedan a kabriolet
Používateľov profilový obrázok
luky93939
panic
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Sobota, 6. Novembra 2010, 14:04

Re: kde vyrezat kluc???

Príspevok od používateľa luky93939 » Nedeľa, 25. Marca 2012, 19:55

ked uz sme pri tom programovani kluca co poviete na toto video http://www.youtube.com/watch?v=6U3htCIiLgU dalo by sa nieco take spravit aj na nasich strojoch nasiel uz niekto o tomto nieco viac?
Obrázok

Uploaded with ImageShack.us
BMW 320d touring at 110kw
Lexus IS 200
BMW 320i E36

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Re: kde vyrezat kluc???

Príspevok od používateľa cahir » Pondelok, 26. Marca 2012, 21:19

no neviem. co potom imobilizer?
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: kde vyrezat kluc???

Príspevok od používateľa spider207 » Streda, 7. Septembra 2016, 20:12

Chlapi, potreboval by som plne spojazdnit druhy kluc od IS200. Ako druhy kluc mam len klasiku puzro cez ebay + vyfrezovanie, ale samozrejme bez vnutornosti (dialkove, imobilizer) takze to mozem pouzit len na otvorenie auta, ale nie na start. V zasade ma napadaju 2 moznosti:
1) Oslovit autorizovany servis a na zaklade origo kluca spravit nahradu, ci uz s dialkovym alebo bez
2) Zohnat niekde komplet kluc a preprogramovat. Co som kukal tak IS200 by malo potrebovat frekvenciu 434 MHz. Co poviete napr. na tieto ponuky, slo by to pouzit?
http://www.ebay.co.uk/itm/48060-Lexus-r ... SwV0RXvqaM
http://www.ebay.co.uk/itm/Lexus-3-Butto ... SwVcFXPHLw
A potom naprogramovat podla postupu co tu hodil mitomito
Samozrejme z hladiska financii sa skor priklanam k variante c.2, ale nerad by som vycaloval 50€ a nakoniec aj tak skoncil v autorizaku :)
P.S: Je to fakt urgent!!

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: kde vyrezat kluc???

Príspevok od používateľa spider207 » Sobota, 10. Septembra 2016, 09:28

Nikto nic? Potreboval by som potvrdit ci nieco taketo bude fungovat ked to naprogramujem
http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-LEXUS ... Swo8hTq9it

Pripadne ak ma niekto zvysny kluc, resp. stacili by vnutornosti z neho. Skusil by som to preprogramovat na svoje ISko.

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: kde vyrezat kluc???

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 16. Októbra 2016, 13:36

No tak chlapi, niekto predsa musi nieco vediet. Aktualne som sa zasekol na kombinacii frekvencia + chip. Vraj z Lexu potvrdili typkovi frekvenciu 433 MHz, ale taketo kluce nachadzam s chipom ID 4D67. Naopak, co som nasiel nejaky zoznam tak pisu ID 4C. Ale tento chip vidim v klucoch s frekvenciou 315 MHz. Takze neviem. Jedine co mi napada je kupit kluc s 433 MHz a 4D67 chipom a ak to fungovat nebude tak prehodit chip na 4C (naopak by to vyslo o dost drahsie).

Proste mam 1 funkncny kluc (s dialkovym a imobilizerom) a potrebujem spravit dalsi, minimalne taky co nastartuje auto. Akakolvek rada je vitana.

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: kde vyrezat kluc???

Príspevok od používateľa spider207 » Piatok, 28. Októbra 2016, 17:27

"Jednu dobru radu Ti dam, porad si sam." Kedze nikto nic tak som to musel vyriesit sam. Pre info druhym, dam sem v bodoch postup:

1) 2 klucove informacie - typ chipu v immobilizeri a frekvencia dialkoveho. V mojom pripade sa jednalo o Texas chip ID4C (overene z viacerych zdrojov - transpondery.com, klucova sluzba, ebay predajca (s ponukou tejto sluzby) a frekvencia dialkoveho 433 MHz (info priamo z Lexusu - zahranicneho, paradoxne v SK mi nevedeli povedat).

2) Ak viete tieto informacie tak treba zohnat druhy kluc (nie len obal, ale aj s "vnutornostami"), v mojom pripade pomohol ebay predajca 123tojaniety123 (overil typ chipu), vsetko tak ako v popise, za par dni bol komplet kluc doma, stal cca 50 €.
Pozn.: Casto sa vyskytuju kluce s chipom ID4C, ale frekvenciou dialkoveho cca 315 MHz, tieto si nie som isty ci funguju, podla skusenosti na zahranicnych Lexusackych forach by som skor povedal, ze nie. Cena cca 20-30 €. Inou obdobou je kluc s frekvenciou 433 MHz, ale chipom ID4D67 - tieto mali novsie IS200 (presny rok treba overit). Cena cca 40-50 €.

3) Vyrezat kluc. Toto ma obislo nakolko jeden vyrezany som mal, takze stacilo prehodit vnutornosti.

4) Naprogramovat novy kluc - jednak imobilizer a jednak dialkove ovladanie. Nejaky postup na dialkove tu uz bol spominany, ja som postupoval podla tohoto videa - v podstate to iste, akurat asi nazornejsie. Na zahranicnych forach ma tato metoda pekny nazov - pedal dancing prip. lock dancing :D

Behom 5 min naprogramovane, overene nastartovanim, dialkovym zamknutim, odomknutim, otvorenim kufra... Priznam sa, keby som to nevyskusal tak neuverim :D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných