IS 200 - zle bezi motor

kompaktný športový sedan a kabriolet
Používateľov profilový obrázok
PreludeH
panic
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Pondelok, 19. Januára 2009, 19:16

IS 200 - zle bezi motor

Príspevok od používateľa PreludeH » Nedeľa, 5. Apríla 2009, 20:30

Takze pani, potrebujem poradit ohladom mojej IS200. Pred tyzdnom mi zacal motor bezat na 5 valcov a zacala blikat kontrolka motora. Pri opatovnom nastartovani kontrolka svietila stale a zacala blikat trakcna kontrola, ale iba ak bol teply. Za studena slapal pekne na 6. V toyote to dali na test a vypisalo chybu zapalovanie 4 valca. Bolo mi povedane ze to moze byt cievka alebo sviecka. Tak aby sa zbytocne neobjednavala cievka zamenili sme cievky medzi 3 a 4 valcom (kedze mi v TOYOTE nevedeli povedat ktory valec je 4!!!) tak sme vymenili 3 spredu s 3 zozadu. Nic sa nezmenilo. Na dalsi den slo auto opat na test a zasa vyhodilo chybu zapalovania 4 valca. Tak sa vymenili sviecky. ( iridiove NGK ) Auticko uplne zmenilo chod. Slo ovela tichsie, kultivovanejsie, aj zaber bol ovela plynulejsi. Vetko bolo v poriadku jeden den. Zasa ide auto na 5 valcov, (teply motor) a niekedy mam pocit ze este na menej. Skor mam pocit ako by nemalo palivo :( .(moj nazor) Ziadna dalsia vada v pameti nebola zaznamenana. Ak by to boli vstreky, zaznamenala by to riadiaca jednotka a ak ano vypisala by to ako zapalovanie? Zajtra by mal dojst este palivovy filter ale nedavam tomu velku vahu. Vymeneny je aj vzduchovy filter. Dufam ze som na nic nezabudol. Skuste poradit co by bolo dobre pozriet. Kazda rada dobra.

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: IS 200 - zle bezi motor

Príspevok od používateľa liguere » Pondelok, 6. Apríla 2009, 11:52

ked si vymenil aj cievku aj sviecky a stale hlasi ten isty valec, mohol by to byt kabel. ale to je tazko hadat takto na dialku
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Používateľov profilový obrázok
PreludeH
panic
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Pondelok, 19. Januára 2009, 19:16

Re: IS 200 - zle bezi motor

Príspevok od používateľa PreludeH » Utorok, 7. Apríla 2009, 16:46

Skor mam dojem ze je niekde studeny spoj alebo podobna vec, lebo za studena je vsetko ok ale ked auto postoji zohriate teraz ked je teplo tak je zle. :?:

Používateľov profilový obrázok
PreludeH
panic
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Pondelok, 19. Januára 2009, 19:16

Re: IS 200 - zle bezi motor

Príspevok od používateľa PreludeH » Utorok, 21. Apríla 2009, 19:40

Takze asi po 10 vymenach cievok, meraniach a mazaniach chyb v RJ dosli v TOYOTE k tomu, ze na 90% v studeny spoj v RJ. Takze ak by niekto poznal firmu ktora by sa na to vedela pozriet (na RJ), alebo by mal na predaj RJ popripade by vedel doniest s nejakej buracky tak by som bol moc vdacny za kontakt. Človeku sa ani nechce verit ze aj lexus sa da pokazit :D

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: IS 200 - zle bezi motor

Príspevok od používateľa Elvis » Utorok, 21. Apríla 2009, 21:54

to sa mi az verit nechce, hlavne ked to auto doteraz jazdilo bez najmensieho problemu. skor by som sa snazil zistit, ci to auto nebolo zatopene, pretoze toto je typicky priznak prave tohto.
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: IS 200 - zle bezi motor

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 21. Apríla 2009, 23:27

studeny spoj ma asi len ten, kto ti to tvrdi.. p....ina.... fakt treba zistit, ci to nebolo pod vodou... kua studeny spoj.... phhh..... pixovina.
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
PreludeH
panic
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Pondelok, 19. Januára 2009, 19:16

Re: IS 200 - zle bezi motor

Príspevok od používateľa PreludeH » Streda, 22. Apríla 2009, 13:53

No ja som ho pod vodou nemal :D a ci niekto predomnou ho utopil tak to neviem. Fakt je ze auto bezalo ako vino do toho osudneho dna. A ak by bolo utopene, tak co by odislo? RJ? Ale to by ju porazilo vtedy a nie teraz. ja uz fakt neviem. Dnes mi kolega v robote vravel ze uplne rovnaky problem mal na carine a ze to bol vstrek. Ale ked diagnostika pise ignition!

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: IS 200 - zle bezi motor

Príspevok od používateľa Elvis » Streda, 22. Apríla 2009, 20:22

da sa spravit diagnostika vstrekovacov, musis si zistit kde ich repasuju a tam ti ich aj vedia zmerat.
fakt sa mi nezda ze by bola dodrbkana RJ, toto nie je ziadna ALFA ROMEO DO KELU!!!!
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
PreludeH
panic
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Pondelok, 19. Januára 2009, 19:16

Re: IS 200 - zle bezi motor

Príspevok od používateľa PreludeH » Streda, 22. Apríla 2009, 21:14

ta RJ nejde do hlavy ani mne. sak tu beha spusta skodoviek a nepoznam nikoho komu by odisla RJ.(kecam-poznam, chalan opacne zapojil baterku a oddrbal RJ na E-classe medaku). Inak ten vstrek by sa mal dat zmerat ohmmetrom na kontaktoch, chystam sa na to v sobotu. Ovela jednoduchsie by bolo keby to auto uplne skapalo tak by sa ta chyba nasla skor.

Používateľov profilový obrázok
wakkee
Toyota guru
Príspevky: 1312
Dátum registrácie: Streda, 1. Júna 2005, 09:42
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: IS 200 - zle bezi motor

Príspevok od používateľa wakkee » Streda, 22. Apríla 2009, 21:35

ked to pise ignition, tak co takto svieckove kable, cievka a ine veci co maju nieco spolocne so zapalovanim.
Today, Tomorrow, To ..... to co je? (R)
Speed's just a question of money. How fast can you go?

Opat Toyota
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
PreludeH
panic
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Pondelok, 19. Januára 2009, 19:16

Re: IS 200 - zle bezi motor

Príspevok od používateľa PreludeH » Streda, 22. Apríla 2009, 22:18

sviecky su nove, cievky sa prehodili a aj tak je to stale 4 valec (us som to pisal). Svieckove kable tam su, idu priamo do RJ niesu vysokonapetove, a ich koncovky idu priamo na protikus vo svorke, takze nieje miesto kde by mohol vzniknut studeny spoj. Inac nove kable v TOYOTE komplet sada - 1200€ (tisicdvesto) :D :D :D no nekup to 8)

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: IS 200 - zle bezi motor

Príspevok od používateľa liguere » Štvrtok, 23. Apríla 2009, 08:06

vidis uz sme dvaja co ti radime kuknut aj tie kable. a na studeny spoj sa nemusis az tolko fixovat. nikto netvrdi ze mas studeny spoj na kabli...tam su ine poruchy...na otestovanie nemusis mat kable nove. ten zo zleho 4valca daj na iny valec a uvidi sa. jaaaj,kedze sa nevie ktory je 4,tak napr. stredny par prehod s krajnymi alebo take nieco
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Používateľov profilový obrázok
wakkee
Toyota guru
Príspevky: 1312
Dátum registrácie: Streda, 1. Júna 2005, 09:42
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: IS 200 - zle bezi motor

Príspevok od používateľa wakkee » Štvrtok, 23. Apríla 2009, 09:09

ak su tam povodne kable, co asi aj su, kludne mozu prerazat co moze sposobovat nespravne zapalovanie.
Today, Tomorrow, To ..... to co je? (R)
Speed's just a question of money. How fast can you go?

Opat Toyota
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
PreludeH
panic
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Pondelok, 19. Januára 2009, 19:16

Re: IS 200 - zle bezi motor

Príspevok od používateľa PreludeH » Štvrtok, 23. Apríla 2009, 16:20

no ja by som ich aj prehodil, ale to ani mozne neni, lebo na jednej strane su koncovky do cievok a na druhej je asi 24 pin konektor, ktory ide do RJ. V sobotu to vsetko rozhadzem a idem merat kable aj vstrekovace. Tie kable su dobry napad. Ak by sa dali pozhanat koncovky do cievok tak si to na novo prekablujem, ale asi take jednoduche to nebude. Inac dnes som pocitil jemne trhanie aj za studena ale motor bezal na 6 valcov. Mna este napada ci to nemoze byt zlym ukostrenim motora alebo nieco podobne

Používateľov profilový obrázok
PreludeH
panic
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Pondelok, 19. Januára 2009, 19:16

Re: IS 200 - zle bezi motor

Príspevok od používateľa PreludeH » Piatok, 24. Apríla 2009, 19:31

Dnes ma napadla dalsia vec, ktora by mohla podporovat teoriu zlych kablov. Ked motor ide na 6 valcov, vypnem ho a vystupim-vsetko je OK. Ale ked zacne bezat na 5 valcov, vypnem motor, vystupujem dotknem sa kovovej casti dverí a tak ma auto kopne jak hovado :? . Takze wakkee to prerazanie bude asi pravda. Mam pripravene merace a zajtra sa to vsetko zmera za studena a za tepla.
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných