Deravy motor

všetko o tomto modeli
gmork
panic
Príspevky: 109
Dátum registrácie: Utorok, 21. Septembra 2004, 16:27

Deravy motor

Príspevok od používateľa gmork » Streda, 30. Augusta 2006, 10:53

Cau lidi :)
motor mi uz dlhsie zere olej a dost ma to stve dolievat asi kazde 3 mesiace. ale teraz ma to uz dorazilo lebo mi to zacalo zrat chladiacu kvapalinu tak ze musim aspon raz do tyzdna dolievat. pod autom voda neni. viete mi niekto poradit ci pomoze generalka alebo "novy" motor z vrakoviska? v pripade noveho motora ako je to s policiou, treba to nejak prihlasovat alebo nieco?
Vopred diki za radu.
Ford Focus 1.8 '99
ex.: Toyota Carina II 1.6 XLi 16V '89

Používateľov profilový obrázok
kuro
toyoťák
Príspevky: 712
Dátum registrácie: Piatok, 27. Januára 2006, 16:12
Bydlisko: Íst Slovakia
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kuro » Streda, 30. Augusta 2006, 20:16

vymena motora nie je podmienena ziadnym zaznamom policie - v technicaku sa uz ani nenachadza kolonka, do ktorej sa zapisuje cislo motora... takze motorcek si mozes vymenit uplne fpoho... tiez som sa tomu najprv divil, lebo za cias hunderdfunfky to polisi sledovali jag divy... aby som nahodou do favousa nedal motor zo supry.... :lol: :lol: :lol:
Obrázok
LEXUS IS200
"ex cariňák:-)"
join the 5th celica drivers group on fasbuk

Používateľov profilový obrázok
Rovak
panic
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Piatok, 27. Augusta 2004, 10:07
Bydlisko: BA, PK
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Rovak » Štvrtok, 31. Augusta 2006, 10:00

Gmork, to si mal v pohode, ze si dolieval kazde tri mesiace. Ja som dolieval liter kazde 2 tyzdne. A ten olej nebol zrovna lacny :(. Dal som prekruzkovat motor (cca 20tis.) a za pol roka to zozralo mozno 3 deci. Takze maximalna spokojnost, investicia sa vyplatila a motorcek si krasne pradie nadalej.
Vymena motora tak ako pisal Kuro, mozes si tam kludne iny, ale musi byt presne ten isty typ (4A-FE, alebo 3S-GE myslim), alebo schvaleny vyrobcom. Pochybujem ale, ze by ti tam niekto schvalil motor zo Supry :) a iny ako original.
Corolla TS 1,8 VVTi
Picnic XM1 '99, 2.2TD
Ex: Carina E 1,6

gmork
panic
Príspevky: 109
Dátum registrácie: Utorok, 21. Septembra 2004, 16:27

Príspevok od používateľa gmork » Štvrtok, 31. Augusta 2006, 11:15

Diki za rady.

Rovak
Mna skor se*e ta chladiaca kvapalina - blizi sa zima. Teraz tam lejem len destilku to v zime nemozem :wink: takze okrem toho ze by som sa nemohol spolahnut kolko tam toho ostalo tak by som minul strasne vela penazi na nemrznucej kvapaline. Tou cenou opravy si ma moc nepotesil, niekde som dostal asi takuto odpoved:
oprava? odhadom, tesnenie tak 1000-2000, rozobratie a zmontovanie hlavy tak 2-3000. mozno tam bude treba nove sroby na hlavu, spravne by sa mali zakazdym menit.
tak som sa tesil ze z toho vyviaznem celkom lacno.

To by sa mi potom viac asi oplatilo vymenit ten motor, len tam zas nevedno v akom je stave nehovoriac o tom ze na to nemam cas a mozno ani peniaze. :(
Ford Focus 1.8 '99
ex.: Toyota Carina II 1.6 XLi 16V '89

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa fajry » Štvrtok, 31. Augusta 2006, 11:20

da sa motor opravit aj lacno, ale neviem ci sa to pri Toyote oplati. Ak urobis len to co je zle, tak to vydrzi. No ine sa moze o chvilu pokazit. Ak das urobit mensiu generalku motora, tak zaplatis sice viac, ale motor vydrzi dalsich 200tis bez problemov.

Motor z http://www.autotuzex.sk:
Toyota Carina 2,0 16V 1989 Benzín Celý motor 10000,- Sk

10tis + robota a nevies, aky ten motor je! Takze kolko usetris? 5tis? A oplati sa to?
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

gmork
panic
Príspevky: 109
Dátum registrácie: Utorok, 21. Septembra 2004, 16:27

Príspevok od používateľa gmork » Štvrtok, 31. Augusta 2006, 14:11

no ved hej. a nevies o nejakom dobrom servise v BA a okoli?
Ford Focus 1.8 '99
ex.: Toyota Carina II 1.6 XLi 16V '89

Používateľov profilový obrázok
Rovak
panic
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Piatok, 27. Augusta 2004, 10:07
Bydlisko: BA, PK
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Rovak » Štvrtok, 31. Augusta 2006, 16:08

gmork: Dobry, alebo lacny servis?

Ja chodim s Carinou, a teraz uz aj s Picnicom do servisu k Holubovcom. Je to hned vedla AWF na Mierovej ceste. Niesu uplne najlacnejsi, ale viem, ze na ich robotu sa mozem 100% spolahnut.
V lacnom servise dala segra urobit Carinu, ked ju naburala. Doteraz sa mi nozik vo vacku otvara, ked si spomeniem na tych vyyebanych amaterov. Zobrali sice malo $$$, ale robotu total odjebali.
Corolla TS 1,8 VVTi
Picnic XM1 '99, 2.2TD
Ex: Carina E 1,6

gmork
panic
Príspevky: 109
Dátum registrácie: Utorok, 21. Septembra 2004, 16:27

Príspevok od používateľa gmork » Štvrtok, 31. Augusta 2006, 16:35

Rovak napísal:gmork: Dobry, alebo lacny servis?

Ja chodim s Carinou, a teraz uz aj s Picnicom do servisu k Holubovcom. Je to hned vedla AWF na Mierovej ceste. Niesu uplne najlacnejsi, ale viem, ze na ich robotu sa mozem 100% spolahnut.
V lacnom servise dala segra urobit Carinu, ked ju naburala. Doteraz sa mi nozik vo vacku otvara, ked si spomeniem na tych vyyebanych amaterov. Zobrali sice malo $$$, ale robotu total odjebali.
diiik urcite sa tam skocim pozriet. robia aj motory hej? :twisted: resp. daval si tam robit nieco podobne?
Ford Focus 1.8 '99
ex.: Toyota Carina II 1.6 XLi 16V '89

Používateľov profilový obrázok
Rovak
panic
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Piatok, 27. Augusta 2004, 10:07
Bydlisko: BA, PK
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Rovak » Pondelok, 4. Septembra 2006, 13:50

gmork:
Robili mi tam uplne vsetko. Komplet vymena podvozku, prekruzkovanie motora, vymena spojky.

Mam k nim doveru. Vedia aj rychlo a za slusne prachy zohnat nahradne diely.
Corolla TS 1,8 VVTi
Picnic XM1 '99, 2.2TD
Ex: Carina E 1,6

gmork
panic
Príspevky: 109
Dátum registrácie: Utorok, 21. Septembra 2004, 16:27

Príspevok od používateľa gmork » Utorok, 26. Septembra 2006, 13:28

no tak som po kontrole. treba vymenit moj novy chladic z vrakoviska, ktory som asi pred pol rokom kupil za 1500 Kc + bude treba pretesnit prirubu (alebo ako to nazval). potom sa uvidi ci este nieco alebo to bude vsetko. momentalne mi zistuje ceny. ten olej si mam odsledovat a potom sa uvidi ci je to velka strata.

Inak nasli aj dalsie chybky :roll: okrem ineho aj:
---[ edit ]---
- uz spominany chladic
- utesnenie veka motora
- nejaky mensi axialny pohyb niektoreho kolesa, vraj mi to moze vyhadzovat olej z prevodovky
Ford Focus 1.8 '99
ex.: Toyota Carina II 1.6 XLi 16V '89

gmork
panic
Príspevky: 109
Dátum registrácie: Utorok, 21. Septembra 2004, 16:27

Príspevok od používateľa gmork » Štvrtok, 19. Októbra 2006, 13:10

Chladic vymeneny, veko pretesnene, pohyb kolesa v norme.
Lenze voda tecie stale takze uz som objednany na dalsie kolko :arrow: to zas bude penez. :(
Ford Focus 1.8 '99
ex.: Toyota Carina II 1.6 XLi 16V '89

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných