Carina E Kombi 1.6

všetko o tomto modeli
DannyNW
panic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Štvrtok, 18. Decembra 2014, 20:46
Bydlisko: Žilina

Carina E Kombi 1.6

Príspevok od používateľa DannyNW » Nedeľa, 31. Júla 2016, 00:26

Čaute.

Po dlhom čakaní som sa konečne stal majiteľom Toyoty, konkrétne je to Carina E Wagon 1.6, r.v.: 1997. Biela, dovezená z Talianska, posledných 5 rokov ju na SVK vlastnil ujo s rokom narodenia 1936... Na tachometri stav 195 678 km a ku podivu, auto tomu údaju aj celkom odpovedá, nikde žiadna hrdza, interiér ako nový a všetko funguje. Viac sa o nej rozpíšem neskôr a samozrejme pridám aj nejaké fotky. Teraz ale píšem kvôli pár problémom, pretože aj keď vyzerá super, zase nie je úplne bez chýb.

Tak teda, tu sú moje otázky ohľadom problémov:

- cestou domov od predávajúceho ma prekvapilo, že mi celý čas na nohy hrial celkom fasa teplý vzduch. Tak som sa pozrel dole poriadne a zistil som, že nad plynovým pedálom po pravej strane - v podstate v stredovom tunely vedú úplne horúce palivové trubky len tak, ničím nezakryté. A rovnako aj nad pedálmi je krásne vidieť úplne odokrytú tyč riadenia. Nechýba tam nááhodou nejaký plastový kryt?? Alebo to tak nebodaj má byť?

- dnes akurát pri prudkom brzdení praskla pravá zadná brzdová trubka. Nevie niekto kde sa dá zohnať nová? Lebo vo všetkých autodieloch majú len hadičky a nie trubky. Alebo to mám objednať rovno cez Toyotu (čo by som spravil najradšej, nech je to 100% presné)? A nemáte s tým niekto skúsenosti, čo sa týka ceny, náročnosti výmeny a podobne,.. ?

To je v podstate všetko čo som chcel. Za akékoľvek rady budem rád a ako som písal, časom ešte dodám viac info a foto =D

Zdar!

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Carina E Kombi 1.6

Príspevok od používateľa jarson » Nedeľa, 31. Júla 2016, 01:44

O teplych trubkach nic neviem. Nic take tam nemam. Jedine teple trubky co tam su idu do vymennika ( adiatora) kurenia. Ale v tomto pocasi by si prikuroval kto?
Vzduch na nohy sa da pustit otocnym volicom ,jeho teplota potom druhym volicom ,obe tieto kolieska na stredovom panely dole. Ak vsak mam teplotny volic na studeno,musi fukat proste studeny. Nie je mozne aby sa zohrial natolko od nejakych trubiek. Navyse nechapem preco by mali byt palivove trubky horuce, to je nejaka blbost. Alebo nejaka kamikadze uprava? Skor si myslim, ze si jednoducho mal zvoleny ofuk na nohy a sucasne pusteny teply vzduch , alebo sice studeny ale bez klimy a teda pri tejto horucave si mal pocit ze to kuri na nohy.
Trubky - kludne v metrazi, vymena v servise. Ak chces poriadne , mala by ist nadrz von. Nakolko je to vsak pracne a da sa aj bez toho, pravdepodobne ta presvedcia , ze to vymenia tak. Hlavne nech to je dobre urobene a vedenie trubiek bezpecnou cestou - aby sa nasledne neposkodili ( to vies , su vselijki "majstri").
Inak udivuje ma, ze pri tolkych km uz odisli trubky. Tiez som menil ,tiez zadne , ale podstatne neskor a aj to len preventivne.

A este si na ceskom klube pozri opravu spinac zadnej hmlovky. Myslim ze este toto budes potrebovat :D
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
remusromus
panic
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Utorok, 18. Októbra 2016, 12:51

Re: Carina E Kombi 1.6

Príspevok od používateľa remusromus » Utorok, 22. Novembra 2016, 11:53

tiez nechapem preco by mali byt horuce to je nejaka blbost :-) asi to bolo v tom vzduchu co prudil :-)

Používateľov profilový obrázok
corsenapo
panic
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Pondelok, 14. Novembra 2016, 13:02

Re: Carina E Kombi 1.6

Príspevok od používateľa corsenapo » Štvrtok, 24. Novembra 2016, 16:16

jaj ze citil horuci vzduch? vidis jasne to mohla byt pricina zemal len taky pocit ze suu trubky horuce

Používateľov profilový obrázok
davidosss
panic
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pondelok, 17. Októbra 2016, 10:39

Re: Carina E Kombi 1.6

Príspevok od používateľa davidosss » Piatok, 25. Novembra 2016, 12:51

jasne ved to by musel kurit v teple a to asi nebude ono :-D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných