Problém z klímou v Carine

všetko o tomto modeli
jforgi
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pondelok, 15. Júna 2009, 13:15

Problém z klímou v Carine

Príspevok od používateľa jforgi » Streda, 8. Júla 2009, 20:57

Zdravím páni.Mám Carinu E 2,0TD a mám takýto problém z klímou.Keď idem vpohode 120-130 klíma funguje v pohode ale keď tomu pridám na cca 140 tak sa vypne a začne sa trochu motor hriať. Prezrel som motor tlaky ,tesnenia,všetko O.K.Možno to má súvis aj stým že občas nezopne ventilátor chladiča keď idem bez klímy napr. TN-PHA aprídem do mesta a nič.A potom v z ničoho nič funguje v pohode aj mesiac .....Prosím ak viete poradte v sevise v TN nevedia.

Používateľov profilový obrázok
mimo
Mimo prevádzky
Príspevky: 948
Dátum registrácie: Utorok, 28. Júna 2005, 21:00
Bydlisko: Bratislava a okolie :-)
Kontaktovať používateľa:

Re: Problém z klímou v Carine

Príspevok od používateľa mimo » Štvrtok, 9. Júla 2009, 10:41

No tá posledná veta je teda dosť zúfalá ...
"Prosím ak viete poradte v servise v TN nevedia" - to myslíš Toyota servis ?

Taký problém som nemal ... ale skúsil by som jazdiť bez klímy a sledovať či už ten ventilátor alebo aj chladič a postupne ísť na to vylučovacou metódou ale podľa toho čo si napísal ma to vedie k tomu ventilátoru ... najaké tepelné čidlo alebo čo ? ktoré zabezpečuje jeho chod ked to auto potrebuje ?
Toyota RAV 4 2,0 VVT-i (112 kW) Obrázok
Toyota Yaris 1.0 VVT-i (48 kW) Obrázok
ex:
Toyota Carina E 1.8 SW Obrázok
Corolla E10 1.4 XLi combi
Corolla E9 1.6 GTi

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: Problém z klímou v Carine

Príspevok od používateľa liguere » Štvrtok, 9. Júla 2009, 11:23

bud blby kontakt, porusany kablik alebo take nieco (to je tak akurat na "poruchu" v toyote), pripadne snimac teploty. neviem kde je v carine,sorry.
motor ventilatora zhoreny mat nebudes, kedze sem tam ide
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

vitelo1
začiatočník
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Streda, 3. Júna 2009, 09:52
Bydlisko: Bratislava

Re: Problém z klímou v Carine

Príspevok od používateľa vitelo1 » Štvrtok, 9. Júla 2009, 16:28

jforgi napísal:Zdravím páni.Mám Carinu E 2,0TD a mám takýto problém z klímou.Keď idem vpohode 120-130 klíma funguje v pohode ale keď tomu pridám na cca 140 tak sa vypne a začne sa trochu motor hriať. Prezrel som motor tlaky ,tesnenia,všetko O.K.Možno to má súvis aj stým že občas nezopne ventilátor chladiča keď idem bez klímy napr. TN-PHA aprídem do mesta a nič.A potom v z ničoho nič funguje v pohode aj mesiac .....Prosím ak viete poradte v sevise v TN nevedia.
...no celé to je nejaké zmätené, ventilátor chladiča by sa za jazdy nemal vôbec zapínať, je jedno či ideš bez klímy alebo s klímou, klíma chladí vstupujúci vzduch do kabíny, jedine že by si mal súčasne pustené kúrenie a klímou by si dodatočne ochladzoval chladiacu zmes cez radiátore kúrenia
... ani po dlhej ceste TN - PHA by sa nemal zapínať ventilátor (tak možno v lete ak hned potom stojíš dlho v zácpe alebo na červenú)
...ak sa začne prehrievať motor pri 140-ke po vypnutí klímy, tak jednoznačne je niečo s chladiacou sústavou...skús vymeniť termostat a spínacie čidlo ventilátora
E10 Corolla 1,33 xli sedan

jforgi
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pondelok, 15. Júna 2009, 13:15

Re: Problém z klímou v Carine

Príspevok od používateľa jforgi » Piatok, 10. Júla 2009, 07:10

Ďakujem za rady a vyskúšam vymeniť termostat má to svoju logiku. Presne tak som myslel že keď idem dlho po diaľnici a prídem do mesta tak mi nezopne trebarz na semaforoch ventilátor a teplota ide hore.Ale keď chodím denne po meste a stojím aj hodinu v zápche tak je všetko O.K. Má to súvis len pri dlhšiej jazde pri väčšiej rýchlosti.
Nemyslel som toyota servis ale iné.......tam nechodím lebo je tam pre mňa draho.

Používateľov profilový obrázok
Pepa
panic
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Júna 2006, 15:45
Bydlisko: Brněnsko

Re: Problém z klímou v Carine

Príspevok od používateľa Pepa » Piatok, 10. Júla 2009, 14:43

Pokud se ti začíná při rychlejší jízdě zahřívat chladící kapalina a během jízdy po městě nic, tak to je na 99% špatný (ucpaný) chladič :( . Vlastní zkušennost. V MJ 3300 Kč :(
Toyota Carina E 2,0 Gli¨
Toyota Corolla 2E 1,3GL
Toyota Corolla Verso 2,2 .,D4D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných