Carina II 4A-FE - problémové štartovanie pri studenom motore

všetko o tomto modeli
peter.kucik
panic
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Streda, 7. Júna 2006, 14:52
Bydlisko: Púchov

Carina II 4A-FE - problémové štartovanie pri studenom motore

Príspevok od používateľa peter.kucik » Streda, 14. Júna 2006, 10:31

Mám svoju prvú Toyotu, konkrétne Carinu II 1,6 16V 4A-FE, sedan M91. Chcem sa s vami poradiť. Nakoľko auto používam každý deň, stretávam sa s týmto javom:
Vždy ráno, keď ju štartujem, (studený) motor nenaskočí na prvýkrát, ale až na 4 až 5 krát. Pripadá mi to, ako keby palivové čerpadlo tlačilo benzín do motora nie pred štartom, ale až počas štartovania. U áut iných značiek som zvyknutý, že palivové čerpadlo najskôr natlačí benzín a potom nasleduje naštartovanie. Ako náhle motor naskočí, je po probléme a aj hneď pri jeho vypnutí a následnom naštartovaní bezproblémov chytí.
Máte s tým niekto osobnú skúsenoť ? Je to normálny jav u Cariny II ? Ak nie, v čom by mohol byť problém ?

Vopred vám ďakujem za rady a skúsenosti.

Peter, Púchov
TOYOTA Carina II 1,6 16V

Používateľov profilový obrázok
Mato
panic
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Pondelok, 9. Januára 2006, 15:39

Príspevok od používateľa Mato » Streda, 14. Júna 2006, 11:49

tazko radit ked to clovek nevidi a nepocuje, jednoducha rada, zacni od baterie, ci ma dobru kapacitu, skontroluj uzemnenie kontakt, skontroluj vysokonapatove kable na sviecky a proste vsetky kable ci nie su poskodene alebo len vytiahnute, moze to byt aj teplotne cidlo, ked je nefunkcne tak riadiaca jednotka dava nedostatocne mnozstvo paliva, moze to byt aj lambda sonda, proste moznosti je neskutocne vela, este skus vlastnu diagnostiku pomocou blikacieho kodu, najdi si zoznam kodov, sa mi zda ze je to aj niekde tu na fore aj s navodom (ak nie tu tak mozno http://www.toyotaklub.cz/forum )
Auris 1,6 2008
Avensis Verso D4D 2002
ex - Carina E 1,6l 16V 78kW 1997
ex - Yaris 1,0 1999
ex - Starlet 1,3 1992
ex - Subaru Legacy 2.5 115 kW 2002
ex - Lada Niva 1,7 59 kW 2005

Používateľov profilový obrázok
wakkee
Toyota guru
Príspevky: 1312
Dátum registrácie: Streda, 1. Júna 2005, 09:42
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa wakkee » Streda, 14. Júna 2006, 13:57

u toyoty je bezny zvyk, ze cerpadlo zopne az pri startovani a pokial ti natlaci sustavu moze sa stat ze ti to hned nechyti. Mas dve moznost, tak relatko co ti pred startom na 2sek spusti cerpadlo a natlakuje system alebo sa pozret ci cerpadlo dava dostatocny tlak a nie je uz vybehane u takehoto rocnika, pripadne regulator tlaku paliva. Skus vytiahnut cerpadlo z nadrze a precistit ho :) Nemas pocit, ze by ti klesol aj vykon?
Today, Tomorrow, To ..... to co je? (R)
Speed's just a question of money. How fast can you go?

Opat Toyota
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Pepa
panic
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Júna 2006, 15:45
Bydlisko: Brněnsko

Start

Príspevok od používateľa Pepa » Streda, 14. Júna 2006, 20:16

Já bych prvně hledal v palivovém filtru.

Používateľov profilový obrázok
Carina II
panic
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Piatok, 19. Mája 2006, 13:24
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa Carina II » Nedeľa, 8. Apríla 2007, 21:42

Mám prestne ten istý problém Carina II 1,6 16V 4A-FE, rano auto nechytá na prvý krát, presne ako píšeš vyššie vo svojom príspevku, prišiel si na to čím to je??? mne to robí tak tri týždne, skúšam skúšam ale nepomáha nič... pošli mi dáky kontaktík kde by sme mohli o tom pokecať pls. "kviatkovsky@gaya.sk"

peter.kucik
panic
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Streda, 7. Júna 2006, 14:52
Bydlisko: Púchov

problémové štartovanie

Príspevok od používateľa peter.kucik » Utorok, 10. Apríla 2007, 09:31

Carina II napísal:Mám prestne ten istý problém Carina II 1,6 16V 4A-FE, rano auto nechytá na prvý krát, presne ako píšeš vyššie vo svojom príspevku, prišiel si na to čím to je??? mne to robí tak tri týždne, skúšam skúšam ale nepomáha nič... pošli mi dáky kontaktík kde by sme mohli o tom pokecať pls. "kviatkovsky@gaya.sk"
Predpokladám, že chyba bude najskôr v palivovom čerpadle. V ňom by mala byť spätná klapka, ktorá ako predpokladám si neplní svoju funkciu tak ako má, preto dochádza k poklesu tlaku v palivovom systéme. Preventívne idem vymeniť palivový filter za nový a vymontujem palivové čerpadlo a ho prečistím.
TOYOTA Carina II 1,6 16V

Používateľov profilový obrázok
Carina II
panic
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Piatok, 19. Mája 2006, 13:24
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa Carina II » Utorok, 10. Apríla 2007, 09:47

Takze predpokladam, ze si to este neodstranil??? palivove cerpadlo stoji cca 900,-- Sk ale asi to risknem lebo celkom sa mi to pozdava z tou klapkou lebo nieco musi ten benzim pustit naspat do nadrze... a riadne to precistit... ak na nieco narazim dam ti vediet alebo ak zistis nieco nove ozvi sa... zatial dik, dost si mi pomohol...

peter.kucik
panic
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Streda, 7. Júna 2006, 14:52
Bydlisko: Púchov

problémové štartovanie

Príspevok od používateľa peter.kucik » Utorok, 10. Apríla 2007, 10:00

Carina II napísal:Takze predpokladam, ze si to este neodstranil??? palivove cerpadlo stoji cca 900,-- Sk ale asi to risknem lebo celkom sa mi to pozdava z tou klapkou lebo nieco musi ten benzim pustit naspat do nadrze... a riadne to precistit... ak na nieco narazim dam ti vediet alebo ak zistis nieco nove ozvi sa... zatial dik, dost si mi pomohol...

Zatiaľ som to neodstránil. Až tak veľmi mi to neprekáža.
Píšeš, že palivové čerpadlo stojí cca 900,- Sk ? Kde sa dá kúpiť za takú cenu ?
TOYOTA Carina II 1,6 16V

Používateľov profilový obrázok
wakkee
Toyota guru
Príspevky: 1312
Dátum registrácie: Streda, 1. Júna 2005, 09:42
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa wakkee » Utorok, 10. Apríla 2007, 10:26

tipujem ze to skor bude 9000,- :wink:
Today, Tomorrow, To ..... to co je? (R)
Speed's just a question of money. How fast can you go?

Opat Toyota
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Carina II
panic
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Piatok, 19. Mája 2006, 13:24
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa Carina II » Streda, 11. Apríla 2007, 15:18

s tým palivovým čerpadlom to bude horšie lebo cca 900,-- Sk stoji palivový filter :D, .... mne to štartovanie zase prekáža až moc lebo každé ráno chodím autom do roboty... kamoš mi poradil namontovať pred čerpadlo jednosmerný ventil, aby benzín neušiel naspäť do nádrže... ak to odstránim dám ti vedieť...
Myslíš že v Carine II je dáke relátko ako píše Wakkee vyššie???... čo by zoplo čerpadlo pred naštartovaním...

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Streda, 11. Apríla 2007, 22:19

aj mne to robi na 3S-ge celde.... ani sa mi to uz nechce riesit... :? :? :?
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

peter.kucik
panic
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Streda, 7. Júna 2006, 14:52
Bydlisko: Púchov

problémové štartovanie

Príspevok od používateľa peter.kucik » Piatok, 13. Apríla 2007, 12:42

Carina II napísal:s tým palivovým čerpadlom to bude horšie lebo cca 900,-- Sk stoji palivový filter :D, .... mne to štartovanie zase prekáža až moc lebo každé ráno chodím autom do roboty... kamoš mi poradil namontovať pred čerpadlo jednosmerný ventil, aby benzín neušiel naspäť do nádrže... ak to odstránim dám ti vedieť...
Myslíš že v Carine II je dáke relátko ako píše Wakkee vyššie???... čo by zoplo čerpadlo pred naštartovaním...
Ja takisto každé ráno využívam auto na dovoz do zamestnania a späť. Ale verím, že si už teraz nájdem čas a pozriem sa problému na koreň.
V motorovom priestore je relé, ktoré spína palivové čerpadlo. Ale ako tu už niekde bolo povedané, nespína ho pred naštartovaním, ale až pri štartovaní.
Ideš laborovať s tým jednosmerným ventilom? Daj mi vedieť, ako si sa rozhodol a či si závadu odstránil.

Peter
TOYOTA Carina II 1,6 16V

Používateľov profilový obrázok
Carina II
panic
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Piatok, 19. Mája 2006, 13:24
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa Carina II » Nedeľa, 15. Apríla 2007, 08:36

Dnes idem meniť lambda sondu, ostatné keď bude viac času... lebo okrem ranného štartovania ma trápi aj niekoľko násobne prekročený limit emisií...
Carina II, 1.6, 16V, r.v. 91 sedan

Používateľov profilový obrázok
wakkee
Toyota guru
Príspevky: 1312
Dátum registrácie: Streda, 1. Júna 2005, 09:42
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa wakkee » Nedeľa, 15. Apríla 2007, 09:28

Carina II napísal:Dnes idem meniť lambda sondu, ostatné keď bude viac času... lebo okrem ranného štartovania ma trápi aj niekoľko násobne prekročený limit emisií...
tipujem, ze katalyzator mas povody, ktory je uz davno len brzda vyfukovych plynov. Zivotnost katu je tusim cca 7rokov
Today, Tomorrow, To ..... to co je? (R)
Speed's just a question of money. How fast can you go?

Opat Toyota
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Carina II
panic
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Piatok, 19. Mája 2006, 13:24
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa Carina II » Nedeľa, 15. Apríla 2007, 12:46

wakkee napísal:
Carina II napísal:Dnes idem meniť lambda sondu, ostatné keď bude viac času... lebo okrem ranného štartovania ma trápi aj niekoľko násobne prekročený limit emisií...
tipujem, ze katalyzator mas povody, ktory je uz davno len brzda vyfukovych plynov. Zivotnost katu je tusim cca 7rokov
katalizátor je menený nie síce origoš toyota.... ale nový.... emisie sa nezmenili tak teraz bude nová aj lambda a uvidíme...
Carina II, 1.6, 16V, r.v. 91 sedan

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní