Verso r.v. 2011 - isofix problém

všetko o tomto modeli
kuchto3
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Utorok, 16. Júla 2019, 07:10

Verso r.v. 2011 - isofix problém

Príspevok od používateľa kuchto3 » Pondelok, 2. Marca 2020, 16:13

Ahojte,

som čerstvý majiteľ ojazdeného Versa r.v. 2011 a mám problém s isofixom. Jednoducho mi nejde nainštalovať detskú sedačku. Isofix v sedačkách v aute je je užší ako isofix ramená na detskej auto sedačke. Keď riadne zaistím jedno rameno, tak druhé mám mimo cca 2/3 cm čo je teda dosť problém z hľadiska bezpečnosti. Mal niekto podobný problém? Ak áno ako ho riešil?

Ako laik som názoru, že isofix je akoby norma a tak by nemal byť rozdiel buď v sedačkách alebo autách s isofixom. Ale samozrejme sa môžem mýliť.
Chcel by som sa vyhnúť kúpe novej detskej sedačky ak to nie je nevyhnutné vzhľadom na to, že je v podstate nová a v predošlej Corolle Verso( r.v.2006)
sedela ako uliata. Len pre info detská sedačka je BRITAX-ROMER KIDFIX II XP SICT.

Za všetky rady vopred ďakujem!

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Verso r.v. 2011 - isofix problém

Príspevok od používateľa ondrik » Utorok, 3. Marca 2020, 17:35

ano, isofix musi byt rovnaky v kazdom "novsom" aute, takze musi pasovat. Je ale mozne ze niektore auta maju taky multi system, ze sa daju vzadu pripnut dve alebo tri uzsie sedacky. Co si myslim ze je tvoj pripad a pripinas to zrovna jednym uchytom o uchyt na dve sedacky a druhym uchytom triafas do uchytu ktory je akoby pre tri sedacky.
poriadne tam postrkaj prsty a skontroluj, musi to pasovat...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných