Vadný vstrekovač Carina 1.8

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
mimo
Mimo prevádzky
Príspevky: 948
Dátum registrácie: Utorok, 28. Júna 2005, 21:00
Bydlisko: Bratislava a okolie :-)
Kontaktovať používateľa:

Vadný vstrekovač Carina 1.8

Príspevok od používateľa mimo » Pondelok, 6. Júla 2009, 13:21

Chcem sa s vami podeliť o jednu už vyriešenú starosť s mojou Carinou , možno sa niekedy niekto stretne z rovnakým problémom a bude aspoň vedieť čo je vo veci ;-)

Minulý rok na ceste do HR mi auto cca 150km pred cielom začalo štrajkovať , pri ceste po dialnici sa to prejavovalo ako dusenie , stačilo pár krát pustiť plyn a znovu pridať a znovu išlo v poho ... problém nastal ked bolo treba ísť do kopca čo bolo takmer nemožné , zaradená 3 a v podstate nič , najhoršie na tom bolo že si to robilo kedy chcelo , chvílu ano , chvílu nie :evil: ako tak sme prišli na miesto určenia , sprvoti som si myslel že som natankoval nejaký sajrajt do nádrže ... ked sme mali ísť domov tak som znovu natankoval do plna a myslel že bude po probléme , optimista :lol: , pár km nad Splitom som zostal stáť na dialnici ( cesta do kopca) s tým že auto nebolo schopné pohybu do kopca , zastavím , otvorím kapotu a motor mal zvuk hladkého dízla a chcel mi utiecť z auta ( tak sa hýbal že som si myslel že vyskočí :lol: ) - teraz už viem že išiel len na 3 valce preto tie prejavy :idea:
Už som mal v ruke mobil a rozmýšlal komu zavolám aby pre nás prišiel do Splitu :shock: , ťoť za rohom :lol: vypol som motor , cigaretka , naštartoval a ako tak sa dostal na parkovisko pri Šibeniku , tam káva a čakanie na západ slnka , potom už auto išlo až do BA ako hodinky ... myslel som si že sa to nejak samo vyriešilo ale nie ... robilo mi to vždy ked bolo vonku teplo ...tak som sa začal pýtať čo by to mohlo byť ... každý povedal niečo iné ( to bolo super :twisted: ) od sviečkových káblov až po benzínové čerpadlo , jeseň som nejak prežil , ako náhle sa ochladilo tak problém nebol , 1x tento rok sa prihlásil ked sa poriadne oteplilo ... dal som na rady aby som išiel na diagnostiku , tam to neurobilo , takže sa to nepodarilo zistiť kde je problém :twisted: dalšia diagnostika čo má kamarát a zase nič , každý len povedal že tam treba prísť ked to bude robiť lebo inak sa nezistí závada...
A ako som to nakoniec poriešil ? v týždni pred zrazom som rozprával s EASY-m a len tak mimochodom sme sa dostali k téme vstrekovač :idea: museli mu ich meniť a keď mi rozprával ako sa to jeho auto chovalo , tak ako keby som počul o svojom :idea:
Easy mi poradil že ked mi to spraví mám skúsiť vstreky a ked niektorý nepojde tak sme doma ... a tak som zistil že vstrekovač na 2 valci vtedy nepracuje ... kedže jeden vstrekovač stojí cca 8.000SK v Toyote nastal problém kde ho zohnať lacnejšie ... nakoniec aj táto prekážka sa mi podarila preskočiť a teraz už týždeň jazdím zo žltým vtrekovačom z Avensisu ( 4A-FE) , ešte že aspoň takéto veci sú rovnaké ...

Touto cestou sa chcem EASY-mu veľmo poďakovať , ĎAKUJEM ADRIAN ;-) a samozrejme VLASTOVI ;-)

Viem že som to trochu prehnal s tým písaním ale chcel som čo najlepšie popísať ako sa táto závada prejavovala na mojom aute ... dúfam že sa podarilo ;-)
Toyota RAV 4 2,0 VVT-i (112 kW) Obrázok
Toyota Yaris 1.0 VVT-i (48 kW) Obrázok
ex:
Toyota Carina E 1.8 SW Obrázok
Corolla E10 1.4 XLi combi
Corolla E9 1.6 GTi

Používateľov profilový obrázok
mochovec
záhorák
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Piatok, 30. Januára 2009, 15:44
Bydlisko: Bratislava\Myjava

Re: Vadný vstrekovač Carina 1.8

Príspevok od používateľa mochovec » Pondelok, 6. Júla 2009, 13:54

ako od Daniely Steelovej : Pod bielymi plachtami :lol: :lol: som aj slzičku zatlačil do oka :lol: :lol: to nevymyslíš to je život
Toyota Corolla E11, 1.6 G6

Používateľov profilový obrázok
easy
panic
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Nedeľa, 11. Júna 2006, 15:53
Bydlisko: Bratislava II

Re: Vadný vstrekovač Carina 1.8

Príspevok od používateľa easy » Pondelok, 6. Júla 2009, 14:40

To si dobre pamätam,ja som vymenil pomaly pol auta kym som nasiel cloveka co rozumie Toykam a povedal mi co je vo veci.
Nie je nic horsie ked ides obiehat a zrazu v polke ukonu "stratis" motor,vykon ziadny a smrt v ociach. 8)
Ale som rad,ze sa ti podarilo to vyriesit a zohnat vstrek.Som mal tiez stastie a teraz ficim na Corolackych 1.6. :D
Toyota Carina E SW 1,8 ´96 automat

Používateľov profilový obrázok
Pepa
panic
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Júna 2006, 15:45
Bydlisko: Brněnsko

Re: Vadný vstrekovač Carina 1.8

Príspevok od používateľa Pepa » Pondelok, 6. Júla 2009, 20:02

Moje zkušenost s Carinou je taková , že jí nerozumím :?: . V loni se mi lehce zvýšila spotřeba (asi o 3/4 l) . Tak jsem ji dal na léčení a kamoš mi vyměnil termostat a kat. - vše bylo K. O .Ale spotřeba se nesnížila . Dojížděl jsem na rychlosti , vyřazoval z kopce , po dálnici do 120, ale pořád žádná změna .Tak jsem si řekl dost a nádrže dvakrát nalil sajrajt na vyčištění vstřiků a začal jezdit dost razantně - mimo obec co se dá , po dálnici 140 ...... A teď mi asi nebudete věřit , ale spotřeba se fakt dost snížila . Poslední tank 7,2 ;-) ...tak už fakt nevím :D ...možná ten sajrajt čištění vstřiků pomohl :?
Toyota Carina E 2,0 Gli¨
Toyota Corolla 2E 1,3GL
Toyota Corolla Verso 2,2 .,D4D

Používateľov profilový obrázok
mimo
Mimo prevádzky
Príspevky: 948
Dátum registrácie: Utorok, 28. Júna 2005, 21:00
Bydlisko: Bratislava a okolie :-)
Kontaktovať používateľa:

Re: Vadný vstrekovač Carina 1.8

Príspevok od používateľa mimo » Pondelok, 6. Júla 2009, 20:55

Ty Pepa buď rád že máš 2.0l :? toto sa týka len 1.8 , pozeral som nejaké nemecké fóra a veľa ludí malo tento problém , väčšinou sa to prejavilo medzi 200t - 300t km a bolo treba tie vstreky meniť ...
Toyota RAV 4 2,0 VVT-i (112 kW) Obrázok
Toyota Yaris 1.0 VVT-i (48 kW) Obrázok
ex:
Toyota Carina E 1.8 SW Obrázok
Corolla E10 1.4 XLi combi
Corolla E9 1.6 GTi

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Vadný vstrekovač Carina 1.8

Príspevok od používateľa jarson » Štvrtok, 9. Júla 2009, 22:19

pozor na "biosračkopalivo". Niekde som cital, ze to zvykne byt prave tymto. Otazka je ci ma clovek na vyber.Nie je ten sajrajt nahodou povinne v kazdom benzine?
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
easy
panic
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Nedeľa, 11. Júna 2006, 15:53
Bydlisko: Bratislava II

Re: Vadný vstrekovač Carina 1.8

Príspevok od používateľa easy » Piatok, 10. Júla 2009, 06:50

Ludia neblbnite s tymi "biosrackopalivami".Zbytocne sa siria nepravdive famy.
Napr. pri miesani benzinu sa pouziva ako komponent ETBE ktory sa robi z bioetanolu.Predtym sa pouzivalo MTBE kde sa pouzival metanol,ktory je toxicky a podla EU smernic sa nesmie pouzivat.
Na vlastnosti benzinu co sa tyka zanasanie trysiek to nema ziadny vplyv.
Toyota Carina E SW 1,8 ´96 automat

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: Vadný vstrekovač Carina 1.8

Príspevok od používateľa liguere » Piatok, 10. Júla 2009, 10:13

na benzin od slovnaftu alebo shellu ci omv,kde su pridane rozumne aditiva to asi vplyv nema. ale tesco,hypernova,jurki a neviem este ake srandy, kde capujes vpodstate len zakladovy benzin....alebo ak si niekde v zahranici,kde sa uz v pumpach vobec nevyznas...ani pan boh nevie co vsetko je tam zamiesane za sracky.
a este k tej "eko" zlozke paliva - hej je to vlastne bioetanol, cize robi sa to z rastlin (nie zo sliviek, to je trochu ine), ale som pocul ze vyroba toho sajrajtu je tak poprdeli ekologicka asi ako 60rocny traktor
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Používateľov profilový obrázok
easy
panic
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Nedeľa, 11. Júna 2006, 15:53
Bydlisko: Bratislava II

Re: Vadný vstrekovač Carina 1.8

Príspevok od používateľa easy » Piatok, 10. Júla 2009, 10:32

Tam sa mysli "eko",ze je to robene z rastlin a nie synteticky.Inac mas uplne jedno ako vyrobis spiritus,vzdy to bude to iste.Neviem teraz z coho to robia,ale mozem to zistit,lebo my ho berieme od nich.
Je to novy zavod pri Trnave ak sa nemylim.
Toyota Carina E SW 1,8 ´96 automat

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Vadný vstrekovač Carina 1.8

Príspevok od používateľa jarson » Piatok, 10. Júla 2009, 21:21

...neviem, školy nemám... napriklad tu som o tom niečo čítal: (aj inde sa na tu temu najde , ale to si teraz nespomeniem kde som to videl)
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2008051801
(je tam jeden odstavec skoro na konci)
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných