HAVARKA

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

HAVARKA

Príspevok od používateľa jarson » Sobota, 29. Novembra 2008, 21:55

AHOJTE,
TAK DNES MI PRED NOS MOJEJ CARINE SKOCIL PEUGET 206, AJ KED SOM SA SNAZIL O VYHYBKU, ZIAL TRAFIL SOM HO NA ZADNE KOLESO. TO JE VLASTNE JEDNO, IDE O TO , ZE CARINA TO ODNESLA LAVYM PREDKOM - PLECHY, PLASTY. SVETLA A JE POSUNUTE AJ TO NA COM DRZI CHLADIC. PRVY ZVUK - SYCANIE - JASNE OZNAMIL ODCHOD KLIMY. eSTE SOM JU ANI PORIADNE NEPOZREL, KYM SOM VYBAVIL VECI BOLA UZ TMA.
Chcel by som poradit kde a ako dat co najlepsie a hlavne rychlo opravit, bez auta som "nemozny", najma teraz v zime.
Som z Roznavy. A este detail. Policajt mi naznacil, ze nech sa pripravim ,ze poistovna mi zo skody preplati iba nieco okolo polovice ceny opravy, nakolko je auto rok 96 a amortizacia nje vysoka a tak. T si mam akoze brat uver , za to ze mi iny rozmlati auto? alebo ako je to. Ma s tym niekto skusenost.
Chlapi , nevien co robit, kazda rada draha.
Ďakujem vopred za rady.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

ToyoCarE

Re: HAVARKA

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Sobota, 29. Novembra 2008, 22:11

kamarat teraz nieco podobne riesi,,, dohodol sa s tym co mu navalil do auta mimosudne,, aj ked mu urobil totalku,,, co nieje tvoj pripad,, ale na to ze je to AUdi r.v. 1983 tak mu dal 25 000SKK,,, po dalsie... SI daleko,, co je skoda,, tu vedla Ziliny je najlepsi klampiar na TOyoty,,, kedysi aj robil pre Toyotu,,, ma doma dve stolice,, aj ja mu idem zverit moju Carinu,, a to je o dost viacej naburana,,,

aby som to uzavrel,,, nevyznam sa az tak v zakonoch,, ale snaz sa to uhrat na totalku,, vtedy by si mal dostat viacej.

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: HAVARKA

Príspevok od používateľa jarson » Sobota, 29. Novembra 2008, 22:19

no neviem , ako to musi byt poskodene , aby to bola totalka. Ale neviem ci by to slo v mojom pripade takto urobit, lebo auto je vlastne stale pojazdne. Alebo sa tym mysli, ze cena opravy by bola vyssia nez noveho auta? Nie je mi to celkom jasne . A co znamena "uhrat na totalku", kto o tom rozhoduje? likvidator, servis?
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

ToyoCarE

Re: HAVARKA

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Sobota, 29. Novembra 2008, 22:24

to by podla mna mal urcit obhliadac z poistovne,,, ako hovorim,,, az tak sa nerozumiem tomu,, kedze som nemal taku havarku,, len z toho co kamarati mali nieco viem.

Používateľov profilový obrázok
mimo
Mimo prevádzky
Príspevky: 948
Dátum registrácie: Utorok, 28. Júna 2005, 21:00
Bydlisko: Bratislava a okolie :-)
Kontaktovať používateľa:

Re: HAVARKA

Príspevok od používateľa mimo » Sobota, 29. Novembra 2008, 23:35

2 Jarson

niečo obdobné som riešil asi pred 1/2rokom...
škoda išla z PZP škodcu ( toho čo mi spôsobil škodu ) najprv som si chcel dať preplatiť fa za opravu ale to by som musel doplatiť ešte asi 10.000Sk , riešil som to nakoniec TABUĽKOVO t.j. poisťovňa na základe obhliadky auta vyrátala koľko mám škodu a z tejto sumy si odrátali cca 1/3 ... :x tak som sa dostal na určitú sumu peňazí do ktorej som sa musel zmestiť s opravou bez môjho prispenia čo mi nakoniec aj podarilo :)
aby som nezabudol išlo o českú poisťovňu slovensko... či aký to má názov

kedže máš rovnaký r.v. odporúčal by som ti rovnaký postup a ešte skús pri obhliadke poprosiť človeka z poisťovne či by sa nedalo (nakoľko máš staré auto ) dať niečo navrch aby sa ti zaplatila oprava auta .
Mne takto pomohol pán tým že mi dal na výmenu nárazník,čo máš cca 10000sk naviac , čo v konečnom dôsledku bola tá 1/3 amortizácia ...
Toyota RAV 4 2,0 VVT-i (112 kW) Obrázok
Toyota Yaris 1.0 VVT-i (48 kW) Obrázok
ex:
Toyota Carina E 1.8 SW Obrázok
Corolla E10 1.4 XLi combi
Corolla E9 1.6 GTi

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: HAVARKA

Príspevok od používateľa chmelo » Nedeľa, 30. Novembra 2008, 09:38

V niektorých poisťovniach to volajú ROZPOČTOM....tiež som tak niečo riešil, ale to išlo o poistenie nehnuteľnosti...tak či onak, treba si preveriť možnosti a ísť do najmenej nevýhodnej....zarobiť sa na tom asi moc nedá :roll:
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: HAVARKA

Príspevok od používateľa jarson » Nedeľa, 30. Novembra 2008, 15:47

vobec nechcem nieco zarobit, alebo niekoho okabatit. ide mi len o to aby som dostal auto do predchadzajuceho stavu a nic ma to nestalo, resp. aby som nemusel doplacat nejake tazke tisice... lebo to je to posledne co teraz potrebujem :cry: Doteraz som nic podobne neriesil, a vidina situacie , ked si musim pozicat lebo niekto iny mi sposbi skodu ma skoro posadila na rit.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: HAVARKA

Príspevok od používateľa jarson » Nedeľa, 30. Novembra 2008, 15:49

mimochodom dotycny ma poistovnu Generali. Neviem o nikom kto by s nimi mal nejake skusenosti konkretne. No zajtra tam idem, mam nahlasit skodu, tak som chcel byt informovany na co sa mam pripravit a tak.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: HAVARKA

Príspevok od používateľa jarson » Nedeľa, 30. Novembra 2008, 16:16

http://jarson1.rajce.idnes.cz/ - lepsie raz vidiet... len aby sa videlo o co ide
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: HAVARKA

Príspevok od používateľa chmelo » Nedeľa, 30. Novembra 2008, 17:10

No zrušil ťa pekne ancikrist jeden francúzsky :?

Nechcel som povedať, že chceš na tom zarobiť, len že ak výjdeš približne okolo nuly, tak bude dobre. Iná vec by bola, keby si mal havarijnú...tam sa dá čosi vyšpekulovať a dostať späť zopár chechtákov naspäť za tie roky úžery, prípadne si napr. dať streknúť nejaký ten kus navyše, ale o tom potom.
Ak sa dá, tak si daj vypočítať obe varianty preplatenia a na základe toho sa rozhodni ;-)

Drž si
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
MadCap
nula
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Sobota, 17. Mája 2008, 19:24
Bydlisko: Nová Dubnica, Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: HAVARKA

Príspevok od používateľa MadCap » Pondelok, 1. Decembra 2008, 19:33

Ak ti poistovna neda dost, vzdy by mala byt moznost to vytahat z vynnika nehody. Ak by ale nespolupracoval (tj. nechcel sa mimosudne dohodnut), bude to trvat dlho a nebude to zdarma (aj ked by to nakoniec zaplatil cele aj s nakladmi). Najvacsi problem je asi stav, ked sa poistovna co to ma platit (tj. vynnikova) rozhodne, ze tvoje auto je totalka/na odpis a zaplati ti par korun, za ktore si take iste auto len tazko kupis :\. Tohoto sa bojim najviac - moje auto je rocnik 93 a aj ked je uplne v pohode, tak s tym vekom uz moze lachko spadnut do nejakej "zlej" tabulky :(.
Toyota Carina E 2.0 GLi 93` Liftback

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: HAVARKA

Príspevok od používateľa jarson » Pondelok, 1. Decembra 2008, 19:52

dakujem za prejavenie sustrasti, presne toho sa obavam. Ide o to , ze aj keby som nakrasne chcel kupit inu, tak jednoducho nemam co. Cariny zial ne su na predaj- az na par kusov - a uz vobec nie 1.8 GLI liftb.
Zajtra ma prist obhliadac "mrtvol" a tak sa uvidi co bude dalej. Zial po dnesku, kedy som cely den lietal a zhanal informacie, som ovela menej optimisticky nez vcera. Nechapem logiku tychto zakonov a som nasraty a v soku. Zial to je to jedine co sa tym da robit.
No, teraz aj tak nic nevymyslim, pockam na zajtrajsi verdikt.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: HAVARKA

Príspevok od používateľa jarson » Pondelok, 1. Decembra 2008, 19:59

MadCap napísal:Ak ti poistovna neda dost, vzdy by mala byt moznost to vytahat z vynnika nehody. Ak by ale nespolupracoval (tj. nechcel sa mimosudne dohodnut), bude to trvat dlho a nebude to zdarma (aj ked by to nakoniec zaplatil cele aj s nakladmi). Najvacsi problem je asi stav, ked sa poistovna co to ma platit (tj. vynnikova) rozhodne, ze tvoje auto je totalka/na odpis a zaplati ti par korun, za ktore si take iste auto len tazko kupis :\. Tohoto sa bojim najviac - moje auto je rocnik 93 a aj ked je uplne v pohode, tak s tym vekom uz moze lachko spadnut do nejakej "zlej" tabulky :(.

mimochodom, ak si videl fotky, myslis ze by to mohli ohodnotit ako totalku? Ved to az take hrozne nie je, alebo sa mylim?
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
MadCap
nula
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Sobota, 17. Mája 2008, 19:24
Bydlisko: Nová Dubnica, Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: HAVARKA

Príspevok od používateľa MadCap » Pondelok, 1. Decembra 2008, 21:19

Ohodnotit skodu vobec nedokazem :) ale laicky to nevyzera zase tak hrozne ...
Toyota Carina E 2.0 GLi 93` Liftback

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: HAVARKA

Príspevok od používateľa liguere » Utorok, 2. Decembra 2008, 07:34

nemusi vyzerat hrozne. proste poistovak ohodnoti ze skoda je vacsia ako hodnota auta a totalka je na svete
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných