Carina E 1,6l liftback

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
skrat
panic
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Februára 2008, 16:45
Bydlisko: piestany
Kontaktovať používateľa:

Re: Carina E 1,6l hatchback

Príspevok od používateľa skrat » Pondelok, 18. Februára 2008, 09:36

no jo, sak to by bolo len docasne riesenie, kym nasetrim na normalny katalizator...len ci to nema nejaky negativny vplyv na motor, lebo som cital, ze ten motor moze potrebovat nejaky spatny protitlak, a ked tam ten kat nebude, tak protitlak bude robit iba tlmic (dufam ze ten nieje dodrbany)....

a na kolko moze zniceny kat zvysit spotrebu? dajme tomu obycajna spotreba by bola cca 8 litrov...a so znicenym katalizatorom bo bola cca kolko? 10 litrov??? 12 litrov? alebo 9 litorv?
dik za pomoc
Carina 1,6L GLi '97 liftback

Používateľov profilový obrázok
skrat
panic
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Februára 2008, 16:45
Bydlisko: piestany
Kontaktovať používateľa:

Re: Carina E 1,6l hatchback

Príspevok od používateľa skrat » Pondelok, 18. Februára 2008, 23:20

posielam par fotiek.. tu je karinka z predu, no neumyta a zaprasena + malo miesta v garazi
Obrázok
tu je "profesionalne" zarobene nieco, neviem co
Obrázok
a tu je ta mrcha co hrkoce - ta vec na obrazku na lavo, blizsie k tlmicu...ta lesklejsia perforovana vec na pravo co je blizsie k motoru neviem co je
Obrázok
mrcha- detailnejsie
Obrázok

co je vlastne ta mrcha co hrkoce? je to ten katalyzator?
Carina 1,6L GLi '97 liftback

Používateľov profilový obrázok
tina
začiatočník
Príspevky: 159
Dátum registrácie: Streda, 16. Mája 2007, 11:42
Bydlisko: KK
Kontaktovať používateľa:

Re: Carina E 1,6l hatchback

Príspevok od používateľa tina » Streda, 20. Februára 2008, 13:24

Chvala Bohu motor neodisiel. Toyoty maju proti tomu ochranu, ze to neroztrieska hlavu. takze nastastie stacilo remen vymenit. :-) neviem ci to maju vsetky toyoty ale Carina 2l 95 r.v. to ma :-)

skrat napísal:dik :D ako to ze idisiel? ten moze iba rupnut, nie? a potom co som pocul sa moze cely motor odporucat do vecnich lovist..alebo sa mylim?
Toyota Carina E, 2.0 GLi

Používateľov profilový obrázok
skrat
panic
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Februára 2008, 16:45
Bydlisko: piestany
Kontaktovať používateľa:

Re: Carina E 1,6l hatchback

Príspevok od používateľa skrat » Nedeľa, 24. Februára 2008, 19:38

tak uz je tato vec vyriesena, a namiesto toho "rezonatora" je tam trubka...katalizator je zatial ok...

cim sa lisia rozne svieckove kalbe od seba? viem ze potrebujem 7mm hrube no to je vsetko...a videl som v cenach od cca 2000 sk po vyse 5000 sk...ake mi je vlastne treba na moju carinku? ake pouzivade a ake by ste odporucili?

popripade ak viete poradit aj nejake dobre filtre - palivove, olejove, vzduchove tak vym budem povdacny

dik
Carina 1,6L GLi '97 liftback

Používateľov profilový obrázok
skrat
panic
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Februára 2008, 16:45
Bydlisko: piestany
Kontaktovať používateľa:

Re: Carina E 1,6l liftback

Príspevok od používateľa skrat » Pondelok, 3. Marca 2008, 22:49

je normalne, ze ked sa vytiahne klucik, tak sa uplne vypne radio? normalne to po pichnuti klucika vyprdne CD a aj equalizer je vynulovany... tak to ma normalne byt? Som si myslel ze radio co tam bolo predtym je nejake dodrbkane lebo si to nevedelo zapamatat ten EQ a aj chybne vzdy pustilo radio ako prve...
dik

ps: nevala sa niekomu z Vas doma tachometer, alebo aspon plosak z neho aj s oboma motorcekmi? popripade aj uzaver nadrze by mi tiez dost pomohol
Carina 1,6L GLi '97 liftback

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Carina E 1,6l liftback

Príspevok od používateľa ondrik » Utorok, 4. Marca 2008, 07:40

skrat napísal:je normalne, ze ked sa vytiahne klucik, tak sa uplne vypne radio? normalne to po pichnuti klucika vyprdne CD a aj equalizer je vynulovany... tak to ma normalne byt? Som si myslel ze radio co tam bolo predtym je nejake dodrbkane lebo si to nevedelo zapamatat ten EQ a aj chybne vzdy pustilo radio ako prve...
vymazavaju sa ti aj radiostanice ulozene? Ak ano, mas zle zapojene dva kable na radiu zozadu... cerveny a zlty
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
skrat
panic
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Februára 2008, 16:45
Bydlisko: piestany
Kontaktovať používateľa:

Re: Carina E 1,6l liftback

Príspevok od používateľa skrat » Utorok, 4. Marca 2008, 21:36

nevymazalo ich ak sa dobre pamatam, no radio moc nepocuvam tak neviem naisto...trapi ma skor ina vec...cim to moze byt, ked mi auto raz pekne chyti vykon v nejakych otackach a raz nie? napriklad na tom istom rychlostnom stupni a aj v tej istej rychlosti...proste zrazu sa ako keby zacne brat a inokedy je to ako keby pribrzdene a dusi ho....
menil som vsetky filtre vratane kabinoveho :D , sviecky, svieckove kable a hlavu rozdelovaca...diagnostika zistila iba trosku postarsiu lambda sondu, ale stale v norme

dik
Carina 1,6L GLi '97 liftback

Používateľov profilový obrázok
skrat
panic
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Februára 2008, 16:45
Bydlisko: piestany
Kontaktovať používateľa:

Re: Carina E 1,6l liftback

Príspevok od používateľa skrat » Štvrtok, 6. Marca 2008, 14:03

moze to mat na svedomi zle tesnenie pod hlavou? alebo aj kriva hlava? lebo voda mi niekde unika...a viac ako by mala...ja len ci mi v servise nepovedali nejaku blbost len aby mali kseft...lebo to by hadam robila stale, ze nejde do vykonu, ale ono to niekedy pekne ide...
Carina 1,6L GLi '97 liftback

enkenko
panic
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Decembra 2014, 16:14

Re: Carina E 1,6l liftback

Príspevok od používateľa enkenko » Piatok, 26. Decembra 2014, 14:02

caw nepredas carinu mam vazni zaujem o to to auto

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 5 neregistrovaných