problem s riadenim / servom

všetko o tomto modeli
caruso
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Utorok, 10. Októbra 2006, 12:37
Bydlisko: Šaľa
Kontaktovať používateľa:

problem s riadenim / servom

Príspevok od používateľa caruso » Utorok, 2. Novembra 2010, 19:28

Zdravim pracujici lid!

Takze aky mam problem: pred casom som si vsimol, ze pri otacani volantu ide nejak tazko... Pytal som sa par ludi, cim by to mohlo byt, odpoved zakazdym bola, ze "servo cerpadlo odislo" alebo nieco take. Zaskocil som ich ale poznamkou, ze spravanie toho volantu sa meni pocas jazdy... chvilku to ide bez problemov (lahucko), chvilu zase tazko jak na V3S. Kontroloval som stav servo kvapaliny - je full. Netecie nic, nesmrdi nic. Remen je nasponovany, nepresmykuje.
Fakt si uz neviem rady, co by som skontroloval. I ked zopar tipov mam aj ja: mohlo by to byt' capmi riadenia? Ked auto stoji nenastartovane a pohybem kolesom prednym dolava-doprava, citim tam vuolu. Par milimetrov to beha. Za jazdy ale riadenie reaguje na 100%, aj pri malej vychylke volantu kolesa zatocia, vtedy ziadu vuolu nebadam.

Uz len tolko, ze auto je Carina II liftback, rv 1989, najazdene okolo 200.000km, benzin, 2.0, motor 3S-FE.
Pozeral som sa pod kapotu, strasne onicom je tam pristup k tomu riadeniu. ani zvrchu, ani zospodu. Bojim sa, ze ked by som to aj do servisu nejakeho zaviezol, tak ze bude treba cely motor vybrat'...

Inak ale auto funguje perfektne, mam ho uz par rokov, som asi treti majitel. Nepokazilo sa na nom zatial absolutne nic, len co zostarlo, to som vymenil: brzdy predne + zadne, kotuce predne, bubny zadne, tlmice predne + zadne, remen rozvodovy, sviecky a tak... A tiez prednu cast vyfuku, lebo pri pletenci to bolo prehrdzavene derave.

Budem vdacny za hocijaky tip, napad...
Carina II 2.0GLi, rv 1989, liftback

Používateľov profilový obrázok
mimo
Mimo prevádzky
Príspevky: 948
Dátum registrácie: Utorok, 28. Júna 2005, 21:00
Bydlisko: Bratislava a okolie :-)
Kontaktovať používateľa:

Re: problem s riadenim / servom

Príspevok od používateľa mimo » Pondelok, 8. Novembra 2010, 10:39

skús vymeniť servo olej , či čo to tam je :shock:

mojej to pomohlo , a príznaky presne ako píšeš ...

myslím že to je to najlacnejšie riešenie ...
Toyota RAV 4 2,0 VVT-i (112 kW) Obrázok
Toyota Yaris 1.0 VVT-i (48 kW) Obrázok
ex:
Toyota Carina E 1.8 SW Obrázok
Corolla E10 1.4 XLi combi
Corolla E9 1.6 GTi

caruso
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Utorok, 10. Októbra 2006, 12:37
Bydlisko: Šaľa
Kontaktovať používateľa:

Re: problem s riadenim / servom

Príspevok od používateľa caruso » Pondelok, 8. Novembra 2010, 17:07

Mno, to bolo medzi prvymi napadmi, co ma napadli... Upustil som od toho ale kvoli tomu, ze oleju bolo dost', vobec neubudal a aj jeho konzistencia vyzerala v poriadku. Teda aspon na prvy pohlad ;) vobec nemam predstavu, ako ma ta kvapalina vyzerat'. Otazka teraz na nejakeho odbornika: ako sa meni ta kvapalina? je tam niekde vypustaci srob alebo take nieco? Uz som sa na to pozeral, ale nemam sajn, ako by som to menil...
Manual od auta mam len taky "user-guide", takze nicmoc, aj to v nemcine...
Stiahol som si iny, sice pre carinu E (aj tu niekde je link na ten manual - ofotene pdfka), tam je tiez servo spomenute len tak okrajovo, ani naznak toho, ze by tu kvapalinu bolo treba menit'...

Dakujem ale za pripomienku, isto to vyskusam... :) Ak nepomoze, skusim nieco ine...
Carina II 2.0GLi, rv 1989, liftback

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: problem s riadenim / servom

Príspevok od používateľa smutok » Pondelok, 8. Novembra 2010, 18:57

Ide tam dexron II alebo III to mas v zasade jedno, ta kvapalina ma byt cervena, kedy sa presne meni som zatial nezistil, ale myslim si, ze taka vymena kazdych 100k km nebude vobec na skodu, mozno aj castejsie.\
Tu je perfektny navod ako to urobit, sice na inom aute ale postup je rovnaky
http://www.toyotanation.com/forum/t19334.html a http://www.toyotanation.com/forum/showt ... 334&page=5

Chystam sa to spachat buducy vikend na corolle e11 a camry xv30 skusim to aj zdokumentovat, ale nie je to iste, ze to cez vikend spacham.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

caruso
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Utorok, 10. Októbra 2006, 12:37
Bydlisko: Šaľa
Kontaktovať používateľa:

Re: problem s riadenim / servom

Príspevok od používateľa caruso » Pondelok, 8. Novembra 2010, 23:29

fuha! kazdych 100k kilometrov? :)
mno, ja som uz asi treti majitel, najazdene ma cosi cez 200 tisic km. takze podla spravnosti by sa ta kvapalina uz druhy raz mala menit? :)
najhorsie na tom je, ze cez tyzden chodim z prace az za tmy... takze neviem kedy sa do toho pustim... a okrem toho tento tyzden niekedy mi vyprsi STK :)
si musim zobrat volno, aby som to stihol vyriesit'...
vymenim tu kvapalinu a ak to pomoze, tak skocime na pivec ;)
Carina II 2.0GLi, rv 1989, liftback

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: problem s riadenim / servom

Príspevok od používateľa smutok » Utorok, 9. Novembra 2010, 08:24

No tych 100k som dal odhadom, lebo pouziva sa tam skoro to iste ako v automatickych prevodovkach a tam sa odporuca menit kazdych 60k ale je tam ovela viac namahana ako v serve, takze je to iba predpoklad, ono ked netocis vela volantom, tak to aj viac vydrzi.
Problem je hlavne v tom, ze ta kvapalina zabezpecuje aj mazanie celeho systemu a ked sa znehodnoti, tak moze to viest aj k vaznejsim porucham, snad ti postaci len vymenit tu kvapalinu a nebudes musiet riesit pumpu alebo samotny posilovac. Ale to skor strasim aby si potom nenadaval, ze vymenil som kvapalinu a odislo to uplne.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných