Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

všetko o tomto modeli
tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

Príspevok od používateľa tofak » Pondelok, 2. Januára 2012, 16:42

A co tak toto:

http://microcar-virgo-range.autobazar.e ... 52058.html

potom len chodit po restauraciach a zbierat olej z vyprazania, ten precedit a skusat miesat, ze este v akom pomere to pojde a samozrejme skusit nahodit este jednu nadrz a ked bude ten motorisko teploš tak prepnut len na ten olej, sice je mozne ze to trochu ubere z vykonu ale:

http://www.minibike-shop.sk/nos-pro-minibike-p-53.html

toto by pomohlo a jedna bombicka na semaforoch, druha pri predbiehani, ta spotreba to zaplati.

sorry :?
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

a-r-s
panic
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Decembra 2011, 09:56

Re: Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

Príspevok od používateľa a-r-s » Pondelok, 2. Januára 2012, 17:15

hahaha dik za radu..
ta zelena rakvicka na kolesach nieje ani auto a nie este tak nieco schopne na vozenie..
a tie flasticky rajskeho plynu su dobre akurat tak na vypustenie niekde v cakarni u doktora.. ked ludia cakaju tak nech sa aspon pobavia..

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

Príspevok od používateľa tofak » Pondelok, 2. Januára 2012, 18:06

Som rad, ze to beres sportovo a hned sa nenasieras. Ten vodikovy zazrak tu urcite nikto neskusal a tak ti nik neporadi.
Neviem, ci tu mame radsej svoju penazenku,alebo Toyotu, alebo oboje. Ak chces tak mi napis tvoju adresu, samozrejme na tvoje naklady ti poslem 100% dobry kat z 4AFE 85kW , mozes ho vyskusat a ak ti to pomoze, tak si ho zozen, lebo tento mam ja odlozeny, ked mi uz bude liezt na nervy predrazena emisna. Inak ti pomoct neviem a kolko by si chcel aby ti to zralo???
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

a-r-s
panic
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Decembra 2011, 09:56

Re: Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

Príspevok od používateľa a-r-s » Utorok, 3. Januára 2012, 17:32

Tak keby som sa mal nasrat nad kazdou takouto vecou tak nic ine cely den nerobim... a nie este ked mi to napise niekto koho ani nepoznam a este ku tomu na fore.. tak toma urcite nerozhadze.. 8)
Aj som si myslel ze ten vodik asi nikto nebude poznat.. je to malo zname.. ale tak nikdy nevies, niekedy aj motyka vystreli.. :)
ludia maju racej svoje penazenky ale tak moj nazor je ze ked das autu pravidelne co chce a co potrebuje aj ked to nieco stoji tak je to stale menej ako ked sa nestaras a potom ti odide pol auta naraz a bude to stat niekolko nasobne tolko.. ja viem ze ta CARINA nieje maximalna pecka ale tak je to v ramci mojich financnych moznosti jedno z najlepsieho co mozem mat.. tak sa aj staram aby mi tak sluzilo ako potrebujem..
Diki za ochotu ale bavil som sa so znamim v servise a ze ten katalizator mi moc nespravi.. ze podla neho by to bola strata penazi.. tak skusim prist na nieco ine v com to moze byt.. ale Dakujem..
a inak dnes som isiel na tu diagnostiku a nemal taku koncovku ako treba na moje auto... tak som sa zase len pousmial ze ja asi na to nepridem.. :mrgreen:
a tak ja viem ze taketo stare toyoty nepapaju malo ale tak 9,9L sa mi zda dost.. viem ze mi to nebude zrat 5 litrov ale s takymi 8L az 8,5L by som sa uspokojil..

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

Príspevok od používateľa ondrik » Utorok, 3. Januára 2012, 18:07

no ten vodikovypohon, viem o jednom co to mal tu v PB, osobne ho nepoznam, ale asi pol roka po namontovani to vraj dal vymontovat a predal pod rukou niekomu. Preco a za co, neviem...
a k tej diagnostike, kukni tu na fore, ako si to zdiagnostikujes sam. Skus, ale typujem ze chybu ti neukaze ziadnu. Bud podla tohoto navodu:
http://toyoty.nolimit.cz/zapojeni-diagnosticke-zastrcky
a potom v http://toyoty.nolimit.cz/ecu-diagnostic ... pro-motory

alebo tohoto PDF-ka (je to sice z manualu celica 93-99 ale obdobne)
LINK
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

a-r-s
panic
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Decembra 2011, 09:56

Re: Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

Príspevok od používateľa a-r-s » Piatok, 6. Januára 2012, 14:41

tak to je skoda ze ho nepoznas by sme aspon vedeli ze ako mu to fungovalo... nevadi..
diki za radu ale tiez si myslim ze mi neukaze ziadnu chybu.. lebo nesvieti ziadna kontrolka a motor ide ako hodinky..
ta diagnostika bol vystrel do tmy. som chel vyskusat ci nahodou nieco nevyskoci alebo neukaze ze je nieco zle nastavene alebo tak nieco.. uvidim ci nieco vymyslim aby som znizil tu spotrebu.. ked na nieco pridem tak dam vediet.. :)
ale aj tak dakujem za rady..

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

Príspevok od používateľa tofak » Nedeľa, 8. Januára 2012, 19:16

A ako dlho mas to auto??? Hlavne nekupuj ziadne super pripravky do oleja,ktore okrem ineho znizia aj spotrebu.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

a-r-s
panic
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Decembra 2011, 09:56

Re: Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

Príspevok od používateľa a-r-s » Utorok, 10. Januára 2012, 16:08

Vieš čo kúpil som ho začiatkom septembra minulého roka takže 4 mesiace.. a auto mi nestojí v garáži.. za ten čas som nabehal na ňom cca 5500km.. takže tá spotreba ma trápi.. inak som s ním spokojný.. a neboj žiadne super prípravky tam nedávam...
Teraz som si akurát kúpil nový olej do serva a tam idem dať PRO-TEC do riadenia pretože mi začína pískať čerpadlo a na nové nemám tak mu chcem predĺžiť životnosť.. Jeden známi ho tam dal pred viac ako rokom a od vtedy čerpadlo nepíska a ide v pohode... tak to skúsim aj ja.. je to podstatne lacnejšie ako nové alebo repaspované čerpadlo..

Používateľov profilový obrázok
scream
toyoťák
Príspevky: 753
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Marca 2011, 09:28
Bydlisko: Kosice

Re: Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

Príspevok od používateľa scream » Nedeľa, 29. Januára 2012, 00:00

no skus si dat jazdu mimo mesto beznym tempom, kludne sem tam predbehnut a vytocit a ak ti to zozere viac ako 8 tak je dakde problem. Po meste (kosice) mi moja 1.8 zozere tych 9,5- 10 teraz v zime a to tipujem ze celica je trosku lahsia, takze to by som neriesil. Mimo naposledy 7,2 na 200km trase bez dialnice.

Apropo nie som nejaky znalec ale vsade citam, ze vykuchany katalyzator je horsi ako ziadny... mozno by bolo lepsie navarit tam trubku a nemusi ta matat ci by novy KAT znizil spotrebu:)
Swift Sport ZC32S
Mazda 626 2002 1.8
ex:Accord Cl9 2.4 Vtec-i
ex:Celica 7A-FE
ex: Felicia 1.3 1999

a-r-s
panic
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Decembra 2011, 09:56

Re: Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

Príspevok od používateľa a-r-s » Nedeľa, 29. Januára 2012, 10:05

SCREAM - inak toto som aj spracil.. kupil som si dialnicnu a snazim sa ju vyuzit naplno aby som sa vyhol mestam a dedinam kde mi to zozerie aj travu okolo cesty.. tak teraz chodim tak 70% dialnica a 30% zvisok.. a to mi robi comu by som ani neveril 7.8L tak som sa aj potesil...
a tych tvojich 7,2L na 200km mimo dialnice si spravil akoze na 1.8 Carine?????
alebo som to zle pochopil??
a mozes sem hodit nejaku tu stranku kde si cital to ze vykuchany katalizator je horsi ako ziaden.?.?
ja si to tiez myslim ale vela ludi ma od toho odhovorilo preto som aj od toho upustil.. a aj mechanik mi povedal ze katalizator mi trosku znizi spotrebu ale aj vykon a o to budem viac dupat na plyn a ta spotreba bude taka ista.. tak ze by sa mi to neoplatilo..

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

Príspevok od používateľa tofak » Nedeľa, 29. Januára 2012, 19:08

Ak ho uz mas vykuchany, tak urcite tam navar trubku, alebo ak to chces zamaskovat vovar ju do katu a vsetko nazad.
Ked je prazdny tak v nom vznikaju zbytocne turbulencie a tie skor plyny spomalia ako zrychlia.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

a-r-s
panic
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Decembra 2011, 09:56

Re: Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

Príspevok od používateľa a-r-s » Piatok, 3. Februára 2012, 23:37

tofak: dobry napad asi to aj tak spravim... navarim tam len trubku a uvidim co to spravi...

Používateľov profilový obrázok
scream
toyoťák
Príspevky: 753
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Marca 2011, 09:28
Bydlisko: Kosice

Re: Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

Príspevok od používateľa scream » Nedeľa, 5. Februára 2012, 12:58

7,2l na 100km som spravil na svojej celice ktora ma rovnaky motor ako tvoja carina (7afe), konkretne to bola trasa kosice-svidnik, ziadna dialnica, 200kilova posadka a plna nadrz paliva. Nesiel som vobec na spotrebu ale ani som tomu nejak extra nenakladal.

Mne to na dialnici zerie zase viac, lebo pri 130km/h mi toci 5tka cez 3500. Na carine asi bude iny prevod.
Swift Sport ZC32S
Mazda 626 2002 1.8
ex:Accord Cl9 2.4 Vtec-i
ex:Celica 7A-FE
ex: Felicia 1.3 1999

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 6. Februára 2012, 10:49

Ale prd - on má 1.6L 4A a Ty máš 1.8L 7A - trochu rozdiel v bloku motora ;-) ...
Ak to furt žerie ako divé (treba predsa len počkať do jari - kým sa oteplí, lebo v tejto zime je spotreba nevydokladovateľná - na krátke trate Ti to môže žrať kľudne aj nad 10 l/100k, treba začať pekne vylučovať chyby od najmenších investícií.
1. Skontrolovať či všetko všade tesní - zvlášť sacia strana a výfukové potrubie - to vie riadnu galibu narobiť.
2. vymeniť olej (často krát nový olej s nižšou viskozitou urobí aj 0.3 l/100km - len bacha na to, aby sa Ti motor nerozožral - predsa má už svoj nábeh).
3. vymeniť LS - isto bude stačiť univerzál...

A nebuďte na neho už taký zlí... :)
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

a-r-s
panic
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Decembra 2011, 09:56

Re: Toyota Carina E - zmensi katalizator spotrebu??

Príspevok od používateľa a-r-s » Sobota, 18. Februára 2012, 09:08

RASŤO- hej stale to zere ako dive a uz ma to dost hneva..
mas pravdu ze na jar sa uvidi lepsie kolko to zozere ale teraz to je dost nakladne tak vela tam tankovat..
aj som sa snazil vylucovat tie najmenej nakladne chyby... tesnit myslim ze tesni vsade... nikde nemam oteceny motor a to sacie a vyfukove potrubie som ani nejako nepozeral ale pozrem to urcite dokladnejsie..
olej som menil hned ked som kupil auto.. na oleji mam nabehane cca 10tis. a zatial som tam dolial 1,5l oleja. myslis ze je to vela?
davam tam olej od znacky FEBI 10W40.. vymenil som aj vzduchovi filter sviecky tak pred 1000km.. a este sa chystam na palivovi.. myslis ze palivovi moze mat vplyv na spotrebu ak je uz moc stary??
a tu lambdu som nemenil lebo si myslim ze aj tak nebude davat dobre hodnoty ked mam vykuchany katalizator.. ci myslis ze bude vyhodnocovat spravne??

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných