Prve auto

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
Krajo
panic
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Streda, 23. Mája 2007, 22:30
Bydlisko: 821 .. Blava
Kontaktovať používateľa:

Re: Prve auto

Príspevok od používateľa Krajo » Štvrtok, 24. Mája 2007, 21:23

tomu som uz napisal, a odpisal ze auto je uz predane mimo uzemia, takze nist, ale dik za snahu

Používateľov profilový obrázok
Krajo
panic
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Streda, 23. Mája 2007, 22:30
Bydlisko: 821 .. Blava
Kontaktovať používateľa:

Re: Prve auto

Príspevok od používateľa Krajo » Piatok, 25. Mája 2007, 00:18

Takto vyzerala naša Carina E, teraz ju ma neznami majitel, ale stale je to krasne a moderne auticko
len mi ju nedovolili soferovat :cry:
Obrázok Obrázok Obrázok

Používateľov profilový obrázok
tina
začiatočník
Príspevky: 159
Dátum registrácie: Streda, 16. Mája 2007, 11:42
Bydlisko: KK
Kontaktovať používateľa:

Re: Prve auto

Príspevok od používateľa tina » Piatok, 25. Mája 2007, 14:21

jj krasne auticko a spotreba zavysi od stylu jazdy :-) ale na 2l ma nasa velmi dobru spotrebu :-) teda ked jazdim ja :lol:
Toyota Carina E, 2.0 GLi

Používateľov profilový obrázok
Krajo
panic
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Streda, 23. Mája 2007, 22:30
Bydlisko: 821 .. Blava
Kontaktovať používateľa:

Re: Prve auto

Príspevok od používateľa Krajo » Pondelok, 28. Mája 2007, 23:12

pozrite co som som nasiel, co hovorite na to ???

http://cze.autoscout24.com/home/index/d ... scw2zzd2ru

nie je nejaka moc vylestena? sice ta farba, ale to sa prezije

Používateľov profilový obrázok
Pepo
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Štvrtok, 23. Augusta 2007, 21:28

Re: Prve auto

Príspevok od používateľa Pepo » Pondelok, 10. Septembra 2007, 19:09

Neviem ci si to uz kupil, ale dobre kupit ojazdene je okrem ineho aj kus stastia na koho natrafis. Ja som sa trochu "ogabal" na km - vseobecne sa ojazdene auta pretacaju km, bez ohladu mechanickych alebo digitalnych. Ide o to to zistit a dotycnemu dat najavo, ze nech to vyklopi, kolko to ma. Inac na Toyotach sa to dost tazko zistuje, lebo su to spolahlive auta a ani v servise to nevedia poriadne zistit.
Rada 1. motor: na tie kila sa mi zda 1,6 malo. sice to pojde ale pri nalozenom to bude lenive a aj na zivotnosti to musi vidiet. 1,8 je asi stred ale 2,0 je super. Ma to rezervu ako hrom, nepozna to kopec (aj plny) a super sa to prejavuje na zivotnosti. spotreba velmi prijemna, na 2,0 litra neuveritelna. Ja chodim na tom ako na diesli (to predimenzovanie), t.j. od 1,500 do 2,500 ot/min (ked treba tak aj 4000, ale zriedka) a priem. spotreba po 30.000km 7,4l. Jedine minus tohoto objemu je zakonna poistka, ale tu som dokazal vybavit na 4500 Sk.
Rada 2 kupa: ak sa da, chod pred kupou do znackoveho servisu (za 20 min. ti toho povedia viac, ako hocijaky mudrc), nechaj to popozerat, vole, hrdza, motor, tlaky vo valcoch, ich nazor a budes v obraze. Mozno aj zistis, "kto" ti to predava, ci tie km nie su "tocene" niekde inde.
Ak Ti to vide, budes "lebedit" toyotu vsade kde sa da, ako mnoho inych z nas. Mne sa za 2 r. nevypalila ani jedna ziarovka, ked vidim kadejakych jednookych v autach od 500 hore, tak mi je dobre.
Co sa tyka akceleracie, tie kila citit, ale ked sa to rozbehne, ukazes chrbat kade komu. Takze si nerob hlavu s hrdinom v skodovke alebo reanulte, vedz, ze ten to riadne "zdima" a Ty ides na 1/3 a pleco tvojho spolusediaceho je "kusisko" od Tvojho (ako v obyvacke).
Pekne zvezenie.

ToyoCarE

Re: Prve auto

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Pondelok, 10. Septembra 2007, 20:04

nebudem skryvat,, ze som pretacal km na mojich autach,, co som predal, ,ale dalo sa to vzdy zistit,,, bo ked stocis km,,, a robi sa to mechanicky (nie vrtackou),, tak nikdy uz nebudu cisla v rovine,,, skus si to vsimnut,,, ked nieje stoceny,, tak su pekne rovno,, az kym neprides na dalsie,, potom ked sa prehodi,, napr po dalsych 1000km,,tak sa musia pekne zrovnat,,, ked nie,, hold mas pretacany,,, ale vsetci moji kupujuci to vcedeli,, ponevac som ich o tom informoval,,, a vsetci povedali,, ze auta su v super stave,, a ten udaj by im kazil naladu,, keby kazde rano videli namiesto 198 000 km 598 000km,, (celica),, a namiesto 197 000km 397 000km (Peugeot). Musim ale povedat,, ze po technickej stranke to boli auta ako skoro nove,, bolo tam menenych tolko veci,, ze tie velke kilometre uz neplatili,, ale aby som sa vratil,,, pozri tu rovinu cisel.

Používateľov profilový obrázok
Pepo
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Štvrtok, 23. Augusta 2007, 21:28

Re: Prve auto

Príspevok od používateľa Pepo » Utorok, 11. Septembra 2007, 13:58

Dik za radu. A akjo je to s digitalnymi ukazovatzelmi? existuje nieco (alebo zaznam v programe) na zaklade coho by v servise zistili skutocne km? (Raz som videl inzerat v novinach, ze pretocim dig. km za 600 Sk).
Inac, keby mi to povedal (myslim predavajuci) asi by som trval na prehliadke v servise. Ale na buduce budem mudrejsi. Len viem, ze je to vseobecny fenomen, lebo auta s 300 - 500 tis. km v inzeratoch su len Medvede. Ostatny sa za to hanbia. Staci ho zobrat do servisu a tam Ti povedia v akom je stave (zmeraju tlaky, vole, hrdza).
Tie km na predavajucich to je normalne sranda, 2 az 5 rocne maju od 30 do 180 tisic km ale 8-12 od 121 do 124 tis. km.

ToyoCarE

Re: Prve auto

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Utorok, 11. Septembra 2007, 14:46

ono je to asi tym,, ze sa kazdy boji o cenu auta. Digitalny tachac by sa mal dat zistit asi tiez,,, podla mna by mala mat riadiaca jednotka nejaky udaj,, ktory sa neda prepisat,, a preto by sa malo dat zistit kolko ma skutocne auto,,, ale tot moj sukromyn nazor

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Prve auto

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 11. Septembra 2007, 14:53

ToyoCarE napísal:ono je to asi tym,, ze sa kazdy boji o cenu auta. Digitalny tachac by sa mal dat zistit asi tiez,,, podla mna by mala mat riadiaca jednotka nejaky udaj,, ktory sa neda prepisat,, a preto by sa malo dat zistit kolko ma skutocne auto,,, ale tot moj sukromyn nazor
no neviem, myslim, ze ECU je pamat ROM a ta nevie zapisovat udaje, teda nevie ani zapisat, kolko km ma... iked novsie ECU su na tom iste lepsie ako tie z 90r...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Krajo
panic
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Streda, 23. Mája 2007, 22:30
Bydlisko: 821 .. Blava
Kontaktovať používateľa:

Re: Prve auto

Príspevok od používateľa Krajo » Piatok, 19. Októbra 2007, 00:34

No po dlhsom case som sa sem dostal. Takze auto som mal vyhliadnute krasny sedan zeleno-modry, ale zasiahli do toho ine veci, musel som investovat do vzdelavania, takze kupa auta sa momentalne odlozila na vedlajsu kolaj... mozno buduci rok... ale za radu moc, diky urcite vyuzijem

mireceksc
panic
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Novembra 2009, 19:58
Bydlisko: dunajska luzna

Re: Prve auto

Príspevok od používateľa mireceksc » Utorok, 24. Novembra 2009, 22:00

zdravim kupil som carinku rv 96 a ma poctivich 380000km a kazdy mi radi aby som si stocil km ze to lepsie vypada ale mne je to jedno auto je v top stave akurat male kozmeticke vady na kapote od kamienkou a na narazniku ide troska dole farba ale po motorickej stranke v 100%stave pravidelne servisovane v toyota servise mal to moj sef tak preto mam info o tom aute a cena kupy bola slusnych 1000eur tak si myslim ze to bola super kupa ze tie eurace velky priestor zacovaly interier nic nevrzga peroste kvalitka

Používateľov profilový obrázok
mimo
Mimo prevádzky
Príspevky: 948
Dátum registrácie: Utorok, 28. Júna 2005, 21:00
Bydlisko: Bratislava a okolie :-)
Kontaktovať používateľa:

Re: Prve auto

Príspevok od používateľa mimo » Štvrtok, 26. Novembra 2009, 11:53

mirecek ako už písala lenulka chcelo by to nejaké fotečky , že by sme sa potešili :-)

pokiaľ o to auto bolo starané ako si písal tak nech ťa tie kilometre netrápia ;-)

Carina je známa svojou spoľahlivosťou , ostatné Toyoty jej môžu len závidieť ... 8)
Toyota RAV 4 2,0 VVT-i (112 kW) Obrázok
Toyota Yaris 1.0 VVT-i (48 kW) Obrázok
ex:
Toyota Carina E 1.8 SW Obrázok
Corolla E10 1.4 XLi combi
Corolla E9 1.6 GTi

toyot
panic
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Augusta 2009, 20:55
Bydlisko: Modra n/Cirochou

Re: Prve auto

Príspevok od používateľa toyot » Sobota, 28. Novembra 2009, 11:44

Jednoznačne ber,ja som tiež váhal že to len premňa do roboty na každý deň bude zbytočne velké. Ale teraz som velmi spokojný :D mám ju už asi 8-mi mesiac a denne jazdím asi 30km.
Má sí trochu kozmetických chybičiek ale je to 12 ročné auto.Mám 2,0TD 97 posledný model sedan, síce lenivé ale silné zatial jazdím bez poruchy nič neklepe ,nebúcha lem tošku praská palubovka po tých naších tankodromoch ale z toho si hlavu nelámem len nech jazdí bez poruchy.
Kvalitnejšie asi nenájdeš ber Carinu E je to pošlušné dievča ktoré ta len tak lahko nesklame :)
Predtým som mal Corollu 1,8D a Toyota ma presvedčila.
Carina E 2,0TD r. 96
V práci Hilux 2,4 D r. 95
Corolla 1,8 D liftb. r.88 400 tis.km
Mitsubishi Lancer 1,8i kombi 4WD
Škoda 105S
r e s p e c t all TOYOTA engine

kulybaly
panic
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Nedeľa, 2. Mája 2010, 21:40

Re: Prve auto

Príspevok od používateľa kulybaly » Pondelok, 24. Mája 2010, 21:18

caute ...nechcem zakladat novu temu kedze moja otazka sa hodi aj sem...takisto chcem kupovat prve auto, starsieho japonca, rozmyslam nad carinou,corollou alebo hondou civic......no mam moznost kupit carinu,r.v 98, 1,6 + lpg, nabehane ma cez 350 000 .....nieje to uz strasne vela tolko km???......viem ze dost zalezi aj od toho ako sa na aute chodilo a bolo on starane....mne sa to zda uz dost...a nechcem kupit auto do ktoreho budem musiet len vrazat prachy...skuste poradit ci sa oplati kupovat....diky za pomoc

Používateľov profilový obrázok
mimo
Mimo prevádzky
Príspevky: 948
Dátum registrácie: Utorok, 28. Júna 2005, 21:00
Bydlisko: Bratislava a okolie :-)
Kontaktovať používateľa:

Re: Prve auto

Príspevok od používateľa mimo » Utorok, 25. Mája 2010, 18:28

no , carina z 98 ? sa mi nezdá ...
a tie km ... ako si napísal , záleží kto a ako sa o auto staral , ja som raz mal ponuku na 2.0 Camry ktorá mala 420.000km a šlapala ako hodinky ...
Toyota RAV 4 2,0 VVT-i (112 kW) Obrázok
Toyota Yaris 1.0 VVT-i (48 kW) Obrázok
ex:
Toyota Carina E 1.8 SW Obrázok
Corolla E10 1.4 XLi combi
Corolla E9 1.6 GTi

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných