Co s takym lakom???

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Co s takym lakom???

Príspevok od používateľa ondrik » Štvrtok, 28. Augusta 2008, 13:56

Nechod s tym na sud!
nie ze by som sa zastaval predajcu, ale nevysudis nic, akurat predrbes kopu prachov. To, ze je to povrchova uprava laku, lak je relativne stary, tak je to podla mna vopred stratene. musel by si si na to dat vypracovat nejaky posudok znalecky, nejake chemicke rozbory a chujoviny, a nakoniec by vysledok bol aj tak len to, ze ten "stary" lak mohol sflakatiet vplyvom zmeny klimatickych podmienok, pouzitim nespravnej (agresivnej, co tempo urcite je) autokozmetiky, vplyvom slnka/dazdov (byvaly majitel moze tvrdit ze auto mal furt v chladku/garazi), prostredim, kde parkujes (blizkosti stavieb alebo nejakych fabrik) a bohvie cim vsetkym.
Mne takto podobne sflakatela cervena celica, ked som ju celu vylestil tempom. Mesiac krasna cervena a potom sa porobili take fliacky ako 5koruny. A vtedy som desi na ceskom fore tusim cital, ze sa to stalo viacerym ludom s tempom. Ono casom je ten "povodny" lak uz v takom stadiu, ze treba spravne zvolit prostriedky na udrzbu, aby mu to viac neublizilo ako pomohlo.
Som skor toho nazoru co Wakkee, treba davat pozor pri kupe...
Ale to je len moj nazor, kludne mozes skusit nieco na exmajitela, co sa bude diat...
;-)
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Co s takym lakom???

Príspevok od používateľa chmelo » Štvrtok, 28. Augusta 2008, 14:49

Kua chlapi, moc pozeráte Ally McBeallovú....nevravím, že s tým má letieť rovno na súd :lol: Veď ani ja som sa s mojím problémom na súd nedostal.
Najprv skúsiť dohodu, alebo pohroziť advokátom a až potom zvažovať, či má význam to celé ťahať ďalej...mňa tá celá sranda stála fľašu whisky a vytĺkom som z toho chytráka, ktorý mi ten vrak predal, 20 tisíc brmbolcov. Nakoniec som bol síce stále v mínuse, ale v určite znesiteľnejšom, ako keby som sa na to vyflákol ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
tony42
panic
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Pondelok, 15. Októbra 2007, 19:09
Bydlisko: Kosice
Kontaktovať používateľa:

Re: Co s takym lakom???

Príspevok od používateľa tony42 » Piatok, 29. Augusta 2008, 15:48

Nepojdem s tym na sud, ani to nedam striekat (teda nie v najblizsej dobe - som mlady mam cas :D), presiel som to turtle waxom a voskom a vyzera to trochu lepsie, nijak zvlast mi to nevadi, radsej tam drbnem nejaky sportovy vyfuk (OFFTOPIC), co by ste mi na carinu odporucili (mam na mysli posledny diel vyfuku - aby to velmi nerevalo)?

PS: vecer ked budem doma vam sem hodim fotky, ze ako to vyzeralo po turtle a ako to vyzeralo po kupe
Naposledy upravil/-a tony42 v Piatok, 29. Augusta 2008, 17:52, upravené celkom 1 krát.
Fiat 127 0.9 MK2
Toyota Carina E 1.6 16V liftback

Používateľov profilový obrázok
tony42
panic
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Pondelok, 15. Októbra 2007, 19:09
Bydlisko: Kosice
Kontaktovať používateľa:

Re: Co s takym lakom???

Príspevok od používateľa tony42 » Piatok, 29. Augusta 2008, 17:08

No a uz ked som pri tom offtopicu, neda mi nespomenut jeden jediny problem, ktory carina ma, a to je....starter.
Proste niekedy sa stane toto: zapnem zapalovanie, otacam na startovanie, a pocujem CVAK....drzim kluc a pocujem taky elektricky zvuk (nieco take, ako ked huci trafo), samozrejme vsetko zhasne (cize prud do startera ide len netoci), ked kluc pustim vsetko ide. A takto sa to opakuje aj 4x. Ale nakoniec sa roztoci.
Ja to tipujem na:
-problem so starterom (uhliky alebo komutator, neviem aky tam je)
-problem s dobijanim
-jazdim kratke trasy vacsinou...
-baterka 55 Ah je z marca minuleho roku
-nic ine ma nenapada :-)

poradte
Fiat 127 0.9 MK2
Toyota Carina E 1.6 16V liftback

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Co s takym lakom???

Príspevok od používateľa Rasťo » Piatok, 29. Augusta 2008, 18:51

Ten "zvuk trafa" je pravdepodobne palivové čerpadlo v nádrži a to, že Ti to neštartuje na prvý krát bude spôsobené vekom štartéra a tým, že ho poučívač vzhľadom ku krátkym jazdám asi dosť často...vybrať, rozobrať, vyčistiť, vymeniť uhlíky a bude všetko šlapať ako má...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
tony42
panic
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Pondelok, 15. Októbra 2007, 19:09
Bydlisko: Kosice
Kontaktovať používateľa:

Re: Co s takym lakom???

Príspevok od používateľa tony42 » Piatok, 29. Augusta 2008, 20:42

zopar obrazkov:

takto to vyzeralo po kupe

Obrázok

takto to vyzeralo po "turtleni" :) a lesteni

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Fiat 127 0.9 MK2
Toyota Carina E 1.6 16V liftback

Používateľov profilový obrázok
tony42
panic
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Pondelok, 15. Októbra 2007, 19:09
Bydlisko: Kosice
Kontaktovať používateľa:

Re: Co s takym lakom???

Príspevok od používateľa tony42 » Piatok, 29. Augusta 2008, 20:44

a este dve:

Obrázok

Obrázok

fotene mobilom, takze sorry za kvalitu
Fiat 127 0.9 MK2
Toyota Carina E 1.6 16V liftback

Používateľov profilový obrázok
skrat
panic
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Februára 2008, 16:45
Bydlisko: piestany
Kontaktovať používateľa:

Re: Co s takym lakom???

Príspevok od používateľa skrat » Streda, 10. Septembra 2008, 15:31

mno, aj ja budem asi dost offtopic, ale pozeram ze mas teky isty motor ako ja - nevies co je ta skatula na hadici od vzduchoveho filtra po klapku?
http://photo.uloziste.com/?fotka=f5e08b ... fe6&size=3
http://photo.uloziste.com/?fotka=1087ad ... 91d&size=3

- k tomu laku - kupil som si nejaku somarinu v TESCU akoze vosk na auto (plechovka s tekutinou podobnou SIDOLu, akurat po zaschnuti sa to tvarilo ako lepidlo) - lestil som so asi 2, alebo 3 hodiny, ale teraz vzdy ked mam auto zasvinene a umyjem ho vodou s pridavnym samponom s voskom, tak sa pekne leskne...bez lestenia...nieco podobne spravil susad na skodovke - tusim mal nejaky cerveny TURTLE vosk a tiez ma skodovicu peknu lesklu..akurat sa clovek narobi na hovado
Carina 1,6L GLi '97 liftback

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Co s takym lakom???

Príspevok od používateľa ondrik » Streda, 10. Septembra 2008, 16:54

skrat napísal:mno, aj ja budem asi dost offtopic, ale pozeram ze mas teky isty motor ako ja - nevies co je ta skatula na hadici od vzduchoveho filtra po klapku?
http://photo.uloziste.com/?fotka=f5e08b ... fe6&size=3
http://photo.uloziste.com/?fotka=1087ad ... 91d&size=3
OT: myslim ze sa tam ochladzuje vzduch, desi sa to tu asi aj rozoberalo, je to na taky nejaky princip, uz si to moc nepamatam, ze to pomaha prudeniu vzduchu do motora a este sa tam aj kusok schladi...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
aspire
začiatočník
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Štvrtok, 17. Apríla 2008, 19:04
Bydlisko: Bratislava

Re: Co s takym lakom???

Príspevok od používateľa aspire » Streda, 10. Septembra 2008, 20:44

Lak jednoducho starne, je to dane jeho chemickym zlozenim ktore vam nikto neprezradi :) , preto davaju autmobilky taku zaruku na lak aku davaju. Zalezi ci to co davala toyota na auta bol jednozlozkovy alebo dvojzlozkovy lak, v tej dobe predpokladam jednozlozkovy pretoze ten druhy bol este len v plienkach :D . Ten jednozlozkovy je meksi a inac reaguje s podkladovou farbou, niekedy pomozu aj lestidla z tesca :mrgreen: . To dlhe lestenie bolo sposobene tym ze najprv treba poskodene miesto velmi jemne vybrusit niekolko mikronikov a potom sa to len zarovna. Osobne mam skusenost s dvojzlozkovym, najprv sme prebrusili celu strechu a potom vylestili, aj ked to bolo s pripravky priamo z vyroby :mrgreen: . Po polroku budes musiet aj tak znova prelestit ale urcite to stoji za to :D
Nie je dôležitá rýchlosť ale Zábava :-D

Mitsubishi Grandis 2,4L - All for Family
Ex : Corolla E11 - 1.4 86 PS

Používateľov profilový obrázok
MadCap
nula
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Sobota, 17. Mája 2008, 19:24
Bydlisko: Nová Dubnica, Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Co s takym lakom???

Príspevok od používateľa MadCap » Streda, 29. Októbra 2008, 00:50

Zvlastne. Moja 93` je totalne v pohode a to nebola poslednych 10 rokov v garazi asi nikdy :lol: kuzlo bude asi v tom, ze to je tmavoseda (taka ta divan farba, trochu zelena, trochu modra, proste tmava :) ) metaliza - dost tvrdy lak. Teraz uz samozrejme poodierany od kamenov a blbosti vsademozne :)
Toyota Carina E 2.0 GLi 93` Liftback

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní