Carina vs 3S-GTE

všetko o tomto modeli
ToyoCarE

Carina vs 3S-GTE

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Štvrtok, 4. Januára 2007, 16:17

tak pani,,, co byste povedali na tot,,, je to install motora 3S-GTE do Cariny,,, celkom ma to vzalo,,, uz idem aj zhanat peniaze na to,,,
Obrázok Obrázok Obrázok
Ak ma niekto nejake info o tomto,, nech mi pomoze,,, bo zrejme toto budem robit cez dalsiu zimu,,, zatial je to v pozicii navrhu v mojej hlave,, zatial davam dokopy vsetky info,,, vdaka

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Elvis » Piatok, 5. Januára 2007, 10:39

myslim ze az taky brutal problem by to nemal byt. treba este zistit nakolko pasuje prevodovka (predsa tam len nebudes davat 4kolkovu, lebo prerabat na 4x4 to by bol hardcore hehe) a hlavne pri takom vykone uz mysli na to ze predny diferencial musi byt urcite samosvorny, prerabka stoji cca 20-30 000 sk.
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

ToyoCarE

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Piatok, 5. Januára 2007, 11:33

neviem ci mam spravne info,... ale terajsia prevodovka by mala byt zhodna s prevodovkou v Celice,,, ale to je az z tretich ust,,, potreboval by som si to overit,, ak to pravda,,, tak nieje s nou az taky problem,,, mala by pasovat aj na ten motor 3S-GTE,,, ale ako vravim,,, zatial davam dokopy info o vsetkom,,, samotnu prerabku planujem na dalsiu zimu,,, dovtedy musim mat motor doma aj s elektrikou,,, musim mat vsetky podklady na veci co nebudu pasovat atd,,, nie ako u predchadzajuceho auta,,, ze som isiel menit tesnenie pod hlavu,,, potom ked sa utrhol jeden srob som sa rozhodol menit motor za silnejsi,, potom som ho 3 tyzdne zhanal,, a dalsie 2 nahadzoval,,,,bolo tam neskutocne vela veci co nepasovali,,,

Používateľov profilový obrázok
wakkee
Toyota guru
Príspevky: 1312
Dátum registrácie: Streda, 1. Júna 2005, 09:42
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa wakkee » Piatok, 5. Januára 2007, 12:38

Steve McSteve napísal:neviem ci mam spravne info,... ale terajsia prevodovka by mala byt zhodna s prevodovkou v Celice,,, ale to je az z tretich ust,,, potreboval by som si to overit,, ak to pravda,,,
no s tym by som si taky isty nebol, kedze 3S-GTE boli 4x4 a ty mas predokolku. Predpokladam, ze rozdiel v prevodovkach tam bude. Zhodnu mozes mat tak s 3S-GE.
Today, Tomorrow, To ..... to co je? (R)
Speed's just a question of money. How fast can you go?

Opat Toyota
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa fajry » Piatok, 5. Januára 2007, 13:01

lenze on tam musi dat inu prevodovku, kedze nejde robit 4x4. S 3s-gte prevodovkou by urobil co? Vyvod na zadnu napravu by zastuploval? Myslim, ze z 3s-ge by mala pasovat. Prevodovka 3s-gte je o hodne vacsia ...

K tomuto by mohol nieco mison povedat. On videl obe prevodovky ;-)
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

ToyoCarE

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Piatok, 5. Januára 2007, 14:15

neviem,,, ale 3S-GTE nema rovnaky blok ako 3S-GE? myslim ze ma,, preto v prevodovkach by az taky problem nemal byt,,, skor mam strach z inej veci,,, ktosi mi povedal, ze mi nebude pasovat uchyt motora na kastlu,,, ale zas Carina GTi mala motor 3S-GE a pokial bude pravda o zhodnych blokoch tak by to nemal byt problem,,, vas nazor?!!!

ToyoCarE

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Nedeľa, 7. Januára 2007, 13:42

mam taky pocit, ze najvacsie problemy bude robit elektronika,,,, podla vas,,, ako sa bude dat zladit instalacia,,, co sa tyka elektroniky co ide z kokpitu k motoru a aby to aj obojstranne fungovalo? Mozno bude treba zohnat kabelaz z Cariny GTi,,, ale to je len moj nazor,,,, tak ma opravte,,, vdaka

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných