Pretesnenie motora

všetko o tomto modeli
dobso
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Nedeľa, 9. Apríla 2006, 10:58

Pretesnenie motora

Príspevok od používateľa dobso » Pondelok, 12. Januára 2009, 15:20

Ahojte,

chcel som sa spytat ci sa nenajde niekto - pripadne odporucte, kto by vedel pretesnit motor na Toyota Carina E 2.0i rocnik 1997.
Auto ma aktualne > 270tis km a slape skvele, jediny problem mam s tym, ze mi slzi. Nemam jamu ale podla 'pohladu zhora' to vypada ze tesnenie pod hlavou je v poriadku, dole pri olejovej vani to vypada horsie. Tiez neviem ako ventily, ale keby sa to rozoberalo nech sa to poriesi vsetko.

Uvitam odporucanie na niekoho kto s tym ma skusenosti lebo som narazil na servis kde vedeli tusim iba kolesa dofukovat a chcel by som niekoho kto to spravi poriadne kedze ide o dost chulostivu vec..

Tiez uvitam vase odporucania a skusenosti. Motor teraz po cca 3000km od vymeny oleja ide pod minimalnu hladinu a uz sa mi stalo ze som chvilu jazdil skoro nasucho. Mam pocit ze to vzdy klesne na istu hladinu 'niekde pod nejakym tesnenim' :) . Inak to olej nezere, aspon nevidno/necitit.

Chcel by som sa na mojej fesande este nejaky rocik povozit a nerad by som zasoboval nasu zem ropnymi latkami, asi sa jej to moc nepaci..

Vdaka!
dobso
dobso
carina E 2.0GLi '97 sedan

Používateľov profilový obrázok
Pepa
panic
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Júna 2006, 15:45
Bydlisko: Brněnsko

Re: Pretesnenie motora

Príspevok od používateľa Pepa » Pondelok, 12. Januára 2009, 17:58

Podle mých zkušeností většinou olej teče kolem simerinku na klikovce. Chce to aspoň trochu poutírat a pak sledovat . Nechal bych to ale až bude lepší počasí . ;-)
Toyota Carina E 2,0 Gli¨
Toyota Corolla 2E 1,3GL
Toyota Corolla Verso 2,2 .,D4D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných