Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

všetko o tomto modeli
a-r-s
panic
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Decembra 2011, 09:56

Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

Príspevok od používateľa a-r-s » Utorok, 27. Decembra 2011, 16:24

Čaute motoristi,
potreboval by som trochu poradiť.
Kúpil som Toyotu Carina 1.6 benzín, rv.1998, 78KW a má väčšiu spotrebu ako by som si predstavoval.
Natankoval som doplna čo sa tam len vošlo, prešiel som 104 km a zastavil som na tej istej pumpe na tom istom stojane a vošlo mi tam 9,9L. To sa mi zdá trošku dosť!
Majiteľ predo mnou z neho vykuchal katalyzátor asi preto aby to malo taký plechovejší zvuk ako to má teraz. Myslíte si že keď tam dám nový katalyzátor tak sa mi zníži spotreba?? Máte s tým niekto osobnú skúsenosť??
Keď som sa na to pýtal tak odpovede boli rôzne:
- áno klesne
- nie ani náhodou neklesne
- áno klesne ale klesne aj výkon a o to budem viac dupať na plyn a budem na tom istom ako pred tým.
Beriem každú radu. (a to že nemám toľko dupať na plyn som počul veľa krát ale keď som to meral tak som chodil normálne :D )
Ďakujem.

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 27. Decembra 2011, 20:11

velmi zalezi, akym stylom si presiel tych "sto" kilakov... aj 1.6tka vie zjest 15litrov...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

Príspevok od používateľa chmelo » Utorok, 27. Decembra 2011, 20:58

Ak tak by som videl problém skôr v lambda sonde, ale ako píše Gabo...záleží hlavne od nohy na plyne a aj ceste, ktorú si absolvoval....diaľnica, okreska, mesto... ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

a-r-s
panic
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Decembra 2011, 09:56

Re: Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

Príspevok od používateľa a-r-s » Utorok, 27. Decembra 2011, 23:05

Tak to mi je jasne že keď to budem zúriť tak to bude papať aj trávu okolo cesty.
Ale veď práve to.. keď som to meral tak som jazdil normálne a aj väčšinou normálne jazdím žiadne vytáčanie do vysokých otáčok ani žiadne iné extrémy. Normálne bežné jazdenie.
A jazdím tak kombinovane po meste a mimo mesto na dialnici som s týmto autom ešte nebol. Ale nejazdím málo mam auto necelé 4 mesiace a na konte cca 5 000 km. Tak tá spotreba sa mi dosť odzrkadľuje vo financiách. Preto hľadám rozumné riešenie ako to trochu priškrtiť.

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

Príspevok od používateľa tofak » Streda, 28. Decembra 2011, 15:33

Kup si diesel P206 Hdi 2,0. Inak taka Carina zere normalne 9,6 a trosku viac v meste, je jedno ako jazdis, skor zle jej robia nizke otacky, ked opustis mesto tak v pohode 6,8 s 5 dospelymi na palube.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

Príspevok od používateľa jarson » Streda, 28. Decembra 2011, 16:51

tofak:
prepac ale nemyslim ze ta spotreba je normalna.
Mam 1.8 a priemer 7,2. Jazdim mesto a mimo mesta tak 50:50.
Najvyssiu som mal 8,7 a to boli prasknute zvody po celej sirke, teda jasna zavada na zvysenie spotreby.
Keby mal 8-8,5 cisto mesto - to beriem. Ale toto bude nejaky iny problem.
Mozno by to chcelo skontrolovat ako je nastaveny motor (plus kable , sviecky, lambda), pripadne skocit si na nezaväznu emisnu - to moze viac napovedat.

pozri napr.tu :

http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... &gearing=1

a-r-s-:
aj blbost ako mäkke pneu ti zdvihne spotrebu aj o pol litra :)
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

Príspevok od používateľa tofak » Štvrtok, 29. Decembra 2011, 10:00

Co som mal ja, tak vsetky 1,6 sa moc nelisili ci 4AFE 72kW, alebo 85 kW, alebo aj 4AGE mi zrali skoro rovnako v meste a ked som skusal jazdit kludne tak ak klesla spotreba o 0,3l tak to bolo dost, potom som uz jazdil ako som potreboval a stale okolo 9,5.
Keby mal motor daky problem s lambdou tak bude svietit kontrolka.
Na emisnej mu povedia ci je kat dobry, nahradu by som tam nedaval, ja som skusal Bosal univerzal a boli to len vyhodene prachy, radsej daku jazdenku Toy. Aj na emisnej povedia ze ok, ked na nizsie otacky nesplna a potom ked mu vykuria sa schyti a vecsinou to funguje lepsie ako maju normy.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

Príspevok od používateľa grexos » Štvrtok, 29. Decembra 2011, 10:02

Prekontroluj si hlavne tu lambdu, termostat ti ide normlane ? tento rok mi prdol zas na druhom aute totiz a tam to sakra citit. ale napriek tomu. 4AGE 85kW (1.6) zajazdi vpohode 7.5 litra na okreskach ked ides relativne slusne
4AFE 1.6tka viac menej podobne. Nemala by mat tvoja carina tiez 4AFE ale 85kW koli (aspon myslim) inym vstrekom ?
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

Príspevok od používateľa tofak » Štvrtok, 29. Decembra 2011, 10:12

A na okreskach tiez isla spotreba rapidne dole, kludne aj tych 7,2. Tie auta ked videli tabulu koniec obce, mesta tak im bolo skoro jedno, ci dialnica, ci okreska, uz zrali rapidne menej. Skor ten termostat a ako rychlo vypne sytič, ak to auto ide normalne, pekne chyta, aj sa pekne berie do otacok, ma dostatocny vykon a nesklbe, alebo hocico ine ,tam nema byt co zle.
Ved keby sme si teoreticky poratali vsetky faktory co zvysuju spotrebu, tak by nam vysla asi nemilo velka.
A ta 85kW nezrala viac ako 72kW ona hadam ani nedavala viac benzinu, len ten vstrek bol presnejsi a dokazala lepsie vyuzit tu energiu.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

a-r-s
panic
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Decembra 2011, 09:56

Re: Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

Príspevok od používateľa a-r-s » Štvrtok, 29. Decembra 2011, 17:57

TOFAK:
dik za radu peugeot ale francuza nechcem.... ;-) ja som s Carinou spokojny len ta spotreba ma hneva..
Prosim ta to 4AFE a 4AGE je co? to je ako typ Cariny? Tomu nerozuniem. A tiez si myslim ze keby je zlá lambda ta svieti kontrolka.. ale ci nahodou nebude vymontovana ziarovka v kontrolke.. uz som aj to zazil!
ja tam chcem dat presne UNIVERZAL od BOSALU... zacal som robit s nahradnimy dielmi tak by som si ho zohnal lacnejsie... ked si to vymenil tak ti neklesla vobec ani o trochu spotreba???
a bere sa do otacok dobre netrha ju vobec ani nekolisu otacky, sytic vypne po chvili no ide podla mna bez problemov.. preto prikladam tu spotrebu tomu katalizatoru..
JARSON:
tiez si myslim ze to zere dost a mohlo by aj menej.. tiez jazdim tak 50:50 mesto a mimo preto si myslim ze to zere tolko koli nejakemu problemu.. na emisnej som bol a povedal mi len ze mam na prd katalizator.. tak som sa len pousmial ze to viem.. :) uz som sa dohodol so znamim a po novom roku idem na diagnostiku ci tam nevyhodi nejaku zavadu a budem zasa o nieco mudrejsi.. dik za stranku tam je dobre vidno ze to tolko nema zrat.. a gumy mam nafukane dobre na take veci si davam zalezat.. gumy olej vodu atd. kontrolujem casto.. ale aj za taku radu dakujem...
GREXOS:
tu lambdu uvidim na tej diagnostike a termostat ma nenapadol ale ani nemal asi preco lebo mi ide dobre zohreje a drzi... neprehrieva ani nic ine.. otvara a zatvara ho v pohode.. ale tiez diki.. co to znamena ze ci nema mat tiez 4AFE??

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

Príspevok od používateľa Legon » Štvrtok, 29. Decembra 2011, 19:55

su to oznacenia motora 4a znamena ze su to 1.6 l
a to dlsie dojznacenie je podtyp, bloky motorov 4a su +/- rovnake ale hlavy maju rozdielne
http://en.wikipedia.org/wiki/Toyota_A_engine#4A

dobre nastuduj ked robis s dielmi na auta ;)

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

Príspevok od používateľa ondrik » Štvrtok, 29. Decembra 2011, 21:18

a-r-s napísal:uz som sa dohodol so znamim a po novom roku idem na diagnostiku ci tam nevyhodi nejaku zavadu a budem zasa o nieco mudrejsi...
Len ci ti ten znamy na tej diagnostike nieco zisti, aby ta neodpisal s tym ze "na taky konektor nemam kabel"...
Ale potom nevesaj hlavu, chybove kody si vyblikas aj sam... Aj ked ti asi ziadne neukaze :)
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

Príspevok od používateľa tofak » Piatok, 30. Decembra 2011, 06:40

Ved to, bol som s Carinou, ale tiez len tak u znameho, super novy pristroj a lala Carina tam nebola,tak len tak na zabavu a ze co to ukaze sme skusili Avensis. A to som chcel len kuknut lambdu, jasne ze som nic nezistil, ale sranda. A chybove pojdu len ked svieti kontrolka EFI.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

Príspevok od používateľa tofak » Piatok, 30. Decembra 2011, 06:46

tofak napísal:Ved to, bol som s Carinou, ale tiez len tak u znameho, super novy pristroj a lala Carina tam nebola,tak len tak na zabavu a ze co to ukaze sme skusili Avensis. A to som chcel len kuknut lambdu, jasne ze som nic nezistil, ale sranda. A chybove pojdu len ked svieti kontrolka EFI.
Ten kat Bosal ti nebude vobec fungovat, ale ak bude zadara, tak skus.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

a-r-s
panic
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Decembra 2011, 09:56

Re: Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

Príspevok od používateľa a-r-s » Sobota, 31. Decembra 2011, 16:02

LEGON:
dik za vysvetlenie... sak sa snazim aj nastudovat ale tak nic nejde naraz... pomaly dalej zajdes.. :)
ONDRIK:
tak to dufam ze ma nesklame a bude mat taku koncovku... a ak nie tak budem patrat dalej ako inak uhasit smad tomu "tatosovi" :lol:
TOFAK:
no ked tam carinu v systeme mat nebude tak nieco vymyslim..
a ten BOSAL by nebol zadarmo ale za nizsiu cenu ako je na pulte... mal by som nan zamestnanecku zlavu..
ale ked hovoris ze ti to nepomohlo ked si to vymenil tak teraz vaham ci do toho investovat.. preto som racej napisla sem a poradil sa ako vrazit do toho peniaze a nic s toho..

A hovori Vam nieco "H2O POWER" uz som rozmyslal aj nad tym... mate to niekto v aute alebo poznate niekoho co to ma..?? ci to naozaj tak funguje ako hovoria...
ze je to lepsie a lacnejsie ako plyn a je to prenesitelne na druhe auto ked budete chciet kupit druhe.. plyn musite predat s autom... a je tam aj jednoducha montaz ktoru by som si spravil aj doma v garazi...
ako neviete o com hovorim tak si to skuste pozret tu:
http://www.vodikovypohon.sk/

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných